TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:50:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: EFEKTI SAUNE NA ORGANIZAM  (Pročitano 38230 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #66 poslato: Novembar 30, 2010, 01:43:15 posle podne »

Prvo sto mi treba je tvoj dnevni meni,precizan..zatim kakve treninge imas i koliko na nedeljnom nivou,koja je tvoja takmicarska teina,trenutna tezina i kakvu imas rutinu poslednjih par dana pre takmicenja inace...
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #65 poslato: Novembar 30, 2010, 08:13:31 pre podne »

Imao sam priliku da radim sa par momaka u slicnim sportovima,skido sam im kilograme iz masti dobijali su na misicnoj masi a bili su laksi i ulazili u kategoreje,bez saune,diuretika...

Jel bi podelio to sa mnom, onako u par "crtica", ne sumnjam da si uspevao pa zato... :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #64 poslato: Novembar 29, 2010, 05:14:55 posle podne »

Super, onda jos bolje!

Razumem poentu poptuno ali nisi me dobro shvatio, t.j. mozda se ja nisam dobro izrazio. Pa ja zakiseljen 30% svog zivota :) i nista mi ne fali (valjda :)). Svakako da se ona vrlo efikasno moze otstraniti, tu nema poente prosirivati pricu, ali ja sam se ogradio tom recenicom jer sam napisao da se treningom oslabodaju toksini usled znoja.

Pa da ne ispadne da je trening cisto "ciscenje" napomenuo sam i to losiju stranu nagomilavanja mlecne kiseline... Samo to...

a kiseoncni dug je vise povezan sa plucima ne sa mlecnom kiselinom (ja raspoznajem dve vrste umora - plucni i miscni, nekada noge oce a pluca nece a nekada obrnuto :)). To je to odlozeno dejstvo zamora, najbolja stvar :D
Krenes da peglas 5 km kada si spreman i prvih 300 makar i isao 95% ne osetis nista, haha.
To se zove jos "easy speed" npr kod plivaca. Kada plivaju npr 200 m prvih 50 je sprdnja bukvalno makar i cepali ne znam kako. Dok se ne desi proces koji si upravo opisao i dok se ne javi kiseonicni dug :)

Razumeli smo se. ;) :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #63 poslato: Novembar 29, 2010, 10:33:50 pre podne »

Super, onda jos bolje!

Razumem poentu poptuno ali nisi me dobro shvatio, t.j. mozda se ja nisam dobro izrazio. Pa ja zakiseljen 30% svog zivota :) i nista mi ne fali (valjda :)). Svakako da se ona vrlo efikasno moze otstraniti, tu nema poente prosirivati pricu, ali ja sam se ogradio tom recenicom jer sam napisao da se treningom oslabodaju toksini usled znoja.

Pa da ne ispadne da je trening cisto "ciscenje" napomenuo sam i to losiju stranu nagomilavanja mlecne kiseline... Samo to...

a kiseoncni dug je vise povezan sa plucima ne sa mlecnom kiselinom (ja raspoznajem dve vrste umora - plucni i miscni, nekada noge oce a pluca nece a nekada obrnuto :)). To je to odlozeno dejstvo zamora, najbolja stvar :D
Krenes da peglas 5 km kada si spreman i prvih 300 makar i isao 95% ne osetis nista, haha.
To se zove jos "easy speed" npr kod plivaca. Kada plivaju npr 200 m prvih 50 je sprdnja bukvalno makar i cepali ne znam kako. Dok se ne desi proces koji si upravo opisao i dok se ne javi kiseonicni dug :)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #62 poslato: Novembar 29, 2010, 12:30:24 pre podne »

... ali sa druge strane koliko mlecne kiselinu cu napraviti u misicima...

JOOOJ dokle više da slušam o toj mlečnoj kiselini! Ona je toksin i izaziva upalu mišića isto koliko su grudi Jelene Karleuše prirodne!

