TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 11:47:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga  (Pročitano 5625 puta)
Mirko S. Božić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #14 poslato: Jul 30, 2019, 02:19:14 posle podne »

Suludo mi je da i dalje neko promoviše ovakve treninge za natural vežbače.
Jednom nedeljno deo tela?
Pogotovo za početnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto da ne? I ja sam kao početnik imao ovakav start koji mi je dao jaku bazu. Takodje znam puno rekreativaca koji izgledaju sjajno a rade po starom old school sistemu. Cak sa bekima i radim privatno a koriste slicne sisteme. Pocetniku radi apsolutno sve. Kao prvo sigurno nije ovladao tehnikom kako treba pa sve ostalo. Da ne kazem i to da upale nisu prosle...

Nauciti da stimulise misic treba dosta staža, tako da ovakav program ih najmanje buni u početku. Kasnije mogu da manevrišu sa različitim sistemima treninga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Imati jaku bazu je jedno,a trenirati 4 dana sa 3 dana pauze kao pocetnik pri cemu radi svaku grupu mišića je čista magla.
Kako da ojača u velikim vežbama ako ih radi svakih sedam dana? Gde i kada da nauči tehniku onda,izvodjenje večih vežbi je veština koja se stiče vremenom provedenom “ispod šipke” .
Budimo realno da li je bolje svaku grupu mišića dva puta nedeljno ,nego ovo?
Nemoj da se zezamo. Ruke ili noge jednom nedeljno?
Rekreativci su druga prica.
Decko ima 20 godina hoce sa bude jako i da nabaci mišiće.

Ponedeljak - gornji deo tela
Utorak       - donji deo tela
Sreda.  - odmor
Četvrtak - gornji deo tela
Petak - donji deo tela
Vikend - odmor

Ili kasnije da ubaci jos jedan gornji / donji deo tela ,zavisi sta misli da mu vise nedostaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije bas da je to realno stanje, cak je daleko od toga. Tim nacinom treniranja "non stop ispod sipke" dolazimo do neadekvatnog oporavka misica i povecanog rizika od povreda. Isto nije dokazano ama bas nigdje da ako jednu misicnu partiju radimo 3x nedeljno da cemo brze napredovati nego ako je radimo jednom nedjeljno, bar ne kod natural korisnika.

Natural ces se pretrenirati i poremetiti CNS, sjebati hormone, stvoriti vecu sansu za povredama x puta nego li korisnici koji koriste nedozvoljene susptance, pa bi trebalo napraviti paralelu izmedju toga.

Naravno 4 dana za redom trenirati, ili 5 ne bih preporučio ni u kom slucaju, kao sto sam vec napisao, sistem dva pa jedan odmora je ok.

Ovaj decko je rekreativac, koji trenira mjesec dana, bar je tako napisao , ako nije, onda je to vec prica koja ide u nekom drugom smjeru :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Bukvalno ne!
“Non stop ispod sipke” nisam rekao,nego meseci i godine radeci sa savrsenom formom. Uvek se nadje načina da se usavrši.
Kakav neadekvatan oporavak misića?
Dokazano je na sve strane da je bolje stimulisati mišić 2-3 puta nedeljno nego jednom.
Razmisli sam svojom glavom. Uradis ledja u ponedeljak,koliko realno treba dana da se oporave i da su spremna opet da rade ? 7? Nemoj da se zezamo 72 sata max. Bas jer smo natural treba češće. Ne mora 3 puta nedeljno cucanj sa puno kila, nego samo stimuliše rast.

Toliko ljudi baca taj pojam”pretreniranost” koliko si puta stvarno bio pretreniran? CNS i hormoni? Prvi put cujem da covek moze sjebati hormone ako radi tesko noge 2 puta nedeljno.

Rekreativci pa rade 3 puta nedeljno celo telo.

Početnici mogu da napreduju od svega,ali nije cilj da napreduje sto manje ,nego sto vise.

