TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:29:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zdrave namirnice koje uvek treba imati pri ruci  (Pročitano 7559 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #40 poslato: Jul 14, 2022, 06:36:35 pre podne »

Smrznuti mix šumskog voca kao i spargla su u zamrzivacu redovne namirnice!
Bravo za sparglu,koju uzimas?
Slagacu te, mislim da je Frikomova.
Moracu da pogledam jer sparglu obozavam,ali ovi sto prodaju na pijaci su extra skupi u vezi spargle jer ih donose iz Madarske.
Ne samo to vec i nje nema sveze tokom cele godine.
A ova mi je super, direkt je stavim na teflon, malo proprzim i spremna je.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #39 poslato: Jul 13, 2022, 01:10:43 posle podne »

Kada su semenke i sl. orašasti plodovi u pitanju mislim da je većina ljudi sklona preterivanju pri konzumaciji istih. Preporučuje se šaka dnevno ali ljudi to nekontrolisano grickaju. Zbog toga nekad i izbegavam da ih preporučujem.

Badema po 6-7 komada i eto dnevnog unosa zdravih masti.
To je tačno, samo ko može samo 6-7 badema da pojede.
Osim semenke sve druge ostale orasaste plodove mogu da izdrzim da jedem samo saku,ali kod semenki nema sanse.To je kao droga. ;D ;D ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #38 poslato: Jul 13, 2022, 09:38:32 pre podne »

Kada su semenke i sl. orašasti plodovi u pitanju mislim da je većina ljudi sklona preterivanju pri konzumaciji istih. Preporučuje se šaka dnevno ali ljudi to nekontrolisano grickaju. Zbog toga nekad i izbegavam da ih preporučujem.

Badema po 6-7 komada i eto dnevnog unosa zdravih masti.
To je tačno, samo ko može samo 6-7 badema da pojede.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #37 poslato: Jul 13, 2022, 07:29:56 pre podne »

Smrznuti mix šumskog voca kao i spargla su u zamrzivacu redovne namirnice!
Bravo za sparglu,koju uzimas?
Slagacu te, mislim da je Frikomova.
Moracu da pogledam jer sparglu obozavam,ali ovi sto prodaju na pijaci su extra skupi u vezi spargle jer ih donose iz Madarske.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #36 poslato: Jul 13, 2022, 07:29:02 pre podne »

Orašasti plodovi, semenke i njihovi puteri
Orašasti plodovi i semenke su hranljivi izvori koji obezbeđuju zdrave masti, puno proteina, vlakna i niz vitamina i minerala.
U zavisnosti od vrste, orašasti plodovi i semenke mogu da se čuvaju na sobnoj temperaturi 1–4 meseca, što ih čini dobrim sastojkom za čuvanje u ostavi.
Puteri od orašastih plodova i semena su dugotrajne i zdrave namirnice.
Orašasti plodovi i semenke se mogu koristiti u mnogim jelima, uključujući ovsene pahuljice, jogurt, salate. Puter od orašastih plodova i semena su odličan dodatak smutijima i mogu se dodati u sosove ili namazati na voće ili povrće za brzu, zadovoljavajuću užinu.
Ja recimo vec godinama sam pravim svoj kikiriki puter od  i puno je bolji i ukusniji od kupovnog. ;)
Ma naravno da je domače uvek bolje od kupovnog. Tu nema šta da se doda. Ja sam našao recept, ali nisam još pravio. Mislim da samo treba da se ispečeni kikiriki samelje i doda mu se ulje. To je to, koliko se sećam. Kako ti praviš?
Sameljem ga i dodam malo ulja ali ostavim da budu komadici da ne budes bas skroz samleveno,onako crunchy jer ga tako volim.Ma sta volim,obozavam!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #35 poslato: Jul 13, 2022, 07:02:12 pre podne »

Dugotrajno sveže voće i povrće
Iako se mnogo svežeg voća i povrća brzo pokvari čak i kada je u frižideru, postoji veliki broj dugotrajnih sorti koje možete izabrati.
Slatki krompir, jabuke, cvekla, kupus, šipak, šargarepa i agrumi su samo neki od primera voća i povrća koje može da se čuva nekoliko nedelja ili duže kada se čuva u frižideru ili u ostavi.

Meni se sargarepa sasusi u roku od dana kada je kupim! I to mi nikako nije jasno kako.
To nisam primetio sa šargarepom. Ali, ako ćemo iskreno, mislim da ako je neko povrće ili voće dosta pskano, da onda brže propadne. To je upitna stvar.

