TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:26:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko jelovnika za dodavanje misicne mase  (Pročitano 3080 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: April 04, 2019, 11:35:16 posle podne »

Da svi pazimo na ishranu 365 dana u godini ne bi ni bilo potrebe za nekim restriktivnijim dijet pristupima :)

Sve u svemu, pravilan odabir namirnica, razuman deficit na raučun ulgljenih hidrata, kao što je kolega Boban predložio po principi rotacija je najbolje rešenje...

Poželjno bi bilo da je dan odmora, dan sa visokim unosom hidrata :)

Malo je nezhavalno dati preporuku oko toga kada preći na "bulk", pogotovu nekome ko mase nema dovoljno...dakle, na početku si priče, brzina metabolizma je na vrhuncu, kao i pozitivan hormonski ambijent, clean ishrana i redovan trening i sve će biti ok :) Dakle, vreme i istranost... ;)
Sačuvana
Aleksandar02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #20 poslato: April 04, 2019, 06:43:32 posle podne »

Btw...možda i mi grešimo u proceni, ako možeš slikaj taj keks od pirinča...mada mislim da svi ciljamo na pirinčane galete :)

Pirinčane galete su dobar izbor kada nema vremena za pripremu obroka...ili kad treba poneti nešto hrane sa sobom...

Mada, poželjno bi bilo da tu budu i drugi kvalitetni izvori ugljenih hidrata...

Inače sa proteinskim suplementom možeš kombinovati i "galete" ili ovsene pahuljice ili pak orašaste plodove...


Recite mi da li je potrebno jos izravnjati stomak da bi poceo jesti za masu.
Nije ovo nista strasno. Jedi cisto, hrani se redovno, ispoštuj sve sto ti je napisano i bice  ok. Ubaci 2x nedeljno kardio, mozes posle tegova a mozes i u danima kada ne radis sa tegovima. Rotiraj ugljene hidrate, npr jedan dan imas 200g UH, drugi dan 100g a treci da bude na 50g,  iako te sad ne bih pretjerano zbunjivao sa tim.

Prvo upoznaj svoje tijelo, kako reaguje na odredjenu hranu i odredjene vjezbe pa tek onda mozemo i o nekim dijetama i drugacijim pristupima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

U redu,hvala vam na pomoci!
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #19 poslato: April 04, 2019, 06:42:52 posle podne »

Btw...možda i mi grešimo u proceni, ako možeš slikaj taj keks od pirinča...mada mislim da svi ciljamo na pirinčane galete :)

Pirinčane galete su dobar izbor kada nema vremena za pripremu obroka...ili kad treba poneti nešto hrane sa sobom...

Mada, poželjno bi bilo da tu budu i drugi kvalitetni izvori ugljenih hidrata...

Inače sa proteinskim suplementom možeš kombinovati i "galete" ili ovsene pahuljice ili pak orašaste plodove...
Inace ovaj keks od pirinca koristim
To su pirinačne galete i ok su izvor UH.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #18 poslato: April 04, 2019, 06:41:46 posle podne »

Btw...možda i mi grešimo u proceni, ako možeš slikaj taj keks od pirinča...mada mislim da svi ciljamo na pirinčane galete :)

Pirinčane galete su dobar izbor kada nema vremena za pripremu obroka...ili kad treba poneti nešto hrane sa sobom...

Mada, poželjno bi bilo da tu budu i drugi kvalitetni izvori ugljenih hidrata...

Inače sa proteinskim suplementom možeš kombinovati i "galete" ili ovsene pahuljice ili pak orašaste plodove...


Recite mi da li je potrebno jos izravnjati stomak da bi poceo jesti za masu.
Nije ovo nista strasno. Jedi cisto, hrani se redovno, ispoštuj sve sto ti je napisano i bice  ok. Ubaci 2x nedeljno kardio, mozes posle tegova a mozes i u danima kada ne radis sa tegovima. Rotiraj ugljene hidrate, npr jedan dan imas 200g UH, drugi dan 100g a treci da bude na 50g,  iako te sad ne bih pretjerano zbunjivao sa tim.

Prvo upoznaj svoje tijelo, kako reaguje na odredjenu hranu i odredjene vjezbe pa tek onda mozemo i o nekim dijetama i drugacijim pristupima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Aleksandar02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #17 poslato: April 04, 2019, 06:10:21 posle podne »

Btw...možda i mi grešimo u proceni, ako možeš slikaj taj keks od pirinča...mada mislim da svi ciljamo na pirinčane galete :)

Pirinčane galete su dobar izbor kada nema vremena za pripremu obroka...ili kad treba poneti nešto hrane sa sobom...

Mada, poželjno bi bilo da tu budu i drugi kvalitetni izvori ugljenih hidrata...

Inače sa proteinskim suplementom možeš kombinovati i "galete" ili ovsene pahuljice ili pak orašaste plodove...
Inace ovaj keks od pirinca koristim
Sačuvana
Aleksandar02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #16 poslato: April 04, 2019, 06:09:08 posle podne »

Btw...možda i mi grešimo u proceni, ako možeš slikaj taj keks od pirinča...mada mislim da svi ciljamo na pirinčane galete :)

Pirinčane galete su dobar izbor kada nema vremena za pripremu obroka...ili kad treba poneti nešto hrane sa sobom...

