TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 10:57:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 50407 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #746 poslato: Mart 01, 2023, 08:16:27 posle podne »

Svakako da imaju brojne prednosti i to se uvek navodi. Međutim, ne treba preterivati sa njihovom konzumacijom, zbog sadržaja kofeina.

Mislim da ljudi nisu svesni uticaja caja koji se sa kafom definitivno moze uporediti.
Jeste. Naravno da može. Nije čaj obična voda, a neki misle tako. I da ne bi nastala dehidratacija, preporučuje se da se uz svaku šolju čaja popije i čaša vode.
To apsolutno nisam znao.
Ok, povoljna dejstva.
Tein koji deluje kao koefien.
Pa ima i teofilina i teobromina u čaju, ali u vrlo niskim procentima. Ipak je zato kofein najznačajniji i njegov diuretski i stimulativni efekat.
Cekaj, zar caj nema tein, a kafa kofein?
Ima i u čaju kofeina, u različitim procentima, u zavisnosti od biljke.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #745 poslato: Februar 27, 2023, 07:45:28 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
To si odlično spomenuo. Često ljudi sami kombinuju lekove ili lekove i alkohol ili više alternativnih načina lečenja i biljne lekove. Čak i biljni preparati mogu interesovati međusobno i pojačavati ili poništava ti dejstvo jedno drugom. Zaista je dobra informisanost potrebna i u alternativnoj medicini.
Kada smo kod biljaka meni je zbog problema sa jetrom(o kojem smo vec pricali,bila mi je povecan nivo kreatinia)mi je preporuceno da pijem silymarin.Posle 5-6 dana konzumiranja silymarina mi je tako bio povisen nivo krvnog pritiska da nisam mogao da hodam,toliko mi se vrtelo u glavi.To recimo u brojkama je izgledalo tako da je meni normalni krvni pritisak 120-130/80-90 a onda je bio 200/110.Nesto u toj biljci mi je jako podigao krvni pritisak.Posle prestanka koriscenja te  biljke nakon par dana mi se krvni pritisak vratio na normalu.
Jesi li ga koristio sa nekim drugim suplementi ili lekom?
Kada su u pitanju neželjena dejstva silimarina ne spominje se hipertenzija i toliki uticaj na kardiovaskularni sistem. 🤔
Sa vitaminom C i D,koenzym Q10,omega i multivitaminom.Sa lekom ne.
Možda je sve skupa dovelo do hipertenzije jer sve što se obrađuje preko jetre (a svi navedeni suplementi se preko nje obrađuju) ineraguje sa silimarinom.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #744 poslato: Februar 27, 2023, 06:09:26 posle podne »

Miki,jesi pio u rinfuzi crni čaj ili drugačije?
Ja sam ga čistog i izuzetno je jak.
Ko nije pio pažljivo sa dozama i nikako uveče.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #743 poslato: Februar 27, 2023, 05:43:58 posle podne »

Crni u mom slučaju je bio veoma efektivan u smislu zamene za kofein.
Rinfuza je bila u pitanju.
Ne savetujem veće doze.

Koliko si konzumirao na dnevnom nivou?
Ja recimo pored 2 kafe sam popio 2 crna caja i posle smanjio na 1 caj i jednu kafu.

Tako bih mogao i ja da probam.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #742 poslato: Februar 27, 2023, 03:33:13 posle podne »

Crni u mom slučaju je bio veoma efektivan u smislu zamene za kofein.
Rinfuza je bila u pitanju.
Ne savetujem veće doze.

Koliko si konzumirao na dnevnom nivou?
Ja recimo pored 2 kafe sam popio 2 crna caja i posle smanjio na 1 caj i jednu kafu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #741 poslato: Februar 27, 2023, 03:32:35 posle podne »

Svakako da imaju brojne prednosti i to se uvek navodi. Međutim, ne treba preterivati sa njihovom konzumacijom, zbog sadržaja kofeina.

Mislim da ljudi nisu svesni uticaja caja koji se sa kafom definitivno moze uporediti.
Jeste. Naravno da može. Nije čaj obična voda, a neki misle tako. I da ne bi nastala dehidratacija, preporučuje se da se uz svaku šolju čaja popije i čaša vode.
Da, čajevi isto vode dehidraciji, posebno oni jači ili ušećereni.

Koji cajevi spadaju u jace?
Crni i zeleni svakako,ali crni ubedljivo vodi.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #740 poslato: Februar 27, 2023, 03:30:53 posle podne »

