TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:52:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za ishranu i trening  (Pročitano 9004 puta)
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #29 poslato: Februar 18, 2019, 02:41:18 posle podne »

Onda? Razuman deficit...uz clean ishranu i redovne treninge...? Zar ne?

Tacno tako. U kojoj meri Vi podrzavate koriscenje suplemenata i sta bi bile Vase preporuke (video sam i razmotrio preporuke od Vaseg kolege Bobana,ali bih da cujem i Vase)?
Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #28 poslato: Februar 18, 2019, 02:39:30 posle podne »


Sto se whey proteina tice, preporucio bih https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=525


Sto se kreatina tice, monohidrat ima tendenciju navlačenja vode, dok kod kre-alkalyna to nije slucaj. Dakle, neces navuci vodu. Benifita je dosta upotrebom istog. Evo i preporuka:

https://www.pansport.rs/kreatin/kre-alkalyn-3000?sku=811


Od sagorjevaca bih preporucio:

https://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/x-treme-l-carnitine-concentrate?sku=287#node-product-body

Omega 3
https://www.pansport.rs/esencijalne-masne-kiseline/omega-3-fish-oil-1000-mg?sku=318

Vitamine i minerale kolega je preporučio.

Postovani Bobane,

Kada je najbolje unositi navedene suplemente?

Za protein znam da je dobro da se unosi posle treninga.

Kada kreatin i u kojim kolicinama?

Takodje za sagorevac,da li samo 30min pre treninga ili vise puta dnevno?

Interesuje me vase misljenje i iskustva sa navedenim sagorevacom ukoliko ga imate -> :
http://www.proteini.si/rs/mrsavljenje/termogenetici/olimp-thermo-speed-hardcore-120-kapsula/

Omega 3 takodje,kada unositi?

Za vitamine i minerale znam da je moguce tokom celog dana prema odredjenim pravilima.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Februar 18, 2019, 02:38:04 posle podne »

Onda? Razuman deficit...uz clean ishranu i redovne treninge...? Zar ne?

Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #26 poslato: Februar 18, 2019, 02:32:34 posle podne »

Bilo bi dobro da sve možemo unapred da predvidimo...

Naše telo nije program gde ćemo samo ukucati "tražene" varijable i dobijamo to što želimo...

Naše telo funkcioniše uvek po principu dinamičke ravnoteže, gde je krajnji ishod diktiran raznim faktorima, poput genetike, hormonskog balansa, poznavanja sopstvenog tela i njegovog načina reagovanja na trening i promene ishrane...dakle, dosta je stvari individualno, tako da je iluzorno licitirati procentima telesne masti i mišićne mase koju možemo da dobijemo ili izgubimo...svaka restrikcija u ishrani za sobom vuče i rizik od "gubitka mišićne mase", najbolje što možemo da uradimo da to preveniramo je da uskladimo treninge, ishranu, suplementaciju, hormonsko-metabolički ambijent( kolliko je to realno moguće)...

Lično uvek, "na početku", podržavam tezu o tome da će rutina na polju "clean ishrane" kao i redovnih dobro doziranih treninga( sklad intenziteta, trajanja, učestalosti i sl.) dati rezultate...

Pomenuta ishrana je samo "uvod"...a i trebalo bi biti realan u sagledavanju šeme sopstvenog tela, da li mi stvarno imamo toliko "mišićne mase" da bi rizikovali gubitak iste restriktivnjim pristupima u ishrani, kao i da li imamo toliko masnog tkiva da je to problematično, tj. da li imamo dovoljno iskustva i znanja da znamo šta je dobro za nas...itd.

Mnogi ljudi "jure" ideal savršene figure profi bb, jednocifren BF + sa "dovoljno" mišićne mase...ali budimo realni...za sve treba vremena, iskustva, znanja, ali i "prelaska" na mračnu stranu "priče"...ali da ne ulazimo u tu tematiku ;)

Realno, planski, isplativno, održivo... ;)

Slazem se sa svime sto ste napisali.

