TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395008 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:11:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako stres i anksioznost utiču na fizičko zdravlje  (Pročitano 3939 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3178


« Odgovor #60 poslato: Jun 01, 2022, 03:25:57 posle podne »

Iskustvo čini sve, samo ga trebamo prihvatiti i koristiti da radimo na sebi
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #59 poslato: Jun 01, 2022, 01:28:59 posle podne »

Ne bi bilo loše da i vi navedete da li su vam i na koji način padale performanse kada ste bili napeti/nervozni.
Na pocetku svoje takmicarske karijere kada jos nisam bio upoznat sa sportom,takmicenjem,ovakvim nacinom zivota,ali kada sam vec stekao iskustvo nisam bio nervozan i sto Dule rece znao sam razlikovati svoje privatne probleme od sportskih i ne mesati ih.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #58 poslato: Jun 01, 2022, 01:25:38 posle podne »

Kroz ove primere sam isto htela da pokažem kako stalna strepnja može da pogorša performanse sportista i utiče na karijeru.
Apropo toga što je Miki naveo da je angažovanje psihologa od strane sportista njima pomoglo da postignu veći uspeh.
Tom Stoltman koji boluje od autizma i kome je psiholog jako puno pomogao kao prvo u zivotu posle i u sportu je sinoc po drugi put postao Najjaci covek Planete!Jer se on ne stidi da potrazi pomoc!

I gde ga je dovelo?
Da bude bolje kao covek i najbolji kao sportista!
I do toga da moze da izade na ulicu pred ljudi,da ne mora po ceo dan sedeti u svojoj sobi i razmisljati o tome zasto je on drugaciji od ostalih.Umesto toga pokazao je celom svetu kako se moze pobediti autizam,sto je za svaku pohvalu!Sa time daje i drugim ljudima primer kako nista nije nemoguce,samo treba hteti.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16677


« Odgovor #57 poslato: Jun 01, 2022, 06:23:44 pre podne »

Na pocetku takmičenja je bilo takvih situacija, ali sam vremenom izgradio jasnu granicu između privatnog i profesionalno-sportskog.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3178


« Odgovor #56 poslato: Maj 31, 2022, 05:07:17 posle podne »

Ne bi bilo loše da i vi navedete da li su vam i na koji način padale performanse kada ste bili napeti/nervozni.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16677


« Odgovor #55 poslato: Maj 31, 2022, 06:19:36 pre podne »

Kroz ove primere sam isto htela da pokažem kako stalna strepnja može da pogorša performanse sportista i utiče na karijeru.
Apropo toga što je Miki naveo da je angažovanje psihologa od strane sportista njima pomoglo da postignu veći uspeh.
Tom Stoltman koji boluje od autizma i kome je psiholog jako puno pomogao kao prvo u zivotu posle i u sportu je sinoc po drugi put postao Najjaci covek Planete!Jer se on ne stidi da potrazi pomoc!

I gde ga je dovelo?
Da bude bolje kao covek i najbolji kao sportista!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #54 poslato: Maj 30, 2022, 08:24:41 posle podne »

Kroz ove primere sam isto htela da pokažem kako stalna strepnja može da pogorša performanse sportista i utiče na karijeru.
Apropo toga što je Miki naveo da je angažovanje psihologa od strane sportista njima pomoglo da postignu veći uspeh.
Tom Stoltman koji boluje od autizma i kome je psiholog jako puno pomogao kao prvo u zivotu posle i u sportu je sinoc po drugi put postao Najjaci covek Planete!Jer se on ne stidi da potrazi pomoc!
Svaka mu čast. Tako se radi na pravi način. Puna podrška!!!
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3178


« Odgovor #53 poslato: Maj 30, 2022, 04:46:56 posle podne »

Odlično, što više takvih primera. I naravno što više uspeha pojedincima za koje znamo koliki napor ulažu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #52 poslato: Maj 30, 2022, 02:55:41 posle podne »

Kroz ove primere sam isto htela da pokažem kako stalna strepnja može da pogorša performanse sportista i utiče na karijeru.
Apropo toga što je Miki naveo da je angažovanje psihologa od strane sportista njima pomoglo da postignu veći uspeh.
Tom Stoltman koji boluje od autizma i kome je psiholog jako puno pomogao kao prvo u zivotu posle i u sportu je sinoc po drugi put postao Najjaci covek Planete!Jer se on ne stidi da potrazi pomoc!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16677


« Odgovor #51 poslato: Maj 30, 2022, 10:22:43 pre podne »

Još uvek je tabu tema na ovim prostorima taj famozni odlazak psihijatru. Mada mislim da se situacija u poslednjih nekoliko godina malo i popravila. To je često potrebno u ovim situacijama. Nije dovoljno samo ići na one tribine o uklanjanju stresa ili na motivacione govore. To je površni pristup mnogim psihičkim problemima. Pravo rešenje je odlazak psihijatru, a naročito psihoterapeutu koji se bavi psihoanalizom. Tu se otkrivaju mnogo dublji psihički uzroci i koji nisu u svesnoj sferi, tako da to preporučujem, nevezano samo za stres, već generalno za rešavanje mnogih psihičkih problema.
Kod nas ljudi gledaju na to u fazonu nisam ja budala da idem psihijatru.Nazalost.To treba promeniti.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Neke je čak i sramota da idu psihijatru. Ima različitih razloga. Ali ja uvek ohrabrujem ljude da treba da to učine, jer može mnogo da im se pomogne.
I ja ih ohrabrujem,ja sam cak i rekao da je to bilo u moje vreme ja bih jos uvek bio svetski prvak.Jako mi je bilo tesko prihvatiti da posle nesrece nisam mogao raditi sve vezbe i poceti sve iz pocetka.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Zato se u novije vreme u treninzima i pripremi sportista za takmičenja uključuje i psiholog, kao ravnopravni član stručnog tima.

