TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:24:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc pocetnik sam  (Pročitano 4008 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Jun 20, 2019, 03:54:45 posle podne »

@Malina

Kao prvo dobro bi bilo da otvorite svoju temu...

Jedan od bitnih faktora u planiranju treninga je i individualnost, dakle, prilagođavanje treninga polu, uzrastu, zdravstvenom stanju, ciljevima i sl., tako da grupni treninzi nekada nisi najbolje rešenje...

Volja i motivcija dolaze iznutra - "volja za moć" nad samim sobom...dakle, put od jedne ili hiljadu milja uvek započinje jednim korakom napred...

Koliko je prošlo od porođaja? Nije bilo komplikacija? Zdravstveno je sve ok? Pre početka bilo kakvog treninga poželjno je odraditi funkc. dijagnostiku( sportsko-medicinski pregled)...da li je nešto od tih predloga odrađeno( biohemijske analize krvi i urina, ekg u miru, test opterećenja, spirometrija, eho srca...)? Hormonski je sve ok?

Odgovorite detaljno na pitanja kolege Šaranovića...





Sačuvana
kuliro005
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #35 poslato: Jun 20, 2019, 01:38:54 posle podne »

Nema nikakve tajne
Nisam strucan za ovo I ja sam pocetnik
Ali motivacija je jedino ono sto ti treba
Organizuj vreme
Kad se vratis sa posla
Odvoj 2 sata za porodicu
Nakon toga trcanje
Npr
Ili ujutru
Vikendom obavezno
Ili kucnu trening kada nema vremena za trcanje
Ne mozes da smrsas ako nemas motivacije i volje
Ako nekad budes postigla svoje ciljeve videces da je bilo vredno truda
Takodje sto vise povrca
I 1 obrok preskoci
Cigare nikako
Ako pusite I prestanete prvi mesec je najtezi
Ali nakon toga osecacete se mnogo bolje
Ovo je moja preporuka ali opet sacekajte nekog strucnijeg
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #34 poslato: Jun 20, 2019, 01:34:48 posle podne »

Zdravo svima, javljam vam se za pomoć. Imam 10 - 15 kg viška, nisam nikad bila aktivna, prilično sam pasivan tip. U teretanu sam svraćala i jako brzo odustajala. Pokušala sa grupnim treninzima, ni to. Teretana je brzo postajala dosadna, bila sam prepuštena samo sebi, prilično neiskusnoj i nesigurnoj, a grupni treninzi su bili preteški. Imam jedno dete, tek nakon porođaja sam se baš ugojila, mada sam celog života "kuburila" sa kg. Problem mi je da se organizujem, jer dolazim kući s posla oko pet, a tek onda me dočekuju obaveze oko porodice. Trudimo se da svakog dana provozamo bajs ili napravimo veću šetnju i to je sva moja aktivnost. I to je samo kad je lepo vreme. Zimi ni to.  NA poslu sedim ceo dan. Hranim se bez neke kontorle, kako stignem. Osećam da mi smeta testo, ali nažalost vrlo često je to najjednostavnije i najbrže rešenje. Vikendom ozbiljnije kuvam, a preko nedelje je samo što pre da se nešto napravi ili kupi. Imam perifernu insulinsku rezistenciju i ozbiljniji deformitet kičme. Kilogrami mi strašno smetaju, ali i moja pasivnost. Razočarana sam u sebe što ne mogu da smognem snage i motivacije te se više posvetim u ovom smislu. Malo me je i sramota zbog toga. Osoba sam koja daje sto posto sebe kod kuće i na poslu, valjda mi to i odvlači svu energiju, pa je najbezbolnije da zapostavim sebe... Volim da plivam i nekoliko puta sam pokušavala da ostanem dosledna, ali idem dve, tri nedelje i odustanem, jer mi tek taj trening oduzima mnogo vremena - put od i do bazena,kosa, sušenje i pranje peškira, kupaćeg... sve je to proces. Nemam snage a ni vremena za treninge. Pre ću se igrati sa detetom, sa kojim ionako provodim suviše malo vremena, jer smo zajedno od 5, 6 do 9 uveče (a u tom vremenskom okviru su smeštene i sve obaveze jedne domaćice). Svesna sam da je ovo samo izgovor i da bi se sve moglo organizovati, ali stvarno ne znam kako. Ima i drugih koje rade, imaju porodicu, pa su redovne na treninzima i sve nekako postižu... Zna li neko njihovu tajnu? :)
Imate li neki predlog kako bih mogla da krenem i odakle?
Zdravo i dobro nam dosla.

