TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:46:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda skocnog zgloba - vase misljenje  (Pročitano 2624 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: April 21, 2021, 06:44:24 pre podne »

Pozdrav
Odlično....dobro. Pošalji mi šta radiš od vežbi... Treniraš li inače; teretana npr?

Možeš li ukratko da opišeš početak tegoba i hronološki šta je sve rađeno, možda kolega ima neki dodatni predlog...
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #18 poslato: April 20, 2021, 04:22:31 posle podne »


Pozdrav, kako je?

Hvala na pitanju, da ne ureknem, ide dobro  :D
Sportskim aktivnostima se u potpunosti vratio nisam ( fudbal, trcanje itd ) - verovatno bih mogao, ali mi je veliki rizik, okolnosti su takve da ne bih bas mogao da priustim opet koji mesec mirovanja, nakon ovoga sto je vec bilo...
Sto se tegoba tice - uglavnom me vise ne boli, umelo je, ali nakon par forsiranja, i fizickih poslova, i kilometara setanja - boli nema. Jedino sto mi je ostalo je to da radim na jacanju zgloba da bih ga sto vise vratio u staro stanje + kao preventivu za buducnost.. .Pa ako imate neki predlog sto se tih vezbi tice, slobodno saljite.
Ja sam guglao malo, gledao yt, pa se tu i tamo zezam ponekad sa vezbama, ali iskreno ne u meri u kojoj bi trebalo, morao bih da pojacam malo to !
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Mart 28, 2021, 06:04:23 pre podne »

Što se th tiče, jesi li samo bio na NSAIl ili je još nešto rađeno, pa je u planu biološka?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Mart 28, 2021, 06:01:08 pre podne »

Pozdrav, kako je?
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #15 poslato: Januar 30, 2021, 11:34:45 posle podne »

Da, imam samo te vezbe, gde pri kraju odradim podizanje na prste 20tak puta, sto sam sam ubacio.
Mazem ponekad zeleni Bengay, on hladi pa nekad smanji tegobe, i pre spavanja po potrebi nakon leda namazem gavez gel koji mi je ostao.
Naravno, steznik  mu dodje "nuzno zlo", ali mislim da ce mi biti potreban dok dovoljno ne ojacam, posto su tereni koje obilazim jaca akrobacija od fudbala  ;D
Hvala na brzom odgovoru !
« Poslednja izmena: Januar 30, 2021, 11:36:26 posle podne od strane boki_grobar » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Januar 30, 2021, 06:17:41 pre podne »

Odlično. Nastavi sa tim vežbama, poslaću ti dopunu. Za sada imaš vežbe samo za obim pokreta?
Mažeš li neku mast-gel lokalno?
Što se steznika tiče, više je estecka odluka. I ne stalno, već samo napolju, pri nekim rizičnim aktivnostima.
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2021, 11:13:30 posle podne »

Evo da se javim, cisto da apdejtujem stanje.

Otisao sam kod fizioterapeuta par dana nakon poslednjeg pisanja ovde, i tu sam odradio 10 terapija - struja, laser , ultrazvuk. Fizioterapeut je procenio da nema potrebe da snimam nogu, vec smo od druge terapije krenuli sa vezbama u cilju da se povrati obim pokreta, jer sam dosta "zardjao". Proslo je nekih nedelju dana od poslednje terapije, i stanje nije idealno, ali je mnogo, mnogo bolje.
Ne sepam vise, hodam normalno, i obim pokreta je skoro pa isti kao na zdravoj nozi, eventualno malo kasni kod dorsifleksije u sedecem polozaju ( kad lezim,, mogu da istegnem obe noge podjednako ), mogu da se dizem na prste, i poceo sam tu i tamo da vozim sobni bicikl, ...
Bolovi se javljaju ponekad, uglavnom uvece ume malo da otekne, ali do jutra se vrati u normalu... Polako uvodim nove stvari, i jos ne mogu recimo da se spustam niz stepenice normalno ( danas jesam, pa me eto sad zateze malo noga ), ali mi deluje da ide na bolje svaki dan. I dalje imam poteskoce sa lezanjem, ali ne tolike da mi unistava san kao pre terapija.
O nekim vezbama snage, i propriocepcije nismo pricali, tako da ako imate neki savet sto se tice daljeg jacanja i preventive, slobodno predlozite.
Ja za sad i dalje radim vezbe za razgibavanje zgloba, i dao mi je neke lakse vezbe za stabilizaciju kolena, pa sam relativno vrlo brzo povratio misice u dobroj meri sto se toga tice.
Inace, planirao sam da kupim steznik/ortozu za taj zglob, posto se osim sporta bavim i sportskim ribolovom, gde su cesto nezgodni tereni, pa iako mi je savetovano da mi to ne treba, nekako mislim da bi bilo pametno da se cuvam u narednih pola godine i na taj nacin.
Sta mislite o ovome?
https://www.rudo.rs/profesionalna-ortoza-za-fudbalere
https://www.rudo.rs/profesionalna-ortoza-za-fudbal
Da li je ovo dobar izbor, i koje ja bolja? ( deluju mi dosta slicno, s tim sto je ovaj crni model poznatiji, i mozda zbog boje nekako deluje "deblje" ).
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Januar 09, 2021, 08:52:26 pre podne »