Pa kad je logicno da je potreban!
Ne vole svi da rade sa psihologom. To je problem. Čini im se da je to nepotrebno ili da je gubljenje vremena. Ima dosta tvrdoglavih ljudi, koji teško menjaju svoje stavove.

Ne, nego je u Srbiji i dalhe to tabu tema.... Sramota ako ti treba pomoc. A svakome treba.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3178


« Odgovor #50 poslato: Maj 29, 2022, 08:57:41 posle podne »

Još uvek postoje predrasude ali nadam se da će se vremenom izgubiti kad većina shvati koliko je bitno potražiti pomoć.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #49 poslato: Maj 29, 2022, 05:16:14 posle podne »

Još uvek je tabu tema na ovim prostorima taj famozni odlazak psihijatru. Mada mislim da se situacija u poslednjih nekoliko godina malo i popravila. To je često potrebno u ovim situacijama. Nije dovoljno samo ići na one tribine o uklanjanju stresa ili na motivacione govore. To je površni pristup mnogim psihičkim problemima. Pravo rešenje je odlazak psihijatru, a naročito psihoterapeutu koji se bavi psihoanalizom. Tu se otkrivaju mnogo dublji psihički uzroci i koji nisu u svesnoj sferi, tako da to preporučujem, nevezano samo za stres, već generalno za rešavanje mnogih psihičkih problema.
Kod nas ljudi gledaju na to u fazonu nisam ja budala da idem psihijatru.Nazalost.To treba promeniti.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Neke je čak i sramota da idu psihijatru. Ima različitih razloga. Ali ja uvek ohrabrujem ljude da treba da to učine, jer može mnogo da im se pomogne.
I ja ih ohrabrujem,ja sam cak i rekao da je to bilo u moje vreme ja bih jos uvek bio svetski prvak.Jako mi je bilo tesko prihvatiti da posle nesrece nisam mogao raditi sve vezbe i poceti sve iz pocetka.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Zato se u novije vreme u treninzima i pripremi sportista za takmičenja uključuje i psiholog, kao ravnopravni član stručnog tima.

Pa kad je logicno da je potreban!
Ne vole svi da rade sa psihologom. To je problem. Čini im se da je to nepotrebno ili da je gubljenje vremena. Ima dosta tvrdoglavih ljudi, koji teško menjaju svoje stavove.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 16677


« Odgovor #48 poslato: Maj 29, 2022, 07:23:49 pre podne »

Još uvek je tabu tema na ovim prostorima taj famozni odlazak psihijatru. Mada mislim da se situacija u poslednjih nekoliko godina malo i popravila. To je često potrebno u ovim situacijama. Nije dovoljno samo ići na one tribine o uklanjanju stresa ili na motivacione govore. To je površni pristup mnogim psihičkim problemima. Pravo rešenje je odlazak psihijatru, a naročito psihoterapeutu koji se bavi psihoanalizom. Tu se otkrivaju mnogo dublji psihički uzroci i koji nisu u svesnoj sferi, tako da to preporučujem, nevezano samo za stres, već generalno za rešavanje mnogih psihičkih problema.
Kod nas ljudi gledaju na to u fazonu nisam ja budala da idem psihijatru.Nazalost.To treba promeniti.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Neke je čak i sramota da idu psihijatru. Ima različitih razloga. Ali ja uvek ohrabrujem ljude da treba da to učine, jer može mnogo da im se pomogne.
I ja ih ohrabrujem,ja sam cak i rekao da je to bilo u moje vreme ja bih jos uvek bio svetski prvak.Jako mi je bilo tesko prihvatiti da posle nesrece nisam mogao raditi sve vezbe i poceti sve iz pocetka.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Zato se u novije vreme u treninzima i pripremi sportista za takmičenja uključuje i psiholog, kao ravnopravni član stručnog tima.

Pa kad je logicno da je potreban!
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3178


« Odgovor #47 poslato: Maj 28, 2022, 08:55:14 posle podne »

Kroz ove primere sam isto htela da pokažem kako stalna strepnja može da pogorša performanse sportista i utiče na karijeru.
Apropo toga što je Miki naveo da je angažovanje psihologa od strane sportista njima pomoglo da postignu veći uspeh.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3178


« Odgovor #46 poslato: Maj 28, 2022, 08:52:12 posle podne »

Sa iznenadnim stresom, mišići se naprežu odjednom, a zatim oslobađaju napetost kada stres prođe. Hronični stres dovodi do toga da su mišići u telu u manje-više stalnom stanju "čuvanja".

Na primer, i glavobolja tenzionog tipa i migrene su povezane sa hroničnom napetošću mišića u predelu ramena, vrata i glave. Muskuloskeletni bol u donjim leđima i gornjim ekstremitetima je takođe povezan sa stresom, posebno stresom na poslu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 18 upita.