TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396000 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 02, 2024, 11:38:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zimske povrede i kako ih sprečiti.  (Pročitano 6505 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27665


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #103 poslato: Decembar 15, 2023, 06:55:50 posle podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.

Nama je uvek vanredna situacija kada padne nesto. :D
I uvek nas iznenadi kada padne sneg.... ;D ;D ;D

Prosto grtalice budu u soku sta se to desava u Januaru. :D
Nije ovo Kanada,kod nas ni grtalice nema,moramo sve lopatati.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27665


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #102 poslato: Decembar 15, 2023, 06:54:50 posle podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.
Da,ali pre toga opet je samo tu i tamo bilo snega.A pre 2012 godine je 1984 godine bilo takva vanredna situacija bar sto se Vojvodine tice.Secvam se jer nismo morali ici u skolu nekih nedelju dana. ;D ;D ;D
Jeste da smo posle morali da nadoknadujemo subotama,ali opet,vredelo je. ;D

Pa koliko je snega napadalo??
Znas one table koje pokazuju pocetak nekog grada ili sela?E  to je bilo pokriveno snegom.... ;)
Ako slucajno negde medu caletovim stvarima nadem sliku postavicu je.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27665


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #101 poslato: Decembar 15, 2023, 06:53:27 posle podne »

Mislim da će verovatno januar i februar biti veoma hladni, s obzirom na to da su se godišnja doba malo pomerila. I meni deluje da će biti "oštrija" zima u odnosu na prethodnu.

I Maj zna da bude extremno hladan.
I zna i sneg da pada u maju,to je vec i Severina otpevala..... ;D ;D ;D ;D

Svasta je ona otpevala. :D
Ali ja mislim da je ova pesma druga najgledanije sto je ona uradila. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27665


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #100 poslato: Decembar 15, 2023, 06:52:15 posle podne »

Obucite se mudro da biste sprečili padove
Ako znate da ćete morati da hodate po snegu ili ledu, vaš izbor obuće je bitan. Uverite se da su vam cipele udobne i da vam dobro stoje. Izaberite par sa dobrim gazištima i malo prijanjanja; cipele sa gumenim đonom obično imaju najbolju vuču. Razmislite o dodavanju bitve na cipele za dodatnu vuču. Studija objavljena u Journal of the American Geriatrics Societi otkrila je da ovi proizvodi smanjuju rizik od padova na otvorenom i zimskih povreda. Ako koristite štap, dodavanje neklizajućeg vrha štapa posebno za sneg i led takođe može pomoći. Nosite mobilni telefon da biste mogli da pozovete pomoć ako padnete i ne možete da ustanete. Nemojte gledati u mobilni prilikom hoda po klizavom terenu.
Dobro to za nosenje mobilnog je vise za starije osobe jer kod mladih je uvek pri ruci,njima bi predlozio da nose u dzepu a ne u ruci,jer ako bulje u mobilni tokom setnje a ne obracaju paznju na put povecava se rizik od pada.
Isto kao što postoji rizik kada se bulji u telefon tokom silaska niz stepenice. Ne mora da bude leda i snega, i ovako je dovoljno opasno.
Ili prelaska preko prelaza za pesake.Ili slusalice u usima na max i uopste ne gleda nigde samo ide....
Sve više ljudi viđam kako tako rade na ulici. A i vozači koji razgovoraju tokom vožnje, u jednoj ruci mobilni,drugom vozi. Ne zna se da li su gori takvi vozači ili oni pešaci sa telefonom. Kako kaže Gidra u seriji Vruć vetar- Ja sam jednoruki Krstivoje. Samo jednom rukom vozim ;D
Opasno je i jedno i drugo jer nijedan ne obraca paznju na put 100% i posle dolaze problemi.Ja bih sve to novcano lepo kaznio.
A sto je najgore i policajce cesto vidam da tako voze.....
Šta sve svakodnevno viđam u saobraćaju, ne znam ko bi sve trebalo da bude kažnjen.

Svi na ponovno polaganje!
Plus jos neka dodatna novcana kazna!

To bi bilo tesko izvesti.....
Isto kao i ponovno polaganje..... ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27665


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #99 poslato: Decembar 15, 2023, 06:51:41 posle podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.