Kada ti brzo treba energija, ona se dobija fermentacijom. I to mlečnom fermentacijom. Iz jednog molekula glukoze nastanu dva molekula piruvata (standardna glikoliza), onda dalje dejstvom laktat dehidrogenaze piruvat ide do laktata sa idejom da se NAD+ koji se troši tokom glikolize i prelazi u NADH i još jedan proton vrati u NAD+ kako bi se glikoliza mogla idalje odvijati u anaerobnim uslovima. (To je falinka velikog organizma - predugo treba kiseoniku da stigne do ćelije u uslovima kad ti je energija trenutno potrebna.) Šta je produkat ove fermentacije? - ATP i laktat (mlečna kiselina).
Ta mlečna kiselina usled prevelikog nagomilavanja može da izazove trenutnu acidozu miocita - da poremeti pH u ćeliji i time stopira njen dalji rad (mada i za to su više odgovorni neki drugi metaboliti), ali to samo predstavlja limit ćelije da radi. Drugim rečima kada vas zakuca poslednje ponavljanje na benchu, to je to. Nagomilana mlečna kis. Ali koliko vam treba da se odmorite da bi ste opet mogli da podignete tu istu kilažu? Par minuta. (ok možda ne baš isti broj ponavljanja, ali kapirate poentu?) - Mlečna kiselina se VRLO lako uklanja iz mišića, ide krvotokom do jetre gde se reciklira u glukozu kada kiseonik postane ponovo dostupan. (Čuli za oxidativni dug? Ako ste se ikada zadihali tek pošto ste završili sprint, ili se zadihali kao ludi posle neke teške serije mrtvog, to vam je to.)
Eto, nemojte mi više o mlečnoj molim vas!
(živčan sam nešto u poslednje vreme :S) :P
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #61 poslato: Novembar 28, 2010, 04:24:19 posle podne »

Imao sam priliku da radim sa par momaka u slicnim sportovima,skido sam im kilograme iz masti dobijali su na misicnoj masi a bili su laksi i ulazili u kategoreje,bez saune,diuretika...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #60 poslato: Novembar 28, 2010, 01:54:01 posle podne »

Marko je potpuno u pravu sto se toga tice za spustanje kojeg kg sa saunom. To je pre svega ne zdravo jer se gubi samo voda... nije mi jasno kako ti isti sportisti onda mogu da funkcionisu na takmicenjima t.j. borbama...

Marko, linija manjeg otpora, zasto bi sagorevali masti, ovo je lakse :)

Vuksa nemam pojma, mislim da oboje lupetamo. Ja ako vozim 3 h bike po vrucini, pa koliko toksina cu izbaciti :)... ali sa druge strane koliko mlecne kiselinu cu napraviti u misicima...
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #59 poslato: Novembar 28, 2010, 01:27:47 posle podne »


vuksa, najvise se izbaci tokom treninga, ali se dosta i prikupi :)

nisam bas siguran da se vise izbaci treningom nego stolicom i urinom
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #58 poslato: Novembar 28, 2010, 12:20:01 posle podne »

Ja sam se godinama takmicio u kategoriji u kojoj sam recimo morao da skidam par kg poslednja dva dana,ali to se radi na duze staze...vecina sportista u borilackim sportovima imaju dovoljan procenat masti tako da mogu uz regulisanu ishranu skinuti visak kg,i poslednjih par dana uz regulaciju soli i vode skinuti dodatnih par kg,a pri tom izaci svezi i puni hidrata na takmicenje.
Ovako izlaze fizicki nespremni (ne mislim na tehniku),dehidrirani,vecina pribegava veoma jakim diureticima koji izbacuju kalijum i jos na to sauna veoma lako moze odvesti nekoga ne na takmicenje vec pravac bolnica.
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #57 poslato: Novembar 27, 2010, 11:11:03 posle podne »

Postoje mnogo pametniji nacini da skines kilograme da bi usla u kategoriju od saune, a da budes puna energije i nedehidrirana.To sa sunom rade u svim borilackim sportovima i nikada mi nece biti jasno koliko su ti treneri nestrucni po pitanju ishrane i dovodjenja tela u formu.
a sta reci..kad dodjem tamo vaga mora da pokaze zeljeno....
i lepo sam im govorila, halo ljudi, van mojih mogucnosti je da skinem tu kilazu za tako kratko vreme i pored sve volje ali nisu hteli da cuju jer su hteli mene za tu neku italijanku....
a sto se tice trenera, moram priznati, ima onih koji su strucni - umeju da daju koristan savet, medjutim nije sav posao na njemu...najveci deo posla je na tom takmicaru tj da li ce se on pridrzavati tih saveta i uputstava...
inace, da pohvalim saune u lipicama (slovenija) gde imas razlicite temperature npr imas saunu gde je 80, 100 i 120 stepeni i ti ides tamo gde ti se svidja..a kad izadjes iz saune, pored imaju neki, kao, drveni kreveti gde mozes da se "spustis" tj odmoris malo kad izadjes iz saune...extra stvar....
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #56 poslato: Novembar 27, 2010, 09:03:59 posle podne »

