TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:36:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za ishranu i trening  (Pročitano 8985 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #59 poslato: April 21, 2019, 10:55:19 posle podne »

Kakav vid kardio treninga si planirao ?
Zašto ne bi imao i trening sa opterećenjem ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #58 poslato: April 20, 2019, 11:44:39 posle podne »

Kao što ti je rečeno, kalorijski deficit je osnova svake redukcije masnih naslaga...dakle, poenta svega je da kroz zdravorazumne restrikcije u ishrani( manipulacije unosom ugljenih hidrata), kao i treningom( "trening snage" + kardio) sagorimo više energije od unosa...

Inače ljudi često gledaju više vagu nego li sve ostalo...ja bih prvo konsultovao ogledalo i obime( npr. obim struka)...ipak mišići su "teži" od sala ;)

Mnogo puta smo ponovili sa kolegom Šaranovićem da treba pratiti ciljani unos proteina, hidrata, masti...da li pratiš unos istih? Ako to pratimo, lako ćemo znati kako da pomenute restrikcije u ishrani "izvedemo" na pravi način - dakle, umereno sa proteinima, dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima...uz pretpostavku deficita :)

Rotacije su, slažem se, najbolji način...najbezbolniji :) Ali brojke se moraju pratiti...
« Poslednja izmena: April 20, 2019, 11:46:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #57 poslato: April 20, 2019, 10:51:41 posle podne »



Da li se pravlino mrsavljenje moze postici smanjenim kalorijskim unosom hrane i konstantnim kardio treningom bez tegova?
@Dusan @Slavisa @Boban
Naravno da moze. Ali treba znati sta i kako. Sve to vuce odredjene rizike. Koliko dugo ces biti u kalorijskom deficitu, jer predugo nije pozeljno zbog niza hormonskih funkicekoje mozes da narusis. Kakva ishrana ce da prati proces obaranja kalorija, vitamini, minerali itd itd...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Mozes li mi predloziti kakvu ishranu imati u tom slucaju? Jer ne vidim neke specijalne rezultate od ove koju trenutno konzumiram uz sagorevac,kreatin i protein.ne vidim neki znacajan gubitak kilograma iako radim sve sa tim ciljem.

Bas je puno na tu temu bilo pisanja na forumu, prelistaj malo. Cilj je ici u deficitu da bi mrsavili ili u suficitu da bi nabacali. Sto se ishrane tice, podrazumijeva se hrana bogata proteinima i zdravim mastima, dok bih sa uh vrsio rotaciju. U zavisnosti koliko treba da se skida i sta je cilj. Vitamini i minerali neizostavan dio slagalice takodje, posebno na dijetama kada skidamo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #56 poslato: April 20, 2019, 02:27:02 posle podne »

Da li se pravlino mrsavljenje moze postici smanjenim kalorijskim unosom hrane i konstantnim kardio treningom bez tegova?
@Dusan @Slavisa @Boban
Naravno da moze. Ali treba znati sta i kako. Sve to vuce odredjene rizike. Koliko dugo ces biti u kalorijskom deficitu, jer predugo nije pozeljno zbog niza hormonskih funkicekoje mozes da narusis. Kakva ishrana ce da prati proces obaranja kalorija, vitamini, minerali itd itd...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Mozes li mi predloziti kakvu ishranu imati u tom slucaju? Jer ne vidim neke specijalne rezultate od ove koju trenutno konzumiram uz sagorevac,kreatin i protein.ne vidim neki znacajan gubitak kilograma iako radim sve sa tim ciljem.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #55 poslato: April 20, 2019, 09:47:40 pre podne »

Da li se pravlino mrsavljenje moze postici smanjenim kalorijskim unosom hrane i konstantnim kardio treningom bez tegova?
@Dusan @Slavisa @Boban
Naravno da moze. Ali treba znati sta i kako. Sve to vuce odredjene rizike. Koliko dugo ces biti u kalorijskom deficitu, jer predugo nije pozeljno zbog niza hormonskih funkicekoje mozes da narusis. Kakva ishrana ce da prati proces obaranja kalorija, vitamini, minerali itd itd...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #54 poslato: April 20, 2019, 09:35:34 pre podne »

Da li se pravlino mrsavljenje moze postici smanjenim kalorijskim unosom hrane i konstantnim kardio treningom bez tegova?
@Dusan @Slavisa @Boban
Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #53 poslato: April 08, 2019, 03:03:59 posle podne »

Hvala svima na odgovorima,svakako cu razmotriti svaku Vasu preporuku.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #52 poslato: Mart 26, 2019, 11:33:48 posle podne »

Ja kao neku "uzinu" uzmem pirinčane galete i neku pečenicu, dimljeni vrat i slično, a nekad  kikiriki i protein.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Mart 26, 2019, 12:46:48 posle podne »

Iskreno "ukinuo" bih termin užina...

Uvek bih poentirao da to bude manje obilan obrok...a znamo koje je osnovno pravilo formulacije obroka - proteini + hidrati ili masti u zavisnosti od doba dana ili tajminga treninga...

