TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 10:57:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 417285 puta)
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3424


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1219 poslato: Avgust 06, 2010, 11:53:56 pre podne »

Vidim da dosta hvalite dymatize kreatin,verovatno s razlogom,ali meni on uopste nije radio.Hocu da probam jos jednom sa nekim kreatinom da utvrdim da li uopste reagujem na monohidrat,pa ako mozete da mi predlozite neki?

DA me neshvatiš pogrešno,ali teško da se kreatini mogu podeliti na one koji
rade i koji ne rade...razlika je u cistoci i usitnjenosti praha.
Kako si ga koristio?
Šta si ocekivao od upotrebe kreatina?
Sačuvana
   
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #1218 poslato: Avgust 06, 2010, 11:15:35 pre podne »

Optimum,labrada...jedni od boljih..ako ne rade ni ti onda nece ni jedan.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #1217 poslato: Avgust 06, 2010, 01:03:21 pre podne »

Vidim da dosta hvalite dymatize kreatin,verovatno s razlogom,ali meni on uopste nije radio.Hocu da probam jos jednom sa nekim kreatinom da utvrdim da li uopste reagujem na monohidrat,pa ako mozete da mi predlozite neki?

Optimum, recimo. (Sa optimumom ne grešiš po pitanju kvaliteta. Cene nekad da, ali kvaliteta nikad.)
Universal.
Bilo koji! - Kreatin je kreatin.
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #1216 poslato: Avgust 06, 2010, 12:39:56 pre podne »

univerzalov.....ili bilo koji creapure...
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #1215 poslato: Avgust 05, 2010, 11:41:29 posle podne »

Vidim da dosta hvalite dymatize kreatin,verovatno s razlogom,ali meni on uopste nije radio.Hocu da probam jos jednom sa nekim kreatinom da utvrdim da li uopste reagujem na monohidrat,pa ako mozete da mi predlozite neki?
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #1214 poslato: Jul 23, 2010, 03:19:15 posle podne »

Pitanje za one koji uzimaju monohidrat neposredno pre treninga:  Da li ga i tada unosite sa dextrozom, jer po meni bi to bilo blago receno glupo, jedino ako se dex uzima tokom celog treninga, gde opet postoji opasnost od insulinskog soka, sto nije ni malo prijatno (povracanje, malaksalost...)   :-\
bez dexa pre...samo voda....jedino sto kazes kada bi odrzavali nivo secera i u toku treninga...onda moze i plus neke amino i bcaa pre u toku i posle....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #1213 poslato: Jul 23, 2010, 01:27:22 posle podne »

Ne uzimam kreatin u ovom periodu.Ima raznih studija,istrazivanja,misljenja itd...neki ljudi prave pauze neki ne.Ja sam od onih koji prave pauze i koji rade punjenje zato sto mi tako bolje radi.Pa opet u mom slucaju to zavisi od drugih stvari to jest sta kombinujem uz to i koji je period u pitanju.Sistema uzimanja ima vise a svako treba da nadje onaj koji njemu najvise odgovara i kojim najbolje rezultate postize.
Sačuvana
milosc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1212 poslato: Jul 23, 2010, 01:23:02 posle podne »

Pravis pauzu ili...? 
Citao sam neke studije gde kazu da pauze sa uzimanjem kreatina nisu samo preporucljive nego i obavezne!  Kao utvrdjeno je da kolicina kreatina prirodno sintetizovanog u jetri moze znacajno da opadne tokom dugog konstantnog uzimanja, pa se pretpostavlja da moze doci do efekta slicnog pri suplementacijom AAS preparatima.  :-\
Ja licno uzimam nesto vise od mesec dana (kolko mi potraje 500g; 5 ujutru, 10 u pwm-u), pa mesec dana pauze, pa opet...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #1211 poslato: Jul 23, 2010, 12:48:05 posle podne »

Koji kreatin koristis trenutno Zollthane?  ;)

Trenutno nijedan, ali imam zalihe spremno cekaju...    ;)
Sačuvana
milosc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1210 poslato: Jul 23, 2010, 09:58:52 pre podne »

Koji kreatin koristis trenutno Zollthane?  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #1209 poslato: Jul 22, 2010, 10:14:40 posle podne »

Meni se to nije nikada desilo jer isao sam na pazljiva doziranja i nisam preterivao.Volim taj period kada sam na masi jer onda mogu mnogo da eksperimentisem i vidim kako mi telo reaguje na razne programe vezbi i ishrane.
Sačuvana
milosc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1208 poslato: Jul 22, 2010, 06:27:59 posle podne »

I ja sam pre pio dex za vreme treninga, pogotovp kad sam imao naporan dan u skoli a trening odma posle sedmog casa, pa odma progutam nekih 50g i  stavim na litru ovde nekih 70-80g dexa i pijuckam, te sam stvarno primetio skok energije, mnogo manje pauze sam pravio, te mi je trening bio mnogo efektnviiji, ali sam dosta izgubio na definiciji.  Posle mi se desilo da dva treninga zaredom dobijem insulinski shok (zbog insulinskog skoka  ;)), pa sam onda potpuno odustao od toga  :P.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #1207 poslato: Jul 22, 2010, 03:57:26 posle podne »

Pitanje za one koji uzimaju monohidrat neposredno pre treninga:  Da li ga i tada unosite sa dextrozom, jer po meni bi to bilo blago receno glupo, jedino ako se dex uzima tokom celog treninga, gde opet postoji opasnost od insulinskog soka, sto nije ni malo prijatno (povracanje, malaksalost...)   :-\

Opet je ovo vrlo diskutabilna tema iz prostog razloga sto treba poci od same cinjenice da smo svi ipak drugaciji to jest da nam organizam drugacije reaguje.A sta to znaci?  Pa evo ako krenem licno od sebe i svojih iskustava sa monohidratom ja sam ga pio na milion nacina i radio sam i kako ti mislis da nije dobro to jest pre treninga sa dextrozom.Uzimao sa malo dexa uz monohidrat pre treninga i probao cak dextrozu da po gutljaj na svakih 10min  pijuckam uz ceo trening.Cak sta vise moram napomenuti da mi je voma prijalo i to praktikujem kada radim masu.Treba probati pa sad nekome ce biti ok nekome nece.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #1206 poslato: Jul 22, 2010, 02:34:26 posle podne »

mislis skoka :) ne znam otkud ti to povrcanje i malaksalost, mozda jedino ako uzmes kg desktroze. ja sam za varijantu bez dexa, ali neposredno pred trening ne moze smetati ukoliko trening nije stojim 5 minuta, pa 30 sekudni radim... jer na pocetku treninga svakako je vec osetljivost tako da to nista ne smeta... t.j. ne moze smetati... ako nije kg desktroze u pitanju :)
Sačuvana
milosc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1205 poslato: Jul 22, 2010, 01:40:00 posle podne »

Pitanje za one koji uzimaju monohidrat neposredno pre treninga:  Da li ga i tada unosite sa dextrozom, jer po meni bi to bilo blago receno glupo, jedino ako se dex uzima tokom celog treninga, gde opet postoji opasnost od insulinskog soka, sto nije ni malo prijatno (povracanje, malaksalost...)   :-\
Sačuvana
Stranice: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 13 upita.