Nisam video ni cuo za vezbaca koji ima ispod 40 da tokom 1 nedelje radi jednu grupu mišića nedeljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #13 poslato: Jul 30, 2019, 02:06:46 posle podne »



Suludo mi je da i dalje neko promoviše ovakve treninge za natural vežbače.
Jednom nedeljno deo tela?
Pogotovo za početnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto da ne? I ja sam kao početnik imao ovakav start koji mi je dao jaku bazu. Takodje znam puno rekreativaca koji izgledaju sjajno a rade po starom old school sistemu. Cak sa bekima i radim privatno a koriste slicne sisteme. Pocetniku radi apsolutno sve. Kao prvo sigurno nije ovladao tehnikom kako treba pa sve ostalo. Da ne kazem i to da upale nisu prosle...

Nauciti da stimulise misic treba dosta staža, tako da ovakav program ih najmanje buni u početku. Kasnije mogu da manevrišu sa različitim sistemima treninga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Imati jaku bazu je jedno,a trenirati 4 dana sa 3 dana pauze kao pocetnik pri cemu radi svaku grupu mišića je čista magla.
Kako da ojača u velikim vežbama ako ih radi svakih sedam dana? Gde i kada da nauči tehniku onda,izvodjenje večih vežbi je veština koja se stiče vremenom provedenom “ispod šipke” .
Budimo realno da li je bolje svaku grupu mišića dva puta nedeljno ,nego ovo?
Nemoj da se zezamo. Ruke ili noge jednom nedeljno?
Rekreativci su druga prica.
Decko ima 20 godina hoce sa bude jako i da nabaci mišiće.

Ponedeljak - gornji deo tela
Utorak       - donji deo tela
Sreda.  - odmor
Četvrtak - gornji deo tela
Petak - donji deo tela
Vikend - odmor

Ili kasnije da ubaci jos jedan gornji / donji deo tela ,zavisi sta misli da mu vise nedostaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije bas da je to realno stanje, cak je daleko od toga. Tim nacinom treniranja "non stop ispod sipke" dolazimo do neadekvatnog oporavka misica i povecanog rizika od povreda. Isto nije dokazano ama bas nigdje da ako jednu misicnu partiju radimo 3x nedeljno da cemo brze napredovati nego ako je radimo jednom nedjeljno, bar ne kod natural korisnika.

Natural ces se pretrenirati i poremetiti CNS, sjebati hormone, stvoriti vecu sansu za povredama x puta nego li korisnici koji koriste nedozvoljene susptance, pa bi trebalo napraviti paralelu izmedju toga.

Naravno 4 dana za redom trenirati, ili 5 ne bih preporučio ni u kom slucaju, kao sto sam vec napisao, sistem dva pa jedan odmora je ok.

Ovaj decko je rekreativac, koji trenira mjesec dana, bar je tako napisao , ako nije, onda je to vec prica koja ide u nekom drugom smjeru :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk



Napomenuo sam da sam isao  i ranije u teretanu , vezao sam 6-7 meseci , pa onda pauza mesec dana pa opet vezem 2 meseca i opet prestanem zbog obaveza oko fakulteta , i sve tako. Ali sada mnogo bolje treniram nego sto sam tada , tj pravilnije izvodim pokrete dosta , pratim dosta ljudi i ucim i dalje.Trenutno mi je problem bas ovo oko cega se vodi polemika , da li jednom ili dva puta :)

Procitao sam da velike misicne grupe radim jednom nedeljno jer im je potrebno vise odmora , a ruke npr radim 2 puta jer su manje grupe i brze se oporavljaju.Dakle podelicu trening u 4-5 dana sigurno , samo sad ne znam da li da radim svaku partiju odvojeno , jednom , i npr ruke 2 puta tu radim ili sve po 2 puta , ili kao sto si ovde napisao da ledja i noge radim 2 puta jer su velika misicna grupa :)