Nama je uvek vanredna situacija kada padne nesto. :D
I uvek nas iznenadi kada padne sneg.... ;D ;D ;D
E to mi je veoma čudno. Kako se neko iznenadi kad padne sneg na zimu ili kiša tokom ostalih godišnjih doba... 😅
Ali UVEK je tako,verujem da si i ti primetila.I ako je zima onda mrzimo zimu,hladno je,jedva cekamo leto,kada dode leto onda je vruce,jedva cekamo zimu.Nikako da ljudi budu zadovoljni....ne mi,nego generalno.
Jesam, prosto oscilacije u klimi su normalna stvar. Sasvim je za očekivati da leti bude +40 i da pada grad, a zimi -20 i da nema snega. Jeste se klima promenila poslednjih godina ali ne toliko koliko se "kuka".
Ono sto sam ja primetio jeste da imamo vise i jace vetrove,nemamo prolece i jesen u klasicnom smislu,i sve se pomerilo za 2 meseca otprilike.Ima manje snega,ima vecih vrucina praceni olujama,nema onih prijatnih 30 stepeni bez kise i grmljavina kao nekad.Ili recimo sneg da potraje par nedelja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27665


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #98 poslato: Decembar 15, 2023, 06:49:05 posle podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.
Videćemo. Dobro je pripremiti se pa kako bude.

Nije da mi mozemo nekako da se pripremimo.
Pa možemo, topla odeća, zimske gume, dobro grejanje, dobra obuća sa beklizećim đonom, psihička priprema... Ima načina...
Meni najvise traje ona psihicka priprema. :D
Mislim da je ta priprema najbitnija, u tom slučaju lakše bismo se i fizički adaptirali.
Cim um prihvati to stanje telo ce pratiti um.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #97 poslato: Decembar 15, 2023, 08:27:51 pre podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.
Videćemo. Dobro je pripremiti se pa kako bude.

Nije da mi mozemo nekako da se pripremimo.
Pa možemo, topla odeća, zimske gume, dobro grejanje, dobra obuća sa beklizećim đonom, psihička priprema... Ima načina...
Meni najvise traje ona psihicka priprema. :D

i nikad spreman za to. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #96 poslato: Decembar 15, 2023, 08:27:22 pre podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.
Videćemo. Dobro je pripremiti se pa kako bude.

Nije da mi mozemo nekako da se pripremimo.
Pa možemo, topla odeća, zimske gume, dobro grejanje, dobra obuća sa beklizećim đonom, psihička priprema... Ima načina...

Psihicka priprema je najbitnija. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #95 poslato: Decembar 15, 2023, 08:26:40 pre podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.

Nama je uvek vanredna situacija kada padne nesto. :D
I uvek nas iznenadi kada padne sneg.... ;D ;D ;D

Prosto grtalice budu u soku sta se to desava u Januaru. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #94 poslato: Decembar 15, 2023, 08:26:06 pre podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.
Da,ali pre toga opet je samo tu i tamo bilo snega.A pre 2012 godine je 1984 godine bilo takva vanredna situacija bar sto se Vojvodine tice.Secvam se jer nismo morali ici u skolu nekih nedelju dana. ;D ;D ;D
Jeste da smo posle morali da nadoknadujemo subotama,ali opet,vredelo je. ;D

Pa koliko je snega napadalo??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #93 poslato: Decembar 15, 2023, 08:25:26 pre podne »

Mislim da će verovatno januar i februar biti veoma hladni, s obzirom na to da su se godišnja doba malo pomerila. I meni deluje da će biti "oštrija" zima u odnosu na prethodnu.

I Maj zna da bude extremno hladan.
I zna i sneg da pada u maju,to je vec i Severina otpevala..... ;D ;D ;D ;D

Svasta je ona otpevala. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #92 poslato: Decembar 15, 2023, 08:25:02 pre podne »

Ove godine najavili su obilne padavine.Samo ne znam gde jer sl nedelje opet toplije.

Koji tip padavina?
Kako sam gledao do nove godine imacemo kisu,nece biti znatnijeg ili dugotrajnijeg minusa....

