TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395963 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 11:58:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke zanimljive činjenice o hrani- šta kažu stručnjaci  (Pročitano 13671 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27679


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #163 poslato: Decembar 11, 2022, 08:56:06 posle podne »

Sa Jungerom se slaže i specijalista za detoks Natalia Rouz, koja tvrdi da je prva stvar koju ujutru treba da unesemo u naš organizam je čista voda, a tokom detoks programa neophodno je da ujutru popijemo 1l vode.  Doručak treba da imamo tek tada kada osetimo glad, a ne zato što je već 8, 9 ili 10 sati ujutru.
Preko cetrdesete ja svoj prvi obrok  jedem oko 10 sati jer ranije nisam gladan.Ranije hrana u 10 mi je bila vec drugi obrok a ne prvi.
Zanimljivo je kako se menjaju navike sa godinama.
Morao sam da menjam,jer sam se samo gojio i nije mi prijalo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #162 poslato: Decembar 10, 2022, 10:06:34 posle podne »

Sa Jungerom se slaže i specijalista za detoks Natalia Rouz, koja tvrdi da je prva stvar koju ujutru treba da unesemo u naš organizam je čista voda, a tokom detoks programa neophodno je da ujutru popijemo 1l vode.  Doručak treba da imamo tek tada kada osetimo glad, a ne zato što je već 8, 9 ili 10 sati ujutru.
Preko cetrdesete ja svoj prvi obrok  jedem oko 10 sati jer ranije nisam gladan.Ranije hrana u 10 mi je bila vec drugi obrok a ne prvi.
Zanimljivo je kako se menjaju navike sa godinama.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #161 poslato: Decembar 10, 2022, 10:05:52 posle podne »

Voleo bih da čujem i druga mišljenja. Koliko vode unosite i da li možda kombinujete i neke namirnice da obogate ukus?
Zimi oko 3-4 litre a leti 4-5 litre vode pijem.VOdu sa ukusima ne mogu piti jer imam gorusicu jedino kada su tropske vrucine onda ja u cesmovacu stavim malo limuna da bi me jos vise osvezila,ali to je to.
Ja povremeno malo limuna stavim u mlaku vodu i to ujutru popijem. Mada nekada i u toku dana tako uradim. Osvežavajuće, ali ni to ne prija svakome.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #160 poslato: Decembar 10, 2022, 10:04:14 posle podne »

Možete za početak da navijete alarm na telefonu da vas 2-3 puta dnevno podseća na vodu. Ili zalepite papirić-podsetnik na monitor ili frižider. Nemojte da se opterećujete brojkama. Neka za početak to bude litar vode ili litar i po. Bitno je krenuti, makar i malim koracima.
Ja sam tako krenuo,posle sam uzeo onu bocu od 2 litre i flomasterom zacrtao linije do koliko sati treba koju kolicinu da popijem.U pocetku naravno nisam uspevao ali na kraju sam uspeo da nateram sebe da pijem puno vode.
Dobro si metodu smislio. Bitno je da deluje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #159 poslato: Decembar 10, 2022, 10:02:51 posle podne »

Što se tiče vode sa ukusima one nisu čiste i ne mogu da biraju organizam kao čista voda. Jedina stvar za pravu hidrataciju je obična voda. Svaki elektrolit je koncentruje.

Tako je.
A najbolje mi je kada ljudi krenu da pricaju sta su od tecnosti uneli tokom dana, pa to ispadne 3 kafe, 2 case soka, i sl.
To samo može da dovede do još većeg osećaja žeđi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #158 poslato: Decembar 10, 2022, 10:01:52 posle podne »

Što se tiče vode sa ukusima one nisu čiste i ne mogu da biraju organizam kao čista voda. Jedina stvar za pravu hidrataciju je obična voda. Svaki elektrolit je koncentruje.
To definitivno jeste tako. Jesam za to da se nekad doda nekoliko kapi limuna ili ubaci parče nekog voća za ukus, ali nisam za varijante da se kupljeni sokovi računaju u unetu tečnost. Jer kao osmotski aktivni, zbog visokog sadržaja šećera, samo mogu da dovedu do dehidratacije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #157 poslato: Decembar 10, 2022, 09:59:06 posle podne »

