TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:24:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 24 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KETOGENA DIJETA  (Pročitano 105689 puta)
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #353 poslato: Mart 11, 2019, 02:11:45 posle podne »

Cisto da se javim. Malo sam zastao izmedju 120 i 122kg... (mozda sam nabacio malo misice pa zato stojim u mestu) ali i dalje jedem slicno... i rezultati krvi su jos bolji nego prosli put (skoro perfektni)...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #352 poslato: Februar 12, 2019, 10:03:58 pre podne »

Inace vec 2 dana ne prelazim 125.5kg... 😁
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #351 poslato: Februar 12, 2019, 10:03:07 pre podne »

Necu da je napustim. Super mi je ovako. Nego cisto pitam. O tome niko ne prica...

Znaci ok je kad ja ona naj jaca boja (ljubicasta)

Hahaha hibridnu formu. Sta bi mi ti predlozio da promenim? Zadnjih par dana unosim oko 2000kal. Oko 150gmasti 120g prot. I 30-50g uh

Proveravam stalno... ne ispadam iz ketoze
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #350 poslato: Februar 12, 2019, 09:55:54 pre podne »

Hm, pa zar cilj ketogene dijete nije ostati dovoljno dugo "u ketozi"...ketonska tela su ipak izvor energije iz masti? Hm, to i želimo da telo krene "na masti"?

Tek počeo CKD( bar neku "hibridnu" formu), a već bi da je napusti?

Molim pojasni...?!
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #349 poslato: Februar 12, 2019, 05:11:09 pre podne »

I ako hoce neko da mi kaze kako je najbolje ili kojom hranom je naj bolje prekinuti keto? Npr. samo krenem od ujutru sa ovsanim ili treba neki uvod u izlaz iz ketoze?
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #348 poslato: Februar 12, 2019, 05:02:46 pre podne »

   Posle kosarke mi je bilo na onoj bas slaboj boji(svetlo roze) posle par sati udarilo u max( tamno ljubicasto). Jel to dobro ili ne valja?
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #347 poslato: Februar 12, 2019, 04:54:05 pre podne »

Oni keto stapici su uglavnom na one dve naj jace boje ... (ponekad on a srednja boja) Jel to ne znači previše ketona u krvi?
« Poslednja izmena: Februar 12, 2019, 04:58:40 pre podne od strane Gorcha » Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #346 poslato: Februar 06, 2019, 11:05:49 posle podne »

ja mrtav ozbiljan
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #345 poslato: Februar 06, 2019, 11:00:22 posle podne »

100-150g slanine 4 cela jaja zelena salata par maslina maslinovo ulje i jabukovo sirce... mozda i parce sira... 100tinak gr.
i drugi obrok 200g masnijeg svinjskog mesa... brokoli sa maslinovim i pomesam avokado sa pavlakom ... To su moja dva glavna obroka... tu dodam nekad malo orahe... nekad casu kefira... nekad se zasladim dozom whey proteina...
Ja mislim da ti nas zajebavas. Ako si ozbiljan sa ovom slaninom i masnije svinjsko kao glavne obroke, onda ja vise nemam da dodam nista sto se tice tebe.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #344 poslato: Februar 06, 2019, 10:48:00 posle podne »

i svaki drugi dan pijem multi pro plus (vitamini minerali)... sad sam dodao omegu 3 u onim tableticama
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #343 poslato: Februar 06, 2019, 10:45:46 posle podne »

100-150g slanine 4 cela jaja zelena salata par maslina maslinovo ulje i jabukovo sirce... mozda i parce sira... 100tinak gr.
i drugi obrok 200g masnijeg svinjskog mesa... brokoli sa maslinovim i pomesam avokado sa pavlakom ... To su moja dva glavna obroka... tu dodam nekad malo orahe... nekad casu kefira... nekad se zasladim dozom whey proteina...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #342 poslato: Februar 06, 2019, 10:40:08 posle podne »

Ja sam ustvari poceo IF.  Onda sam saznao da kad predje nekih 14sati bez jela... telo pocne da radi isto kao kad si u ketozi... tj.pocne da proizvodi ketone i da trosi salo... 
Zasto bi onda gubio nekoliko sati dok opet dodjem do toga ... kad mogu da pojedem nesto bez hidrata i tako skratim taj period koj je potreban da krenu da se prave ketoni.
Ps. Prvi put kad budem radio punjenje, provericu da li posle npr.16h bez jela stvarno imamo ketone u telu... nisam proveravao ali sam cuo iz vise izvora.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #341 poslato: Februar 05, 2019, 12:16:33 pre podne »

Hvala Bobane, malo da oživimo temu, jer za neki mesec kreće sezona dijeta...  ;)

Konstruktivno i korektno...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #340 poslato: Februar 04, 2019, 07:46:54 posle podne »



A da zamolimo našeg forumaša da sa nama podeli dnevni meni, čisto da vidimo da li ima mogućih propusta...

Dok nema dovoljno rutine oko osnovni stvari( računanje makrosa), dozvolite, ali "digitron" će ipak možda biti potreban... ;)

Pravo pitanje je i kako se radi "keto", ako već imamo i info o dodatom IF...a i zašto baš keto odmah? Bilo bi lepo da date svoje mišljenje o kombu keto i IF...čisto da čujemo više mišljenja... ;)

A i kako izaći bezbedno iz keto? ;) Ipak lepa tema zar ne?

Ajde, mozda se jos neko ukljuci u diskusiju, pa sve ucinimo jos interesantnijim :)

Ja npr, ne bih krenuo odmah sa keto dijetom prije nego li odradim jedan ciklus sa rotacijama. Ovo posebno vazi za ljude koji nemaju iskustva sa dijetama i koji su psihicki labilni na ishranu. Keto bih ipak dao malo naprednijim vjezbacima, samo zbog previse nula sa UH i svih posledica koje to nosi. Malaksalost, gubitak apetita, nesanica itd itd... Pa se desi cesto da isti i posustanu.

Dakle, krenuo bih sa rotacijama, to mi bilo kao priming prije keto dijete. Jedan roto ciklus sa malo vise nula od uobicajenog i onda moze da krene i keto varijanta. Ne bih isao duze od 8 nedjelja na ketozi.

Prve dvije nedjelje bih isao bez ikakvog punjenja, dakle 14 dana sa 0 UH da bih bio siguran da su se glikogenske rezerve potpuno ispraznile. Posle bih isao jednom nedeljno sa punjenjem i na taj dan punjenja, naravno bez ikakvog treninga.

Kako izaci bezbjedno iz ketoze?

Preporuka bi bila sa blagim rotacijama UH i postepeno dizati makrose iz nedelje u nedelju.

Ukratko :)



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #339 poslato: Februar 04, 2019, 04:51:43 posle podne »

A da zamolimo našeg forumaša da sa nama podeli dnevni meni, čisto da vidimo da li ima mogućih propusta...

Dok nema dovoljno rutine oko osnovni stvari( računanje makrosa), dozvolite, ali "digitron" će ipak možda biti potreban... ;)

Pravo pitanje je i kako se radi "keto", ako već imamo i info o dodatom IF...a i zašto baš keto odmah? Bilo bi lepo da date svoje mišljenje o kombu keto i IF...čisto da čujemo više mišljenja... ;)

A i kako izaći bezbedno iz keto? ;) Ipak lepa tema zar ne?
« Poslednja izmena: Februar 04, 2019, 04:53:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 24 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.