Sada si me obradovao. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #91 poslato: Decembar 15, 2023, 08:24:28 pre podne »

Obucite se mudro da biste sprečili padove
Ako znate da ćete morati da hodate po snegu ili ledu, vaš izbor obuće je bitan. Uverite se da su vam cipele udobne i da vam dobro stoje. Izaberite par sa dobrim gazištima i malo prijanjanja; cipele sa gumenim đonom obično imaju najbolju vuču. Razmislite o dodavanju bitve na cipele za dodatnu vuču. Studija objavljena u Journal of the American Geriatrics Societi otkrila je da ovi proizvodi smanjuju rizik od padova na otvorenom i zimskih povreda. Ako koristite štap, dodavanje neklizajućeg vrha štapa posebno za sneg i led takođe može pomoći. Nosite mobilni telefon da biste mogli da pozovete pomoć ako padnete i ne možete da ustanete. Nemojte gledati u mobilni prilikom hoda po klizavom terenu.
Dobro to za nosenje mobilnog je vise za starije osobe jer kod mladih je uvek pri ruci,njima bi predlozio da nose u dzepu a ne u ruci,jer ako bulje u mobilni tokom setnje a ne obracaju paznju na put povecava se rizik od pada.
Isto kao što postoji rizik kada se bulji u telefon tokom silaska niz stepenice. Ne mora da bude leda i snega, i ovako je dovoljno opasno.
Ili prelaska preko prelaza za pesake.Ili slusalice u usima na max i uopste ne gleda nigde samo ide....
Sve više ljudi viđam kako tako rade na ulici. A i vozači koji razgovoraju tokom vožnje, u jednoj ruci mobilni,drugom vozi. Ne zna se da li su gori takvi vozači ili oni pešaci sa telefonom. Kako kaže Gidra u seriji Vruć vetar- Ja sam jednoruki Krstivoje. Samo jednom rukom vozim ;D
Opasno je i jedno i drugo jer nijedan ne obraca paznju na put 100% i posle dolaze problemi.Ja bih sve to novcano lepo kaznio.
A sto je najgore i policajce cesto vidam da tako voze.....
Šta sve svakodnevno viđam u saobraćaju, ne znam ko bi sve trebalo da bude kažnjen.

Svi na ponovno polaganje!
Plus jos neka dodatna novcana kazna!

To bi bilo tesko izvesti.....
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3339


« Odgovor #90 poslato: Decembar 14, 2023, 09:14:58 posle podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.

Nama je uvek vanredna situacija kada padne nesto. :D
I uvek nas iznenadi kada padne sneg.... ;D ;D ;D
E to mi je veoma čudno. Kako se neko iznenadi kad padne sneg na zimu ili kiša tokom ostalih godišnjih doba... 😅
Ali UVEK je tako,verujem da si i ti primetila.I ako je zima onda mrzimo zimu,hladno je,jedva cekamo leto,kada dode leto onda je vruce,jedva cekamo zimu.Nikako da ljudi budu zadovoljni....ne mi,nego generalno.
Jesam, prosto oscilacije u klimi su normalna stvar. Sasvim je za očekivati da leti bude +40 i da pada grad, a zimi -20 i da nema snega. Jeste se klima promenila poslednjih godina ali ne toliko koliko se "kuka".
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3339


« Odgovor #89 poslato: Decembar 14, 2023, 09:13:15 posle podne »

Kada već pričamo o zimskim povredama, onda moram da primetim kako zime više nisu kao nekada. Bilo je mnogo snega. Sada prođe zima i da ne bude snega po gradovima. Ne računam planine.
Pogotovo prosle zime,nit snega nit onog stvarnog minusa......pa kad pricam sinu kada je nekad bilo samo me gleda....
Kao da je taj sneg bio pre 100 godina. Takav je utisak. Mada secam se da je 2012.bila bas jaka zima,napadao sneg u februaru,vanredna situacija.
Videćemo. Dobro je pripremiti se pa kako bude.

Nije da mi mozemo nekako da se pripremimo.
Pa možemo, topla odeća, zimske gume, dobro grejanje, dobra obuća sa beklizećim đonom, psihička priprema... Ima načina...
Meni najvise traje ona psihicka priprema. :D
Mislim da je ta priprema najbitnija, u tom slučaju lakše bismo se i fizički adaptirali.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 14 upita.