Kada smo se već dotakli teme o čajevima.Kakvo je vaše mišljenje o zelenom i crnom čaju?
Sa pravim crnim cajem treba biti oprezan jer ima vise kofeina nego u najjacoj kafi.Inace ja obozavam crni caj,ali ako nije ovaj sa filterom nego ga kupis u biosopu onda treba biti oprezan.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #739 poslato: Februar 27, 2023, 03:29:35 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
To si odlično spomenuo. Često ljudi sami kombinuju lekove ili lekove i alkohol ili više alternativnih načina lečenja i biljne lekove. Čak i biljni preparati mogu interesovati međusobno i pojačavati ili poništava ti dejstvo jedno drugom. Zaista je dobra informisanost potrebna i u alternativnoj medicini.
Kada smo kod biljaka meni je zbog problema sa jetrom(o kojem smo vec pricali,bila mi je povecan nivo kreatinia)mi je preporuceno da pijem silymarin.Posle 5-6 dana konzumiranja silymarina mi je tako bio povisen nivo krvnog pritiska da nisam mogao da hodam,toliko mi se vrtelo u glavi.To recimo u brojkama je izgledalo tako da je meni normalni krvni pritisak 120-130/80-90 a onda je bio 200/110.Nesto u toj biljci mi je jako podigao krvni pritisak.Posle prestanka koriscenja te  biljke nakon par dana mi se krvni pritisak vratio na normalu.
Jesi li ga koristio sa nekim drugim suplementi ili lekom?
Kada su u pitanju neželjena dejstva silimarina ne spominje se hipertenzija i toliki uticaj na kardiovaskularni sistem. 🤔
Sa vitaminom C i D,koenzym Q10,omega i multivitaminom.Sa lekom ne.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #738 poslato: Februar 26, 2023, 06:47:34 posle podne »

Postoje dve velike grupe čajeva. To su:
čaj (koji se dobija od biljke čaj (Camelia (Thea) sinensis ) i
biljni čaj (herbal tea) koji se dobija od raznih lekovitih biljaka.
Namena i karakter ove dve grupe čajeva je različita. Pravi čaj ima u sebi kofeina i obično se koristi kao stimulativno ili umirujuće sredstvo dok se biljni čaj u najvećoj meri koristi kao lekovito sredstvo narodne medicine.
Osnovne vrste pravih čajeva su:
crni, koji je potpuno oksidisan i fermentisan i zato ima tamnu boju. Pije se, uglavnom,  u Americi i Engleskoj;
zeleni, nije oksidisan, ima zlatnozelenu boju. Pije se u Aziji, ali i na zapadu, jer je prijatnog ukusa i jako je zdrav;
“oolang”, predstavlja mešavinu crnog i zelenog.
I zeleni i crni čajevi napici su dobijeni iz sušenog lišća biljke čajevca (lat. Camellia sinensis) i imaju kofeina.

Zaista nisam nikada cuo za oolang caj.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #737 poslato: Februar 26, 2023, 06:45:44 posle podne »

Najveći sadržaj kofeina imaju Mate, crni čaj, zatim slede Oolong i zeleni čaj.
Niži sadržaj kofeina u odnosu na ostale navedene čajeve imaju svi beli i žuti čajevi, zeleni Bancha čaj, kao i svi varijeti dobijeni njihovim kombinovanjem.
Postoje i čajevi bez kofeina.

Hvala puno na informaciji. 😊
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #736 poslato: Februar 26, 2023, 09:49:16 pre podne »

Mnogima možda ne prija ali meni je dobar.
Ne osečam nikakve tegobe.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #735 poslato: Februar 25, 2023, 07:06:43 posle podne »

Postoje dve velike grupe čajeva. To su:
čaj (koji se dobija od biljke čaj (Camelia (Thea) sinensis ) i
biljni čaj (herbal tea) koji se dobija od raznih lekovitih biljaka.
Namena i karakter ove dve grupe čajeva je različita. Pravi čaj ima u sebi kofeina i obično se koristi kao stimulativno ili umirujuće sredstvo dok se biljni čaj u najvećoj meri koristi kao lekovito sredstvo narodne medicine.
Osnovne vrste pravih čajeva su:
crni, koji je potpuno oksidisan i fermentisan i zato ima tamnu boju. Pije se, uglavnom,  u Americi i Engleskoj;
zeleni, nije oksidisan, ima zlatnozelenu boju. Pije se u Aziji, ali i na zapadu, jer je prijatnog ukusa i jako je zdrav;
“oolang”, predstavlja mešavinu crnog i zelenog.
I zeleni i crni čajevi napici su dobijeni iz sušenog lišća biljke čajevca (lat. Camellia sinensis) i imaju kofeina.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #734 poslato: Februar 25, 2023, 07:03:58 posle podne »

Takođe postoji i informacija o razlici u sadržaju fluorida među skupljim i jeftinijim čajevima.
Jeftinije vrste čajeva imale su i visok udio fluorida, objavila je studija objavljena 2013. godine. Kod skupljih vrsta udeo fluorida bio je manji. Prekomerna konzumacija fluorida može štetiti zubima, kostima i zglobovima. Ne preporučuje se da se čajevi s visokim udelom fluorida piju na prazan želudac, jer to pomaže apsorpciji u organizam.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #733 poslato: Februar 25, 2023, 07:01:00 posle podne »

Najveći sadržaj kofeina imaju Mate, crni čaj, zatim slede Oolong i zeleni čaj.
Niži sadržaj kofeina u odnosu na ostale navedene čajeve imaju svi beli i žuti čajevi, zeleni Bancha čaj, kao i svi varijeti dobijeni njihovim kombinovanjem.
Postoje i čajevi bez kofeina.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #732 poslato: Februar 25, 2023, 11:13:33 pre podne »

Crni u mom slučaju je bio veoma efektivan u smislu zamene za kofein.
Rinfuza je bila u pitanju.
Ne savetujem veće doze.
Zbog sadržaja kofeina i treba da bude ograničen dnevni unos. Treba i drugi da razmišljaju na taj način.
Ja inace ne pijem caj, pijem kafu i jedan dan sam popio tri caja.... toliku aritmiju sam osetio kao nekada od kafe
Sačuvana
Stranice: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.