Javi...pozdrav
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2021, 07:58:11 posle podne »

Vazi, odradicu tako, pa se javljam.
Hvala na pomoci !
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2021, 06:45:02 posle podne »

U koga god da imas poverenja...napravi kontrolu i event vidi za terapije ili jos mirovanje dok me prestane bol.
Posle onda mozemo videti vezbe...
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2021, 02:49:43 posle podne »

Kod tog lekara ne planiram ni u ludilu, jer mi je on nakon 14,15 dana mirovanja obnovio povredu pipanjem koje je bilo bas bas muski, tako da su mi se stvorili hematomi kojih nije bilo ni ranije, kada je bilo vreme za to... Plus sto ja nisam radio nikakve terapije, jer sam se lecio kod ovog kiroprakticara ( koji smatra da je meni i tetiva iznad istegnuta, pa da se zato toliko razvlaci lecenje ).
Verovatno bi valjalo to iskontrolisati, meni na um pada i rezonanca...
Mislio sam mozda da odradim foru, da odem privatno na terapije, i da u isto vreme probam nesto da izvucem i drzavno ( ko zna kad bih dosao na red, pa taman ako bude trebalo jos terapija tamo za mesec dana - super ).
Vazi, odradicu to kad eleviram nogu !
P.S. Juce mi se desio fijasko, usled vec mesec i po dana neaktivnosti, olabavila kolena ( gde sam ranije povredio meniskuse, pa sam ojacao noge toliko da bez steznika i cuda se bavim svim i svacim vec 4,5 godina bez ikakvih tegoba i stega ), pa mi se zakljucalo levo koleno ( na zdravoj nozi ) , koje sam Bogu hvala otkljucao u sekundi, i sad mi je sve okej ... Ali... Maler na sve strane, zgadio mi se fudbal za sva vremena, nakon ovoga iz vode izlaziti necu  ;D
« Poslednja izmena: Januar 08, 2021, 04:28:50 posle podne od strane boki_grobar » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2021, 06:06:30 pre podne »

Planiras li kontrolu, pise pocetkom januara? Verov bi radili kontrolni ultrazvuk. Jedan ligament je bio parcijalno ostecen
Kada je noga elevirana stavis jastuce ili urolan peskir u zatkolenu jamu da max relaksiras.
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2021, 10:07:56 pre podne »

Razumem.
Ja sam u pocetku i drzao nogu tako, s tim sto mi je vremenom kako je otok padao vise odgovaralo da nogu drzim dole, nekako mi se cesto desava kad je ispravim da imam bolove koji setaju, od prednjeg dela gde su ligamenti, pa do dela izmedju tih ligamenata i ahilove tetive ( koja ne boli, a ja ne znam da li tu ima jos nekog mekog tkiva koje bi moglo da zeza, slikacu pa cu oznaciti na slici ).
Gelove ja ne mazem otkad sam kod ovog lekara, zato sto me je on ubedio da vise ne treba, i od tada sam u kinezio trakama i zavoju...
Sad cu to sve da poskidam, pa cu probati...
Imam svasta, slikacu, pa cu poslati.

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2021, 09:03:06 pre podne »

Ne mogu ti obecati da ce ti 100% biti bolje posle terapija i da ce odmah bol nestati...ali da ce one uticati na brzu reparaciju i regeneraciju to da.
Mozes li kada sedis da podignes nogu na stolicu? Nije indkkovano lezanje, ali da je postedis da se smanji otok moze da sedis uz tu neku elevaciju.
Pernaton gel je jako dobar, mozes ga mazati ujutru i uvece.
Kmas li neki nalaz da mi posaljes na mail?
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2021, 03:10:17 pre podne »

Opusteno, meni su sa 5 dana kasnjenja javili da nemaju na stanju steznik koji sam narucio, tako da mi je jedan dan apsolutno nista  ;D
To mi je otprilike i bio plan, iako mi je lekar kod koga sam do sad isao rekao da je to "bacanje para"... ja ne vidim sta bih drugo mogao da uradim. Mozda bi neki bazen pomogao, ali nisam iz Bg-a, i cimanje vozom do Vukovog, pa do Tasmajdana ne bih izgurao u ovom stanju, i ne znam koliko bi mi se isplatilo za sat, sat i po plivanja...
Samo da pitam ako nije problem - kako se definise mirovanje u ovim situacijama? Da li mozda sedenje moze da mi pravi problem, posto programiram, a i imam problem s lezecim polozajem, i meni se uglavnom odmaranje svodi na sedenje, dok se ne premorim toliko da bukvalno padnem u krevet?
Ili bi trebalo da lezim vise, i da trpim bol (koji je manji dok sam u stolici, sa normalnim osloncem na stopala)?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 19 upita.