TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:29:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Slepo crevo  (Pročitano 3100 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Septembar 26, 2019, 09:02:39 pre podne »

Pozdrav
Kako je?
Jesi li počeo sa treninzima?
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #15 poslato: Septembar 14, 2019, 03:24:39 posle podne »

Koristio sam ranije protein i kreatin samo. U redu zahvaljujem Aleksandra, uradicu tako.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Septembar 14, 2019, 06:58:58 pre podne »

Nakon tih mesec dana, najbolje bi bilo da kreneš sa kružnim treningom, 3x nedeljno.
Ubaciti  i za donji deo tela, a za gornji dodati i zgibove, propadanj, sklekove...
Mogu ti poslati primere.

Prvo da ispratiš ovo
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2019, 06:54:09 pre podne »

4. nedelja (2 do 3 serije, mala opterećenja)
- T bar rows
- One-Arm Dumbbell Rows
- Dumbbell Pull-Over
- The Batwing Row
- kettlebell swing

3.i 4.nedelja se radi ne više od 3x nedeljno. Dopuniš i plankovima iz prve dve nedelje
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2019, 06:50:43 pre podne »

Nakon dve  nedelje prethodnih vežbi, kreni sa vežbama na spravama za velike grupe mišića.
Dobro pazi na opterećenja, zaista minimalno za početak, 2 do 3 serije
3.nedelja
- lat pull down
- seated cable rows
- Seated Machine Chest Press 
- Seated Front Dumbbell
- Bent Over Lateral Raises


Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2019, 06:22:44 pre podne »

U drugoj nedelji dopuniš težim varijantama.
Izdržaj do 15 sekundi...do 30 samo ako osetiš da ti ne smeta.
Neće ti puno vremena oduzeti, radi svaki dan. I prati stanje.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2019, 06:19:13 pre podne »

Trebalo bi da kreneš od ovoga.
U prvoj nedelji sa izdržajem do 15ak sekundi, 2 do 3 serije. U drugoj nedelji idi na 30 sekundi.
Prati da l ima probadanja ili neprijatnosti u op.regiji (ne bi trebalo).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2019, 12:23:38 pre podne »

Bez žurbe, nema potrebe za greškama "u koracima", pravi put je uvek i siguran put...prečica nema( bar ne bez posledica)...

Koristiš nešto od suplemenata?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 14, 2019, 12:11:58 pre podne »

Ako već znamo, tj. svesvni smo u čemu grešimo, zašto se ne pokuša da se greška ispravi...

Hleb i ovsene svakako da nisu jedini izvor hidrata, zar ne? Dajmo šansu pirinču, krompiru, pirinčanim galetama, cornflexu( npr, posle treninga, bez krajnosti sa istim)...

A vlaknasto povrće? Zeleno, lisnato?

Low-carb voće - berries( jagode, kupine, maline), citrusi, jabuke, breskve, kajsije...

Možeš ti "zagrliti" dve kantice krema dnevno i za mesec dobiti i 10 kg "mase" ;) ...ali i sam znaš šta ti je činiti...

Sve one preporuke od ranije smo stavili na jedno mesto, pa evo korisnih info, koje bi bilo poželjno da upotrebiš na pravi način... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Niko ne kaže da moraš da se "treseš" za svakim gramom makrosa koji uneseš, ali dobra orijentacija ti je neophodna da bi pratio napredak...

Junk kalorije su junk kalorije koji su dobre sluge "mase", ali zli gospodari kada ta masa postane amorfna masa masnih naslaga...
Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #7 poslato: Septembar 13, 2019, 11:41:20 posle podne »

Pratim tu i tamo.. Dorucak obicno budu ovsene sa mlekom, rucak uglavnom nesto sa mesom, zatim dve uzine belo meso, pirinac(nekad hleb), salata (belo meso 400gr pirinac pojedem uvek koliko mogu) i vecera jaja, sir, hleb ili opet ovsene (uglavnom nista masno) unos proteina je uvek na mestu, dakle oko 150g, ugljene hidrate ne pratim toliko ali uvek ih jedem koliko mogu i na kraju masti (ne jedem orahe, bademe i ostalo) jedino sto pojedem majonez ili tako neku masnu stvar (znam da nije zdravo), dakle mozemo reci da unosim malo masti. Ranije sam jeo i po 7 obroka, ali rezultati su uglavnom bili isti. Ne kazem da nema napretka, vec da zelim povecati telesnu tezinu (takozvana masa). Iz tog razloga sam planirao sejkove. Razumem sta hocete reci, ali bih ovim tempom 6-7kg dobio kroz godinu dana. 🤔
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 13, 2019, 10:37:55 posle podne »

Slažem se sa koleginicom oko "vremena oporavka"...

Što se tiče ishrane, svakako da nam nije cilj povećanje procenta telesne masti ;)

Moja preporuka se ne bi odnosila na šejkove, već na broj dobro fomulisanih obroka...

Ne bi trebalo zaboraviti da naše telo ima neki svoj "tempo napretka", tako da ne bi trebalo iću u krajnost sa "povećanim unosom praznih kalorija", već postepeno, kontrolisano, povećati unos kvalitetnih kalorija( famozni suficit), bez prejedanja, junka i sl....dakle, malo strpljenja, ništa se ne dešava tako brzo...

Osnovno pravilo mišićnog rasta je da je za isti neophodan dovoljno stimulativan trening sa opterećenjem...dakle, ma kako mi modifikovali ishranu, ako trening nije "primeren cilju", uzalud je sve...

Pratiš li ciljani unos proteina, hidrata, masti? Koliko obroka imaš dnevno? Kako ti obroci izgledaju( sastav obroka, odabir namirnica)...
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2019, 10:47:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Septembar 13, 2019, 08:22:17 posle podne »

Poslacu ti vezbe sa kojima ces se uvoditi u trening..prvenstveno za trup.
Ovo vreme je bilo dovoljno za oporavak cak i nakon klasicne operacije, ali svakako da se ne upustas naglo u trening. Plus dobro je da nije bilo post op komplikacija

Sačuvana
x3s2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2019, 07:45:29 posle podne »

Puklo je, dakle bilo je komplikacija pa samim tim nije laparoskopski vec ceo rez. Nije neki veliki mozda 3 cm, lezao sam 8 dana u bolnici, dakle posle operacije nije bilo komplikacija, pitam samo preventivno zbog kile.
Vec sam povratio tezinu, imao sam prirodno 78, nakon bolnice 65 i sada 79. Da budem iskren, vezbao sam vec par nedelja nakon operacije, ali to su bile samo bucice sa maksimalnom izolacijom bicepsa i kasnije plivanje.
Nisam merio procenat masnoce, ali odlicno znam svoje telo.. Uostalom 19 godina imam i 195 sam. Zelim da povecam tezinu na 85. 
Sada se osecam odlicno, roditelji su mi isto doktori i tako dalje, ali ipak hocu da cujem vase misljenje jer mi je 2016. dok sam jos bio pocentik pomogao ovaj forum, tacnije Slavisa Stojic(pozdrav za njega).
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2019, 05:36:29 posle podne »

Misliš na dobitak nakon operacije?
Jesi li merio % masnoće pa znaš ili?

O ishrani će detaljnije kolega...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2019, 05:33:16 posle podne »

Pozdrav
Da li je operacija bila laparoskopska?
Je l bilo komplikacija posle operacije (pominješ kilu?)

Jesu li pomenutim zgibovima itd prethodile neke druge pripremne vežbe, tj kako je tekao oporavak u fizičkom smislu?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 18 upita.