TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:48:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 22 pravila za srećan život  (Pročitano 13547 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #351 poslato: Novembar 17, 2022, 10:23:03 posle podne »

Zato su psihijatri jedna od najcenjenijih specijalnosti u SAD-u. Nije to bez razloga. Takav tempo života samo može dodatno da utiče na pojavu stresa.
Ja mislim da se to polako ali sigurno siri i na Evropu,samo jos kod nas na Balkanu nikako da se prosiri....
Istina je takva da na ove prostore sve stiže kasnije. Ali primećujem da ima blagih pomaka. Čak sam primetio da psihijatrima odlaze i ljudi iz manjih sredina. To je isto dobar pokazatelj prosvešćivanja. Da ne postoji takva svest samo u velikim gradovima, već i u malim mestima. Ne mislim na odlazak zbog neke teške psihjatrijske bolesti, kao što su psihoze, već odlaze recimo zbog nekih nerešenih konflikata.
Veci je "sram" otici u malim mestima gde se svi znaju jer znas onu sta ce reci komsije?Ja sam vec bezbroj puta naveo primer Toma Stoltmana dvostrukog najjaceg coveka sveta koji je uz pomoc psihologa se priprema vec vise godina i svima prica koliko je to njemu pomoglo.On inace boluje i od autizma i uz strucnu pomoc je uspeo da "preboli" recimo da se pojavi pred vecom publikom,da prica,daje intervjue itd.
To jeste. Taj mentalitet je isti u svim našim mestima. Najvažnije nam je šta će pomisliti komšiluk.
A jesi spominjao da Stoltman ima autizam i da su mu psihoterapije pomogle. Iskreno za svaku pohvalu. Sa druge strane, postoje ljudi koji se samo nešto žale, a ništa ne rade na sebi i na poboljšanju svog života. Treba pogledati oko sebe sa čime se sve ljudi bore, pa istrajavaju u svojoj borbi.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #350 poslato: Novembar 17, 2022, 09:03:55 pre podne »

Zato su psihijatri jedna od najcenjenijih specijalnosti u SAD-u. Nije to bez razloga. Takav tempo života samo može dodatno da utiče na pojavu stresa.
Ja mislim da se to polako ali sigurno siri i na Evropu,samo jos kod nas na Balkanu nikako da se prosiri....
Istina je takva da na ove prostore sve stiže kasnije. Ali primećujem da ima blagih pomaka. Čak sam primetio da psihijatrima odlaze i ljudi iz manjih sredina. To je isto dobar pokazatelj prosvešćivanja. Da ne postoji takva svest samo u velikim gradovima, već i u malim mestima. Ne mislim na odlazak zbog neke teške psihjatrijske bolesti, kao što su psihoze, već odlaze recimo zbog nekih nerešenih konflikata.
Veci je "sram" otici u malim mestima gde se svi znaju jer znas onu sta ce reci komsije?Ja sam vec bezbroj puta naveo primer Toma Stoltmana dvostrukog najjaceg coveka sveta koji je uz pomoc psihologa se priprema vec vise godina i svima prica koliko je to njemu pomoglo.On inace boluje i od autizma i uz strucnu pomoc je uspeo da "preboli" recimo da se pojavi pred vecom publikom,da prica,daje intervjue itd.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #349 poslato: Novembar 16, 2022, 10:07:35 posle podne »

Mnogo je veliki problem što se kod nas ne priča više o zdravlju. Više medijske priče o zdravlju bi umnogome doprinelo poboljšanju istog. Tu najviše akcenta bih stavila na mentalno zdravlje jer je tu prevencija ujedno i prevencija fizičkih bolesti.
Nadam se da će se popularizovati psihoterapija i kod nas, kao i svuda jer je zaista i zdravima potrebna.
Ima nekih emisija o zdravlju, ali ne znam koliko su popularne. Ja ih i ne pratim. Mislim da mora da postoji drugačiji pristup široj populaciji.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #348 poslato: Novembar 16, 2022, 10:06:08 posle podne »

