TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:15:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bolovi u kolenima :(  (Pročitano 41478 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #78 poslato: Mart 18, 2011, 10:34:23 posle podne »

Konacno sam bio i do ortopeda danas.
Konacna dijagnoza: hondromelacija patele

Rece mi covek da radim vezbe, da ne savijam nogu prilikom toga, da pijem nesto za zglobove pa ako ne prodje uskoro da ce neke injekcije da mi rokne.

Mislim da se ova dijagnoza poklapa sa Pedjinom. Da uzmem animal flex il neki drugi ?

... i ja mislim  ;) anim flex je sasvim dobar (daje podršku hrskavici, što je tebi potrebno). radi vežbice, a za neki dan će biti tekst o tvojoj povredi u tekstoteci....
pozdrav   :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #77 poslato: Mart 18, 2011, 12:02:10 posle podne »

Konacno sam bio i do ortopeda danas.
Konacna dijagnoza: hondromelacija patele

Rece mi covek da radim vezbe, da ne savijam nogu prilikom toga, da pijem nesto za zglobove pa ako ne prodje uskoro da ce neke injekcije da mi rokne.

Mislim da se ova dijagnoza poklapa sa Pedjinom. Da uzmem animal flex il neki drugi ?
« Poslednja izmena: Mart 18, 2011, 12:04:19 posle podne od strane NATURE » Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #76 poslato: Mart 09, 2011, 11:22:51 posle podne »

Cekamo clanak  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #75 poslato: Mart 09, 2011, 11:21:10 posle podne »

Bio sam danas na kontroli kod gdjice fizijatra. Rekao sam da ne osecam poboljsanja posle fizikalne. Roknula mi je jos 10dana fizikalne, kao ubacila neke vezbe za kolena (smesne toliko da necu ni da idem na to.Radim sa onim chichak tegom od 1kg 30ponavljanja, kako sa tim da ojacam misice ne kontam uopste kad kuci radim sa bar 20kg na extenziji...) I dobio sam uput za ortopeda u NS, posto ova ocigledno nema pojma sta bi moglo sve ovo biti. Batalicu i fizikalnu i vezbe, da vidim sta ce ortoped reci.  :/

Za sada mazem sa fastum i picim ove vezbe sto je Pedja rekao.

ok, mislim da će reći hondromalacija patele (PFPS)....
javi rezultate  ;)

btw, uskoro će biti u tekstoteci članak o pfps i kolenu
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #74 poslato: Mart 09, 2011, 11:18:25 posle podne »

Izlivom cega u koleno  ???
Da li postoji sansa da se to odrzi ovakvo kakvo je, da se ne ostecuje jos vise i ako postoji, koji je nacin?

biljana, dont worry.... izliv=voda u kolenu (narodski)  :D
tvoj problem sa kolenom je hondromalacija patele (osetljivost hrskavice na čašici), zove se još pfps (patelofemoral pain sindrom). ove dve stvari su vrlo slične. uzroci s brojni. ono što možeš da uradiš za svoja kolena jeste: izbegavanje čučanja i klečanja (posebno ako bole), vodiš računa da je jak unutrašnji vastus na kvadricepsu, povremeno glukozamin i msm....

 ;)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #73 poslato: Mart 09, 2011, 06:30:50 posle podne »

Bio sam danas na kontroli kod gdjice fizijatra. Rekao sam da ne osecam poboljsanja posle fizikalne. Roknula mi je jos 10dana fizikalne, kao ubacila neke vezbe za kolena (smesne toliko da necu ni da idem na to.Radim sa onim chichak tegom od 1kg 30ponavljanja, kako sa tim da ojacam misice ne kontam uopste kad kuci radim sa bar 20kg na extenziji...) I dobio sam uput za ortopeda u NS, posto ova ocigledno nema pojma sta bi moglo sve ovo biti. Batalicu i fizikalnu i vezbe, da vidim sta ce ortoped reci.  :/

Za sada mazem sa fastum i picim ove vezbe sto je Pedja rekao.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #72 poslato: Mart 09, 2011, 03:37:58 posle podne »

Svakako led.

