TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:58:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti za kvalitetniji život  (Pročitano 2089 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #56 poslato: Maj 19, 2023, 08:58:25 posle podne »

Zdravlje u šoljici
Čaj ili kafu pijte polako, nikad „vrtoglavo“ i na brzinu. Kao i sa doručkom, popijte šolju svog omiljenog toplog napitka bez ometanja.
Sa ovim se maximalno slazem!!!!Nema niko da me uznemirava dok pijem jutarnju kafu jer grizem. :D
Znači kod tebe se tačno zna kada nema uznemiravanja :)
Kod jutarnje kafe  i kad sam jako gladan. ;D ;D ;D
I ja nekada budem nervozan kada sam gladan. Nervoza i jeste jedan od prvih simptoma koji se jave kod hipoglikemije.
Sada vec kada sam odrastao znam,ali ja sam takav jos odmalena,bio sam nepodnosljiv dok sam bio gladan.Sada se strpim,pogotovo otkad se ne takmicim.
Pa dobro. Takav ti je organizam da na taj način reaguje na hipoglikemiju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #55 poslato: Maj 19, 2023, 08:56:48 posle podne »

7-8h ujutru i jeste neki optimum... Da bi se lepo iskoristio dan, a i leti je jutarnje sunce najzdravije pa eto prilike da se osunčamo...
Naravno. Ja se inače ne sunčam kada je najjače sunce. Moramo da znamo koliko i kada je optimalno sunčanje za naše zdravlje, a kada je ono štetno.
Ja namerno sa ciljem se ne suncam vec odavno.Kao mladi pogotovo dok sam se bavio bodi bildingom sam se puno suncao,ali sada vec odavno ne i mogu ti reci da imam bolju boju otkako se nenamerno suncam,nego provodim puno vremena na vazduhu trenirajuci,u basti,medu mojim papagajima,sa decom itd...
Što bi se reklo i ja kada ne jurim boju, onda se bolje osunčam. Obično je to tako.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #54 poslato: Maj 19, 2023, 02:41:07 posle podne »

Večera je čak lakša od ručka
Ponovo ćemo citirati staru izreku: „Daj večeru neprijatelju“. Večernji obroci treba da budu što lakši, jer ne treba jesti hranu koja je teško svarljiva, poput mesa i masne hrane. Pustite svoje telo da se odmori. Takođe, ne treba piti alkohol uveče, jer će vam to pokvariti san.
Samo proteini,bez UH i secera i masti.
Slažem se. Mada znam i one koji konzumiraju i proteine i masti za večeru. Naravno bez ugljenih hidrata.
Da,u pravu si,masti mogu,ali naravno oni zdravi.Meni je najbolje da uvece jedem samo proteine.
Ma ja ću za večeru uzeti celu kanticu wheya, pa neka ide život ;D ;D ;D
Kad je bal nek` je bal. ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #53 poslato: Maj 19, 2023, 02:36:55 posle podne »

Zdravlje u šoljici
Čaj ili kafu pijte polako, nikad „vrtoglavo“ i na brzinu. Kao i sa doručkom, popijte šolju svog omiljenog toplog napitka bez ometanja.
Sa ovim se maximalno slazem!!!!Nema niko da me uznemirava dok pijem jutarnju kafu jer grizem. :D
Znači kod tebe se tačno zna kada nema uznemiravanja :)
Kod jutarnje kafe  i kad sam jako gladan. ;D ;D ;D
I ja nekada budem nervozan kada sam gladan. Nervoza i jeste jedan od prvih simptoma koji se jave kod hipoglikemije.
Sada vec kada sam odrastao znam,ali ja sam takav jos odmalena,bio sam nepodnosljiv dok sam bio gladan.Sada se strpim,pogotovo otkad se ne takmicim.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #52 poslato: Maj 19, 2023, 02:35:42 posle podne »

7-8h ujutru i jeste neki optimum... Da bi se lepo iskoristio dan, a i leti je jutarnje sunce najzdravije pa eto prilike da se osunčamo...
Naravno. Ja se inače ne sunčam kada je najjače sunce. Moramo da znamo koliko i kada je optimalno sunčanje za naše zdravlje, a kada je ono štetno.
Ja namerno sa ciljem se ne suncam vec odavno.Kao mladi pogotovo dok sam se bavio bodi bildingom sam se puno suncao,ali sada vec odavno ne i mogu ti reci da imam bolju boju otkako se nenamerno suncam,nego provodim puno vremena na vazduhu trenirajuci,u basti,medu mojim papagajima,sa decom itd...
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #51 poslato: Maj 18, 2023, 07:19:38 posle podne »

