TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 05:01:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: San. Koliko sati dnevno spavate?  (Pročitano 3321 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #41 poslato: Decembar 09, 2021, 10:32:07 pre podne »

Tu je dodatni problem kod GERBa i kada se dodaju šećer i mleko u javu, u toj varijanti je još štetnija za želudac.

Da li je to jedino stetno u kombinaciji kafe i mleka?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #40 poslato: Decembar 09, 2021, 09:27:37 pre podne »

Nemanje mere je najveći problem. Nikako 4 kafa dnevno ne smeju biti nečija mera.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #39 poslato: Decembar 09, 2021, 09:26:35 pre podne »

Ne samo problem sa gorušicom već i oštećenje sluznice želuca- ulkus ili čir na želucu. Zbog toga sam navela da kafa u kombinaciji sa mlekom je mnogo štetnija jer izaziva pojačano lučenje kiseline pri čemu se oštećuje sluznica.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #38 poslato: Decembar 09, 2021, 12:10:34 pre podne »

Sve je u ograničenim količinama ok, samo što mnogi često ne znaju na koliko treba da se ograniče. Tako da za nekog 4 kafe je nista, dok za nekog i jedna može biti okidač za mnoga stanja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #37 poslato: Decembar 08, 2021, 10:17:08 posle podne »

Naravno da kafa nije samo štetna, jer sadrži i antioksidanse. Ali moraću da napomenem da ko oseća gorušicu od kafe ili bilo koje hrane ili pića, onda treba to i da izbegava. Dugotrajnim prisustvom gorušice, usled vraćanja kiseline iz želuca u jednjak, dolazi do razvoja promene sluznice jednjaka, a nakon više godina se može javiti i karcinom. Zato generalno treba biti izuzetno obazriv koju hranu unosimo. Recimo pojava promuklosti ujutru, posle spavanja, može biti jedan od znakova gastroezofagusne refluksne bolesti. Jer kiselina u toku spavanja se u tom horizontalnom položaju vraća u jednjak, a može dospeti u grkljan i nadražiti glasnice, odnosno glasne žice (orl lekari ne vole da ih zovu žice 8) ja se izvinjavam  :) :) :) )
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #36 poslato: Decembar 08, 2021, 04:46:36 posle podne »

Svaka stvar u kojoj se preteruje, a posebno ona koja ima neurološke uticaje naravno da može da bude loša. Diklofen takođe izaziva itekakvu kiselinu u želucu pa treba da se pije u nekim stanjima. Prema tome samo mera je bitna. Nije kafa nužno loša stvar.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #35 poslato: Decembar 08, 2021, 04:44:25 posle podne »

Tu je dodatni problem kod GERBa i kada se dodaju šećer i mleko u javu, u toj varijanti je još štetnija za želudac.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #34 poslato: Decembar 08, 2021, 01:40:40 posle podne »

Pokušaj da izbjegenš makar na prazan stomak. Za dosta njih je upravo to bio okidač  kod GERBa npr. GERB ili gastroezofagealna refluksna bolest je stanje kod kojeg se javlja vraćanje  kiselog želudačnog sadržaja u jednjak i usta, a kod određenog broja oboljelih i u gornje disajne puteve. Najčešći uzrok ovoga stanja je oštećenje ili slabljenje funkcije donjeg jednjačkog mišića (sfinktera). Manifest uje se najčešće  sa žgaravicom, vraćanjem  želučanog sadržaja, podrigivanjem i bol  u želucu kao glavnim simptomima koji se javljaju dva ili više puta nedeljno.

