TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 05:35:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sa treadmill-a (trake) napolje  (Pročitano 11177 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2009, 08:40:39 posle podne »

Uvek ponavljam da je pogotovo sa povecanom tezinom najvaznije imati dobre patike i redovno ih menjati... neverovatan je znacaj dobre obuce...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2009, 06:43:20 posle podne »

Hvala na informaciji, ali posto sam cesto kidao ligamente na stopalima, sto bi se reklo u mom kraju - navatao sam stra :)...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2009, 06:21:09 posle podne »

samo većom kilažom važno je samo da ne radiš sprintove.. lagani jogging može i na traci i u prirodi
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2009, 11:03:43 pre podne »

Razumeli smo, hvala na savetu. Sa 120 kg, drzim se ja trake jos neko vreme, bar dok ne dodjem do nekih 105. Nema svuda trave gde bih trcao, a da palim kola pa da idem u neku prirodu da trcim pa da se vracam, to me mrzi...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2009, 10:33:58 pre podne »

Dakle, cilj ovoga je samo postepen prelaz t.j. preporuka, a ne da je treadmill bolji, svakako je kvalitetnije i bolje za noge trcati u prirodi, ali ako ste vec trcali na traci tokom zime, onda polako treba napolje, da neko pogresno ne razume :)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2009, 09:33:00 pre podne »

hehe, super stvar. Taman je spremam sad za izlozbu, ima 28. u Jagodini. Mozda bih mogao da probam da je stavim na traku   ;D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2009, 08:49:38 pre podne »

ja sam za poslednje pripreme svako jutro 90 min setao kuce,tj on mene ;)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2009, 12:35:23 pre podne »

Zato ja i ne trcim na otvorenom, samo u sobi uz TV a napolju setam kuce svakog dana tj, seta ono mene tako da mi to dodje kao trcanje :). Ne kupujte njufaundlendera ako nemate vise kilograma od njega! :)
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2009, 12:22:36 pre podne »

Огњене лепо објашњено, само немој толико да "кружиш", већ удри директно по проблему...  ;)  :)   Дакле, у случају да нагло промените подлогу за трчање, велика је шанса да ће доћи до "упале покоснице", а то зна бити такав бол да и обична шетња може представљати проблем! Јавља се на унутрашњем делу између тибие, са предње и листа, са задње стране.  :)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2009, 04:58:06 posle podne »

Prolece i lepse vreme se blizi stoga i velik procenat trkacki aktivnih ljudi izlazi napolje iz teratana da trci.

Medjutim problem moze biti tranzicija sa trake za trcanje ka trcanju napolju, t.j. na asfaltu, stazama i prirodi. Sanse za povredama su povecane jer svaka nagla promena podloge deluje kao stres nasim nogama...

...Stoga svkako koristan savet ukoliko ste zimu proveli na traci, treba da vam bude da sada kada je "prelazni period" ucinite to "blago" t.j. krenete sa kombinovanjem traka - napolje da bi tek za oko mesec dana potpuno zavrsili sa trcanjem na traci... Znaci umereno napraviti tranziciju i polako poceti ubacivati treninge napolju, nikako odjednom to uraditi!
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.