Mislim da treba piti dovoljno ciste vode tokom dana. E sada, kolicina zavisi od covekove tezine, mozda i starosti, da li je sportista ili ne.
Slažem se. Na količinu unete vode tokom dana utiču mnogi faktori.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #156 poslato: Decembar 10, 2022, 09:58:11 posle podne »

Ja npr pijem vodu tokom obroka i nikada mi nije smetala, niti mi usporava metabolizam, niti imam tegobe tokom varenja. Jednostavno dok jedem mnogo žednim i potpuno mi je normalno da pijem vodu ako mi se pije.
Najvažnije je da znaš šta ti odgovara. Meni to recimo ne odgovara. Probao sam neki put i ne prija mi definitivno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #155 poslato: Decembar 10, 2022, 09:56:11 posle podne »

Sa Jungerom se slaže i specijalista za detoks Natalia Rouz, koja tvrdi da je prva stvar koju ujutru treba da unesemo u naš organizam je čista voda, a tokom detoks programa neophodno je da ujutru popijemo 1l vode.  Doručak treba da imamo tek tada kada osetimo glad, a ne zato što je već 8, 9 ili 10 sati ujutru.
Sa ovim se apsolutno slažem. Mnogi ljudi jedu samo zato što misle da tako treba, a ne zato što su gladni.
Tako je. Kao da odrađuju neki posao, a u pitanju je sopstveni organizam.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27679


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #154 poslato: Decembar 10, 2022, 06:54:59 posle podne »

Što se tiče vode sa ukusima one nisu čiste i ne mogu da biraju organizam kao čista voda. Jedina stvar za pravu hidrataciju je obična voda. Svaki elektrolit je koncentruje.

Tako je.
A najbolje mi je kada ljudi krenu da pricaju sta su od tecnosti uneli tokom dana, pa to ispadne 3 kafe, 2 case soka, i sl.
Da,a nisu popili ni gutljaj vode. ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27679


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #153 poslato: Decembar 10, 2022, 06:54:13 posle podne »

Sa Jungerom se slaže i specijalista za detoks Natalia Rouz, koja tvrdi da je prva stvar koju ujutru treba da unesemo u naš organizam je čista voda, a tokom detoks programa neophodno je da ujutru popijemo 1l vode.  Doručak treba da imamo tek tada kada osetimo glad, a ne zato što je već 8, 9 ili 10 sati ujutru.
Preko cetrdesete ja svoj prvi obrok  jedem oko 10 sati jer ranije nisam gladan.Ranije hrana u 10 mi je bila vec drugi obrok a ne prvi.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27679


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #152 poslato: Decembar 10, 2022, 06:52:12 posle podne »

Voleo bih da čujem i druga mišljenja. Koliko vode unosite i da li možda kombinujete i neke namirnice da obogate ukus?
Zimi oko 3-4 litre a leti 4-5 litre vode pijem.VOdu sa ukusima ne mogu piti jer imam gorusicu jedino kada su tropske vrucine onda ja u cesmovacu stavim malo limuna da bi me jos vise osvezila,ali to je to.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27679


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #151 poslato: Decembar 10, 2022, 06:50:30 posle podne »

Ja npr pijem vodu tokom obroka i nikada mi nije smetala, niti mi usporava metabolizam, niti imam tegobe tokom varenja. Jednostavno dok jedem mnogo žednim i potpuno mi je normalno da pijem vodu ako mi se pije.
I ja isto i pre obroka,tokom obroka i posle obroka.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27679


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #150 poslato: Decembar 10, 2022, 06:49:49 posle podne »

Možete za početak da navijete alarm na telefonu da vas 2-3 puta dnevno podseća na vodu. Ili zalepite papirić-podsetnik na monitor ili frižider. Nemojte da se opterećujete brojkama. Neka za početak to bude litar vode ili litar i po. Bitno je krenuti, makar i malim koracima.
Ja sam tako krenuo,posle sam uzeo onu bocu od 2 litre i flomasterom zacrtao linije do koliko sati treba koju kolicinu da popijem.U pocetku naravno nisam uspevao ali na kraju sam uspeo da nateram sebe da pijem puno vode.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27679


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #149 poslato: Decembar 10, 2022, 06:47:47 posle podne »

Što se tiče vode sa ukusima one nisu čiste i ne mogu da biraju organizam kao čista voda. Jedina stvar za pravu hidrataciju je obična voda. Svaki elektrolit je koncentruje.
Ja od toga imam gorusicu,zato samo cista voda dolazi u obzir.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 14 upita.