TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:14:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: UPALA MISICA  (Pročitano 37358 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #53 poslato: April 30, 2012, 11:30:50 pre podne »

Nema to veze. Ja sam stalno prepaljen, stalno me nesto boli. O nogama da ne govorim, noge ne pamtim kada me nisu bolele...
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #52 poslato: April 30, 2012, 11:24:42 pre podne »

Sad mi je jasnije. Mozda je i do toga sto noge radim jednom mesecno. Sad sam krenuo intenzivnije malo da ih radim,ali,uvek bole,to jest,pocnu da bole jos za vreme treninga,i ne mogu lepo da hodam...:D

Inace,ako dodje do ostecenja misicnih vlakana,to znaci da misic tada ne raste,to jest,mlatio sam u prazno!? :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #51 poslato: April 30, 2012, 04:48:14 pre podne »

E pa to kod mene onda nije slucaj ...nikad ne opteretim previse..i nikad nisu toliko jake upale..osim u onom periogu kad napravim pauzu u treningu pa pocnem ponovo da vezbam, tada normalno imam jace upale..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: April 30, 2012, 01:28:12 pre podne »

u praksi - radiš noge, natovariš tegove (lepo izgleda, a i osećaj je dobar...) iskidaš trening i? sutra, a tek prekosutra ne možeš da hodaš. zašto? mlečna kiselina tj kiselost mišića nastali su još za vreme treninga, tj u poslednjoj seriji i to je taj osećaj zamora mišića na kraju treninga. a zašto me noge neslušaju najbolje posle dva dana i mnogo bole? da je zbog mlečne kiseline javio bi se ranije...nastale su povrede mišićnih vlakana i elastičnih struktura mišića, što se manifestuje dan-dva kasnije, kada se aktiviraju u punom intenzitetu svi mehanimi zapaljenja i regeneracije.....  :'(
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: April 30, 2012, 01:27:42 pre podne »

stvar je u opterećenju. kada se mišić optereti sa 10-20% većim intenzitetom nastaje zamor i akutna upala, tj osećaj težine i zamora mišića nakon treninga. Kada se primeni 50% veći intenzitet u odnosu na prošli trening nastaje odložena upala tj DOMS, što je, kako smatra nauka povezano sa povredama odedjenog broja mišićnih vlakana...
 ::)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #48 poslato: April 29, 2012, 03:08:33 posle podne »

Stvarno nznm šta nije jasno? Sve je PeĂ°a lepo napisao.

Meni je jedino diskutabilno ono da je umerena upala neophodna za rast mišića. Ne kažem da nije, ali možda i nije. Ima tu i ona priča sa prostaglandinima i odsustvu mišićne hipertrofije pri tretiranju NSAIDsima (odnosno kod inhibicije COX-a) koji idu kao jedna od priča za, mada je o5 upala inflamatorni proces i gde se nalazi granica izmeĂ°u umerene upale i prejake upale - we may never know to use generally. :P

Greška u treningu PeĂ°a koliko vidim ono što kaže misli na to da trening nije odgovarajućeg intenziteta ahodno utreniranosti. U bb ekstremno jake upale su česte posle svakog treninga, ali o5 to je sportu specifično i nikako nije isto kao kad neko ne utreniran uhvati da radi kao lud pa sutra kuka jer ga sve boli. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: April 29, 2012, 01:17:47 posle podne »

http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/upala-misica.html
pročitajte tekst pa ćemo da prodiskutujemo  :)
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #46 poslato: April 29, 2012, 01:01:48 posle podne »

Mene vec 3 dana drzi upala nogu,sad malo prestaje.Fora je sto imas upalu nogu 5 dana,jedan dan odmoris,i ponovo upala..:D
Inace,iscitavao sam juci 'TEKSTOTEKU' na Pansportovom sajtu,i video sam tekst vezan za upale.Naravno,to su Pedjine reci,posto je Pedja pisao tekst. :P Pa sam zato pitao.Meni se upale jave tek dan kasnije,a u tekstu stoji da,''ako se upale jave dan kasnije,doslo je do povrede misicnih vlakana,postoji greska u treningu...''. Izvinjavam se ako ste vec prezvakali tu temu,relativno sam nov na forumu...:)
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #45 poslato: April 29, 2012, 12:44:04 posle podne »

Nije mi se nijednom desilo u poslednjih 2 godine da nisam dobio upalu gluteusa i zanje loze posle treninga nogu. Ah, onaj osecaj kad uvece legnes bez ikakvih zatezanja, a ujutru jedva ustanes od zatezanja misica. Ma, milina jedna... pridruzujem se grupi mazohista :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #44 poslato: April 29, 2012, 11:29:45 pre podne »

Iz godine u godinu imam redovne upale. Nema dana(osim tokom odmora) da ne osećam jaču ili slabiju upalu barem jednog mišića. Uobičajena svakodnevica. :D
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #43 poslato: April 29, 2012, 04:52:59 pre podne »

ma kakva greška ljudi, upala ili ti doms se i javlja izmeĂ°u 24 i 48h
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: April 28, 2012, 10:42:43 posle podne »

Ognjen Pedja Tutorov je jednom rekao da su upale koje se javljaju 24-48h nakon treninga GRESKA. To jest,da nesto u treningu ne valja. Ja samo znam da uvek dobijem upalu tek dan kasnije. A pravilno radim sve. Ili mozda ne? Da li to sto se upala javlja 24h kasnije znaci da nesto nije dobro,ili!?

Eto ti ga sad...Pa i ja dobijam upale uvek drugi dan...

Nema to veze jel greska ili ne..nije to kod svakoga isto.Pa evo ti moj primer ja sa upalama zivim skoro 20 godina i to nikako ne znaci da gresim,cak naprotiv veoma sam napredovao i napredujem a bez njih bi mi dan bio neobican.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #41 poslato: April 28, 2012, 10:40:51 posle podne »

Ognjen Pedja Tutorov je jednom rekao da su upale koje se javljaju 24-48h nakon treninga GRESKA. To jest,da nesto u treningu ne valja. Ja samo znam da uvek dobijem upalu tek dan kasnije. A pravilno radim sve. Ili mozda ne? Da li to sto se upala javlja 24h kasnije znaci da nesto nije dobro,ili!?

Eto ti ga sad...Pa i ja dobijam upale uvek drugi dan...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #40 poslato: April 28, 2012, 10:33:03 posle podne »

prava masaža je uvek masaža celog tela...


meni masaza jako pomaze kod upale nogu i ledja pogotovo....

Masaza je nesto sto definitivno i meni pomaze pogotovu kod takmicenja u armwrestlingu.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #39 poslato: April 28, 2012, 09:54:29 posle podne »

prava masaža je uvek masaža celog tela...


meni masaza jako pomaze kod upale nogu i ledja pogotovo....
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 17 upita.