Zbunjuje me sto svuda pise razlicito :D

To sto si vezao po mjesec dva, pa sakupio 6-7mjeseci, racunaj ko da nisi vezao nista. :)

Moja preporuka kao pocetniku je vec ispisana, ali svakako mozes da uradis i kao sto su drugi predlozili pa da sam ocijenis sta ti najbolje prija, ako si vec u tolikoj dilemi. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
fikarbc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #12 poslato: Jul 30, 2019, 01:59:39 posle podne »

Suludo mi je da i dalje neko promoviše ovakve treninge za natural vežbače.
Jednom nedeljno deo tela?
Pogotovo za početnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto da ne? I ja sam kao početnik imao ovakav start koji mi je dao jaku bazu. Takodje znam puno rekreativaca koji izgledaju sjajno a rade po starom old school sistemu. Cak sa bekima i radim privatno a koriste slicne sisteme. Pocetniku radi apsolutno sve. Kao prvo sigurno nije ovladao tehnikom kako treba pa sve ostalo. Da ne kazem i to da upale nisu prosle...

Nauciti da stimulise misic treba dosta staža, tako da ovakav program ih najmanje buni u početku. Kasnije mogu da manevrišu sa različitim sistemima treninga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Imati jaku bazu je jedno,a trenirati 4 dana sa 3 dana pauze kao pocetnik pri cemu radi svaku grupu mišića je čista magla.
Kako da ojača u velikim vežbama ako ih radi svakih sedam dana? Gde i kada da nauči tehniku onda,izvodjenje večih vežbi je veština koja se stiče vremenom provedenom “ispod šipke” .
Budimo realno da li je bolje svaku grupu mišića dva puta nedeljno ,nego ovo?
Nemoj da se zezamo. Ruke ili noge jednom nedeljno?
Rekreativci su druga prica.
Decko ima 20 godina hoce sa bude jako i da nabaci mišiće.

Ponedeljak - gornji deo tela
Utorak       - donji deo tela
Sreda.  - odmor
Četvrtak - gornji deo tela
Petak - donji deo tela
Vikend - odmor

Ili kasnije da ubaci jos jedan gornji / donji deo tela ,zavisi sta misli da mu vise nedostaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije bas da je to realno stanje, cak je daleko od toga. Tim nacinom treniranja "non stop ispod sipke" dolazimo do neadekvatnog oporavka misica i povecanog rizika od povreda. Isto nije dokazano ama bas nigdje da ako jednu misicnu partiju radimo 3x nedeljno da cemo brze napredovati nego ako je radimo jednom nedjeljno, bar ne kod natural korisnika.

Natural ces se pretrenirati i poremetiti CNS, sjebati hormone, stvoriti vecu sansu za povredama x puta nego li korisnici koji koriste nedozvoljene susptance, pa bi trebalo napraviti paralelu izmedju toga.

Naravno 4 dana za redom trenirati, ili 5 ne bih preporučio ni u kom slucaju, kao sto sam vec napisao, sistem dva pa jedan odmora je ok.

Ovaj decko je rekreativac, koji trenira mjesec dana, bar je tako napisao , ako nije, onda je to vec prica koja ide u nekom drugom smjeru :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk



Napomenuo sam da sam isao  i ranije u teretanu , vezao sam 6-7 meseci , pa onda pauza mesec dana pa opet vezem 2 meseca i opet prestanem zbog obaveza oko fakulteta , i sve tako. Ali sada mnogo bolje treniram nego sto sam tada , tj pravilnije izvodim pokrete dosta , pratim dosta ljudi i ucim i dalje.Trenutno mi je problem bas ovo oko cega se vodi polemika , da li jednom ili dva puta :)

