TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:29:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: VAŠI OMILJENI TESTOSTERON BOOSTERI - ISKUSTVA I PITANJA!  (Pročitano 6222 puta)
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #19 poslato: Septembar 27, 2019, 10:08:19 pre podne »

Ja sam prezadovoljan sa Alpha D3. Inače najčešći, da ne kažem jedini, LEK koji naši doktori prepisuju i preporučuju za prevenciju osteomalcije (osteoporoze), kao i niz drugih oboljenja vezanih za nedostatak odnosno lošu biohemiju aktivnih i neaktivnih oblika vitamina D.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #18 poslato: Septembar 27, 2019, 08:40:52 pre podne »

Koristim od Doctor's Best, 5000 iu po gel kapsuli. Nažalost kod nas nema nigdje da se kupi pa ga naručujem iz Amerike.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #17 poslato: Septembar 27, 2019, 08:34:04 pre podne »

Bobane koji D3 koristiš?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Septembar 26, 2019, 10:14:18 posle podne »

Da, nažalost nema ga kod nas u ponudi pa sam morao da ga nabavim preko grane.

120 mg je kapsula, mada nisam siguran u doziranje jer su mišljenja podijeljena. Neko savjetuje jednu dnevno, neko dvije ujutru na prazan stonak, a neko dvije ujutru + 1 uveče tj bar 3h pred odlazak u krevet jer može da pravi problem sa nesanicom.

Izgleda da ću morati svaku kombinaciju da probam dok ne ubodem dozu koja mi odgovora :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Septembar 26, 2019, 09:51:31 posle podne »

Ranije je u ponudi Pansporta bio jako povoljan extrakt Ginkga od Natrola( 60 i 120 mg sa 24% flavon glikozida)...što se tiče koncentracije - provereno radi, nazivaju ga anegdotalno "biljni No-reaktor" :) Btw, pominju ga i kao kontrolor prolaktina( uticaj na dopamin)...

Ne zaboravimo čuveni Tanakan( extrakt ginkga - lek, da ginkgo može biti i lek i suplement ;) ) koji je "omiljen" svima sa neurološkim i kardio-vaskularnim "tegobama"...

Što se tiče doziranja oko 120-240 mg dnevno( podeljeno u 2-3 doze)...obratiti pažnju i na "sadržaj aktivne supstance"...
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2019, 09:56:28 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Septembar 26, 2019, 08:32:17 posle podne »

Ja sam počeo danas da testiram Ginkgo bilobu. Osjecam s vremena na vrijeme pad koncentracije jer prelazim ogromno štivo na dnevnom nivou. Nisam Ginkgo nikad koristio u te svrhe i uopšte, pa da vidimo da li ima efekta :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Septembar 26, 2019, 02:53:37 posle podne »

He he dovoljna doza vitamina D3 i borba protiv depresije ;) a tek test u zrak...uskoro će nam krenuti i sezona "zimske depresije" :)

Rekoh da probam i Natrol Maca :) A bogme i 6PAK vitamini i minerali su na tapetu... :)



Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: Septembar 26, 2019, 11:55:48 pre podne »

Za kolege- današnja doza vitamina D3 + omega 3 masti + vitamin K2.

Udaramo kontru ovim tmurnim danima :)))

I da ne zaboravim - Maka + Ashwagandha išle uz doručak :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

« Poslednja izmena: Septembar 26, 2019, 11:58:00 pre podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Dusan Savic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2019, 03:19:22 posle podne »

Osnovno pitanje koje se namece je da li povećanje prirodnog testosterona radimo nakon kure sa AAS ili iz domena rekreativca želimo jednostavno podići prirodni testosteron te osetiti benefite istog!

Ako se radi o vraćanju tesosterona na normalu nakon upotrebe AAS, ništa od navedenog u tekstu neće pomoći u tu svrhu.

Ako pak želimo samo povećati sopstveni testosteron onda je svakako najbolja opcija Tribestan i Arginin kada su supstance u pitanju, sto se same hrane tiče onda definitivno moramo ići na zdrave masti cela jaja, badem, orah, lesnik, puno masne ribe...
Tribulus može ići kao daleko slabija zamena za Tribestan.
Kada su elektroliti u pitanju najviše će pomoći cink.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Koji Tribestan koristis? Ja sam koristio dva puta i uopste nisam bio zadovoljan efektom. Moguce i da je do brenda.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Onaj bugarski ima kod njih u apotekama da se kupi, ili kao alternativa ima u svim našim apotekama tribestan prave ga Ivančić i sinovi, odnosno imaju franšizu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2019, 03:15:56 posle podne »

Osnovno pitanje koje se namece je da li povećanje prirodnog testosterona radimo nakon kure sa AAS ili iz domena rekreativca želimo jednostavno podići prirodni testosteron te osetiti benefite istog!

