TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:49:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: EFEKTI SAUNE NA ORGANIZAM  (Pročitano 38229 puta)
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #36 poslato: Novembar 11, 2010, 12:40:17 posle podne »

Pa upravo zbog toga sam i pomislio da bi mogla da koristi,da se organizam pročisti.
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #35 poslato: Novembar 11, 2010, 12:12:56 pre podne »

Obicno se kombinuje 10 min sauna i hladan tus... Mada moje misljenje je da neko planso praktikovanje saune za ineki cilj je mlacenje prazne slame jer pre svega gubi se voda i soli koji su potrebni organizmi, ne toksini. Toksini se luce samo fizickom aktivnoscu, t.j. zagrevanju organizma usled rada, ne temperature kao sto je slucaj u sauni...

Tako ne uce na medicini, kazu zdravo je jer izbacuje stetne materije ::)  :D :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #34 poslato: Novembar 10, 2010, 12:54:42 posle podne »

Sauna moze da ti dodje samo kao neki mali vid opustanja ukoliko ti prija.A skidanje masti i raznorazne djakonije sto se tvrdi da sauna cini nema veze sa vezom.Zna se kako se masti tope (hard treningom i pravilnom ishranom).
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #33 poslato: Novembar 10, 2010, 12:07:52 posle podne »

Obicno se kombinuje 10 min sauna i hladan tus... Mada moje misljenje je da neko planso praktikovanje saune za ineki cilj je mlacenje prazne slame jer pre svega gubi se voda i soli koji su potrebni organizmi, ne toksini. Toksini se luce samo fizickom aktivnoscu, t.j. zagrevanju organizma usled rada, ne temperature kao sto je slucaj u sauni...
To sam hteo da cujem ,slazem se.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Novembar 10, 2010, 09:10:56 pre podne »

Obicno se kombinuje 10 min sauna i hladan tus... Mada moje misljenje je da neko planso praktikovanje saune za ineki cilj je mlacenje prazne slame jer pre svega gubi se voda i soli koji su potrebni organizmi, ne toksini. Toksini se luce samo fizickom aktivnoscu, t.j. zagrevanju organizma usled rada, ne temperature kao sto je slucaj u sauni...
Sačuvana
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #31 poslato: Novembar 09, 2010, 10:27:33 posle podne »

Jel može neko da opiše jedan klasičan tretman u sauni.Znači ono od a do š pošto nisam nikad bio a zvuči vrlo korisno i primamljivo?
Sačuvana
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #30 poslato: Novembar 26, 2008, 11:34:06 posle podne »

 ;)
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #29 poslato: Novembar 26, 2008, 11:32:56 posle podne »

Ooo,kolega!Peace ;)Robi je u pravu

ma samo opusteno opustenoooooo :)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #28 poslato: Novembar 26, 2008, 11:27:26 posle podne »

Ooo,kolega!Peace ;)Robi je u pravu
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #27 poslato: Novembar 26, 2008, 11:25:20 posle podne »

to nije klasican ulazak u saunu..ides koliko ti prija...u mojojj literaturi koju imam za trenera rekreacije pise ovako kako ja pisem...a i u praksi se pokazalo...keva ima visok pritisak...posle saune je nizi
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Novembar 26, 2008, 11:23:50 posle podne »

U suštini, vladaju oprečna mišljenja...

Nailazio sam i na jedna i na druga.

Evo, recimo:

"Iako odlazak u saunu nema puno kontraindikacija, ipak ih je važno spomenuti. Najvažnija je vezana uz krvni pritisak. Sauna se ne preporučuje osobama koje imaju visok ili nizak tlak jer može uzrokovati njegov pad ili rast za boravka u sauni ili pad tlaka nakon što izaĂ°ete."
Izvor: www.energybl.com

"Sauna se zbog rizika ne preporuč uje trudnicama, onima koji imaju povećan ili snižen krvni pritisak, povećanu telesnu temperaturu, infekciju kože, tuberkulozu, maligno oboljenje, ali ni starima i maloj deci /koja mogu brzo da dehidriraju."
Izvor: www.prelgled.com

"U pravilu, sauna pozitivno djeluje na visok krvni pritisak, ali zbog njega treba, primjerice, izbjegavati hlaĂ°enje ulaskom u bazen s hladnom vodom."
Izvor: www.ark.co.ba

Moje lično mišljenje najbliže je ovoj poslednjoj soluciji. Kako god, ono što se svugde pojavljuje jeste da je OBAVEZNA konsultacija sa lekarom bilo da je reč o nižem ili povišenom pritisku.

Sačuvana
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #25 poslato: Novembar 26, 2008, 11:20:45 posle podne »

Ok je za nizak krvni pritisak-moja greska,nisam pazljivo procitala,ali za visoki u svakoj literaturi stoji-zabranjeno.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #24 poslato: Novembar 26, 2008, 11:16:34 posle podne »

pa mozes da se ne slazes...ali ono sto sam napisao je dokazano a ne tipa rekla kazala..blic zena i ti casopisi
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2008, 11:22:41 posle podne od strane vuksa » Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
bosko97
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 166


« Odgovor #23 poslato: Novembar 26, 2008, 11:02:14 posle podne »

Ne slazem se sa Vuksom.Robi?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Novembar 26, 2008, 10:58:27 posle podne »

Dobro je znati

    * Skinite sa sebe sav nakit prije odlaska u saunu i uklonite piercing. U sauni metal postaje nepodnošljivo vruc.
    * Ne idite na znojenje punog želuca! Ne jedite ništa barem dva sata prije odlaska u saunu.
    * Ako ste se upravo bavili nekim sportom, ne ulazite odmah u saunu. Pricekajte da vam se puls normalizira kako opterecenje organizma ne bi bilo preveliko.
    * Tokom znojenja puls vam se smije povecati oko 50%. Ako je brži od toga, odustanite od saune!
    * Dobro se posušite nakon tuširanja jer suha se koža mnogo brže znoji.
    * U toku preznojavanja nemojte piti previše tekucine jer nece biti znatnog efekta na gubitak tjelesne težine. Sasvim je dovoljan povremeni gutljaj mineralne vode. Nipošto nemojte piti alkohol!
    * Optimalno je proci dva do tri tretmana u sauni u nizu, gdje niti jedan ne bi smio biti duzi od petnaest minuta. Izmedju dva znojenja sebi priuštite apsolutan mir i odmor, takodjer od petnaestak minuta. Nemojte plivati u pauzama izmedju znojenja.
    * Hladite se polako! Najprije udahnite hladni zrak, a potom pomalo polijevajte tijelo hladnom vodom. Pocnite zalijevanjem dijelova tijela
udaljenih od srca pa mu se postupno približavajte. Tek kad krvotok postane potpuno stabilan, udjite u bazen s vodom.
    * Trudni ste? Prema nekim mišljenjima, povremeni odlasci u saunu tokom trudnoce olakšavaju porod.
    * Odlazak u saunu u vrijeme akutnih infekcija, vrucice ili bubrežnih bolesti nije preporucljiv. Patite li od povišenog krvnog pritiska ili proširenih vena, o korištenju saune posavjetujte se s doktorom.
    * Neophodna oprema za neku od kupki sa znojenjem su papuce, veliki peskir na koji možete sjesti ili leci, dva manja peskira za sušenje, ogrtac, šampon, jednokratni pakung za kosu, blagi gel za tuširanje, bogato mlijeko za tijelo i ovlaživac za lice.


Izvor: www.bosna-express.net
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.