TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397015 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 16, 2024, 07:56:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 332 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 144728 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3823 poslato: Jun 28, 2024, 07:19:01 pre podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Iskreno, na mene nije nešto posebno uticalo. Izgleda i da mi je prijalo, da čak i bolje spavam, jer nema vrućine. Kod mene se nisu nešto posebno žalili na promenu vremena.

Meni iskreno zafali i po koja kap kise :D
Bilo je kise ovih dana. Ne znam gde si ti.
Kao da ne zivi u Srbiji ili nije izlazio iz kuce par dana.... ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3822 poslato: Jun 28, 2024, 07:18:07 pre podne »

Krvni sudovi koji se šire dovode do nižeg krvnog pritiska i teraju srce da radi jače i pumpa brže kako bi krv nastavila da cirkuliše telom.
Ovo može da izazove blage simptome kao što su svrab od osipa koji je izazvala vrućina ili natečena stopala kad krvni sudovi počnu da popuštaju. Međutim krvni pritisak može pasti i dosta niže te se mogu javiti mnogo ozbiljnije posledice.
Pokojna majka na ove vrucine nije smela ni da izlazi jer je ionako imala vrlo nizak pritisak i kod ovakvih vrucina joj je jos vise opalo,cesto joj se vrtelo u glavi nije mogla da ustane.
Meni je pritisak sa tabletama normalan,meni jedino oticu stopala,ali ne samo kod vrucina nego svaki dan,pa cak i zimi.Onda u ujutru opet bude ok.Zato cesto preko dana ako sam u prilici ja stavim noge gore minimum u vodoravan polozaj i onda se smanji ta otecenost.
A ti piješ lekove zbog visokog pritiska?
Pijem Perigard plus svakog jutra po 1 tabletu.
A kada ti je otkrivena hipertenzija i da li si je povezao sa nekim događajem u životu? Jel imao neko od tvojih hipertenziju?
Posle saobracajke,jos dok sam bio u bolnici.Baba je imala hipertenziju,mamina mama,iako je moja mama celog zivota imala vrlo nizak pritisak,otac idealan dok nije poceo da pije....meni kazu da je zbog nervoze sve pocelo...zato ja puno puta kazem da sam imao u tom momentu psihologa pored sebe da mi pomogne oko nekih stvari....kada nisi kriv ali po zakonu ipak jesi  i jos mnogo drugih stvari....o kojem ipak ne bih ovako javno...
Stres, ishrana... Sve je to moglo da utiče.
Ishranu nisam odmah promenio,do  oktobra 2019 godine nisam menjao ishranu.....
A stres sam imaoposle saobracajke....prvo mi se to desilo,onda sam mesecima sanjao taj momenat,pa skoro godinu dana nakon toga me ostavila zena pa sudenje u vezi saobvracajke itd itd....
To je niz velikih stresova. Dobro je što si to prepoznao i rešio da usporiš.
Prepoznao jesam,ali nazalost nisam odmah i to je uzelo maha malo,ali jos je dobro kako je moglo biti.Zato ja cesto da kazem da sam vas imao onda verujem da bih se jos takmicio,a i ako ne sigurno ne bih pio lek za pritisak. ;)
Hvala na poverenju i komplimentu. Veliku stvar si odradio i sam.
Ovim rečima si i još jednom ukazao koliko je savetovanje zdravstvenih radnika bitno.
Hvala ti.
Jako je bitna!!!!
Sadasnji najjaci covek sveta Tom Stoltman je autista i uz lekarsku pomoc on je danas vec trostruki najjaci covek Sveta!!!
Ja na svakom koraku to naglasavam!!!
Secam se da si pricao da ima autizam. Ali je to velika stvar za nejga sto je uspeo u svetu sporta. Svaka mu cast.
Spominjem ga jer ne samo da je uspeo postati najjaci covek sveta 3 puta i ima jos prilika da postigne vise,nego se pojavljivao na BBC-u,javnim mestima i drzao i dalje drzi motivacione govore !
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3821 poslato: Jun 28, 2024, 07:16:29 pre podne »

Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
To je to sto mene muci...hvala lepo na savetu dr Anita!!!