Dakle da isključimo psihičke smetnje koje kofein može izazvati, pojavom GERBA se stvar dodatno komplikuje.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #33 poslato: Decembar 08, 2021, 08:07:32 pre podne »

Nažalost iskusio sam to na ličnom primjeru. Jaki napadao anksioznosti, depresija i problemi sa stomakom. Rijesio sam problem, trebalo mi je vise od pola godine da se vratim u normalu. Koristio sam razne prirodne čajeve i biljke. Izdvojio bih Aloe vera koja pomaže u regulisanju crijevne flore. Konkretno od kofeina najviše strada želudac, posebno kod ljudi koji kafu piju na prazan stomak.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Gde mi rece to sad za prazan stoomak. :D
Nisam to znao.
I ja sam takodje primetio trenutak kada  je odredjen broj kafi na dnevnom nivou lose uticiao i na telo i na raspolozenje.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #32 poslato: Decembar 07, 2021, 10:07:21 posle podne »

Nažalost iskusio sam to na ličnom primjeru. Jaki napadao anksioznosti, depresija i problemi sa stomakom. Rijesio sam problem, trebalo mi je vise od pola godine da se vratim u normalu. Koristio sam razne prirodne čajeve i biljke. Izdvojio bih Aloe vera koja pomaže u regulisanju crijevne flore. Konkretno od kofeina najviše strada želudac, posebno kod ljudi koji kafu piju na prazan stomak.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #31 poslato: Decembar 07, 2021, 07:04:13 posle podne »

Odlično rečeno. Prava zavisnost od kofeina nije ništa novo. Dokaz za to su rezultati brojnih istraživanja, gde se prestankom uzimanja kofeina javljaju simptomi apstinencije, kao i kod svake zavisnosti. Među tim simptomima su: glavobolja, depresija, anskioznost, nemogućnost fokusiranja na zadatke, mučnina i povraćanje, bolovi u mišićima.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #30 poslato: Decembar 07, 2021, 01:04:52 posle podne »

Kofein toliko šteti ljudima da nisu ni svjesni. Bukvalno je većina navucena kao na neki vrstu droge. Nismo svi isti pa tako ni kafa ne djeluje na svakog isto. 80% mojih klijenata imalo je neke od problema izazvani pretjeranim unosom kofeina. Nekima se bukvalno život promijenio nakon detoksa od kofeina. Dajte sebi par mjeseci u toku godine bez kofeina. Isti će vas raditi nakon toga puno bolje, a tijelo će koliko toliko uraditi blagi restart.

Ne dozvolite da psihostimulansi kontrolišu vas, već vi njih.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Bravo
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #29 poslato: Decembar 06, 2021, 11:38:29 posle podne »

Kofein toliko šteti ljudima da nisu ni svjesni. Bukvalno je većina navucena kao na neki vrstu droge. Nismo svi isti pa tako ni kafa ne djeluje na svakog isto. 80% mojih klijenata imalo je neke od problema izazvani pretjeranim unosom kofeina. Nekima se bukvalno život promijenio nakon detoksa od kofeina. Dajte sebi par mjeseci u toku godine bez kofeina. Isti će vas raditi nakon toga puno bolje, a tijelo će koliko toliko uraditi blagi restart.

Ne dozvolite da psihostimulansi kontrolišu vas, već vi njih.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #28 poslato: Decembar 06, 2021, 11:14:56 posle podne »

Postoje pravi ljubitelji kafe (ja sam među njima  ::) ) pa je u redu piti je povremeno ali ne da bi se održavala budnost i ne u velikim količinama. :)

Ni u cemu nije dobro preterivati, pa takp ni u kafi
..
A nakbolji savet je po meni, pij kafu kada ti se pije. 😁
Bukvalno, samo dok se u njoj uživa. Ako je čista navika ili zavisnost onda se treba redukovati njeno ispijanjem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #27 poslato: Decembar 06, 2021, 07:18:37 posle podne »

Samo umereno i odgovorno, jer se može javiti i zavisnost od kofeina. Uopšte nije retka pojava :)
Jeste da ne pijem kafu, a ne želim nikog ni da odgovaram od pijenja kafe. Samo treba voditi računa. Koliko kome prija.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.