TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:31:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: GERMAN VOLUME TRAINING  (Pročitano 49397 puta)
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #222 poslato: Avgust 12, 2012, 11:16:02 pre podne »

Ja ispustam vazduh kada guram ili povlacim,zavisi od vezbe(u principu izdisem kada je tesko), a udisem kada se vracam u prvobitni polozaj pre napora. Nije valjda da treba obrnuto o.O?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #221 poslato: Avgust 11, 2012, 05:05:15 posle podne »

Eto mene opet sa pitanjima. Elem, desava mi se da tokom vezbi a1 i a2, ne uspem da se odmorim za 90 sekudni dovoljno i onda narednu seriju kada zavrsim, zapuse mi se usi kad udisem npr i poneki put osecam pritisak u glavi.
Nije mi frka da to istrpim, jer nije strasno, ali sam hteo da pitam da li da preduzimam nesto povodom toga, npr da pravim pauzu duzu od 90s, ili da se ne obazirem na to?

Ukoliko ne stigneš da se odmoriš imaš dve opcije:

01. da smanjiš kilažu jer si ju pogrešno odredio

02. da nastaviš dalje ukoliko ti performansa nije pala za više od 30%

To što ti se stvara pritisak u glavi je samo zato što ne znaš pravilno da dišeš...naĂ°i nekoga da te nauči kako da dišeš, to je osnova treninga.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #220 poslato: Avgust 11, 2012, 03:11:45 posle podne »

Ok, hvala na brzom odgovoru. Ja konstantno kontrolisem stopericu :D

Josh neshto- udah u pozitivnom a izdah u negativnom delu ponavljanja! Disanje je bitno!
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #219 poslato: Avgust 11, 2012, 12:10:56 posle podne »

Ok, hvala na brzom odgovoru. Ja konstantno kontrolisem stopericu :D
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #218 poslato: Avgust 10, 2012, 08:00:00 posle podne »

Eto mene opet sa pitanjima. Elem, desava mi se da tokom vezbi a1 i a2, ne uspem da se odmorim za 90 sekudni dovoljno i onda narednu seriju kada zavrsim, zapuse mi se usi kad udisem npr i poneki put osecam pritisak u glavi.
Nije mi frka da to istrpim, jer nije strasno, ali sam hteo da pitam da li da preduzimam nesto povodom toga, npr da pravim pauzu duzu od 90s, ili da se ne obazirem na to?

Pobogu napravi pauzu koja ti je potrebna da vratish kiseonik nakon anaerobne vezbe, samo nek ne bude vishe od 5 min, shetaj malo po teretani, istegni se i nastavi, samo ne gledaj u sat za to vreme.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #217 poslato: Avgust 10, 2012, 06:13:38 posle podne »

Eto mene opet sa pitanjima. Elem, desava mi se da tokom vezbi a1 i a2, ne uspem da se odmorim za 90 sekudni dovoljno i onda narednu seriju kada zavrsim, zapuse mi se usi kad udisem npr i poneki put osecam pritisak u glavi.
Nije mi frka da to istrpim, jer nije strasno, ali sam hteo da pitam da li da preduzimam nesto povodom toga, npr da pravim pauzu duzu od 90s, ili da se ne obazirem na to?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #216 poslato: Jul 20, 2012, 08:16:59 pre podne »

Kao što rekoh nema tu ništa loše, ali ako imaš rezultate sa programom koji radiš nema razloga da ga menjaš jer nećeš imati bolje rezultate sa GVT - om.

To je ono što je realnost.

Sa druge strane ako samo dolaziš u tu fazu da sada hoćeš malo da eksperimentišeš i da se igraš u teretani onda je to sasvim druga stvar ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #215 poslato: Jul 19, 2012, 07:23:58 posle podne »

Ja imam trening koji mi odgovara, u kome menjam po neku vezbu za svaku grupu misica na 2 meseca npr.
Stvar je u tome sto sam video kako ljudi hvale ovaj program, i imam zelju da odradim i ja, nzm sta je tu lose.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #214 poslato: Jul 18, 2012, 04:47:36 posle podne »

a da stvarno nisi početnik ne bi ti ni trebao GVT nego bi do sada već našao trening koji ti najviše odgovara i radio samo taj trening ;)

zasto bi ovo bio slucaj?

