TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 05:00:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KETOGENA DIJETA  (Pročitano 106004 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #308 poslato: Jun 18, 2016, 07:48:03 pre podne »

PA ok onda jedino sto mogu da uradim da probam zamenu izvora uh...
Sto se tice sazvakanosti....ja jos i meljem ovsene za sejk....tako da budu kao prah u sustini....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #307 poslato: Jun 17, 2016, 11:48:30 posle podne »

Miladine kao što ti je Cvetko napomenuo, promeni izvor hidrata...

I da, nekada pomenuti problem može nastati i zbog nedovoljno sažvakane hrane, daj vremena pljuvačnoj amilazi( ptijalinu), enzimu "za varenje skorba" da svoj "incijalni" efekat ostvari još na nivou usne duplje...

Da odmah ubacim 30g dekstroze posle treninga kada krenem sa reverse? Odmah u prvoj nedelji kada povecavam hidrate za 20g?

Izbegavaj dominaciju prostih hidrata...

U pwm npr. i amino kiseline iz whey proteina imaju uticaja na sekreciju insulina, tako da preterivanje sa glukozom( dekstrozom) neće doneti neki poseban benefit...

Pažljivije sa skokovima hidrata u reverse...
« Poslednja izmena: Jun 18, 2016, 12:05:15 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #306 poslato: Jun 17, 2016, 11:15:39 posle podne »

Nemoj....ubaci samo do 50gr uh kroz dorucak....pa povecavaj na nedeljnom nivou po 20-30gr uh
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #305 poslato: Jun 17, 2016, 10:54:37 posle podne »

Probaj umesto ovsenih pirinac, palentu, krompir, ovsene mogu izazvati nadutost u stomaku, ja bas kad ih jedem sa mlekom imam taj problem, a kad cepam sa vodom ide glatko.
Mogu probati i sa vodom....ma ja generalno imam taj prolem sa uh i sa pirincem itd...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #304 poslato: Jun 17, 2016, 10:10:09 posle podne »

Probaj umesto ovsenih pirinac, palentu, krompir, ovsene mogu izazvati nadutost u stomaku, ja bas kad ih jedem sa mlekom imam taj problem, a kad cepam sa vodom ide glatko.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #303 poslato: Jun 17, 2016, 09:34:45 posle podne »

Sada ja kao padobranac ali imam jedno pitanje...
Izlaz iz keto i ubacivanje uh za pocetak samo uz dorucak....i naravno javlja se moja boljka koju mucim ceo zivot...varenje
Ubacio sam samo 100gr mlevenih uz svaki dorucak u sejk i stomak mi jako lose vari...naduvan sam stalno i stomak mi vec gubi na izgledu....dok sam unosio samo proteine i masti apsolutno taj problem nije bio.... :(
Neko nekakvo resenje?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #302 poslato: Jun 17, 2016, 09:26:09 pre podne »

Moja preporuka ce biti da ne radis "punjenje", vec kao sto si i sam napisao..."sledeci dan nakon keto odmah da zapocnem sa reverse"...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #301 poslato: Jun 16, 2016, 10:35:34 posle podne »

Eh, da, keto dijeta jeste teška, ali još teže je izlaženje iz iste...

Šta je u osnovi "reverse"? Dobro planiran lagani skok u „kalorijskom unosu“ i „zdravorazumna, postepena redukcija inteziteta, trajanja i učestalosti trenažnih napora“( u prvom planu je kardio trening) koji će nam omogućiti da savršena linija kojoj smo stremili, i koju smo, nadam se ostvarili, bude održiva (čitaj vidljiva) duži vremenski period.

Detljanije o tome... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/povratak-otpisanih-ili-kako-uraditi-reverse.html

3 dana bez treninga neće biti preveliko sagrešenje...sa aspekta izostanka treninga i da i za to vreme moraš se pridržavati "uputstava" za revese...
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #300 poslato: Maj 25, 2016, 07:00:20 posle podne »

Ne moras ici visoko sa proteinima, visok unos proteina moze remetiti ketozu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #299 poslato: Maj 24, 2016, 11:25:39 posle podne »

Ne ih da zvučim kao partybreaker, ali računica mora biti precizna, kada su skriveni izvori hidrata u pitanju...

Oprezno...cilj nam je da uĂ°emo u ketozu i dovoljno dugo ostanemo u istoj( ciklična keto-dijeta)...