Mada, poželjno bi bilo da tu budu i drugi kvalitetni izvori ugljenih hidrata...

Inače sa proteinskim suplementom možeš kombinovati i "galete" ili ovsene pahuljice ili pak orašaste plodove...


Recite mi da li je potrebno jos izravnjati stomak da bi poceo jesti za masu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: April 03, 2019, 11:48:41 posle podne »

Btw...možda i mi grešimo u proceni, ako možeš slikaj taj keks od pirinča...mada mislim da svi ciljamo na pirinčane galete :)

Pirinčane galete su dobar izbor kada nema vremena za pripremu obroka...ili kad treba poneti nešto hrane sa sobom...

Mada, poželjno bi bilo da tu budu i drugi kvalitetni izvori ugljenih hidrata...

Inače sa proteinskim suplementom možeš kombinovati i "galete" ili ovsene pahuljice ili pak orašaste plodove...
« Poslednja izmena: April 04, 2019, 12:00:42 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksandar02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #14 poslato: April 03, 2019, 07:52:51 posle podne »

Pa i pirinčane galete su adekvatan izvor ugljenih hidrata, tako da nema zamene, izbacivanja i sl. ;) a unos ugljenih hidrata( dnevni) bi trebalo prilagoditi cilju...

Znaci keks od pirinca konbinovati sa mesom.Da li nekada mogu konbinovati keks od pirinca sa proteinskim da ga nazovem sejkom koji ima da se kupi u svim prodavnicama.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: April 03, 2019, 04:15:06 posle podne »

Pa i pirinčane galete su adekvatan izvor ugljenih hidrata, tako da nema zamene, izbacivanja i sl. ;) a unos ugljenih hidrata( dnevni) bi trebalo prilagoditi cilju...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: April 03, 2019, 09:37:39 pre podne »

Sa moje strana predlozi korekcija...

U meniju za prvu smenu...u poslednjem obroku bih kao i kolege predložio posniji sir uz orašate plodove...

Vezano za "drugu smenu", ne bih se bazirao na obrocima koji sadrže samo hidrate( pirinčane galete)...

Dakle, neko univerzalno pravilo formulacije obroka bi bilo da osnovu svakog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso - belo/crveno, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata ili masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...i naravno vlakna( salate uz obroke)

Malo o osnovama( ako negde zaškripi vezano za odabir namirnica, kao i formulaciju obroka)...korisno štivo... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.new;topicseen#new

Kao što su kolege pomenule ne zaboravi dovoljno voća( low-carb), kao i povrća( vlaknasto - "zeleno, lisnato" u prvom planu)...

Po koja low-carb voćka između obroka poželjna( veličina porcija ne veća od veličine šake...bez voća pre počinka) - bobice( jagode, kupine, maline, ok su i zamrznute varijante), citrusi( kivi, grejp, narandže), jabuke, breskve, kajsije...

Znaci izbaciti pirincane galete i zameniti ih nekim mesom i krompirom/pirincem
Da li je ostalo sve u redu sto se tice jelovnika?

Ne treba da izbacis, vec da ih kombinujes sa nekom vrstom proteina visoke bioloske vrijednosti - meso. Da ne bude obrok samo bogat UH.

U zavisnosti od cilja naravno, mozes da kombinujes zdrave masti i proteine, bez ugljenih hidrata.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: April 03, 2019, 09:39:36 pre podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Aleksandar02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #11 poslato: April 03, 2019, 09:32:34 pre podne »

Sa moje strana predlozi korekcija...

U meniju za prvu smenu...u poslednjem obroku bih kao i kolege predložio posniji sir uz orašate plodove...

Vezano za "drugu smenu", ne bih se bazirao na obrocima koji sadrže samo hidrate( pirinčane galete)...

Dakle, neko univerzalno pravilo formulacije obroka bi bilo da osnovu svakog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso - belo/crveno, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata ili masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...i naravno vlakna( salate uz obroke)

Malo o osnovama( ako negde zaškripi vezano za odabir namirnica, kao i formulaciju obroka)...korisno štivo... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.new;topicseen#new

Kao što su kolege pomenule ne zaboravi dovoljno voća( low-carb), kao i povrća( vlaknasto - "zeleno, lisnato" u prvom planu)...

Po koja low-carb voćka između obroka poželjna( veličina porcija ne veća od veličine šake...bez voća pre počinka) - bobice( jagode, kupine, maline, ok su i zamrznute varijante), citrusi( kivi, grejp, narandže), jabuke, breskve, kajsije...

Znaci izbaciti pirincane galete i zameniti ih nekim mesom i krompirom/pirincem
Da li je ostalo sve u redu sto se tice jelovnika?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: April 02, 2019, 11:18:22 posle podne »

Sa moje strana predlozi korekcija...

U meniju za prvu smenu...u poslednjem obroku bih kao i kolege predložio posniji sir uz orašate plodove...