Sto se mene tice smatram da imam viska masnog tkiva i da je potrebno "istopiti" isti.Neki cilj mi je na definiciji,ne na masi,jer kao sto sam gore naveo vec imam veliku masu i 100kg.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Februar 17, 2019, 11:07:46 pre podne »

Bilo bi dobro da sve možemo unapred da predvidimo...

Naše telo nije program gde ćemo samo ukucati "tražene" varijable i dobijamo to što želimo...

Naše telo funkcioniše uvek po principu dinamičke ravnoteže, gde je krajnji ishod diktiran raznim faktorima, poput genetike, hormonskog balansa, poznavanja sopstvenog tela i njegovog načina reagovanja na trening i promene ishrane...dakle, dosta je stvari individualno, tako da je iluzorno licitirati procentima telesne masti i mišićne mase koju možemo da dobijemo ili izgubimo...svaka restrikcija u ishrani za sobom vuče i rizik od "gubitka mišićne mase", najbolje što možemo da uradimo da to preveniramo je da uskladimo treninge, ishranu, suplementaciju, hormonsko-metabolički ambijent( kolliko je to realno moguće)...

Lično uvek, "na početku", podržavam tezu o tome da će rutina na polju "clean ishrane" kao i redovnih dobro doziranih treninga( sklad intenziteta, trajanja, učestalosti i sl.) dati rezultate...

Pomenuta ishrana je samo "uvod"...a i trebalo bi biti realan u sagledavanju šeme sopstvenog tela, da li mi stvarno imamo toliko "mišićne mase" da bi rizikovali gubitak iste restriktivnjim pristupima u ishrani, kao i da li imamo toliko masnog tkiva da je to problematično, tj. da li imamo dovoljno iskustva i znanja da znamo šta je dobro za nas...itd.

Mnogi ljudi "jure" ideal savršene figure profi bb, jednocifren BF + sa "dovoljno" mišićne mase...ali budimo realni...za sve treba vremena, iskustva, znanja, ali i "prelaska" na mračnu stranu "priče"...ali da ne ulazimo u tu tematiku ;)

Realno, planski, isplativno, održivo... ;)
« Poslednja izmena: Februar 17, 2019, 11:09:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #24 poslato: Februar 17, 2019, 09:26:16 pre podne »

Proces redukcije masnih naslaga nije kontinuiran( telo se brani ), svakako da je najintenzivniji u startu...zato i često prelazimo na restriktivnije "dijet pristupe"...promene mogu biti "osetne" već posle 4-8 nedelja, ako se sve uradi kako treba...a obično se smatra da je idealno vreme trajanja "dijet ciklusa" - 12-16 nedelja...sve duže od toga je kontraproduktivno...

Ne zaboravimo "priču" o hipotetičkom deficitu...ako uzmemo u obzir da 1 gr masti ima 9 kCal, a posto masno tkivo ima i vode, smatra se, navodno da 1 kg "sala" ima oko 7000 kCal...ako smo u deficitu dnevno 500 kCal, za nedelju dana eto 3500 kCal, tj. "navodno", pola kg sala manje ;)


Postovani Slavisa,

Da li ishrana za koju sam pitao u ranijim postovima podrazumeva svakodnevnu ili onu koja je "dijet pristup"?

Sto se tice ovog kalorijskog deficita predpostavljam da su to "idealni" slucajevi? Jer kontam kada smanjujemo kalorijski ishranu i gubimo na masi sigurno se ne gubi samo salo vec i misicna masa?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Februar 15, 2019, 04:45:24 posle podne »

Proces redukcije masnih naslaga nije kontinuiran( telo se brani ), svakako da je najintenzivniji u startu...zato i često prelazimo na restriktivnije "dijet pristupe"...promene mogu biti "osetne" već posle 4-8 nedelja, ako se sve uradi kako treba...a obično se smatra da je idealno vreme trajanja "dijet ciklusa" - 12-16 nedelja...sve duže od toga je kontraproduktivno...