Mislim da sve to muci. Treba i napomenuti da se potrebe zena i muskaraca po pitanju sati razlikuju!
Na sta konkretno mislis?

Da kada je davno radjeno ispitivanje koliko sati sna je dovoljno ( zdravo), istrazivanje je vrseno na muskarcima. Nama je dakle potrebno 8h sna dnevno, dok je zenama 9-10h.
Ja u to ne verujem!Meni 8 sati sada jeste dosta,ali pre nije bilo a zene su uvek manje spavale od mene ali ne zbog mene.... ;D
Sve je to individualno. Ne mozemo uvek da se uklopimo u neke prosecne vrednosti.
Sa ovim se slazem da je sve individualno.
Sada inace uglavnom 6 sati spavam,ako uspem 7 to je premija! ;)
Važno je da se probudiš odmoran. U ovom periodu i na mene izgleda utiče promena kazaljki.
Po cemu primecujes?
Nekako mi deluje da sam umorniji. A i neki put se probudim pri jutru, možda se desilo u nekoliko prethodnih dana. Mada posle i nastavim da spavam.
Dobrodosao u klub!Blago tebi sto uspes da zaspis. ;)
Eto nekako mogu ;D
Kako to radis?Nauci me!!!! ;D
Nema recepta,veruj mi :) samo se uspavam posle nekog vremena. Nekako je nastupio takav period kod mene.
Mislim da je ključ što uspeš da ostaneš miran i ne iznerviraš se što se probudiš.
Probacu,samo mi je problem sto mi je prva reakcija kad se probudim nocu da pogledam na sat a druga ako ima jos malo do budenja onda se pocnem nervirati.E taj drugi korak treba nekako da preskocim....
Bolje je nekad nemati sat u spavacoj sobi. Navijes alarm na telefonu i to je to.
Onda pogledam telefon.....
Telefon ostavi ispred vrata sobe. 😁 I ne gledaj.
Kako da se budim?Ti kazes da telefon ostavim napolju dr.Nikola kaze da sat ostavim napolju....nesto mora da me budi....
Ovde je zakljucak da ne gledam automatski koliko je sati kada se nocu probudim ili ako i pogledam da se ne nerviram unapred da necu moci zaspati....nekako ostati smiren.
Svakako da ne gledaš na sat i da se ne nerviraš. A mislila sam da ga staviš negde ispred vrata sobe tako da možeš da čuješ alarm, a da ti telefon nije baš na dohvat ruke.
E to je vec dobra ideja! ;)
Hvala ti!!!!

Mislim da nas vreme opterecuje i van toga.
Pre jeste me opterecivao i van toga ali sam shvatio da sa time sto se nerviram zbog toga nista necu biti bolji nego cu ugroziti svoje zdravlje.Sada to znanje moram da prenesem i na san.

Nazalost, dok se covek ne razboli, dosta tog NE SHVATI.
Najčešće se tako dešava kod mnogih osoba.
Što bi se reklo- ne cenimo ono što imamo dok to ne izgubimo.
Da. I zato je dobro biti svestan sta sve posedujemo. Pre svega mislim na zdravlje i druge nematerijalne stvari. Od materijalnih stvari nema trajne srece.
Ovo si jako lepo rekao da od materijalnih nema TRAJNE srece!Sa parama zdravlje ne mozes kupiti.
Znam ljude koji imaju dosta para, ali su u depresiji, a onda prođem pored nekog siromašnog romskog naselja, a muzika trešti i svi su veseli. Definitivno da za sreću nije potreban novac. A o zdravlju neću ni da komentarišem.
Tacno tako,sto znaci da je do nas.Pozitivan stav i bice sve ok.