Vezano za "drugu smenu", ne bih se bazirao na obrocima koji sadrže samo hidrate( pirinčane galete)...

Dakle, neko univerzalno pravilo formulacije obroka bi bilo da osnovu svakog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso - belo/crveno, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata ili masti u zavisnosti od doba dana i tajminga treninga...i naravno vlakna( salate uz obroke)

Malo o osnovama( ako negde zaškripi vezano za odabir namirnica, kao i formulaciju obroka)...korisno štivo... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.new;topicseen#new

Kao što su kolege pomenule ne zaboravi dovoljno voća( low-carb), kao i povrća( vlaknasto - "zeleno, lisnato" u prvom planu)...

Po koja low-carb voćka između obroka poželjna( veličina porcija ne veća od veličine šake...bez voća pre počinka) - bobice( jagode, kupine, maline, ok su i zamrznute varijante), citrusi( kivi, grejp, narandže), jabuke, breskve, kajsije...

« Poslednja izmena: April 02, 2019, 11:21:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksandar02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #9 poslato: April 02, 2019, 08:04:10 posle podne »



Cao,za par mjeseci punim 17.godina,treniram u teretani 5 puta sjedmicno.
Plan treninga mi je
Grudi
Bicep i triceps
Ramena
Noge
Ledja
Prije par mjeseci imao sam 100kg dok nisam prelomio i velikim trudom spao na 74kg.Cilj mi je povecanje misicne mase gornjeg dijela tijela,trenutno ne koristim nista od suplemenata jer nisam u finansijskoj situaciji da to obezbedim.
Da li je umesto cetvrtog obroka u redu uzeti 200-250g sira,a lesnike prebaciti za peti obrok pred spavanje

Nema potrebe da treniras 5x sedmicno, dovoljno je 3-4x. Moras da unosis vise nego sto trosis da bi dobijao na misicnoj masi. To ti je nadam se jasno. Zasto gornjeg dijela a ne donjeg? Disproporcija u korist gornjeg dijela tijela u odnosu na donji  je nesto najruznije kod ljudi koji idu u teretanu. Bolje razvijene noge nego razvijene ruke, iako to nije IN, ali tako je.
Noge su ti pola tijela i treba da im se posvetis sa istom paznju, ako ne i vise.

Pa i ne bi bilo pozeljno da 4 obrok bude samo sir, dobro bi bilo da bude poslednji obrok sa kombinacijom lesnika. Neka riba bi bilo najbolje da bude 4 obrok, moze naravno i neko drugo meso. Ali posto znam da skolarski zivot nije lak i da je tesko sve uskladit kada zavisis od roditelja, onda bolje ista nego nista u svakom slucaju.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Znaci 4 puta sjedmicno mi je dovoljno.Naravno da mislim i radim i na nogama,ne zapostavljam ih nikako.Znaci cetvrti obrok da mi bude riba ili neko drugo mesoa peti obrok 200-250g sira uz kombinaciju uz lesnike.
« Poslednja izmena: April 02, 2019, 08:06:41 posle podne od strane Aleksandar02 » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #8 poslato: April 02, 2019, 08:01:54 posle podne »

Cao,za par mjeseci punim 17.godina,treniram u teretani 5 puta sjedmicno.
Plan treninga mi je
Grudi
Bicep i triceps
Ramena
Noge
Ledja
Prije par mjeseci imao sam 100kg dok nisam prelomio i velikim trudom spao na 74kg.Cilj mi je povecanje misicne mase gornjeg dijela tijela,trenutno ne koristim nista od suplemenata jer nisam u finansijskoj situaciji da to obezbedim.
Da li je umesto cetvrtog obroka u redu uzeti 200-250g sira,a lesnike prebaciti za peti obrok pred spavanje

Nema potrebe da treniras 5x sedmicno, dovoljno je 3-4x. Moras da unosis vise nego sto trosis da bi dobijao na misicnoj masi. To ti je nadam se jasno. Zasto gornjeg dijela a ne donjeg? Disproporcija u korist gornjeg dijela tijela u odnosu na donji  je nesto najruznije kod ljudi koji idu u teretanu. Bolje razvijene noge nego razvijene ruke, iako to nije IN, ali tako je.
Noge su ti pola tijela i treba da im se posvetis sa istom paznju, ako ne i vise.

Pa i ne bi bilo pozeljno da 4 obrok bude samo sir, dobro bi bilo da bude poslednji obrok sa kombinacijom lesnika. Neka riba bi bilo najbolje da bude 4 obrok, moze naravno i neko drugo meso. Ali posto znam da skolarski zivot nije lak i da je tesko sve uskladit kada zavisis od roditelja, onda bolje ista nego nista u svakom slucaju.

Salata i zdrave masti treba da prate sve gore navedeno. Vitamini i minerali takodje.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: April 02, 2019, 08:04:29 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Aleksandar02
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #7 poslato: April 02, 2019, 07:56:06 posle podne »

Trenutno nisam u situaciji da priustim nista od suplementacije,ako moze samo da razmotrimo moj jelovnik sta dodati a sta oduzeti
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 19 upita.