Evo ja nesto osetio na stazi (stadionu) na intervalima neki bol u jednoj tacki na kolenu i odmah nakon treninga led 20 min drzao i namazao biofrizom (mozete bilo kojom kremom koja hladi). zatim ice bath jos, sto je jos jedno 5 minuta u ledenoj vodi... i inflamacija ublazena maksimalno...
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #71 poslato: Mart 09, 2011, 12:46:58 pre podne »

Izlivom cega u koleno  ???
Da li postoji sansa da se to odrzi ovakvo kakvo je, da se ne ostecuje jos vise i ako postoji, koji je nacin?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #70 poslato: Mart 09, 2011, 12:40:53 pre podne »

tačno je... problem sa hrskavicom čašice. može biti praćeno izlivom u koleno  :(
čučanje i klečanje zabranjeno  :)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #69 poslato: Mart 09, 2011, 12:35:07 pre podne »

...uzroci h20 u kolenu su brojni: oštećenje hrskavice, meniiskusa, upala zglobnih omotača.... led se koristi u akutnoj fazi: 2-3 dana od početka tegoba ili u bolnoj fazi.... uvek se leči bolest, a ne polsedica. moguće, zavisi kog je porekla bio otok, da je ledjenje imalo svoje mesto (važno da se nisi prehladila...  :D )

Nisam, bilo je toplo vreme, pa je prijalo  ;)
Dijagnoza koju sam dobila je bilo ostecenje hrskavice i pocetak artritisa, koliko je to bila tacna dijagnoza, ne znam.
Znam samo da i dan danas moram da pazim i da ponekad osecam neprijatnost i ukocenost i blagu bol kada cucnem skroz pa kada trebam da ustanem
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #68 poslato: Mart 08, 2011, 10:51:16 posle podne »


Nazlost je skoro i nemoguce imati poboljsanje jer je to toliko zastarelo i neefikasno da jedan u deset oseti razliku, i to verovatno placebo.

Jacanje slabijih misica, mazanje konjskom i fastumom prve 2 nedelje samo, obologe nocu (utopljavanje). To uvek napominjem. I odmor u pocetku

Ja kada sam imala problem sa kolenom, doktorica mi je rekla, da trljam sa ledom i to mi je dosta pomagalo, ali ja sam imala otok tjs. skupljanje vode, pa mozda iz tog razloga je trebao led

...uzroci h20 u kolenu su brojni: oštećenje hrskavice, meniiskusa, upala zglobnih omotača.... led se koristi u akutnoj fazi: 2-3 dana od početka tegoba ili u bolnoj fazi.... uvek se leči bolest, a ne polsedica. moguće, zavisi kog je porekla bio otok, da je ledjenje imalo svoje mesto (važno da se nisi prehladila...  :D )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #67 poslato: Mart 08, 2011, 10:44:42 posle podne »

radi dve nedelje na drugi dan leg ekstenzije (single leg - bolje pogadjaš med vastus).... ako možeš i zadnju ložu (60%snage kvadricepsa) do 60 stepeni fleksije... i troši nešto od preparata za zglobove (glukozamin, msm..)
javi rezultate  :)
Ok od danas krecem sa extenzijama, svaki drugi dan. Samo mi pojasni za 60stepeni fleksije jel to znaci da ne savijam do kraja nogu vec otprilike na 60?  Vazi za ext i zadnju lozu ili samo za lozu?  Od preparata imam nesto jos animal flexa
TNx : )

ext radis od 90 do 180 single leg. flex radiš leg crull zadnju ložu od 180 do 120 (60% težine ext).
lep pozdrav  :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #66 poslato: Mart 08, 2011, 06:44:18 posle podne »

;)
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #65 poslato: Mart 08, 2011, 06:31:43 posle podne »

Hvala Fiki  :) , a za doktorku, nije ni vazno vise, vazno je da ja vise nemam problem  ;)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #64 poslato: Mart 08, 2011, 06:06:57 posle podne »

@60 posto leg curl
ne savijas skroz
@60 posto ext
ne isravljas skroz, otrilike da ti vrhovi prstiju budu u ravnoj liniji sa kolenima
Tehnika intenziviranja metodom konstantne tenzije, veci stepen opterecenja misica.
Biljo, kao prvo sretan praznik, drugo, doktorka ti pojma nema.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 17 upita.