Jeste, ali ko moze da uvek bude u pozitivnom stavu?
Ima osoba koje mogu. I pored brojnih životnih nedaća. A ovako treba svi da se trudimo.
I oni ponekad klonu,ali kao sto sam vec i rekao ako si okruzen sa pozitivnim ljudima ti to za cas posla pregrmis da osim tvojih najbliznjih niko i ne primeti. ;)
Takvi su ljudi srećni. Ne trebaju nam energetski vampiri, kako ih često nazivaju, u poslednje vreme.
Ali stvarno je tako isissaju iz tebe tovju pozitivnost i sire svoju negativnost....
Teško je njima, ali je teško i osobama u njihovoj okolini.
Verujem da im je tesko ali ja takve ljude izbegavam.
Nekada je to i jedino resenje. Ranije sam pokusavao kod nekih nesto i da uticem,da se promene. Ne vredi.
I ja isto,pogotovo kad sam bio mladi,mislio sam da mogu promeniti svet,ali sam onda posle par godina morao shvatiti da jednostavno imas ljudi kojima je nemoguce pomoci,dzabe im nudis resenje njima je i onda lakse da kukaju kako im je lose nego da rese izvor tog loseg stanja....
Mnogo je malo ljudi koji išta mogu da promene. Što pre prihvatimo da smo posebni na svoj način ali samo jedni od mnogih koji nisu ni po čemu vanserijski to bolje za nas same.
Smatram da to mnogi ne uvide, što je loše za njih, a često i za okolinu.

Mozda, a mozda i vide, ali ne zele da promene.
I to je jedna od mogucnosti ali onda zasto trazi savet ako ne zeli da nesto promeni?Samo da bi caskao?
Samo da se zale i onda opet sve po starom.
Zacarani krug.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3820 poslato: Jun 28, 2024, 07:15:38 pre podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
U teretani gde treniram je tqkva situacija. I pored dosta klima je dosta sprano.
Uh to je jako lose,onda su duplo umoris....imas osecaj kao da si odradio trening sa tegovima i jedan dobar kardio....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3819 poslato: Jun 28, 2024, 07:14:42 pre podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D
Važno da si našao način koji ti odgovara ;)
I ja sam tako razmisljao.Znam da cips nije najbolji izvor ali posluzilo je cilju.
Nekada može i nezdravo. Šta sada. Ne možemo da budemo opsesivni u pogledu hrane.
Ja inace jako malo jedem cips mozda 2 puta godisnje i to malo ali onda sam jednostavno morao.
Ja ga vise ne jedem. Kao mali jesam voleo.
I ja ga jedem jako retko,ali onda mi je to bilo najlaksi nacin,ali drugi put cu nesto zdravije....recimo neku fetu...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3818 poslato: Jun 28, 2024, 07:13:43 pre podne »