Ne zaboravimo "priču" o hipotetičkom deficitu...ako uzmemo u obzir da 1 gr masti ima 9 kCal, a posto masno tkivo ima i vode, smatra se, navodno da 1 kg "sala" ima oko 7000 kCal...ako smo u deficitu dnevno 500 kCal, za nedelju dana eto 3500 kCal, tj. "navodno", pola kg sala manje ;)
« Poslednja izmena: Februar 15, 2019, 04:50:00 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #22 poslato: Februar 15, 2019, 12:21:58 posle podne »

Pre nego o krenemo da razmišljamo o sagorevačima masti, zapitajmo se koliko smo realno učinili na polju najbitnijih koraka na putu redukcije istih...?

Sagorevače masti bi trebalo koristiti pravilno - doziranje, adaptacija na sastojke, isključenje mogućih neželjenih efekata - zdravstveno stanje, za one sa stimulativnim sastojcima...i naravno strategijski - npr. poslednjih 4-6 nedelja dijet ciklusa, baš kada je to najpotrebnije...

Animal Cuts ima dosta jakih stimulativnih sastojaka, zato oprezno...

Detaljnije na temu sagorevača masti - obavezno pročitati - https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Postovani Slavisa,

Kroz koji period je realno ocekivati smanjenje masnih naslaga i ubrzanje metablozima uz primenu ishrane o kojoj smo pricali? Da li je realan period od 3-6 meseci ili duze?
Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #21 poslato: Februar 15, 2019, 12:20:52 posle podne »

Sto se whey proteina tice, preporucio bih https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=525


Sto se kreatina tice, monohidrat ima tendenciju navlačenja vode, dok kod kre-alkalyna to nije slucaj. Dakle, neces navuci vodu. Benifita je dosta upotrebom istog. Evo i preporuka:

https://www.pansport.rs/kreatin/kre-alkalyn-3000?sku=811


Od sagorjevaca bih preporucio:

https://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/x-treme-l-carnitine-concentrate?sku=287#node-product-body

Omega 3
https://www.pansport.rs/esencijalne-masne-kiseline/omega-3-fish-oil-1000-mg?sku=318

Vitamine i minerale kolega je preporučio.

Postovani Bobane,

Hvala na preporuci.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Februar 12, 2019, 05:12:23 posle podne »

Pre nego o krenemo da razmišljamo o sagorevačima masti, zapitajmo se koliko smo realno učinili na polju najbitnijih koraka na putu redukcije istih...?

Sagorevače masti bi trebalo koristiti pravilno - doziranje, adaptacija na sastojke, isključenje mogućih neželjenih efekata - zdravstveno stanje, za one sa stimulativnim sastojcima...i naravno strategijski - npr. poslednjih 4-6 nedelja dijet ciklusa, baš kada je to najpotrebnije...

Animal Cuts ima dosta jakih stimulativnih sastojaka, zato oprezno...

Detaljnije na temu sagorevača masti - obavezno pročitati - https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #19 poslato: Februar 12, 2019, 11:30:31 pre podne »


Zadrzati misice i gubiti kilograme na tu kilazu koju imas, a na visinu koja mislim da to ne prati, jako je tesko, skoro pa nemoguce  za nekog ko je nov u svemu ovome. Dakle, zrtvujes nesto, a po meni treba da zrtvujes kilograme, jer sam siguran da imas problem sa istim.

Kao početniku bih preporucio whey protein, odmah iza njega kompleks vitamina i minerala uz omega 3 riblje ulje. Kasnije mozes da dodas BCAA, glutamin, kreatin itd itd... Za pocetak ove tri stvari ce ti biti sasvim dovoljne.

Protein mozes da koristis vise puta dnevno ili samo jednom nakon treninga ako finansije ne dozvoljavaju drugačije. Svakako ako moras da biras kad, onda nakon treninga. Malo viss od jedne mjerice je sasvim ok. Dakle nekih 40g nakon treninga.