Zato su psihijatri jedna od najcenjenijih specijalnosti u SAD-u. Nije to bez razloga. Takav tempo života samo može dodatno da utiče na pojavu stresa.
Ja mislim da se to polako ali sigurno siri i na Evropu,samo jos kod nas na Balkanu nikako da se prosiri....
Istina je takva da na ove prostore sve stiže kasnije. Ali primećujem da ima blagih pomaka. Čak sam primetio da psihijatrima odlaze i ljudi iz manjih sredina. To je isto dobar pokazatelj prosvešćivanja. Da ne postoji takva svest samo u velikim gradovima, već i u malim mestima. Ne mislim na odlazak zbog neke teške psihjatrijske bolesti, kao što su psihoze, već odlaze recimo zbog nekih nerešenih konflikata.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #347 poslato: Novembar 16, 2022, 02:19:38 posle podne »

Mnogo je veliki problem što se kod nas ne priča više o zdravlju. Više medijske priče o zdravlju bi umnogome doprinelo poboljšanju istog. Tu najviše akcenta bih stavila na mentalno zdravlje jer je tu prevencija ujedno i prevencija fizičkih bolesti.
Nadam se da će se popularizovati psihoterapija i kod nas, kao i svuda jer je zaista i zdravima potrebna.
Ja da sam imao tu pomoc 2015.godine verovatno bi se i dan danas takmicio.Ja jednostavno nisam mogao da prihvatim tu cinjenicu da necu moci da koristim levu ruku i da mi pola pluca nema....to je jednostavno bio prevelik sok za mene,i danas je,medutim sa vremenom naucio sam kako se boriti i nositi se sa time ali bez strucne pomoci.Morao sam sve sam da isprobam i vidim sta radi a sta ne radi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #346 poslato: Novembar 15, 2022, 03:49:38 posle podne »

Mnogo je veliki problem što se kod nas ne priča više o zdravlju. Više medijske priče o zdravlju bi umnogome doprinelo poboljšanju istog. Tu najviše akcenta bih stavila na mentalno zdravlje jer je tu prevencija ujedno i prevencija fizičkih bolesti.
Nadam se da će se popularizovati psihoterapija i kod nas, kao i svuda jer je zaista i zdravima potrebna.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #345 poslato: Novembar 15, 2022, 02:25:13 posle podne »

Zato su psihijatri jedna od najcenjenijih specijalnosti u SAD-u. Nije to bez razloga. Takav tempo života samo može dodatno da utiče na pojavu stresa.
Ja mislim da se to polako ali sigurno siri i na Evropu,samo jos kod nas na Balkanu nikako da se prosiri....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #344 poslato: Novembar 15, 2022, 02:23:42 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.

Eh sad- psihicki problem. Sta sve spada pod time?
Pitanje jeste na mestu. Ali je širok dijapazon. Ono što mogu da kažem i što se sećam iz psihijatrije, to je da razlika između normalnog i patološkog ponašanja nije kvalitativna. Znači ponašanje bude isto, ali se razlikuje u intenzitetu, frekvenciji i trajanju. Znači bude jače izraženo, učestalo i dugotrajno. Onda jeste u pitanju neka psihopatologija.

Ali gledajuci okolinu, svi su pod nekim stresom zivota,robovlasnickog drustva..... dakle, svi su onda sa psihickim problemima.
Naravno,samo je pitanje ko se kako nosi sa tim problemima.Nekima je dovoljno da vezbaju pa svu negativnu energiju isprazne iz sebe,a slabijima i tu ne mislim na fizicku slabost nego na mentalnu je lakse da posegnu za necim drogama,alkoholu-stvarima koje ih privremeno cine srecnim,a dugorocno ih unistava!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #343 poslato: Novembar 14, 2022, 08:55:43 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.

Eh sad- psihicki problem. Sta sve spada pod time?
Pitanje jeste na mestu. Ali je širok dijapazon. Ono što mogu da kažem i što se sećam iz psihijatrije, to je da razlika između normalnog i patološkog ponašanja nije kvalitativna. Znači ponašanje bude isto, ali se razlikuje u intenzitetu, frekvenciji i trajanju. Znači bude jače izraženo, učestalo i dugotrajno. Onda jeste u pitanju neka psihopatologija.

