TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:19:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Analize krvi  (Pročitano 4357 puta)
marko222
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #27 poslato: Avgust 28, 2019, 05:53:16 posle podne »

Hvala puno na opsirnim odgovorima. Uradicu sto vise budem mogao analiza hormona.

Takodje imam pitanje koja je razlika izmedju ukupnog i slobodnog testosterona?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #26 poslato: Avgust 28, 2019, 05:02:20 posle podne »

Ja bih ipak savjetovao sve navedene hormone da odradis, posebno jer ih nikad nisi radio. Takodje u radu sa klijentima navedeni simptomi su jako cesto bili povezani sa poremecajem navedenih hormona. Vec neko vrijeme radim sa curom koja je imala slicne simptome poput tvojih, ispostavilo se da je stitnjaca usporena, povisen prolaktin i kortizol. Problem smo rijesili, doveli sve kroz par mjeseci.

Jeste da sve manje vise kosta, ali vrijedi svaki dinar kada je zdravlje u pitanje. Jos bolje ako nije nista od navedenog.

Isto tako da ne bude zabune medju kolegama naveo sam u postovima nize da navedeni simptomi mogu biti izazvani i drugim faktorima, ali da je prije svega najbolje provjeriti sve sto je napisano a pokazalo se kao jako cest problem kod sportista.

Svakako sto vise bude odradjeno imacemo jasniju sliku. Pogoditi dijagnozu na osnovu par simptoma nije lako, a svakako nije ni pozeljno davati terapiju ako dijagnoza nije utvrdjena.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2019, 05:21:37 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #25 poslato: Avgust 28, 2019, 03:57:47 posle podne »

Sto se njih tice dovoljno je TSH i fT4 . Oni su oko 1000din
Sačuvana
marko222
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #24 poslato: Avgust 28, 2019, 03:50:03 posle podne »

Tertapija Roakutanom je bila uspesna. Hormoni nisu radjeni nikada.

Sada ja bih voleo da uradim sve ove hormone ali mi je malo preskupo sve da ih radim tako da bih vas zamolei da mi preporucite najbitnije. Koliko sam razumeo, hormone stitne zlezde obavezno?

Grceva nema.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #23 poslato: Avgust 28, 2019, 03:43:57 posle podne »

Slazem se.
Dosta toga se misli da nije bitno , na nesto se i zaboravi, ali sve je bitno napomenuti da bi se "sklopile kockice".
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Avgust 28, 2019, 03:36:52 posle podne »

Mnogo stvari može da ne bude vezano za hormone( direktno)...sve u svemu, naš forumaš će morati da nam detaljnije anamnestički izloži "stanje"...ako nemamo dovoljno informacija o životnim navikama, uzimanju lekova, "preležanim" bolestima, možemo ga zatrpati gomilom sumnja, dobro zaplašiti, a na kraju ne postići željeno...

Nema grčeva u toku treninga?

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #21 poslato: Avgust 28, 2019, 03:20:01 posle podne »

Da li je terapija Roakutanom bila uspesna?
A hormoni pre terapije, da li su radjeni?

Da li si probao da pauziras sa treninzima nedelju-dve?
Mozemo i elekteolitw dodati? Uradi Na, K, hloride, moze i bikarbonate, Ca, Mg
Nesto tu ti pravi problem. Ili je kao sto je Slavisa pomenuo, mozda i pretreniranost
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #20 poslato: Avgust 28, 2019, 03:13:31 posle podne »

Simptome koje si naveo cesto su usko povezani sa usporenim radom stitne. Ali ne mora da znaci. Obavezno provjeri ft3, ft4 i tsh. Takodje preporuka za provjeru prolaktina, estradiola, slobodnog i ukupnog testa kao i jutarnjeg i vecernjeg kortizola. Mnogo znači i na osnovu tih nalaza bice jasnija slika.

Svakako pojacano znojenje, dehidratacija, gubljenje elektrolita mogu da doprinesu pomenutom stanju.