Spremne pH test tračice?

Doduše

@ whoissalee

Zašto baš keto-dijeta? Krenuo prvo sa rotacijama?

Imaš dovoljno "iskustva", a i volje za sve ono što te čeka u toku keto-dijete( sva težina "lanaca" keto-adaptacije  ;D )?

A koliko si planirao da ti bude unos masti od ukupnog unosa kalorija( procentualno)?

Malo korisnih info...

Keto-dijeta je pravi hit meĂ°u svima koji očekuju maksimalne rezultate od svog tela. Da, keto-dijeta je moćna, efikasna, sigurno delotvorna, ali ako je ispratite kako treba sa aspekta ishrane, treninga i suplementacije.

Sve počinje i završava se terminom ketoza. Obično se smatra da je ketoza stanje koje je izazvano ekstremno niskim unosom hidrata na dnevnom nivou( pominje se često cifra ispod 50 g hidrata dnevno), sa posledičnim uspostavljanjem alternativnih izvora energije( ketogeneza), tj. pojavom ketonskih tela u krvi( kod zdravih osoba na keto-dijeti vrednosti se kreću od 0,5 – 5 mmol/L).

Ima i onih koji keto dijetu i nastalu ketozu poistovećuju sa dijabetičkom ketoacidozom, pa nekada postoje i laičke tvrdnje da keto dijeta može dovesti do dijabetesa.  Dakle, ketoacidozu odlikuje nenormalno visoka koncentracija ketonskih tela( čak i preko 10 mmol/L), istovremeno je šećer u krvi vrlo visok, zbog nedostatka insulina. Ovo stanje može biti fatalno.

Sasvim sigurno bi trebalo razlikovati ulaženje u ketozu kod gladovanja, i kontrolisanu ketozu koja nam je cilj u toku keto dijete, gde bi trebalo obratiti pažnju na odnose makronutrijenata, tako da unos proteina bude „umeren“, unos masti dovoljno visok, a unos hidrata ekstremno nizak( negde se mogu naći preporuke da odnos makronutrijenata u odnosu na ciljani unos kalorija na keto dijeti bude – 5-10 % hidrati, 20-40% proteini i 40-75% masti).

E sad tu su i standardna keto dijeta, ciklična( CKD), targetirana...CKD je ono što je većini prva asocijacija na ketodijetu...

I da...opet napomena, trebalo bi se čuvati skrivenih izvora hidrata – oprez - jezgrasti plodovi, semenke, kupus, previše BCAA( pominjana glikoneogeneza)…previše proteina…

Ne bi trebalo zaboraviti da sama keto-dijeta i nije toliko teška za praćenje( ma kako to apsurdno zvučalo), koliko je težak izlazak iz iste, kao i svi rizici koji se tiču nastale metaboličke štete koja se mora pažljivo otkloniti, inače, eto velikog problema( „jo-jo efekat“)…

Lična preporuka je ne ići duže od 8 nedelja sa keto-dijetom, a najbolje je i ne započinjati, ako nemate dovoljno volje, strpljenja i znanja o samom procesu i svom telu uopšte.





Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #298 poslato: Maj 24, 2016, 10:17:47 posle podne »

Ti brate pricas kao da masti unosis samo iz orasa i lesnika i badema...
Maslinovo ulje? Puter? Skrivene masti u proizvidima?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #297 poslato: Maj 24, 2016, 10:08:58 posle podne »

Zavisi od ukupne kolicine masti, mozes ti sve da popunis iz oraha, ali trebas da kombinujes, znaci ako unosis 120g masti, kozes 100g lesnika dnevno, maslinovo, zumanca, kokosovo ulje itd... Samo da popunis dnevni unos masti i to je to, ne moze ti niko reci koliko je to tacno.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #296 poslato: Maj 24, 2016, 09:42:35 posle podne »

Prati nutricione vrednosti na kesici
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #295 poslato: Maj 24, 2016, 08:03:59 posle podne »

Sto se tice keto dijete najbolje je bademi i lesnici mada ponekad moze i kikiriki i orasi samo ne u velikim kolicinama....saka ujutru uvece to je mozda po 10-20gr
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #294 poslato: Maj 24, 2016, 07:21:14 posle podne »

Kikiriki koliko znam nije uopste kvalitetan izvor masti, bolje cepaj orase ako ti je kes problem, a ako nije, lesnik i bademi te zovu :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.