TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:52:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kre-alkalyn  (Pročitano 90073 puta)
dejan132
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35


« Odgovor #147 poslato: Decembar 05, 2010, 10:34:54 posle podne »

A da li je krea alkalin,slicno ili isto kao kreatin etil ester,koji sam ja uzeo?U pan sportu su mu ga preporucili kao dobar kreatinski proizvod...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #146 poslato: Oktobar 22, 2010, 06:20:29 posle podne »

Imam pola kutije kre-alkalyna,nameravam da popojem to pa onda da uzmem kre-alkalyn pro?
Kad budem uzimao kre-alkalyn pro radicu na definiciji,a negde sam procitao da je to ok.
Da li mi je zaista potrebno da uzimam 2 pre i dve posle treninga obicnog kre-alkalyna? I sa po jednom osetim jako blage upale misica i povecanje snage?:)


kre alkalyn pro je odličan, pokrenuće te malo i dati ti više motivacije za trening, dakle pij ga pre treninga ;)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #145 poslato: Oktobar 18, 2010, 04:58:47 posle podne »

Ako mislis i osecas da te po jedna pre i jedna posle treninga dobro odrade,zasto onda ici na vece doze.Kada prestane tako da vrsi posao onda povecavas dozu
Sačuvana
Be Happy!!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #144 poslato: Oktobar 17, 2010, 08:22:15 posle podne »

Imam pola kutije kre-alkalyna,nameravam da popojem to pa onda da uzmem kre-alkalyn pro?
Kad budem uzimao kre-alkalyn pro radicu na definiciji,a negde sam procitao da je to ok.
Da li mi je zaista potrebno da uzimam 2 pre i dve posle treninga obicnog kre-alkalyna? I sa po jednom osetim jako blage upale misica i povecanje snage?:)


Uvek treba ici od manje doze ka vecoj jer nikada ne znas tacno kako ce na tebe reagovati odredjeni suplement dok tako ne probas.Idi prvo po jednu a nakon nekog vremena ako nisi zadovoljan povecaj.
Sačuvana
Gosa
Gost
« Odgovor #143 poslato: Oktobar 17, 2010, 03:30:57 posle podne »

znas kako swi preporucuju po 2,ali ako imas efekta od 1 onda mozes.. i
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #142 poslato: Oktobar 17, 2010, 03:28:09 posle podne »

Imam pola kutije kre-alkalyna,nameravam da popojem to pa onda da uzmem kre-alkalyn pro?
Kad budem uzimao kre-alkalyn pro radicu na definiciji,a negde sam procitao da je to ok.
Da li mi je zaista potrebno da uzimam 2 pre i dve posle treninga obicnog kre-alkalyna? I sa po jednom osetim jako blage upale misica i povecanje snage?:)
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #141 poslato: Maj 07, 2010, 07:31:42 posle podne »

Nema na cemu, samo pitaj bilo sta. Sada ces iz licnog iskustva uvideti, nazalost da kod nasih sportskih lekara nemozes saznati skoro nista pametno i daj Boze - sto dalje od njih... jeste zeznuto kada se covek povredi, nema kud, ali samoedukacija je osnova u Srbiji za bilo sa ozbiljnije. dok svoje povrede sa  nisam prostudirao na netu od sportskih ni 1% pomaka nisam imao...
Sačuvana
sprinter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #140 poslato: Maj 05, 2010, 01:11:07 posle podne »

Hvala na odgovorima, moracu da jos jednom preslisam sta su uzroci povreda. Inace u pitanju je parcijalna ruptura biceps femorisa (prvi put duze glave, drugi put krace). Pozdrav za quaresma-u, Dulle-ta i ognjenu!

Inace, fizio koji me radio je jedan od mrzitelja bilo kakvih suplemenata i verovatno rado prepisuje povredu suplementima.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #139 poslato: April 30, 2010, 05:02:21 posle podne »

kreatin ko kreatin, uvek dobijes kreatin-fosfat a on je hidrofilan. zato nema razlike u "navlacenju" vode, jer je to ista stvar u oba slucaja.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Dulle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

This Time Next Year We'll Be Millionaire

« Odgovor #138 poslato: April 30, 2010, 05:01:21 posle podne »