Mnogo naučnika savetuje buđenje u ranim jutarnjim časovima, zapravo kažu- kad se bude petlovi, tad treba i čovek. U savremeno doba to je jako teško jer se radno vreme pomerilo na nešto kasnije sate, a treba vremena i za porodicu, prijatelje i za sebe.
Lično meni prija rano buđenje ali pošto raspored vremena zavisi i od drugih ljudi i zahteva kasnije uspavljivanje onda buđenje u 5 nije baš uvek moguće.
Uh budenje u 5 za mene je kazna.... :D
Ja se obično budim oko pola 8, 8. Zavisi, nekad malo kasnije, a nekada malo i ranije. Nema nekog pravila. Kada radim, onda moram da navijem alarm, mada često ustanem i pre alarma. Imamo unutrašnji časovnik ;)
Preko nedelje i ja navijem alarm ali i ja se cesto budim nekoliko minuta pre alarma.Da li ima objasnjenje za taj unutrasnji sat?Jer objasnjenje da sam se odmorio ne stoji. ;D
Verovatno da nam se navikne organizam i da prepoznaje u koje se vreme budimo. A jeste čudno, iako se nekada ne naspavamo.
Navika je čudo...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #50 poslato: Maj 18, 2023, 05:10:42 posle podne »

Mnogo naučnika savetuje buđenje u ranim jutarnjim časovima, zapravo kažu- kad se bude petlovi, tad treba i čovek. U savremeno doba to je jako teško jer se radno vreme pomerilo na nešto kasnije sate, a treba vremena i za porodicu, prijatelje i za sebe.
Lično meni prija rano buđenje ali pošto raspored vremena zavisi i od drugih ljudi i zahteva kasnije uspavljivanje onda buđenje u 5 nije baš uvek moguće.
Uh budenje u 5 za mene je kazna.... :D
Ja se obično budim oko pola 8, 8. Zavisi, nekad malo kasnije, a nekada malo i ranije. Nema nekog pravila. Kada radim, onda moram da navijem alarm, mada često ustanem i pre alarma. Imamo unutrašnji časovnik ;)
Preko nedelje i ja navijem alarm ali i ja se cesto budim nekoliko minuta pre alarma.Da li ima objasnjenje za taj unutrasnji sat?Jer objasnjenje da sam se odmorio ne stoji. ;D
Verovatno da nam se navikne organizam i da prepoznaje u koje se vreme budimo. A jeste čudno, iako se nekada ne naspavamo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #49 poslato: Maj 18, 2023, 05:08:44 posle podne »

Večera je čak lakša od ručka
Ponovo ćemo citirati staru izreku: „Daj večeru neprijatelju“. Večernji obroci treba da budu što lakši, jer ne treba jesti hranu koja je teško svarljiva, poput mesa i masne hrane. Pustite svoje telo da se odmori. Takođe, ne treba piti alkohol uveče, jer će vam to pokvariti san.
Samo proteini,bez UH i secera i masti.
Slažem se. Mada znam i one koji konzumiraju i proteine i masti za večeru. Naravno bez ugljenih hidrata.
Da,u pravu si,masti mogu,ali naravno oni zdravi.Meni je najbolje da uvece jedem samo proteine.
Ma ja ću za večeru uzeti celu kanticu wheya, pa neka ide život ;D ;D ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #48 poslato: Maj 18, 2023, 05:07:15 posle podne »

Zdravlje u šoljici
Čaj ili kafu pijte polako, nikad „vrtoglavo“ i na brzinu. Kao i sa doručkom, popijte šolju svog omiljenog toplog napitka bez ometanja.
Sa ovim se maximalno slazem!!!!Nema niko da me uznemirava dok pijem jutarnju kafu jer grizem. :D
Znači kod tebe se tačno zna kada nema uznemiravanja :)
Kod jutarnje kafe  i kad sam jako gladan. ;D ;D ;D
I ja nekada budem nervozan kada sam gladan. Nervoza i jeste jedan od prvih simptoma koji se jave kod hipoglikemije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #47 poslato: Maj 18, 2023, 05:06:11 posle podne »