Pa zašto bi radio GVT ako si već našao trening koji ti odgovara. Ne kažem da je GVT loš po bilo čemu, osim što koristi ženske kilaže, ali i dalje je to smao još jedna fora za internet...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #213 poslato: Jul 18, 2012, 01:46:01 posle podne »

a da stvarno nisi početnik ne bi ti ni trebao GVT nego bi do sada već našao trening koji ti najviše odgovara i radio samo taj trening ;)

zasto bi ovo bio slucaj?

ne znam zasto samo taj trening?
valjda treba praviti neke promene i periodizaciju
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #212 poslato: Jul 18, 2012, 10:45:27 pre podne »

a da stvarno nisi početnik ne bi ti ni trebao GVT nego bi do sada već našao trening koji ti najviše odgovara i radio samo taj trening ;)

zasto bi ovo bio slucaj?
Sačuvana
I don't give a fuck
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #211 poslato: Jul 18, 2012, 09:31:28 pre podne »

Pa jesi, početnik si poštop vidim da nisi napisao ni čučnjeve da radiš. Tačnije nisi početnik u odlaženju u teretanu, a da stvarno nisi početnik ne bi ti ni trebao GVT nego bi do sada već našao trening koji ti najviše odgovara i radio samo taj trening ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
sajonara018
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #210 poslato: Jul 17, 2012, 06:22:23 posle podne »

Procenti nisu tako lako primenjivi u slučaju početnika ili slabo iskusnih vežbača jer džaba što GVT zahteva 60% od 1RM - a, kada ti ne možeš da izračujnaš svoj 1RM, a bilo koja cifra do koje bi došao u treningu neće biti toliko precizna, verujem da je upravo iz tog razloga Markoni rekao da treba da tražiš kilažu sa kojom bi trebao da radiš GVT.

Verujem da sam čak i čitao na temu da se pre GVT - a valja odraditi dve ili tri nedelje upravo tražeći kilaže sa kojima bi bilo idealno raditi ovaj trening.

Što se samog treninga tiče (ovog koji si zapisao) nije to loše, samo ja više volim šipku, a ne bućice. Dozvoljava daleko veću kilažu i mnogo je stabilnije za početnike i neiskusne vežbače.
Treniram 2 i po godine konstantno.
Provodim 4 dana u teretani radeci sa tegovima.
Kada sam krenuo imao sam 78 kila, maksimum koji sam dostigo je 98, sada imam oko 92.
Ne pazim maksimalno sta jedem i pijem, ali trudim se da vodim racuna o ishrani, o odmoru ,o svemu sto utice na napredak.
Sto se tice referenci za snagu dizem svoju tezinu na bencu, mrtvo ne radim(ne pitaj me zasto :) ), zgibove mogu da odradim i preko 20 sirokim hvatom, uski takodje.
Valjda nisam vise pocetnik majku mu.
Radicu sve kako je napisano(osim preskakanja Nedelje), pa sta mi Bog da.
A i planirao sam nedelju dana da iskoristim da vidim kako stoje stvari, da odredim tezine.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #209 poslato: Jul 17, 2012, 02:08:35 posle podne »

ne postoji idealan broj ponavljanja niti idealan trening, idealan trening je onaj koji ne radis

a sto se tice GVT , pa Poliquin zna zasto je tako napisao tako, stvar je jednostavna samo radite kako je napisao
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #208 poslato: Jul 17, 2012, 12:50:26 posle podne »

Ma to pisao neki početnik. Nema čovek pojma,neki Chad Waterbury..... ;D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.