Prskano sigurno plus da li ih drze i u nekim hladnjacama....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #34 poslato: Jul 13, 2022, 07:01:28 pre podne »

Smrznuti mix šumskog voca kao i spargla su u zamrzivacu redovne namirnice!
Bravo za sparglu,koju uzimas?
Slagacu te, mislim da je Frikomova.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #33 poslato: Jul 13, 2022, 07:00:58 pre podne »

Kada su semenke i sl. orašasti plodovi u pitanju mislim da je većina ljudi sklona preterivanju pri konzumaciji istih. Preporučuje se šaka dnevno ali ljudi to nekontrolisano grickaju. Zbog toga nekad i izbegavam da ih preporučujem.

Badema po 6-7 komada i eto dnevnog unosa zdravih masti.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #32 poslato: Jul 12, 2022, 05:19:30 posle podne »

Kada su semenke i sl. orašasti plodovi u pitanju mislim da je većina ljudi sklona preterivanju pri konzumaciji istih. Preporučuje se šaka dnevno ali ljudi to nekontrolisano grickaju. Zbog toga nekad i izbegavam da ih preporučujem.
Jeste. Problem je, pre svega, kod onih koji nisu fizički aktivni, pa ne mogu ni da potroše te kalorije iz orašastih plodova i semenki.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #31 poslato: Jul 12, 2022, 05:17:29 posle podne »

Dugotrajno sveže voće i povrće
Iako se mnogo svežeg voća i povrća brzo pokvari čak i kada je u frižideru, postoji veliki broj dugotrajnih sorti koje možete izabrati.
Slatki krompir, jabuke, cvekla, kupus, šipak, šargarepa i agrumi su samo neki od primera voća i povrća koje može da se čuva nekoliko nedelja ili duže kada se čuva u frižideru ili u ostavi.

Meni se sargarepa sasusi u roku od dana kada je kupim! I to mi nikako nije jasno kako.
To nisam primetio sa šargarepom. Ali, ako ćemo iskreno, mislim da ako je neko povrće ili voće dosta pskano, da onda brže propadne. To je upitna stvar.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #30 poslato: Jul 12, 2022, 05:13:32 posle podne »

Orašasti plodovi, semenke i njihovi puteri
Orašasti plodovi i semenke su hranljivi izvori koji obezbeđuju zdrave masti, puno proteina, vlakna i niz vitamina i minerala.
U zavisnosti od vrste, orašasti plodovi i semenke mogu da se čuvaju na sobnoj temperaturi 1–4 meseca, što ih čini dobrim sastojkom za čuvanje u ostavi.
Puteri od orašastih plodova i semena su dugotrajne i zdrave namirnice.
Orašasti plodovi i semenke se mogu koristiti u mnogim jelima, uključujući ovsene pahuljice, jogurt, salate. Puter od orašastih plodova i semena su odličan dodatak smutijima i mogu se dodati u sosove ili namazati na voće ili povrće za brzu, zadovoljavajuću užinu.
Ja recimo vec godinama sam pravim svoj kikiriki puter od  i puno je bolji i ukusniji od kupovnog. ;)
Ma naravno da je domače uvek bolje od kupovnog. Tu nema šta da se doda. Ja sam našao recept, ali nisam još pravio. Mislim da samo treba da se ispečeni kikiriki samelje i doda mu se ulje. To je to, koliko se sećam. Kako ti praviš?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: Jul 12, 2022, 08:58:23 pre podne »

Smrznuti mix šumskog voca kao i spargla su u zamrzivacu redovne namirnice!
Bravo za sparglu,koju uzimas?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #28 poslato: Jul 12, 2022, 08:08:50 pre podne »

Sa jogurtom i jajima nema omaške, mislim da su oni dozvoljeni u svakoj medicinskoj dijeti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #27 poslato: Jul 12, 2022, 08:07:38 pre podne »

Kada su semenke i sl. orašasti plodovi u pitanju mislim da je većina ljudi sklona preterivanju pri konzumaciji istih. Preporučuje se šaka dnevno ali ljudi to nekontrolisano grickaju. Zbog toga nekad i izbegavam da ih preporučujem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #26 poslato: Jul 12, 2022, 08:05:54 pre podne »

Meni je med super, kašičica dnevno sasvim dovoljno i da se osoba zasladi, a i za zdravlje. Voće i povrće isto.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.