Pravila srećnog i zdravog života su svakako uravnotežena ishrana i fizička aktivnost, ali to nije sve! Čuveni neurohirurg Aleksandar Vlad Ćirije kaže da bez sledećih 10 stavki teško da ćete postići ovaj cilj.
Ovo je osnova svega+ dosta mirnog sna.
San je uvek najvažniji. Kada smo mlađi zanemarujemo značaj spavanja za naše zdravlje.
Da,onda nisam imao problema sa ranim ustajanjem a u svojim tinejdzerskim godinama i sa totalnim ne spavanjem recimo za vikend...
Ludujemo sve do zore ;D Kao u onoj pesmi. Može ponekada tako, ali neko stvarno pretera i zameni dan za noć. Na taj način potpuno poremeti cirkadijalni ritam, tj. svoj unutrašnji časovnik.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #46 poslato: Maj 18, 2023, 05:04:11 posle podne »

7-8h ujutru i jeste neki optimum... Da bi se lepo iskoristio dan, a i leti je jutarnje sunce najzdravije pa eto prilike da se osunčamo...
Naravno. Ja se inače ne sunčam kada je najjače sunce. Moramo da znamo koliko i kada je optimalno sunčanje za naše zdravlje, a kada je ono štetno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Maj 18, 2023, 08:07:51 pre podne »

Mnogo naučnika savetuje buđenje u ranim jutarnjim časovima, zapravo kažu- kad se bude petlovi, tad treba i čovek. U savremeno doba to je jako teško jer se radno vreme pomerilo na nešto kasnije sate, a treba vremena i za porodicu, prijatelje i za sebe.
Lično meni prija rano buđenje ali pošto raspored vremena zavisi i od drugih ljudi i zahteva kasnije uspavljivanje onda buđenje u 5 nije baš uvek moguće.
Uh budenje u 5 za mene je kazna.... :D
Ja se obično budim oko pola 8, 8. Zavisi, nekad malo kasnije, a nekada malo i ranije. Nema nekog pravila. Kada radim, onda moram da navijem alarm, mada često ustanem i pre alarma. Imamo unutrašnji časovnik ;)
Preko nedelje i ja navijem alarm ali i ja se cesto budim nekoliko minuta pre alarma.Da li ima objasnjenje za taj unutrasnji sat?Jer objasnjenje da sam se odmorio ne stoji. ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #44 poslato: Maj 18, 2023, 08:06:10 pre podne »

Večera je čak lakša od ručka
Ponovo ćemo citirati staru izreku: „Daj večeru neprijatelju“. Večernji obroci treba da budu što lakši, jer ne treba jesti hranu koja je teško svarljiva, poput mesa i masne hrane. Pustite svoje telo da se odmori. Takođe, ne treba piti alkohol uveče, jer će vam to pokvariti san.
Samo proteini,bez UH i secera i masti.
Slažem se. Mada znam i one koji konzumiraju i proteine i masti za večeru. Naravno bez ugljenih hidrata.
Da,u pravu si,masti mogu,ali naravno oni zdravi.Meni je najbolje da uvece jedem samo proteine.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #43 poslato: Maj 18, 2023, 08:05:01 pre podne »

Zdravlje u šoljici
Čaj ili kafu pijte polako, nikad „vrtoglavo“ i na brzinu. Kao i sa doručkom, popijte šolju svog omiljenog toplog napitka bez ometanja.
Sa ovim se maximalno slazem!!!!Nema niko da me uznemirava dok pijem jutarnju kafu jer grizem. :D
Znači kod tebe se tačno zna kada nema uznemiravanja :)
Kod jutarnje kafe  i kad sam jako gladan. ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Maj 18, 2023, 08:04:07 pre podne »

Pravila srećnog i zdravog života su svakako uravnotežena ishrana i fizička aktivnost, ali to nije sve! Čuveni neurohirurg Aleksandar Vlad Ćirije kaže da bez sledećih 10 stavki teško da ćete postići ovaj cilj.
Ovo je osnova svega+ dosta mirnog sna.
San je uvek najvažniji. Kada smo mlađi zanemarujemo značaj spavanja za naše zdravlje.
Da,onda nisam imao problema sa ranim ustajanjem a u svojim tinejdzerskim godinama i sa totalnim ne spavanjem recimo za vikend...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 17 upita.