TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:07:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: San. Koliko sati dnevno spavate?  (Pročitano 3294 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #56 poslato: Decembar 13, 2021, 12:54:12 pre podne »

Ne reaguju ni svi isto na kofein. Znam ljude koji ga mogu popiti I odmah spavati a ja na primer super reagujem I prija mi. Ali kontrolišem unos.
Bravo, baš tako. Zapravo, ja znam dosta ljudi koji posle kafe mogu da spavaju i ne utiče kafa nešto mnogo na njih. Ima i onih koji je ne piju zarad održavanja budnosti i koncentracije nego jer im prija kao napitak i unose u umerenim količinama.
Ono što mi je zapalo za oko je taj prekomerni unos od 3-4 dupla espresa, verujem da posle toga već ne može da se spava normalno. Tu se iz namere za konzumacijom u startu vidi kakav će efekat izazvati.
To što neko "ne reaguje" na kofein može biti takodje jedan od većih problema izazvanih kofeinom. Previše istog i jednostavno organizam se toliko zasiti da više i ne reaguje na njega. Što takođe nije dobro. Čak šta više, veća je šansa da ljudi uopšte ne prepoznaju signale koje im tijelo šalje, samo zato što misle da je tako normalno.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #55 poslato: Decembar 12, 2021, 08:38:33 posle podne »

Slažem se. Pogotovo ako se ciljano unosi.
Po meni, mnogo lepši i nekako prirodniji osećaj pruža suplement kofeina u odnosu na kofein iz kafe.
Ne znam ni kako ni na koju foru, ali mi je prosto takav osećaj. :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #54 poslato: Decembar 12, 2021, 10:36:06 pre podne »

A kako vi gledate na unos čistog kofeina kroz tablete to jest suplemente.
Na primer ja više sam za unos čistog kofeina kroz tablete nego kafe ili raznih napitaka koji imaju u sebi I puno šećera.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #53 poslato: Decembar 12, 2021, 08:36:34 pre podne »

Ne reaguju ni svi isto na kofein. Znam ljude koji ga mogu popiti I odmah spavati a ja na primer super reagujem I prija mi. Ali kontrolišem unos.
Bravo, baš tako. Zapravo, ja znam dosta ljudi koji posle kafe mogu da spavaju i ne utiče kafa nešto mnogo na njih. Ima i onih koji je ne piju zarad održavanja budnosti i koncentracije nego jer im prija kao napitak i unose u umerenim količinama.
Ono što mi je zapalo za oko je taj prekomerni unos od 3-4 dupla espresa, verujem da posle toga već ne može da se spava normalno. Tu se iz namere za konzumacijom u startu vidi kakav će efekat izazvati.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #52 poslato: Decembar 11, 2021, 08:38:01 posle podne »

Naravno. Svako različito reaguje, uostalom kao i na ostale nutrijente.
Jedno istraživanje je utvrdilo da manja doza kofeina smanjuje anksioznost i poboljšava raspoloženje, dok veća doza povećava anksioznost i dovodi do nervoze. Za svakog je različita doza koja će ispoljiti jedno od ovih suprotnih efekata.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #51 poslato: Decembar 11, 2021, 08:20:50 posle podne »

Ne reaguju ni svi isto na kofein. Znam ljude koji ga mogu popiti I odmah spavati a ja na primer super reagujem I prija mi. Ali kontrolišem unos.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #50 poslato: Decembar 11, 2021, 08:13:57 posle podne »

Jeste. Neko ne zna koliko kafe unese. Prosto se nadrogira kofeinom :) Posle se čudi što je nervozan ili što ne može da zaspi :) Treba biti umeren.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #49 poslato: Decembar 11, 2021, 07:47:40 posle podne »

Kuvaju običnu tursku kafu. Ali gledano po veličini šolje nivo kofeina je onda veći u ovoj turskoj, nego u espresu, koji je obično u manjoj šolji.
Jedna šolja turske kafe (120 ml) sadrži oko 70-140 mg kofeina, a u onim velikim šoljama duplo više. Iako espreso sadrži više kofeina nego obična turska kafa, veličina šolje za espreso je obično manja. Jedna doza espresa je oko 30-50 ml i sadrži oko 63 mg kofeina.
Da, ali obično niko ne stane na jednu šoljicu esppresa, nego tu ide dupli Espresso pa x 3-4 u toku dana. E tu dolazi do problema. Dok Turska je više po osećaju. Kako ko voli, jaču ili slabiju.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #48 poslato: Decembar 11, 2021, 05:12:38 posle podne »

Po sadržaju kofeina treba da se oseti da je espreso jači. Ali ja ne pijem kafu, pa ne mogu da kažem kako subjektivno deluje koja kafa je jača :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #47 poslato: Decembar 11, 2021, 12:56:04 posle podne »

Meni je definitivno subjektivan osecaj da je espreso jaci od turkse kafe u standardnoj solji.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #46 poslato: Decembar 10, 2021, 10:03:58 posle podne »

Kuvaju običnu tursku kafu. Ali gledano po veličini šolje nivo kofeina je onda veći u ovoj turskoj, nego u espresu, koji je obično u manjoj šolji.
Jedna šolja turske kafe (120 ml) sadrži oko 70-140 mg kofeina, a u onim velikim šoljama duplo više. Iako espreso sadrži više kofeina nego obična turska kafa, veličina šolje za espreso je obično manja. Jedna doza espresa je oko 30-50 ml i sadrži oko 63 mg kofeina.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #45 poslato: Decembar 10, 2021, 09:29:16 posle podne »

Nije da nije bitno


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #44 poslato: Decembar 10, 2021, 08:32:02 posle podne »

Postoje ljudi koji baš preteruju sa količinom kafe koju dnevno konzumiraju. Kad vidim one velike šolje iz kojih piju, onda mi je sve jasno koliko kofeina dnevno unose :) Ali da je samo i ta jedna velika šolja dnevno, pa je i u redu, ali bude ih više :)

Da li je velika od turske/nes i espresa, vrlo je bitna razlika. :D
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #43 poslato: Decembar 09, 2021, 11:40:45 posle podne »

Postoje ljudi koji baš preteruju sa količinom kafe koju dnevno konzumiraju. Kad vidim one velike šolje iz kojih piju, onda mi je sve jasno koliko kofeina dnevno unose :) Ali da je samo i ta jedna velika šolja dnevno, pa je i u redu, ali bude ih više :)
Veći je problem mala šolja duplo esppresa, nego par velikih šolja koje više liče na čajeve nego li na kafu :)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #42 poslato: Decembar 09, 2021, 08:27:03 posle podne »

Postoje ljudi koji baš preteruju sa količinom kafe koju dnevno konzumiraju. Kad vidim one velike šolje iz kojih piju, onda mi je sve jasno koliko kofeina dnevno unose :) Ali da je samo i ta jedna velika šolja dnevno, pa je i u redu, ali bude ih više :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.