Procitao sam da velike misicne grupe radim jednom nedeljno jer im je potrebno vise odmora , a ruke npr radim 2 puta jer su manje grupe i brze se oporavljaju.Dakle podelicu trening u 4-5 dana sigurno , samo sad ne znam da li da radim svaku partiju odvojeno , jednom , i npr ruke 2 puta tu radim ili sve po 2 puta , ili kao sto si ovde napisao da ledja i noge radim 2 puta jer su velika misicna grupa :)

Zbunjuje me sto svuda pise razlicito :D


Ili cu da radim kao sto je Mirko napisao

samo cu da dodam kardio jedan trening i to je to
« Poslednja izmena: Jul 30, 2019, 02:07:00 posle podne od strane fikarbc » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Jul 30, 2019, 01:49:34 posle podne »

Suludo mi je da i dalje neko promoviše ovakve treninge za natural vežbače.
Jednom nedeljno deo tela?
Pogotovo za početnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto da ne? I ja sam kao početnik imao ovakav start koji mi je dao jaku bazu. Takodje znam puno rekreativaca koji izgledaju sjajno a rade po starom old school sistemu. Cak sa bekima i radim privatno a koriste slicne sisteme. Pocetniku radi apsolutno sve. Kao prvo sigurno nije ovladao tehnikom kako treba pa sve ostalo. Da ne kazem i to da upale nisu prosle...

Nauciti da stimulise misic treba dosta staža, tako da ovakav program ih najmanje buni u početku. Kasnije mogu da manevrišu sa različitim sistemima treninga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Imati jaku bazu je jedno,a trenirati 4 dana sa 3 dana pauze kao pocetnik pri cemu radi svaku grupu mišića je čista magla.
Kako da ojača u velikim vežbama ako ih radi svakih sedam dana? Gde i kada da nauči tehniku onda,izvodjenje večih vežbi je veština koja se stiče vremenom provedenom “ispod šipke” .
Budimo realno da li je bolje svaku grupu mišića dva puta nedeljno ,nego ovo?
Nemoj da se zezamo. Ruke ili noge jednom nedeljno?
Rekreativci su druga prica.
Decko ima 20 godina hoce sa bude jako i da nabaci mišiće.

Ponedeljak - gornji deo tela
Utorak       - donji deo tela
Sreda.  - odmor
Četvrtak - gornji deo tela
Petak - donji deo tela
Vikend - odmor

Ili kasnije da ubaci jos jedan gornji / donji deo tela ,zavisi sta misli da mu vise nedostaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije bas da je to realno stanje, cak je daleko od toga. Tim nacinom treniranja "non stop ispod sipke" dolazimo do neadekvatnog oporavka misica i povecanog rizika od povreda. Isto nije dokazano ama bas nigdje da ako jednu misicnu partiju radimo 3x nedeljno da cemo brze napredovati nego ako je radimo jednom nedjeljno, bar ne kod natural korisnika.

Natural ces se pretrenirati i poremetiti CNS, sjebati hormone, stvoriti vecu sansu za povredama x puta nego li korisnici koji koriste nedozvoljene susptance, pa bi trebalo napraviti paralelu izmedju toga.

Naravno 4 dana za redom trenirati, ili 5 ne bih preporučio ni u kom slucaju, kao sto sam vec napisao, sistem dva pa jedan odmora je ok.

Ovaj decko je rekreativac, koji trenira mjesec dana, bar je tako napisao , ako nije, onda je to vec prica koja ide u nekom drugom smjeru :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Mirko S. Božić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #10 poslato: Jul 30, 2019, 01:39:51 posle podne »

Suludo mi je da i dalje neko promoviše ovakve treninge za natural vežbače.
Jednom nedeljno deo tela?
Pogotovo za početnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto da ne? I ja sam kao početnik imao ovakav start koji mi je dao jaku bazu. Takodje znam puno rekreativaca koji izgledaju sjajno a rade po starom old school sistemu. Cak sa bekima i radim privatno a koriste slicne sisteme. Pocetniku radi apsolutno sve. Kao prvo sigurno nije ovladao tehnikom kako treba pa sve ostalo. Da ne kazem i to da upale nisu prosle...