Krvni sudovi koji se šire dovode do nižeg krvnog pritiska i teraju srce da radi jače i pumpa brže kako bi krv nastavila da cirkuliše telom.
Ovo može da izazove blage simptome kao što su svrab od osipa koji je izazvala vrućina ili natečena stopala kad krvni sudovi počnu da popuštaju. Međutim krvni pritisak može pasti i dosta niže te se mogu javiti mnogo ozbiljnije posledice.
Pokojna majka na ove vrucine nije smela ni da izlazi jer je ionako imala vrlo nizak pritisak i kod ovakvih vrucina joj je jos vise opalo,cesto joj se vrtelo u glavi nije mogla da ustane.
Meni je pritisak sa tabletama normalan,meni jedino oticu stopala,ali ne samo kod vrucina nego svaki dan,pa cak i zimi.Onda u ujutru opet bude ok.Zato cesto preko dana ako sam u prilici ja stavim noge gore minimum u vodoravan polozaj i onda se smanji ta otecenost.
A ti piješ lekove zbog visokog pritiska?
Pijem Perigard plus svakog jutra po 1 tabletu.
A kada ti je otkrivena hipertenzija i da li si je povezao sa nekim događajem u životu? Jel imao neko od tvojih hipertenziju?
Posle saobracajke,jos dok sam bio u bolnici.Baba je imala hipertenziju,mamina mama,iako je moja mama celog zivota imala vrlo nizak pritisak,otac idealan dok nije poceo da pije....meni kazu da je zbog nervoze sve pocelo...zato ja puno puta kazem da sam imao u tom momentu psihologa pored sebe da mi pomogne oko nekih stvari....kada nisi kriv ali po zakonu ipak jesi  i jos mnogo drugih stvari....o kojem ipak ne bih ovako javno...
Naravno. Razumem te. Ali jeste povezana sa stresom.
Jeste i to veoma povezana....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3817 poslato: Jun 28, 2024, 07:12:58 pre podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.
Da,i imas takvih koji od toga pate celog zivota,sreca mene je to nedavno "uhvatilo" . ;D
To je taj tvoj pozitivan stav. Sreća u muci. Bravo.
Hvala ti!
Odmalena sam takav,uvek pozitivan i kad je najteze..Nepopravni optimista. ;D
Ti bi mogao o tome da napišeš knjigu i da držiš motivacione govore. Mnogima bi pomogao da usvoje tvoj pogled na život.
Da znas da sam razmisljao o tome,samo bi mi trebao neko sa kim bi to mogao da pricam.
Možeš da to pretočiš u knjigu, ako već to nisi napisao za ovu što planiraš da izdaš. A mogao bi da držiš motivacione govore direktno svojoj publici. A ti si možda zamislio da razgovaraš sa nekim voditeljem, a da publika sluša. I to je dobra ideja.
Da,to mi je nekako najposrednije.Naravno moze i neke slike da se pokazu ali ja sam vise mislio na razgovor.Na vise lokacija sa istim sagovornikom.Pocnem recimo sa onim najosnovnijem,ispricam neke dogodovstine iz zivota i onda sagovornik me pita par pitanja gde ja odgovaram i posle ubacimo i publiku da i oni pitaju slobodno sta ih interesuje.....
To je zanimljivo. Ja sam imao prilike da uzivo gostujem na jutarnjem programu jedne televizije. Bas lepo iskustvo za mene. Pricao sam kratko o strucnoj temi.
Ja sam vise puta bio na tv,ali 99% slucajeva u vezi sporta ili uspeha u sportu i samo jednom ili dva puta u vezi privatnog zivota....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3816 poslato: Jun 28, 2024, 07:10:06 pre podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.
Da,i imas takvih koji od toga pate celog zivota,sreca mene je to nedavno "uhvatilo" . ;D
To je taj tvoj pozitivan stav. Sreća u muci. Bravo.
Hvala ti!
Odmalena sam takav,uvek pozitivan i kad je najteze..Nepopravni optimista. ;D
Ti bi mogao o tome da napišeš knjigu i da držiš motivacione govore. Mnogima bi pomogao da usvoje tvoj pogled na život.
Da znas da sam razmisljao o tome,samo bi mi trebao neko sa kim bi to mogao da pricam.
Probaj u vidu podcast-a, neka te obuči neko ko ima iskustva. Kasnije možeš i goste da zoveš. 😁
Odlicna ideja. Nadam se da ce se realizovati.
Zvao bih i vas kao goste,kao ljude sa velikim iskustvom!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28796


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3815 poslato: Jun 28, 2024, 07:08:08 pre podne »

Naočare za sunce treba da štite od UVA i UVB zraka. Nezaštićeno izlaganje očiju svetlosti može da uzrokuje glavobolju, naročito ako je vreme promenljivo, na primer sunčano i oblačno u razmaku od nekoliko sati.