Ali gledajuci okolinu, svi su pod nekim stresom zivota,robovlasnickog drustva..... dakle, svi su onda sa psihickim problemima.
Ako remeti njihovo funkcionisanje u svakodnevnom životu, onda jesu.
Zato su psihijatri jedna od najcenjenijih specijalnosti u SAD-u. Nije to bez razloga. Takav tempo života samo može dodatno da utiče na pojavu stresa.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #342 poslato: Novembar 14, 2022, 05:59:57 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.

Eh sad- psihicki problem. Sta sve spada pod time?
Pitanje jeste na mestu. Ali je širok dijapazon. Ono što mogu da kažem i što se sećam iz psihijatrije, to je da razlika između normalnog i patološkog ponašanja nije kvalitativna. Znači ponašanje bude isto, ali se razlikuje u intenzitetu, frekvenciji i trajanju. Znači bude jače izraženo, učestalo i dugotrajno. Onda jeste u pitanju neka psihopatologija.

Ali gledajuci okolinu, svi su pod nekim stresom zivota,robovlasnickog drustva..... dakle, svi su onda sa psihickim problemima.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #341 poslato: Novembar 14, 2022, 05:58:11 posle podne »

Zaista ne vidim zašto je i dalje ljudima toliki problem ići na psihoterapiju, to je vrlo dobra stvar...
Zato jer se kod nas smatra da nisi budala da ides psihijatru....to nije moje misljenje i ne slazem se sa time,ja sam zagovornik toga da se treba obratiti psihijatru jer ti on/ona moze pomoci i u svakodnevnom zivotu/problemima kao i u sportskoj karijeri!

Tako je. Ako ides na terapiju- nisi normalan.Otprilike se tako tretira. A ljudi ne kontaju da je terapija za svakoga i da je definitivno bolja investicija od patika.
Malo surovo ali jako dobro poredenje!

Pa jeste. Simple as that!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #340 poslato: Novembar 13, 2022, 10:13:06 posle podne »

Zaista ne vidim zašto je i dalje ljudima toliki problem ići na psihoterapiju, to je vrlo dobra stvar...
Zato jer se kod nas smatra da nisi budala da ides psihijatru....to nije moje misljenje i ne slazem se sa time,ja sam zagovornik toga da se treba obratiti psihijatru jer ti on/ona moze pomoci i u svakodnevnom zivotu/problemima kao i u sportskoj karijeri!

Tako je. Ako ides na terapiju- nisi normalan.Otprilike se tako tretira. A ljudi ne kontaju da je terapija za svakoga i da je definitivno bolja investicija od patika.
Maksimalno se slažem. Lepo si rekao.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #339 poslato: Novembar 13, 2022, 10:12:18 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.

Eh sad- psihicki problem. Sta sve spada pod time?
Pitanje jeste na mestu. Ali je širok dijapazon. Ono što mogu da kažem i što se sećam iz psihijatrije, to je da razlika između normalnog i patološkog ponašanja nije kvalitativna. Znači ponašanje bude isto, ali se razlikuje u intenzitetu, frekvenciji i trajanju. Znači bude jače izraženo, učestalo i dugotrajno. Onda jeste u pitanju neka psihopatologija.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #338 poslato: Novembar 13, 2022, 08:56:55 posle podne »

Zaista ne vidim zašto je i dalje ljudima toliki problem ići na psihoterapiju, to je vrlo dobra stvar...
Zato jer se kod nas smatra da nisi budala da ides psihijatru....to nije moje misljenje i ne slazem se sa time,ja sam zagovornik toga da se treba obratiti psihijatru jer ti on/ona moze pomoci i u svakodnevnom zivotu/problemima kao i u sportskoj karijeri!

Tako je. Ako ides na terapiju- nisi normalan.Otprilike se tako tretira. A ljudi ne kontaju da je terapija za svakoga i da je definitivno bolja investicija od patika.
Malo surovo ali jako dobro poredenje!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #337 poslato: Novembar 13, 2022, 06:36:53 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.

Eh sad- psihicki problem. Sta sve spada pod time?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.