Van treninga mozes kao medju obrok. Kada si npr na poslu, ili nemas vremena da spremis neki cvrsti obrok, onda whey uz kombinaciju sa nekim kostunjavim voćem ili par omega 3 zdravih masti, rjesavaju problem. Mozes da ga koristis u shejkove sa nekim vocem, ujutru sa ovsenim pahuljama itd itd... Puno je varijacija..

Vitamine i minerale u zavisnosti od proizvidjaca. Ako je u pitanju kompleks, obicno ide jedna do dvije tablete dnevno.

Postovani Bobane,

Slazem se,smatram i sam da imam viska i da je sigurno potrebno redukovati od 10-15kg.

Sto se tice Whey-a,da li uzeti neki od nekog specificnog proizvodjaca? Takodje me interesuje sto se tice kompleksa vitamina i omega 3 da li postoji neki specificni proizvodjac kog bi ste mi preporucili?

Razmisljao sam i sam o BCAA,za glutamin cu se informisati a sto se tice kreatina cuo sam da nije bas tako dobar je njegovim unosom uvlacimo samo vodu u misice?



Ono o cemu sam najvise razmisljao je adekvatan sagorevac,zanima me Vase misljenje o nekom koji uz sredjenu ishranu kroz odredjeno vreme daje dobre rezultate,neka moja ideja je Animal Cuts,da li imate iskustva sa istim i kakvo je Vase misljenje o njemu?



Ovo sto se tice kombinacije whey-a i voca cu poceti da primenjujem cim uzmem protein. Inace ja imam pauzu za rucak na kojoj odem do prodavnice (IDEA) u kojoj uglavnom biram gotova jela da bih jeo "na kasiku" sto se kaze,najcesce je to nesto lakse,ponekad cufte i pire krompir, punjena piletina ( sir) + jogurt i vekna prepecenog hleba , s obzirom da nemam nekih ideja nekada uzmem i neke stvari za koje ne smatram da su zdrave,samo da bih promenio,tako da bi mi saveti za rucak itekako dobrodosli.

Sto se uzine tice,poceo sam da nosim od kuce,ujutru to bude neka vrsta citrusa,poslepodne neka jabuka sa bademima/orasima. Takodje ako imate jos predloga za ovo molio bih Vas da napisete.


Sto se whey proteina tice, preporucio bih https://www.pansport.rs/proteini/100-whey-protein-professional?sku=525




Sto se kreatina tice, monohidrat ima tendenciju navlačenja vode, dok kod kre-alkalyna to nije slucaj. Dakle, neces navuci vodu. Benifita je dosta upotrebom istog. Evo i preporuka:

https://www.pansport.rs/kreatin/kre-alkalyn-3000?sku=811


Od sagorjevaca bih preporucio:

https://www.pansport.rs/sagorevaci-masti/x-treme-l-carnitine-concentrate?sku=287#node-product-body

Omega 3
https://www.pansport.rs/esencijalne-masne-kiseline/omega-3-fish-oil-1000-mg?sku=318

Vitamine i minerale kolega je preporučio.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Februar 12, 2019, 09:39:15 pre podne »

Poštovani, obe opcije deluju prihvatljivo...

I belo i crveno meso, kao i riba su odličan izvor proteina visoke biološke vrednosti...

Možete čak poneti i kuvana jaja + pirinčane galate...ili pak jaja + salata...i sl.

Kolega Boban je već pomenuo proteinski suplement + orašate plodove...

U našoj ponudi možete proneći sve od ponuđenih suplemenata... ;)

Preporuke... https://www.pansport.rs/vitaminsko-mineralni-kompleksi/my-favorite-multipler-energizer?sku=1207
« Poslednja izmena: Februar 12, 2019, 09:41:39 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #17 poslato: Februar 12, 2019, 09:26:46 pre podne »

Logika na prvom mestu - meso( pripremljeno blagovremeno), salata...npr., ima raznih varijacija, naravno, uzevši u obzir pravilni odabir namirnica u skladu sa ciljevima...

