TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 10:36:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 41 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin za početnike!  (Pročitano 159184 puta)
Nitro
Gost
« Odgovor #284 poslato: Jul 23, 2009, 02:54:13 posle podne »

TO isto nema veze..ja nisam nigde rekao da on ne radi,vec kada treba da se koristi,a da neko me ubedi kako ''oseca'' da ga radi glutamin netje uspeti  :D :D


btw zar nikad nisi razmisljala o placebu,ja sam ga jednom imao za multivitamin  ::) ::)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #283 poslato: Jul 23, 2009, 02:11:48 posle podne »

to sve stoji ali ne moze me niko ubediti da glutamin ne radi nista... pa ja ne mogu bez njega i izolata whey-a nakon treninga...

nista spektakularno, ali bolji osecaj na narednom treningu tj . mnogo brzi oporavak, smanjene upale... za ostala anabolicka/antikatabolicka dejstva ne mogu da tvrdim ali za ovo DA
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #282 poslato: Jul 23, 2009, 12:12:11 pre podne »

Iskreno pitanje je koliko ti sa glutaminom i vitaminom c mozes da suzbijes kortizol  ::) ::)

na def posle jedno mesec dana ako se radi duze od mesec ipo moze glutamin i pre sto da ne jer kazem opada u organizmu ali nije on nikakvo cudo i tih 10g pre ne znam sta bi pomoglo osim sto bi se bacilo..bolje jesti ili uzeti bcaa ,tj ono sto konkretno treba
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #281 poslato: Jul 22, 2009, 10:17:32 posle podne »

Naravno kad si na dijeti da, ja sam isao 20g+ u pwm, pre treninga nisam jer sam cuo da je bespotrebno, ali pre treninga sam isao sa 10gr. bcaa...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #280 poslato: Jul 22, 2009, 10:10:24 posle podne »

Naravno, ja sam takav odgovor i cekao jer vidim da ovde ljudi arce glutamin ko sumanuti, a ne znaju da ustvari bacaju isti...
ali glutamin je isto takodje dobra stvar posle treninga kada smo na dijeti da bi suzbili nivo kortizola... u kombinaciji sa vit C i tribulusom... a sto se tice uzimanja glutamina na dijeti isao bi 10 pre 10 posle... a i znas mene , trpam bilo kakav prah kao blesav :D
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #279 poslato: Jul 22, 2009, 10:08:37 posle podne »

Naravno, ja sam takav odgovor i cekao jer vidim da ovde ljudi arce glutamin ko sumanuti, a ne znaju da ustvari bacaju isti...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Nitro
Gost
« Odgovor #278 poslato: Jul 22, 2009, 10:05:38 posle podne »

Nisi ti to bas najbolje shvatio ne mora da znaci da je pun glikogen za vreme treninga..i to nema nikakve veze samo oko samog punjenja glikogena jetre jer glukoneogeneza sigurno nece biti jaka kao da ste uzeli secer...a mislim da se niste razumeli ,mare i sam zna da kad treba koristiti ..

@mark3 ovo sto si rekao da je mnogo pisano i po drugim forumima,razocaracu te ali vecina tih stvari o suplementranju glutamina za vreme treninga itd su ili gluposti ili su ne adekvatno izrecene

Glutamin je dobra stvar na teskim dijetama kada njegov nivo u organizmu opada i tada moze da koristi...a da se koristi i trpa pre posle i jos za vreme trennga je samo bacanje praha,ako niste na aas

nadam se da vam je sad malo jasnije
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #277 poslato: Jul 22, 2009, 09:50:40 posle podne »

Konacno smo se razumeli...
Ali zasto glutamin pre i za vreme treninga kada je glikogen pun? I posle treninga ja punim glikogen dextrozom, tako da je opet bacanje i arcenje, zar ne? Forum sluzi bas za ovakve rasprave, a ne za drugo... Nisam ja nesto prepametan, ali vidim da vecina preporucuje i pre i u toku i posle treninga, pa ih pitam zasto, ali ne dobijam odgovor...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #276 poslato: Jul 22, 2009, 08:44:00 posle podne »

Ali dobro je dok ima znalaca poput Mark3, oni ce otvoriti oci nama slepcima...  ;)
Moje pitanje idalje stoji i upuceno je onima koji preporucuju konzumiranje glutamina pre i u toku treninga, dakle ZASTO???
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Nitro
Gost
« Odgovor #275 poslato: Jul 22, 2009, 08:19:15 posle podne »

Zato sto nije dobro i nema veze s vezom ::) ;D :D to obicno rade ljudi koji imaju praha za bacanje  :D :D
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #274 poslato: Jul 22, 2009, 07:47:44 posle podne »

Dok sam bio na dijeti sam gutao glutamin, sada na masi ga uopste ne konzumiram jer idem sa dexom u pwm... Ja sam pitao da mi se objasni ZASTO je dobro ici sa glutaminom pre i u toku treninga kad ce samo da se oksidise u jetri???
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #273 poslato: Jul 22, 2009, 07:44:25 posle podne »

A jel mi moze neko objasniti zasto glutamin pre i u toku treninga, kad sam ja citao da je to uzaludno arcenje tj. bacanje istog?  Cak, kada se radi masa i u pwm se ide secer, cak je i tada nepotreban... Mislim, tako sam ja citao, ali ako vi imate bolja saznanja, podelite to samnom.. .Hvala...
dobro citas :D
mrzi me da komentarisem ovo zbog ove stvari da li treba ubaciti dex i malto u pwm... razmisljaj logicno jbt ... a i zavisi koji  se tip dijete radi itd... ko zna sta si ti citao :D
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #272 poslato: Jul 22, 2009, 05:38:36 posle podne »

A jel mi moze neko objasniti zasto glutamin pre i u toku treninga, kad sam ja citao da je to uzaludno arcenje tj. bacanje istog?  Cak, kada se radi masa i u pwm se ide secer, cak je i tada nepotreban... Mislim, tako sam ja citao, ali ako vi imate bolja saznanja, podelite to samnom.. .Hvala...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
thc
Gost
« Odgovor #271 poslato: Jul 22, 2009, 04:50:46 posle podne »

ok hvala ..
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #270 poslato: Jul 22, 2009, 04:31:04 posle podne »

pa jedem nekih dva sata pre treninga a glutamin popijem 15 min pre treninga a posle treninga u pwm naravno na prazan stomak..

Taman kako treba.
Sačuvana
   
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 41 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 19 upita.