Nauciti da stimulise misic treba dosta staža, tako da ovakav program ih najmanje buni u početku. Kasnije mogu da manevrišu sa različitim sistemima treninga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Imati jaku bazu je jedno,a trenirati 4 dana sa 3 dana pauze kao pocetnik pri cemu radi svaku grupu mišića je čista magla.
Kako da ojača u velikim vežbama ako ih radi svakih sedam dana? Gde i kada da nauči tehniku onda,izvodjenje večih vežbi je veština koja se stiče vremenom provedenom “ispod šipke” .
Budimo realno da li je bolje svaku grupu mišića dva puta nedeljno ,nego ovo?
Nemoj da se zezamo. Ruke ili noge jednom nedeljno?
Rekreativci su druga prica.
Decko ima 20 godina hoce sa bude jako i da nabaci mišiće.

Ponedeljak - gornji deo tela
Utorak       - donji deo tela
Sreda.  - odmor
Četvrtak - gornji deo tela
Petak - donji deo tela
Vikend - odmor

Ili kasnije da ubaci jos jedan gornji / donji deo tela ,zavisi sta misli da mu vise nedostaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Jul 30, 2019, 01:36:41 posle podne »



Pozdrav! Smatram takodje da bi mogao neke vece misicne grupe da ubacis i u jos jedan trening. Na primer ako ces da radis ovaj plan,uz ledja ako ubacis neku vezbu za noge,nece smetati.Da li radis mrtvo dizanje? Ako radis i znas PRAVILNU tehniku izvodjenja,to bi mogao da radis kada radis i ledja.
Mislio sam da ubacim jos jedan trening gde cu da radim samo cucanj i mrtvo dizanje. Ja bih najradije da radim sve po 2 puta nedeljno , ali ne znam idealno da upakujem da imam 2 dana odmora nedeljno , i da ne pretreniram misic.

Da li je ok da upakujem sve po 2 puta ponedeljak-petak , i za vikend da odmaram, ili da ubacim dan pauze izmedju ? Trazicu po forumu , yt i google-u  kako da upakujem najbolje sve to u 5 dana , samo me zanima da li je to ok ? :)

Hvala svima na pomoci

Nije preporucljivo za natural vjezbaca da ima 5 vezanih dana treningom, doci ce do pretreniranosti a i mogućnost za povrede su visoke. Dakle dva dana pa odmor, dva dana pa odmor je ok varijanta, mada pocetniku ne bih vise od 4 treninga nedjeljno savjetovao da radi ni u kom slučaju, mada na tebi je.

Isto tako treba paziti sta se dan prije radilo. Ako si opteretio previse prednje rame treningom za ramena, a sjutra dan radis kosi bench npr, velika je sansa da dodje do povrede. Moras znati tj po osjecaju kada i u kojoj mjeri si oporavio odredjenu misicnu particijui da li je ista sposobna da iznese sledeci trening na pravi nacin. A takve stvari se sticu iskustvom i godinama.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #8 poslato: Jul 30, 2019, 01:29:42 posle podne »

Suludo mi je da i dalje neko promoviše ovakve treninge za natural vežbače.
Jednom nedeljno deo tela?
Pogotovo za početnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto da ne? I ja sam kao početnik imao ovakav start koji mi je dao jaku bazu. Takodje znam puno rekreativaca koji izgledaju sjajno a rade po starom old school sistemu. Cak sa nekima i radim privatno a koriste slicne sisteme. Pocetniku radi apsolutno sve. Kao prvo sigurno nije ovladao tehnikom kako treba pa sve ostalo. Da ne kazem i to da upale nisu prosle...