Da može se upotrebiti crni hleb...

Ne zaboravimo da dobra organizacija može dosta pomoći oko blagovremene pripreme hrane...

Postovani Slavisa,

Kada govorimo o mesu verujem da je to piletina/riba u kombinaciji sa zelenom salatom? Ili pak govedina/curetina u kombinaciji sa nekom salatom takodje?

Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #16 poslato: Februar 12, 2019, 09:20:00 pre podne »


Zadrzati misice i gubiti kilograme na tu kilazu koju imas, a na visinu koja mislim da to ne prati, jako je tesko, skoro pa nemoguce  za nekog ko je nov u svemu ovome. Dakle, zrtvujes nesto, a po meni treba da zrtvujes kilograme, jer sam siguran da imas problem sa istim.

Kao početniku bih preporucio whey protein, odmah iza njega kompleks vitamina i minerala uz omega 3 riblje ulje. Kasnije mozes da dodas BCAA, glutamin, kreatin itd itd... Za pocetak ove tri stvari ce ti biti sasvim dovoljne.

Protein mozes da koristis vise puta dnevno ili samo jednom nakon treninga ako finansije ne dozvoljavaju drugačije. Svakako ako moras da biras kad, onda nakon treninga. Malo viss od jedne mjerice je sasvim ok. Dakle nekih 40g nakon treninga.

Van treninga mozes kao medju obrok. Kada si npr na poslu, ili nemas vremena da spremis neki cvrsti obrok, onda whey uz kombinaciju sa nekim kostunjavim voćem ili par omega 3 zdravih masti, rjesavaju problem. Mozes da ga koristis u shejkove sa nekim vocem, ujutru sa ovsenim pahuljama itd itd... Puno je varijacija..

Vitamine i minerale u zavisnosti od proizvidjaca. Ako je u pitanju kompleks, obicno ide jedna do dvije tablete dnevno.

Postovani Bobane,

Slazem se,smatram i sam da imam viska i da je sigurno potrebno redukovati od 10-15kg.

Sto se tice Whey-a,da li uzeti neki od nekog specificnog proizvodjaca? Takodje me interesuje sto se tice kompleksa vitamina i omega 3 da li postoji neki specificni proizvodjac kog bi ste mi preporucili?

Razmisljao sam i sam o BCAA,za glutamin cu se informisati a sto se tice kreatina cuo sam da nije bas tako dobar je njegovim unosom uvlacimo samo vodu u misice?



Ono o cemu sam najvise razmisljao je adekvatan sagorevac,zanima me Vase misljenje o nekom koji uz sredjenu ishranu kroz odredjeno vreme daje dobre rezultate,neka moja ideja je Animal Cuts,da li imate iskustva sa istim i kakvo je Vase misljenje o njemu?



Ovo sto se tice kombinacije whey-a i voca cu poceti da primenjujem cim uzmem protein. Inace ja imam pauzu za rucak na kojoj odem do prodavnice (IDEA) u kojoj uglavnom biram gotova jela da bih jeo "na kasiku" sto se kaze,najcesce je to nesto lakse,ponekad cufte i pire krompir, punjena piletina ( sir) + jogurt i vekna prepecenog hleba , s obzirom da nemam nekih ideja nekada uzmem i neke stvari za koje ne smatram da su zdrave,samo da bih promenio,tako da bi mi saveti za rucak itekako dobrodosli.

Sto se uzine tice,poceo sam da nosim od kuce,ujutru to bude neka vrsta citrusa,poslepodne neka jabuka sa bademima/orasima. Takodje ako imate jos predloga za ovo molio bih Vas da napisete.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2019, 08:58:02 pre podne »

Logika na prvom mestu - meso( pripremljeno blagovremeno), salata...npr., ima raznih varijacija, naravno, uzevši u obzir pravilni odabir namirnica u skladu sa ciljevima...

Da može se upotrebiti crni hleb...

Ne zaboravimo da dobra organizacija može dosta pomoći oko blagovremene pripreme hrane...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.