sve je to u redu a sta kad ti neko ugovori da radis mec za mesec dana i da treba da skines 10 kilograma....
ti kazes to je nerealno a oni kazu ne zanima ih..i onda sta ces..
das sve od sebe da hard treningom i redukovanjem ishrane dodjes do zeljenog stanja ali ne ide do mere do koje tebi treba...i onda ukljucis u sve saunu, i ponadas se, skinuo si, bog-zna-koliko a ono nesto jedva 500gr koje nadoknadis sa 2 case vode...
i takav izlomljen, GLADAN I ZEDAN, sa DVA suskavca dan pre meca sedis u sauni na 120stepeni...i hoces da umres...:)
a kad izadjes trener ti da gutljaj vode (ne vise)...
ZNAM, nista to nije dobro, ali eto, da znate da i takve stvari covek prezivi...

p.s. da li treba da spominjem da sam izdrzala sve to a vec sledece nedelje se razbolela?  ::)

Једино што могу рећи - до овога не би дошло да је Пера раније отишао у полицију... ;)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #55 poslato: Novembar 27, 2010, 08:32:19 posle podne »

Postoje mnogo pametniji nacini da skines kilograme da bi usla u kategoriju od saune, a da budes puna energije i nedehidrirana.To sa sunom rade u svim borilackim sportovima i nikada mi nece biti jasno koliko su ti treneri nestrucni po pitanju ishrane i dovodjenja tela u formu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #54 poslato: Novembar 27, 2010, 07:00:26 posle podne »

Hvala :)

A da li ste bili nekad u onoj prostoriji gde padaju kristalcici leda po vama? :)   za tebe Ognjene verujem da jesi...



Ja sam bila jednom prilikom u nekom hotelu u tzv arapskom kupatilu, tj jednoj maloj sauni gde pre nego sto udjes namazu ti gornji deo tela (od struka na gore) svetlijim (ja mislim) blatom a donji deo tamnijim..i onda sednes u neku stolicu - kao npr kraljevski tron je velicine i zavalis se...onda iz neke spravice izlazi para i postize se odgovarajuca temperatura (koliko ti prija) i sve ima efekat saune a ono cime si se namazao ti deluje na kozu..u pozadini opustajuca muzika..i posle nekog vremena pocne kao da pada kisa odnosno osvezi te ta voda....znaci strasna stvar....:)

p.s. naravno nisam to dozivela kod nas tj u Srbiji

mmm zvuči divno :))
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #53 poslato: Novembar 27, 2010, 05:11:41 posle podne »

sve je to u redu a sta kad ti neko ugovori da radis mec za mesec dana i da treba da skines 10 kilograma....
ti kazes to je nerealno a oni kazu ne zanima ih..i onda sta ces..
das sve od sebe da hard treningom i redukovanjem ishrane dodjes do zeljenog stanja ali ne ide do mere do koje tebi treba...i onda ukljucis u sve saunu, i ponadas se, skinuo si, bog-zna-koliko a ono nesto jedva 500gr koje nadoknadis sa 2 case vode...
i takav izlomljen, GLADAN I ZEDAN, sa DVA suskavca dan pre meca sedis u sauni na 120stepeni...i hoces da umres...:)
a kad izadjes trener ti da gutljaj vode (ne vise)...
ZNAM, nista to nije dobro, ali eto, da znate da i takve stvari covek prezivi...

p.s. da li treba da spominjem da sam izdrzala sve to a vec sledece nedelje se razbolela?  ::)
Sačuvana
Jeca Kick
Gost
« Odgovor #52 poslato: Novembar 27, 2010, 05:03:39 posle podne »

Hvala :)

A da li ste bili nekad u onoj prostoriji gde padaju kristalcici leda po vama? :)   za tebe Ognjene verujem da jesi...



Ja sam bila jednom prilikom u nekom hotelu u tzv arapskom kupatilu, tj jednoj maloj sauni gde pre nego sto udjes namazu ti gornji deo tela (od struka na gore) svetlijim (ja mislim) blatom a donji deo tamnijim..i onda sednes u neku stolicu - kao npr kraljevski tron je velicine i zavalis se...onda iz neke spravice izlazi para i postize se odgovarajuca temperatura (koliko ti prija) i sve ima efekat saune a ono cime si se namazao ti deluje na kozu..u pozadini opustajuca muzika..i posle nekog vremena pocne kao da pada kisa odnosno osvezi te ta voda....znaci strasna stvar....:)

p.s. naravno nisam to dozivela kod nas tj u Srbiji
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.