Nauciti da stimulise misic treba dosta staža, tako da ovakav program ih najmanje buni u početku. Kasnije mogu da manevrišu sa različitim sistemima treninga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Jul 30, 2019, 01:38:26 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
fikarbc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2019, 01:27:41 posle podne »

Pozdrav! Smatram takodje da bi mogao neke vece misicne grupe da ubacis i u jos jedan trening. Na primer ako ces da radis ovaj plan,uz ledja ako ubacis neku vezbu za noge,nece smetati.Da li radis mrtvo dizanje? Ako radis i znas PRAVILNU tehniku izvodjenja,to bi mogao da radis kada radis i ledja.
Mislio sam da ubacim jos jedan trening gde cu da radim samo cucanj i mrtvo dizanje. Ja bih najradije da radim sve po 2 puta nedeljno , ali ne znam idealno da upakujem da imam 2 dana odmora nedeljno , i da ne pretreniram misic.

Da li je ok da upakujem sve po 2 puta ponedeljak-petak , i za vikend da odmaram, ili da ubacim dan pauze izmedju ? Trazicu po forumu , yt i google-u  kako da upakujem najbolje sve to u 5 dana , samo me zanima da li je to ok ? :)

Hvala svima na pomoci
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #6 poslato: Jul 30, 2019, 01:20:57 posle podne »

Pozdrav! Smatram takodje da bi mogao neke vece misicne grupe da ubacis i u jos jedan trening. Na primer ako ces da radis ovaj plan,uz ledja ako ubacis neku vezbu za noge,nece smetati.Da li radis mrtvo dizanje? Ako radis i znas PRAVILNU tehniku izvodjenja,to bi mogao da radis kada radis i ledja.
Sačuvana
Mirko S. Božić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45


« Odgovor #5 poslato: Jul 30, 2019, 01:14:15 posle podne »

Suludo mi je da i dalje neko promoviše ovakve treninge za natural vežbače.
Jednom nedeljno deo tela?
Pogotovo za početnike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Jul 30, 2019, 12:22:29 posle podne »



Hvala druze na odgovoru.

Sto se tice broja ponavljanja , do 14 ponavljanja idem kad npr zagrevam misic za neku vezbu , a onda gledam da bude minimum 6 a maximum 12 , za biceps npr minimum 8 ponavljanja.
Radim osnovne vezbe , cucanj mi je omiljena vezba , a najvise volim da radim noge.

salatu pojedem uz jedan obrok tokom dana , a uz belo meso bas kako si naveo , nekad pojedem pirinac , bareni/przeni krompir , pasulj prebranac a desi se i bez icega.
Takodje uz jedan obrok dnevno jedem i sir , obicno za veceru

Sto se tice suplemenata trenutno ne koristim nista , pijem samo omega-3 tablete.

Imam 20 godina.

Zdravstevno sam odlicno , legnem do ponoci da spavam a ustanem u 8h.Sto se tice obroka desi mi se dan da ne unesem obrok na vreme.Ne pijem i ne pusim.Potrudicu se maksimalno oko ishrane , znam da je to 70% svega, i meni je bitno da ako se trenutno ne hranim kako bih trebao , treningom ne pojedem misic , tj bas kao sto si napisao da ga ne dovedem do pretreniranosti.

Ja sam mislio da radim odvojeno misicne grupe ali onda ne znam da li mi misicne grupe cekaju "dugo" do njihovog sledeceg treninga , npr:

pon - grudi , prednje rame
utorak - noge
cetvrtak - ledja , ostatak
petak - ruke

sreda i subota odmor pa onda opet sve , i to je 6 dana cekanja za svaku misicnu grupu.Da li je to mnogo ?

Ili mozda da 3 dana treninram pa 2 dana odmaram i sve tako ?