Po koja low-carb voćka između obroka je ok, veličina porcije - kao "stisnuta šaka" - low-carb voćke - citrusi, bobice( berries - jagode, kupine, maline, ok su i zamrznute varijnte), jabuke, breskve, kajsije...

Na osnovu do sada izloženog jasno je da kombinacije izvora masti i voća nisu dobar izbor...

Bananu bih ubacio uz proteinski suplement posle treninga...ili npr. proteinski suplement + orašasti plodovi kao zamena obroka...ne zaboravimo da banane obiluju prostim hidratima...

Korisno štivo... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.new;topicseen#new

Ako već postoji osećaj gladi( pa su nam potrebne "užine"), trebalo bi razmisliti o uvođenju dodatnih obroka...ali i formulaciji postojećih( "glavnih")...
« Poslednja izmena: Mart 26, 2019, 12:58:33 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #50 poslato: Mart 26, 2019, 10:32:49 pre podne »

Hvala na odgovorima,svakako cu procitati vas clanak Slavisa i hvala i vama na savetu Bobane

Recite mi koliko je dobra varijanta za prepodnevnu uzinu jabuka uz kombinaciju badema ili drugih orasastih plodova i poslepodnevna banana u kombinaciji sa lesnicima?
Imate li predlog za neku slicnu kombinaciju jer mi se ova dva vrte maltene svaki dan?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #49 poslato: Mart 17, 2019, 09:45:28 posle podne »

Hm, precizna formulacija pitanja za sobom povlači i precizan odgovor :)

Elem, whey protein se može zameniti i manje obilnim obrokom, pogotovu, ako su finansije problem...

Inače ima i onih strategija da se u danima odmora akcenat stavi da hidrate, a da unos proteina bude nešto niži...sasvim sigurno da neće biti smaka sveta ako ta merica proteina u "danu odmora" izostane, oslanjamo se na čvrste obroke, zar ne?

Što se tiče "doze" posle treninga - merica, merica ipo... sasvim dovoljno...oko 30 gr "čistog" proteina u pwm će odraditi posao( 20-30 g)...više svakako nije bolje... ;)

Opet naglasimo da whey protein posle treninga nije prioritet...dakle, dovoljan unos proteina u osnovnim obrocima i sve je ok...napretka će biti sa ili bez whey proteina...

Detaljnije na ovu temu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kako-postici-anabolicki-udar-pre-posle-i-u-toku-treninga
« Poslednja izmena: Mart 17, 2019, 09:49:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #48 poslato: Mart 17, 2019, 04:27:41 posle podne »



Hvala Vam Slavisa i Bobane,
razmotricu i te opcije.

Ono na sta sam ja ciljao jeste whey protein,doza koju ste mi preporucili posle treninga,moje pitanje je bilo da li bi ona u danima kada nemamo trening mogla da bude zamena za taj neki poslednji obrok,onaj na koji je organizam navikao posle treninga?

Uz kombinaciju sa nekim kostunjavim vocem - da, moglo bi. Ali svakako prednost gore navedenim varijantama.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
alex_ch
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


Amat victoria curam

« Odgovor #47 poslato: Mart 17, 2019, 04:18:06 posle podne »

Hvala Vam Slavisa i Bobane,
razmotricu i te opcije.

Ono na sta sam ja ciljao jeste whey protein,doza koju ste mi preporucili posle treninga,moje pitanje je bilo da li bi ona u danima kada nemamo trening mogla da bude zamena za taj neki poslednji obrok,onaj na koji je organizam navikao posle treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #46 poslato: Mart 15, 2019, 04:48:10 posle podne »

Svakako da je kazein dobro rešenje, sporovareći protein koji će dati konstantan dotok amino kiselina tokom noćnog sna...ako govorimo o suplementima, u prvom planu neka bude micelarni kazein...

Naravno da je sir + orašasti plodovi dobar izbor...ali može se ubaciti i npr. riba + salata...

U suštini ima preporuka da bi trebalo izbegavati obilnije obroke pre počinka...dakle, bar 1-2 sata pre odlaska na počinak bez obroka...ali opet sve zavisi od količine i sastava obroka...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #45 poslato: Mart 15, 2019, 02:26:05 posle podne »

Da, svakako da suplementi na bazi amino kiselina, pre svega BCAA bi bili idealno rešenje "u toku treninga", mada tu su i izotonični napici...ali pravo pitanje je - šta želiš da postigneš suplementima "za vreme treninga"...? Antikatabolički efekat, prevenciju dehidratacije...? Da li misliš da je to preko potrebno?

Hvala Bobane i Slavisa,

razmislicu o uzimanju Aminokiselina.

Ono sto me interesuje je da li je okej uzeti protein uvece kao neki "poslednji mini obrok" u danima kada pauziramo ili nije preporucljivo?
Nema na cemu. Najbolje bi bilo nekih 100g nemasnog sira pred spavanja ili jos bolje Kazein u kombinaciji sa glutaminom. Ako finansije dozvoljavaju, sve preporuke za Kazein + Glutamin.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 19 upita.