Ako se radi o vraćanju tesosterona na normalu nakon upotrebe AAS, ništa od navedenog u tekstu neće pomoći u tu svrhu.

Ako pak želimo samo povećati sopstveni testosteron onda je svakako najbolja opcija Tribestan i Arginin kada su supstance u pitanju, sto se same hrane tiče onda definitivno moramo ići na zdrave masti cela jaja, badem, orah, lesnik, puno masne ribe...
Tribulus može ići kao daleko slabija zamena za Tribestan.
Kada su elektroliti u pitanju najviše će pomoći cink.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Koji Tribestan koristis? Ja sam koristio dva puta i uopste nisam bio zadovoljan efektom. Moguce i da je do brenda.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Dusan Savic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2019, 02:39:40 posle podne »

Apsolutno, danas živimo u doba interneta kada je previše informacija u opticaju i taj visak napravi konfuziju u glavi početnicima.
Zato uvek je dobrodoslo konsultovanje sa nekim iskusnijim/stručnijim licem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2019, 02:36:21 posle podne »

Nakon kure AAS tu je PCT protokol( da ne ulazimo u tematiku istog)...ali nekada i kod onih koji to urade, odrade( ako je kako treba retko), ili ne ispoštuju sve kako treba, ili čak i ne odrade PCT, dođe do pojave sindroma low-test...

Dakle, uvek treba razmišljati o svim aspektima...jer neznanje "čuda čini" ;)
Sačuvana
Dusan Savic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2019, 02:27:23 posle podne »

Osnovno pitanje koje se namece je da li povećanje prirodnog testosterona radimo nakon kure sa AAS ili iz domena rekreativca želimo jednostavno podići prirodni testosteron te osetiti benefite istog!

Ako se radi o vraćanju tesosterona na normalu nakon upotrebe AAS, ništa od navedenog u tekstu neće pomoći u tu svrhu.

Ako pak želimo samo povećati sopstveni testosteron onda je svakako najbolja opcija Tribestan i Arginin kada su supstance u pitanju, sto se same hrane tiče onda definitivno moramo ići na zdrave masti cela jaja, badem, orah, lesnik, puno masne ribe...
Tribulus može ići kao daleko slabija zamena za Tribestan.
Kada su elektroliti u pitanju najviše će pomoći cink.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2019, 08:39:28 posle podne »

Što se tiče nekog ličnog iskustva u radu sa aktivnom populacijom, pogotovu posle abzusa aas neki dobitni kombo bi bio ašvaganda, maka i tribulus...uz zma...kao i oko 5000 i.j. vitamina D3 dnevno...

Maka se nije pokazala kao test-booster, već više kao afrodizijak za oba pola...kod žena sa policitičnim jajnicima je bilo pozitivnog efekta i sa aspekta regulacije redovnosti ciklusa, kao i redukcije masnih naslaga na kritičnim mestima( uz korigovanu ishranu i treninge), pms "krize" su se lakše podnosile, bilo je i zavidnog učinka na oporavak "ošamućene" štitne zlezde posle abzusa T3...

Sve u svemu, na osnovu ličnog iskustva bez obzira na kombo suplemenata koji je primenjen nikada nije došlo da značajnog uticaja na suprafiziološku produkciju testosterona, već je bilo uticaja na "više" slobodnog testosterona, manje SHBG, ukupni testosteron je bio blizu gornje granice referentnih vrednosti ili "koji promil preko", estradiol oko donje vrednosti...neko bi to formulisao kao uticaj na "bioraspoloživost" natural produkcije :)

Mada, uglavnom se radilo o klijentima koji su imali realan problem sa low-test bilo zbog abzusa aas, životnih navika i sl.( bez ozbiljnije patologije)

Što se tiče nekog uticaja na kortizol, maka i ašvaganda su se pokazale učinkovitim, ali uz preporuke koje su se ticale tehnika relaksacije, prevencije pretreniranosti, kvaliteta sna i sl....mada šta je prevagnulo tačno pitanje je sad ;)

Bilo bi dobro da čujemo iskustva i ostalih članova Pansport tima...

« Poslednja izmena: Septembar 14, 2019, 08:43:15 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2019, 03:49:26 posle podne »

A svakako najbolje od svega je izbalansirana ishrana u kombinaciji sa navedenim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.