Procitacu sada ovo oko ishrane i potrudicu se da bude ovo kako si mi napisao za istu

Hvala :)

EDIT: procitao sam tekst o ishrani , svaka cast.Nisam dosao na forum i odmah otvorio temu , procitao sam par tema koje su ljudi postavljali oko treninga ali nisam ulazio u ishranu , niti sam primetio naslov teme koju si napisao

Jednu misicnu particiju mozes podijeliti i na vise dana. Noge npr mozes raditi i dva puta nedeljno, isto tako i ledja, pošto su to velike particije. Svakako za tebe kao početnika ovako kako si napisao dace dobre rezultate. Kasnije mozes da ubacas neke druge varijacije.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
fikarbc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2019, 09:55:34 pre podne »

Hvala druze na odgovoru.

Sto se tice broja ponavljanja , do 14 ponavljanja idem kad npr zagrevam misic za neku vezbu , a onda gledam da bude minimum 6 a maximum 12 , za biceps npr minimum 8 ponavljanja.
Radim osnovne vezbe , cucanj mi je omiljena vezba , a najvise volim da radim noge.

salatu pojedem uz jedan obrok tokom dana , a uz belo meso bas kako si naveo , nekad pojedem pirinac , bareni/przeni krompir , pasulj prebranac a desi se i bez icega.
Takodje uz jedan obrok dnevno jedem i sir , obicno za veceru

Sto se tice suplemenata trenutno ne koristim nista , pijem samo omega-3 tablete.

Imam 20 godina.

Zdravstevno sam odlicno , legnem do ponoci da spavam a ustanem u 8h.Sto se tice obroka desi mi se dan da ne unesem obrok na vreme.Ne pijem i ne pusim.Potrudicu se maksimalno oko ishrane , znam da je to 70% svega, i meni je bitno da ako se trenutno ne hranim kako bih trebao , treningom ne pojedem misic , tj bas kao sto si napisao da ga ne dovedem do pretreniranosti.

Ja sam mislio da radim odvojeno misicne grupe ali onda ne znam da li mi misicne grupe cekaju "dugo" do njihovog sledeceg treninga , npr:

pon - grudi , prednje rame
utorak - noge
cetvrtak - ledja , ostatak
petak - ruke

sreda i subota odmor pa onda opet sve , i to je 6 dana cekanja za svaku misicnu grupu.Da li je to mnogo ?

Ili mozda da 3 dana treninram pa 2 dana odmaram i sve tako ?

Procitacu sada ovo oko ishrane i potrudicu se da bude ovo kako si mi napisao za istu

Hvala :)

EDIT: procitao sam tekst o ishrani , svaka cast.Nisam dosao na forum i odmah otvorio temu , procitao sam par tema koje su ljudi postavljali oko treninga ali nisam ulazio u ishranu , niti sam primetio naslov teme koju si napisao
« Poslednja izmena: Jul 30, 2019, 10:06:48 pre podne od strane fikarbc » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2019, 02:31:53 pre podne »

Čini se da si po pitanju treninga sebi nametnuo "neumeren tempo"...preporučio bih bar 2 dana odmora od treninga nedeljno...ipak cilj nam je da izbegnemo pretreniranost...što je i uzrok eventalnog "zastoja" ili pak "nazadovanja", tj nezadovoljstva napretkom...

Što se tiče "pomenutog splita"( podela po mišićnim partijama) smatram da to može biti preambiciozno pa bih ipak to odvojio u zasebne dane treninga, veće mišićne partije - grudi, leđa, noge...ruke objedinio u "jedan trening", a ramena ubacio uz grudi i leđa( npr. "prednje rame" uz grudi, "ostatak" uz leđa)...

Svakako da će svoje mišljenje izneti i kolege kompetentnije za " polje treninga"...

Bitna stavka je i odabir vežbi, broj serija, ponavljanja, doziranje opterećanja...što može biti uputnije oko saveta u vezi treninga( više informacija o tome)...nadam se da ovladalo tehnikom čučnja, mrtve vuče...zgibovi? Da, mnogi početnici se povređuju kod ovih vežbi, koje se ne smeju izbegavati, ali se prvo mora naučiti pravilna tehnika izvođenja istih! Od osnova se ne beži...one se uče( uz dovoljno stručan nadzor), zar ne?