Mislim da je kre-Alkalyn prava stvar za tebe, upravo sam zavrsio sa kutijom pio 2x1 tab svaki dan , nema tog grcenja misica kao kod monohidrata, i ne navlaci vodu, bar ne kod mene, dobra stvar..Od monohidrata se nadujem ko zaba :) , sa kre-Alkalynom toga nema a osecam povecanje snage sto je dobro..Mada, kreatin volim samo iz razloga sto povecava sintezu proteina na prvom mestu, i naravno zbog povecanja snage
Sačuvana
Dulle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

This Time Next Year We'll Be Millionaire

« Odgovor #137 poslato: April 30, 2010, 05:00:54 posle podne »

Zdravo, imam pitanje u vezi sa kre-alkalyn_om! Bavim se trcanjem na kratkim deonicama (100m,200m) i kreatin je meni u toku sezone i vise nego potreban. Kako sezona odmice, vidi se napredak u snazi za 2-4% (na primer duboki cucanj, keceve kad radim) i shodno tome imam i vece ubrzanje, jednostavno pravi suplement za sprintere. E sad, problem kod mene licno je sto sam krut, pogotovo donja ledja i zadnje loze, ili ti motor svakog sprintera. Ono sto mi ne odgovara kod monohidrata i horse power-a, je sto osecam da mi loze pucaju kako su krute i stegnute. Sve je to normalno, ok, verovatno ni ja ne unosim dovoljno vode, medjutim, trebalo bi mi nesto sto bih mogao da koristim kao ova dva preparata ali da izbegnem moguce probleme sa povredama. Da li krealkalyn takodje steze misice? Unapred hvala!

Mislim da je kre-Alkalyn prava stvar za tebe, upravo sam zavrsio sa kutijom pio 2x1 tab svaki dan , nema tog grcenja misica kao kod monohidrata, i ne navlaci vodu, bar ne kod mene, dobra stvar..Od monohidrata se nadujem ko zaba :) , sa kre-Alkalynom toga nema a osecam povecanje snage sto je dobro..Mada, kreatin volim samo iz razloga sto povecava sintezu proteina na prvom mestu, i naravno zbog povecanja snage
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #136 poslato: April 29, 2010, 03:08:29 posle podne »

Zdravo, imam pitanje u vezi sa kre-alkalyn_om! Bavim se trcanjem na kratkim deonicama (100m,200m) i kreatin je meni u toku sezone i vise nego potreban. Kako sezona odmice, vidi se napredak u snazi za 2-4% (na primer duboki cucanj, keceve kad radim) i shodno tome imam i vece ubrzanje, jednostavno pravi suplement za sprintere. E sad, problem kod mene licno je sto sam krut, pogotovo donja ledja i zadnje loze, ili ti motor svakog sprintera. Ono sto mi ne odgovara kod monohidrata i horse power-a, je sto osecam da mi loze pucaju kako su krute i stegnute. Sve je to normalno, ok, verovatno ni ja ne unosim dovoljno vode, medjutim, trebalo bi mi nesto sto bih mogao da koristim kao ova dva preparata ali da izbegnem moguce probleme sa povredama. Da li krealkalyn takodje steze misice? Unapred hvala!

horse power sadrži u svome sastavu i Kre-Alkalyne.
Cisto da znas.
Ali to sa kreatinom i krutošcu mišica mi iskreno nije poznato.
« Poslednja izmena: April 29, 2010, 03:11:11 posle podne od strane PANSPORT BEOGRAD » Sačuvana
   
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #135 poslato: April 28, 2010, 08:45:29 posle podne »

danas diskutovao na ovu temu sa profesorima, kazu apsolutno nema veze ni sa kakvim povredama (sto je i logicno, glupavo sam se osecao i dok sam pitao), svaki kreatin mora vuci vodu, nikad nece postojati neki koji to ne radi, ali to je osnovni suplement u sportovima brzine. Pij monohidrat i uzivaj.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #134 poslato: April 28, 2010, 07:48:26 posle podne »

verovatno misli da kreatin u vecoj meri veze vodu, pa to indirektno dovodi do dehidratacije... mada do stezanja misica i to... no way :)
mislim da nikakvog uticaja ne moze imati... kakva povreda je bila u pitanju? a to sto nasi fizioterapeuti pitaju, to je zato sto samo za kreatin i znaju, jer polako prelaze iz 70-ih u 80-e :)
da budem iskren, nisam nikada pio (samo kroz "krecelerator" u manjim kolicinama) i ne mogu reci da se bas razumem u kreatin, ali besmisleno je praviti takva povezivanja...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #133 poslato: April 27, 2010, 08:21:48 posle podne »

dehidratacija je potpuno suprotno od onog sto radi kreatin.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 24 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.