TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:10:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Probiotici  (Pročitano 3743 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #54 poslato: Januar 03, 2022, 11:38:10 posle podne »

Bez zasladjivaca je svakako najbolja moguća opcija. Posebno ako pravimo neki šejk gdje npr voće treba ds bude dominatntno sa ukusom ili neki fitnes kolac itd...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #53 poslato: Januar 03, 2022, 07:53:13 posle podne »

Ako govorimo o proteinima, ima i onih bez zaslađivača, ali ne voli svako da mu bude tako bezukusan šejk. Mada kome ne prijaju zaslađivači, onda mora da uzme one bez njih.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #52 poslato: Januar 03, 2022, 07:49:30 posle podne »

To se i pokazalo da različiti zaslađivači izazivaju drugačije efekte. Mada svakako da ako je neko inače osetljiv, onda mu mogu smetati skoro svi zaslađivači.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #51 poslato: Januar 03, 2022, 07:40:01 posle podne »

Ne mislim samo na zaslađivače u suplementima, nego i ovako za napitke.. pre svega kada govorim o preterivanje mislim na natren, saharin itd...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #50 poslato: Januar 03, 2022, 12:10:22 pre podne »

Ja sam neko ko to koristi u većim količinama i koristim poznate brendove, obično to budu izolati. Bude tu i tamo ponekad stomacnih problema, ali ništa strašno. To zna i od obične hrane da se desi. Ali čim protein niie kvalitetan, stomak hoće da poludi. Ko nema osetljiv stomak, moze sebi da priušti da se zeza, ali ko ima, jednostavno nije vrijedno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #49 poslato: Januar 02, 2022, 10:19:03 posle podne »

Slažem se da zavisi od vrste proizvođača i sastava. Ja sam primetila da prilikom konzumiranja jednog zaslađivača za napitke dobijam digestivne tegobe dok svi ostali mi odgovaraju. Postoje tvrdnje da "troše" insulin ali mislim jžda je to samo kod preterane konzumacije istih. Na njih se čovek može navući kao i na šećer pa je logično.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #48 poslato: Januar 02, 2022, 10:13:37 posle podne »

Tvrdim da nije sa svakim isto i da neki mogu izazvati jako lose reakcije. Tako da sam uvijek za kvalitet pa i ako treba da se plati duplo više, bar znas da vrijedi.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #47 poslato: Januar 02, 2022, 09:54:02 posle podne »

Recimo ima dokaza da mogu izazavati promene u sastavu bakterija crevne flore. Mada neki smatraju da to nije tačno. Smatram da ipak mlogu izazvati promene crevne mikroflore, jer mogu izazvati digestivne tegobe.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #46 poslato: Januar 02, 2022, 09:51:29 posle podne »

Mislim da im je to jedini pozitivan efekat, to da ne izazivaju nagli skok insulina.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #45 poslato: Januar 02, 2022, 09:48:16 posle podne »

Bitno je da ne dižu insulin, a svaki proizvođač renomiran tvrdi da ne dižu. Konkretno u whey proteinu postoji mnogo zasladjivaca, kojeg ja na dnevnom nivou konzumiram 200-300g. E sad, da dižu insulin, jako brzo bih to osjetio po sebi, tako da mislim da je bar po tom pitanju sve ok. Ali ima tu jos puno sto sta na šta treba obratiti pažnju. Kao nadutost posle korišćenja istog.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #44 poslato: Januar 02, 2022, 09:05:11 posle podne »

Kad si već spomenuo zaslađivače, stalno se raspravlja o njihovim potencijalnim negativnim efektima na organizam.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #43 poslato: Decembar 27, 2021, 11:56:56 posle podne »

Moje povjerenje nemaju u svakom slučaju, ali vidim da se mnogi drugi upravljaju njima. Problem nastaje u tome što možemo imati intoleranciju na neki proizvod a da uopšte ne ispoljavamo nikakve simptome, bar ne oku vidljive.

Da, imam problem sa laktozom. Isto tako i sa zasladjivacima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #42 poslato: Decembar 27, 2021, 09:17:19 posle podne »

Ja mislim da su ti testovi dosta isforsirani. Dobri su u pogledu usmeravanja  kada osoba ima tegobe da se približno odredi šta joj ne prija.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #41 poslato: Decembar 27, 2021, 07:29:52 posle podne »

U principu, sve je to nepouzdano. Obično se preporučuje ovo što i sam znaš, dakle eliminaciona dijeta. Posle određenog perioda se ponovo uvede ta hrana pa se prati eventualna pojava tegoba. Testovi su totalno nepouzdani i uopšte se ne preporučuju. Kako beše, ti imaš intoleranciju na laktozu?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #40 poslato: Decembar 27, 2021, 07:19:13 posle podne »

Brojne kompanije proizvode testove intolerancije na hranu, ali se smatra da ti testovi nisu zasnovani na naučnim dokazima.
Kao što si rekao, najbolji način za dijagnostikovanje intolerancije na hranu je praćenje simptoma i hrane koja se jede. Neko vreme se isključi hrana za koju se sumnja da izaziva tegobe, a zatim se ponovo uvede u svoju ishranu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.