Vezano za obroke, ne vidim poentu odvajanja jaja i ovsenih..."meso" ne može biti solo obrok...a šta se tog dana ima za ručak i večeru? Ipak moramo znati čime raspolažemo od namirnica, tj nutrijenata? ...a koliki bi ciljani unos proteina, hidrata, masti? Da li se dobro orijentišeš u svetu " bitnih nutritivnih brojki"?

Ne zaboravi osnovu svakog tvog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata ili masti, uz vlakna( salate) u zavisnosti od doba dana , tajminga treninga, kao i cilja...

Predlog izmena( šematski. ilustrativno)...4-6 obroka idealno...

Obrok 1 - jaja + ovsene ili jaja + salata

Obrok 2 -  meso( belo/crveno) + pirinač/krompir/batat + salata

Obrok 3 - riba + salata

Obrok 4 - sir + orašati plodovi

Detaljnije na temu ishrane...( obavezno detaljno pročitati)... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Upotreba suplemenata? Vitaminsko-mineralni kompleksi? Omega-3? Proteinski suplementi?

Koliko imaš godina?

Kako si zdravstveno? Hormonski? Libido? Raspoloženje? Uredni, redovni obroci? Kako spavaš? Pušač? Alkohol?
« Poslednja izmena: Jul 30, 2019, 02:40:29 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
fikarbc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2019, 12:52:51 pre podne »

Pozdrav svima ,

nov sam na forumu pa se izvinjavam ako sam prekrsio neko pravilo :D

Visok sam 194cm i tezak 90kg. Cilj mi je nabacivanje misicne mase , aktivno idem mesec dana u teretanu , nisam prvi put u teretani da naglasim. Pre 3-4 godine sam prvi put otisao u teretanu i od tada dosta puta sam prekidao zbog obaveza i iznova pocinjao. Kada sam poslednji put krenuo u teretanu napravio sam sledeci plan treninga:

grudi - biceps
ledja - triceps
ramena - noge

sve radim po 2 puta nedeljno , tj krenem od ponedeljka pa do subote  i nedelju odmaram.

Za svaku misicnu partiju radim 4 vezbe po 4 serije i 8-14 ponavljanja.Listove i trbusnjake ubacujem dodatno. Pauze izmedju serija su mi 45-60s , a izmedju vezbi 2min.
Svestan sam da je ishrana najbitniji faktor u ovome i zato mi je i potrebna pomoc.Dakle ne hranim se idealno ali se trudim.

1. obrok - 5 jaja
2. obrok - ovsene pahuljice
3. obrok - 250g belog mesa
4. obrok - ovo obicno bude sta tog dana imam za rucak/veceru

Zaboravio sam da kazem da sam i ceo maj trenirao na ovaj nacin , i u junu sam odradio mozda 5 treninga. Na misicnoj masi nisam dobio nesto , dakle problem je u ishrani. Na oba bicepsa su se izrazile vene ali obim jedva nesto.Sto se tice izvodjenja vezbi , u to sam siguran da ih radim ispravno.

I konacno moje pitanje je da li sam preterao sa brojem treninga s obzirom na nacin ishrane , da li na ovaj nacin jedem svoj misic i ne dozvoljavam mu da raste? Posle svakog treninga osecam da sam pogodio misic ali nikako da vidim napredak u obimu , u snazi i vidim. Da napomenem da za svaku misicnu grupu radim 4 vezbe jedan trening pa sledeci druge 4 vezbe.
Znam da za mesec dana ne moze da se napreduje ne znam koliko , ali nije da nisam radio nista pre ovih mesec dana :D


Ukoliko je mnogo 6 puta , da li moze neko da mi predlozi plan treninga kad sta da radim.

Hvala unapred :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.