Koliko ljudi uopste razmislja o tome?
To ćete vi bolje meni iz iskustva reći. Zdravstveni radnici znaju tu informaciju i savetuju okolinu.
Moje iskustvo je da jako malo ljudi razmislja o tome.SLobodno mogu reci da uglavnom oni vode racuna o tome koji vec imaju neki problem sa vidom....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #3814 poslato: Jun 27, 2024, 05:04:00 posle podne »

Poznato je da naše telo teži da održi unutrašnju temperaturu na 37,5 stepeni Celzijusa, bilo da se nalazimo u snežnoj oluji ili usred toplotnog talasa. To počinje da predstavlja izvestan napor za telo kada su visoke temperature i što su temperature više, telo se više napreže.

kako tezi toj temperaturi, ako se smatra da covek ima temperaturu sa 37,5. I iz mog iskustva mozda mi je i gora ta kad me lomi....
Usled ekstremne toplote da maksimalno do nje može da se zagreje. Ne pričamo ovde o infekciji.
Moze da se meri recimo temperatura pre treninga i posle treninga. Pa bi se lepo videla razlika. A narocito u vrelim danima.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #3813 poslato: Jun 27, 2024, 05:02:57 posle podne »

Takođe ono što je specifično kod glavobolja prilikom zahlađenja je da sa padom temperature naglo smanjimo unos vode. Promenom vremena često menjamo i prehrambene navike. Kada se usred leta pojavi nekoliko svežijih dana, skloni smo smanjenju unosa vode. Istraživanja su pokazala da je manjak unosa vode jedan od vodećih uzročnika nastanka glavobolje.
Da,ranije mi se i to desavalo,ali na savet lekara pazim na to,ustvari gledam da cele godine pijem puno vode.Ne tecnosti nego vode.To naglasavam zbog ljudi koji kazu kad ih pitas da li piju puno oni kazu jeste i kad ih pitas sta oni sve navedu osim vode....
Voda je najvažnija. Ostale tečnosti mogu izazvati dehidrataciju, jer povlače za sobom vodu. Recimo sok, zbog glukoze ili neke slane tečnosti, zbog natrijum-hlorida.

A kafa? Alkohol?
Mislim da smo to mnogo puta naglasili. Naravno da i one izazivaju dehidraciju.
Tako je. Samo je voda ta koja nas hidrira. Moramo svima da naglasavamo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #3812 poslato: Jun 27, 2024, 05:01:52 posle podne »

Naočare za sunce treba da štite od UVA i UVB zraka. Nezaštićeno izlaganje očiju svetlosti može da uzrokuje glavobolju, naročito ako je vreme promenljivo, na primer sunčano i oblačno u razmaku od nekoliko sati.

Koliko ljudi uopste razmislja o tome?
To ćete vi bolje meni iz iskustva reći. Zdravstveni radnici znaju tu informaciju i savetuju okolinu.
Naocare za sunce veoma vazne u letnjim mesecima,pre svega.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #3811 poslato: Jun 27, 2024, 05:00:57 posle podne »

U petak 38 stepeni.Mi zaista postajemo drugačija klima.
O ovome sam pricao
To i jeste tako. Zato se i preporučuje hlad ili neizlaženje na sunce.
Ovih dana je bilo katastrofa. Samo na poslu kad otvorim prozor, a ono me udari vreo vazduh. Srećom je dobra klima, koju mogu sam da podešavam.

Jos ako si sam, pa ne moras da se naklapas kome je hladno, kome duva, itd.
To je idealno!!!!
Uzasno je kada ima dosta ljudi u prostoriji,pa bude natezanja oko toga. Jer svako ima drugaciju termoregulaciju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #3810 poslato: Jun 27, 2024, 05:00:05 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D

Cek, a sta ti se desilo?
Nista konkretno nego od prevelike vrucine sam osetio da sam izgubio puno elektrolita iz sebe,verovatno i soli i odjednom mi se jelo nesto slano....to je bilo onih dana kada je bilo +35 stepeni
A jel ti se cesto desava tako u letnjim mesecima?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6890


« Odgovor #3809 poslato: Jun 27, 2024, 04:59:32 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.

Koji cips? :D
Cacanski cips,najobicniji,slani.....
Sada da ti plate sto ih reklamiras ;D Taj sam jeo kao mali. Najbolji.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 332 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.