30 stepeni je veoma visoka temepratura za obavljanje takvog vida fizickih aktivnosti.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
marko222
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #19 poslato: Avgust 28, 2019, 03:03:15 posle podne »

Zaboravio sam da napomenem da sam pre dve godine svaki mesec vadio krv zbog uzimanja Roakutana pola godine, i da je uvek bilo ovako sa ove 3 stavke.

Hormone stitne nisam radio. A sve ostalo sto ste naveli je okej.

Takodje sam merio pritisak koji je 124/64, puls 75.

Vrtoglavice i bolove u grudima nemam.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Avgust 28, 2019, 02:48:07 posle podne »

Rekla bih da je slucajnost da sada i pre 2 godine kada si posl put radio analize limfociti budu blago poviseni.
Vise su mi eozinofili parametar alergije??
Na racun limfocita koji su blago poviseni, granulociti su blago snizeni, a ukupan broj leukocita se ne menja. Dakle, sve je ok, sto se ovoga tice.

Hormoni stitne, biohemija, urin?
Jesi li u medjuvremenu proverio krvni pritisak i puls? ( tegobe su od skoro a ovo je mereno pre 2 do 3 meseca)
Vrtoglavice, bol/stezanje  u grudima?
Sačuvana
marko222
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #17 poslato: Avgust 28, 2019, 02:23:00 posle podne »

Nisu poviseni ukupni leukociti. Sve ostalo je u granicama normale.

Meni je doktorka rekla da su svakome izvan granice ove tri stavke zbog alergija u letnjem periodu, mada ne zvuci mi to bas logicno...

Nekako svaki put kada vadim krv doktorka prokomentarise isto, svakome je to poviseno, i uvek se zazmuri na te abnormalnosti.

Traje mesec dana, mada verovatno i duze sad vise nisam siguran. Desavalo mi se i pre da imam ovakve dane da sam umoran po ceo dan ali sam mislio da je problem u glavi i da je lenjost u pitanju i sve vise sam sada poceo da sumnjam da nije problem u glavi. Sad ovo za brze umaranje ne mogu reci posto sam trenutno kuci, u selu, gde je u teretani 30 stepeni i zagusljivo je jako i umaranje je verovatno zbog previsoke temperature.

Sada ne znam da li je to mozda uzrok ali ako imate preporuku za jos neke analize, voleo bih da mi kazete.
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2019, 02:39:14 posle podne od strane marko222 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Avgust 27, 2019, 11:03:06 posle podne »

Slažem se sa kolegincom...nekada virusne inf. može biti "skoro asimptomatska", a nekada simptomi mogu biti i gubitak apetita, malaksalost i sl.

"Ukupni" leukociti nisu povišeni? Mada, da li je u pitanju hronicitet...

Nego kako nam reče, koliko dugo traje pomenuta simptomatologija? Da li je na treninzima prisutno brže umaranje? Zadihanost i pri manjem "naporu"?

« Poslednja izmena: Avgust 27, 2019, 11:09:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #15 poslato: Avgust 27, 2019, 05:58:00 posle podne »

Slikaj nalaz, pa pošalji, mislim da bi to bilo najbolje .

Što se tiče ovog što si poslao, verov.je u pitanju neka prolazna virusna infekcija pa su limfociti malo odreagovali.
Ili  ako si dan pred vađenje krvi imao trening, takođe može da se odrazi na rezultate krvne slike.
Ali kažem, ovo nije ništa značajno.
Sačuvana
marko222
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2019, 11:39:05 pre podne »

Odradio sam sve pomenute analize osim gvozda i hormona tiroidne zlezde (to nisu radili u ovoj laboratoriji).

Sve je okej osim ovoga:

LYM%        0.543(0.25-0.4)
MID%         0.107(0.002-0.1)
GRAN%     0.35(0.5-0.75)

Moram da napomenem da su mi ove tri stavke i pre 2 godine, kada sam poslednji put radio analize, bile izvan granica normale.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2019, 11:45:57 pre podne od strane marko222 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2019, 09:12:59 posle podne »

Sve u svemu odradi pomenuto, pa ćemo prodiskutovati rezultate...

Dovoljno dobra hidratacija je preduslov svega, zato pošlušaj Bobanov savet...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.