Kako se trenutno hranis? Koliko imas kg? Koliko si visoka? Broj obroka? Kako i koliko dugo spavas? Daj nam malo vise podataka o sebi da bi mogli da pomognemo.

Svako ima obaveze, ne bi bilo zanimljivo da ih nema, a i zivot ne bi onda ni imao nekog smisla :) Vazno je da znamo da organizujemo nase vrijeme na pravi nacin, sve je u organizaciji i pravom tajmingu. Siguran sam da ti i bilo ko drugi sa malo volje moze svoje vrijeme prilagoditi stvarima koje su jako bitne za nase zdravlje, ipak je to prioritet u odnosu na sve ostalo, jer ako nismo zdravi necemo moci sebi a ni ljudima oko nas da pomognemo, vec naprotiv.

Mislim da je to i više nego dovoljno za motivaciju.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Jun 20, 2019, 01:42:31 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Malina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #33 poslato: Jun 20, 2019, 01:27:05 posle podne »

Zdravo svima, javljam vam se za pomoć. Imam 10 - 15 kg viška, nisam nikad bila aktivna, prilično sam pasivan tip. U teretanu sam svraćala i jako brzo odustajala. Pokušala sa grupnim treninzima, ni to. Teretana je brzo postajala dosadna, bila sam prepuštena samo sebi, prilično neiskusnoj i nesigurnoj, a grupni treninzi su bili preteški. Imam jedno dete, tek nakon porođaja sam se baš ugojila, mada sam celog života "kuburila" sa kg. Problem mi je da se organizujem, jer dolazim kući s posla oko pet, a tek onda me dočekuju obaveze oko porodice. Trudimo se da svakog dana provozamo bajs ili napravimo veću šetnju i to je sva moja aktivnost. I to je samo kad je lepo vreme. Zimi ni to.  NA poslu sedim ceo dan. Hranim se bez neke kontorle, kako stignem. Osećam da mi smeta testo, ali nažalost vrlo često je to najjednostavnije i najbrže rešenje. Vikendom ozbiljnije kuvam, a preko nedelje je samo što pre da se nešto napravi ili kupi. Imam perifernu insulinsku rezistenciju i ozbiljniji deformitet kičme. Kilogrami mi strašno smetaju, ali i moja pasivnost. Razočarana sam u sebe što ne mogu da smognem snage i motivacije te se više posvetim u ovom smislu. Malo me je i sramota zbog toga. Osoba sam koja daje sto posto sebe kod kuće i na poslu, valjda mi to i odvlači svu energiju, pa je najbezbolnije da zapostavim sebe... Volim da plivam i nekoliko puta sam pokušavala da ostanem dosledna, ali idem dve, tri nedelje i odustanem, jer mi tek taj trening oduzima mnogo vremena - put od i do bazena,kosa, sušenje i pranje peškira, kupaćeg... sve je to proces. Nemam snage a ni vremena za treninge. Pre ću se igrati sa detetom, sa kojim ionako provodim suviše malo vremena, jer smo zajedno od 5, 6 do 9 uveče (a u tom vremenskom okviru su smeštene i sve obaveze jedne domaćice). Svesna sam da je ovo samo izgovor i da bi se sve moglo organizovati, ali stvarno ne znam kako. Ima i drugih koje rade, imaju porodicu, pa su redovne na treninzima i sve nekako postižu... Zna li neko njihovu tajnu? :)
Imate li neki predlog kako bih mogla da krenem i odakle?
Sačuvana
kuliro005
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #32 poslato: Jun 10, 2019, 10:20:18 posle podne »

Hvala
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #31 poslato: Jun 10, 2019, 10:18:03 posle podne »

