TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:01:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti za kvalitetniji život  (Pročitano 2090 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #41 poslato: Maj 17, 2023, 06:29:02 posle podne »

7-8h ujutru i jeste neki optimum... Da bi se lepo iskoristio dan, a i leti je jutarnje sunce najzdravije pa eto prilike da se osunčamo...
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #40 poslato: Maj 17, 2023, 04:16:31 posle podne »

Mnogo naučnika savetuje buđenje u ranim jutarnjim časovima, zapravo kažu- kad se bude petlovi, tad treba i čovek. U savremeno doba to je jako teško jer se radno vreme pomerilo na nešto kasnije sate, a treba vremena i za porodicu, prijatelje i za sebe.
Lično meni prija rano buđenje ali pošto raspored vremena zavisi i od drugih ljudi i zahteva kasnije uspavljivanje onda buđenje u 5 nije baš uvek moguće.
Uh budenje u 5 za mene je kazna.... :D
Ja se obično budim oko pola 8, 8. Zavisi, nekad malo kasnije, a nekada malo i ranije. Nema nekog pravila. Kada radim, onda moram da navijem alarm, mada često ustanem i pre alarma. Imamo unutrašnji časovnik ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #39 poslato: Maj 17, 2023, 04:14:57 posle podne »

E sad što se obroka tiče- rasporeda i vrste, mislim da je to baš individualna stvar.
Jeste. Ipak to zavisi od mnogo faktora i strogo je individualno.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #38 poslato: Maj 17, 2023, 04:09:52 posle podne »

Mir u toku obroka, pred spavanje i u nekom periodu dana je zaista potreban, da bismo bili svesni da jedemo i uspeli da ograničimo obroke jer se u brzini više pojede, a pred spavanje da bismo imali kvalitetan san.
Kao što su rađena istraživanja da se više pojede dok se gleda tv, na primer. Mir treba da postoji, da bismo se fokusirali na obrok.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #37 poslato: Maj 17, 2023, 04:08:32 posle podne »

Što se svežeg vazduha i fizičke aktivnosti tiče, mislim da se tu svi slažemo. 😁
Tu smo apsolutno saglasni. Nema izuzetaka ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #36 poslato: Maj 17, 2023, 04:07:34 posle podne »

Mnogo naučnika savetuje buđenje u ranim jutarnjim časovima, zapravo kažu- kad se bude petlovi, tad treba i čovek. U savremeno doba to je jako teško jer se radno vreme pomerilo na nešto kasnije sate, a treba vremena i za porodicu, prijatelje i za sebe.
Lično meni prija rano buđenje ali pošto raspored vremena zavisi i od drugih ljudi i zahteva kasnije uspavljivanje onda buđenje u 5 nije baš uvek moguće.
Slažem se. I ja se obično ranije budim, čak i danima kada ne radim. Samo nije uvek moguće da se budimo toliko rano. Mislim da je oko 8h sasvim u redu, što se mene tiče.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #35 poslato: Maj 17, 2023, 04:04:58 posle podne »

Večera je čak lakša od ručka
Ponovo ćemo citirati staru izreku: „Daj večeru neprijatelju“. Večernji obroci treba da budu što lakši, jer ne treba jesti hranu koja je teško svarljiva, poput mesa i masne hrane. Pustite svoje telo da se odmori. Takođe, ne treba piti alkohol uveče, jer će vam to pokvariti san.
Samo proteini,bez UH i secera i masti.
Slažem se. Mada znam i one koji konzumiraju i proteine i masti za večeru. Naravno bez ugljenih hidrata.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #34 poslato: Maj 17, 2023, 04:02:44 posle podne »

Zdravlje u šoljici
Čaj ili kafu pijte polako, nikad „vrtoglavo“ i na brzinu. Kao i sa doručkom, popijte šolju svog omiljenog toplog napitka bez ometanja.
Sa ovim se maximalno slazem!!!!Nema niko da me uznemirava dok pijem jutarnju kafu jer grizem. :D
Znači kod tebe se tačno zna kada nema uznemiravanja :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #33 poslato: Maj 17, 2023, 04:01:25 posle podne »

Dobar dan počinje jutarnjim tuširanjem
Razbudićete se, osvežiti, podići raspoloženje i boriti se protiv depresije!
To isto zavisi od coveka do coveka,znam one koji se tusiraju ujutru a znam i one koji se tusiraju uvece,a znam i takve koji i uvece i ujutru.Sigurno si sveziji ako se ujutru tusiras.
Tako je. To je individualno i treba naći ono što nam najviše odgovara.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #32 poslato: Maj 17, 2023, 03:59:52 posle podne »

Ko rano ustane sigurno će biti zdrav
Budi se što ranije, ako možeš sa prvim petlovima. Svakako, 9 sati je granica za buđenje, jer ćete u suprotnom ceo dan zevati i biti umorni.
Uh,sa ovim se nikako ne slazem.Meni je kazna da se probudim rano,osecam se umorno i bezvoljno.Meni bi bilo idealno da ustanem negde oko 9 sati,onda sam najproduktivniji.
Jeste. Svako ima neki bioritam koji mu najviše odgovara i kada ostvaruje najbolje rezultate.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #31 poslato: Maj 17, 2023, 03:58:53 posle podne »

Pravila srećnog i zdravog života su svakako uravnotežena ishrana i fizička aktivnost, ali to nije sve! Čuveni neurohirurg Aleksandar Vlad Ćirije kaže da bez sledećih 10 stavki teško da ćete postići ovaj cilj.
Ovo je osnova svega+ dosta mirnog sna.
San je uvek najvažniji. Kada smo mlađi zanemarujemo značaj spavanja za naše zdravlje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #30 poslato: Maj 16, 2023, 07:06:46 pre podne »

Mnogo naučnika savetuje buđenje u ranim jutarnjim časovima, zapravo kažu- kad se bude petlovi, tad treba i čovek. U savremeno doba to je jako teško jer se radno vreme pomerilo na nešto kasnije sate, a treba vremena i za porodicu, prijatelje i za sebe.
Lično meni prija rano buđenje ali pošto raspored vremena zavisi i od drugih ljudi i zahteva kasnije uspavljivanje onda buđenje u 5 nije baš uvek moguće.
Uh budenje u 5 za mene je kazna.... :D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #29 poslato: Maj 15, 2023, 08:38:04 posle podne »

E sad što se obroka tiče- rasporeda i vrste, mislim da je to baš individualna stvar.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #28 poslato: Maj 15, 2023, 08:37:27 posle podne »

Mir u toku obroka, pred spavanje i u nekom periodu dana je zaista potreban, da bismo bili svesni da jedemo i uspeli da ograničimo obroke jer se u brzini više pojede, a pred spavanje da bismo imali kvalitetan san.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2023, 08:35:57 posle podne »

Što se svežeg vazduha i fizičke aktivnosti tiče, mislim da se tu svi slažemo. 😁
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.