Ok hvala a znate li gde se u baru nalaze i ako ih ima oko centra tj kod ideje?
I kako da kucam na netu da nadjem
Samo kucaj Ultimate nutrition Bar i dobices adresu na kom se nalazi radnja. Ulica je Vladimira Rolovića F42/B

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
kuliro005
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #30 poslato: Jun 10, 2019, 10:14:16 posle podne »

Ok hvala a znate li gde se u baru nalaze i ako ih ima oko centra tj kod ideje?
I kako da kucam na netu da nadjem
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #29 poslato: Jun 10, 2019, 10:01:18 posle podne »

Hvala svim
Uzeo sam twinlab
Danas sam poceo sa fazom punjenj
Imam i whey a jos malo
I par bcaa liquid shot
Nameravam da kad odem na more uzmem jos suplemenata
Idem u bar
Da li znate neku apoteku/ prodavnicu sa suplementima
I da li ce na granici to da predstavlja problem?
Imas u Baru par prodavnica sa suplementima, mada sto se tice prelaska granice sa istima gledaj samo da budu kutije otvorene, da ako kojim slucajem pregledaju prtljag, ne pomisle da svercujes, mada morao bi da imas vecu kolicinu da bi uopšte neko to i pomislio. Ja sam dosta puta prelazio i nikad nisam imao problema.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Jun 10, 2019, 10:03:02 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
kuliro005
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #28 poslato: Jun 10, 2019, 09:33:16 posle podne »

Pa jeste odmor samo sam mislio da kupim to tamo
Posto mi tamo pare nisu problem
Radio bih Sklekove i tako to sto mogu po sobi ako se setim
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Jun 10, 2019, 09:30:22 posle podne »

Ako mene pitaš, "odmor na moru" iskoristi kao odmor...e sad ako imaš mogućnosti za trening dobro bi bilo...kupovina suplmenata u CG, hm...

Što se tiče problema na granici možda neko od kolega iz PS tima ima detaljniji info o tome...
Sačuvana
kuliro005
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #26 poslato: Jun 10, 2019, 03:37:30 posle podne »

Hvala svim
Uzeo sam twinlab
Danas sam poceo sa fazom punjenj
Imam i whey a jos malo
I par bcaa liquid shot
Nameravam da kad odem na more uzmem jos suplemenata
Idem u bar
Da li znate neku apoteku/ prodavnicu sa suplementima
I da li ce na granici to da predstavlja problem?
Sačuvana
Dragana Kuzmanović
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 198


« Odgovor #25 poslato: Jun 10, 2019, 03:33:10 posle podne »

Pozdrav i od mene.Kao sto su ti kolege Slavisa i Boban odgovorili koji god da uzmes,nema greske.Bitno da ti je ishrana izbalansirana i korigovana,a treninzi kvalitetni tad i najjeftiniji radi posao..Ova oba proizvođača su dobra bez daljnjeg.Nešto detaljnije da dodajem nema potrebe jer je Slavisa već to sve ukratko profi objasnio.Takođe ti preporučujem Omegu 3 i neke multivitamine i minerale, tako da to je to.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Jun 07, 2019, 02:44:57 posle podne »

Kao što rekosmo "to oko dela proteina" se odnosi sa kreatin, tako da nemaš razloga za brigu, niti razmišljanja o tome da je neka prevara u pitanju...

Sve u svemu MNOGO bitinije je kako si formulisao treninge i sredio ishranu, jer će i dobri, stari, "jeftini" BioTech kreatin-monohidrat odratiti posao...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #23 poslato: Jun 07, 2019, 02:44:37 posle podne »

Po istoj ceni dobijam oba
Twinlab ima 300g
Maxler 500g
Sad to oko dela proteina i svega toga
A ne znam bas koje su dobre kompanije suplemenata
Znam da su obe poznate ali ne znam koja je bolja
Uzmi pola kg i rijesio si. Radice svakako i jedan i drugi.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
kuliro005
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #22 poslato: Jun 07, 2019, 02:24:34 posle podne »

Po istoj ceni dobijam oba
Twinlab ima 300g
Maxler 500g
Sad to oko dela proteina i svega toga
A ne znam bas koje su dobre kompanije suplemenata
Znam da su obe poznate ali ne znam koja je bolja
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 18 upita.