TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 02:28:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BLENDER?  (Pročitano 18000 puta)
Nitro
Gost
« Odgovor #37 poslato: Mart 20, 2009, 08:05:55 pre podne »

Nece se brze svariti...hrana se vari preko enzima koji razgradjuju hranu i zeludacne kiseline...oblik neznachi neku bolju apsorbciju ,bar ne sto se neke TAKVE hrane tice....

a inace samo cepaj ziva jaja..pa kad ta salmonela zakaci bice kud mi niste rekli ...
Sačuvana
unH0Ly
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #36 poslato: Mart 20, 2009, 01:10:45 pre podne »

Opa! Ja sam bio malo odsutan :D

Dobre kombinacije...pa dobro to je vec stvar ukusa :D meni je i "cokechicken" sasvim ok a koliko sam video moze da stane svasta tu...skije,igracke ,mobilni tel..LOL  mogu i belance da popijem ako treba..."jbg. moras da se zrtvujes" :D ...prosle god. leti dok sam radio umesto pljeskavice ili bureka kupim 10jaja i popijem belance...mogu vam reci da je na 40 u hladu bilo osvezavajuce :D...  inace ne bih stvarno imao "problema" na faxu...imam dosta ortaka koji znaju i "razumu" koliko -toliko...Ali kam im pomenes suplemente! Ko otrov!Droga moze ali sup. NE taj neki fazon :D
Na sta im ja kazem da se ne "brinu"...
voTe: homogeno! stvarno svasta moze da se smisli :D
a ne znam da li je neko pomislio da ce to brze da se apsorbuje?
Sačuvana
ja uvek vidim greh,i uvek prvi...
chiller
Gost
« Odgovor #35 poslato: Mart 19, 2009, 09:22:08 posle podne »

jogud je mnogo dobar :) NOT ,koliko moze biti dobro kad je to jogurt razblazen vodom + 3parceta sljive...
nisam ulazio u to da li je dobro ili lose vec sam mislio da mu je bolje da nosi to u flasici od joguda jer svi misle da pije upravo to a ne neki homemade launch..

a koliko je dobro ili lose,ama bas me briga.Ukus je odlican,ne pokusavam da se toliko posvetim bodybuildingu nemam para ni vremena a hocu bogami da uzivam sto vise.
meni su te 2flasice odlicne bas za skolu,nema tu mnogo kornifleksa 2-3kasike ostalo ovsene.
U svakom slucaju x puta je bolje od budjavog peciva ili ti rolovirsle.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Mart 19, 2009, 06:20:16 posle podne »

Da, i to je jedna od velikih zabluda, taj corn fleks i slicne musli gluposti... kao i vocni jogurt (bas spomenusno u drugoj temi)... naravno ima ih ok (mislim da je wholegrain nestle jedan od boljih i jos par vrsta muslija od nestle-a mada ih nisam bas kod nas vidjao [te nestle musli], naravno i cena je bolja logicno :)), ali je trziste preplavljeno losim... uglavnom seceri i "losije" zitarice... i onda jos pahuljice i sl. iz neznam kojeg razloga onako stvrdnu t.j. slepe ih opet sa secerima, nekim sklj medom ili neznam scim, to mi je nejasno, pa tako je jos gadnije...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Mart 19, 2009, 05:16:48 posle podne »

kornfalkes se pravi od običnog kukurzunog brašna - ništa posebnno dobro nema u njemu (možda ukus ;))

kad već praviš klopu za školu pravi nešto kvalitetno sa manje šećera, više skroba i proteina
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Mart 19, 2009, 04:08:00 posle podne »

ljudi kornfleks je velika zabluda i kornfleks ne moze da zameni ovsene....

meni je nekako najjednostavniji dorucak  Hahne ovsene + neki nemasni jogurt... za uzinu sacica badema... 

to je neka brza varijanta, i vrlo cesta kod mene
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 19, 2009, 02:21:52 posle podne »

Ja uvek blenderisem ovsene, krompir i kuvani spanac, u sve dodajem ellu, jedino ovsene sa bananom ujutru.
Uvek trazim nove namirnice koje mogu da ubacim u blender(ovo mi je dalo ideju ) i da ispadnu bolje nego sto jesu, probao sam davno da tunjevinu sa ellom mesam ali i nema efekta jer sve moze i bez blendera. E sad ovo najnovije mi je dalo ideju da malo vise eksperimentisem i evo sta je nastalo od zelene salate:


***malo sam preterao sam vodom

Ukus je bio isti kao da sam pravio obicnu salatu, samo je bilo homogeno, pa ko voli da mu svaki zalogaj bude isti neka salate i soseve priprema u blenderu!
Mislim da ne iskoriscavamo pun potencijal blendera...

To sto ce te neko zezati sta jedes i sto, ne obracaj paznju i NE trudi se da objasnis zasto to radis jer ti 99% neces uspeti da nekome objasnis sto jedes kuvani krompir i piletinu u skoli, moje licno iskustvo ljudi nece da slusaju...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #30 poslato: Mart 19, 2009, 02:16:50 posle podne »

Mislim da nije gore, ali stoji da je lose  :)... ipak su "vocni" jogurti katastrofa ziva... (izuzev balansa sa psenicnim klicama  :), mada se za to ni ne kaze da je vocni jog.)
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #29 poslato: Mart 19, 2009, 01:11:07 posle podne »

Chillere nebih da te razocaram al to sto jedes kornflex misleci da je bolje od joguda....gresis zestoko ,ne da nije bolje nego je 3 x gore ...  ::) ::)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #28 poslato: Mart 19, 2009, 12:26:59 posle podne »

E ovako se dobija salmonela ;) 
Odvratno je,cak ni ono dzukce sto stoji pored njega ne bi ono pojelo,ili vec popilo :)
Ja ipak jos uvek uz blender vidim samo voce i povrce.Osim naravno za pripremu kasica za bebe,mada i malog sestrica zalim kad vidim kako je po nekad grozno ono sto jede,ali sto se mora nije tesko
Sačuvana
Be Happy!!!
Doberman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #27 poslato: Mart 19, 2009, 12:00:31 posle podne »

E ovako se to radi:
http://www.youtube.com/watch?v=y_swvt0CLsc
 ;)
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #26 poslato: Mart 19, 2009, 10:05:08 pre podne »

negde sam napisao ali opet:
znaci uzmes i popijes 2flasice yoguda,120dinzi ukupno,isperes flasice.
kod kuce vece pre skole stavis kornifleks+ovsene+kocku cokolade.
to sto dobijes je milion puta bolje od bilo kog yoguda,preko noci se to lepo transfomise,raspadne,dezintegrise da je uzivanje jesti(piti).
sa ove dve flasice izdrzaces skolu,naravno jedes dva puta pre skole kada si druga i jednom pre skole kada si prva smena.

ja ovako radim duze vreme,da nosim u hranu u skolu kasno je,imam jos mesec dana skole,a i nemam nesto mnogo love.
ako si mladji slobodno nosi bole te $#@%,ja sam jedno vreme nosio stolicu na rasklapanje ;) ,dosadilo mi da stojim u budjavom hodiniku tri sata,i lepo odmor iznesem stolicu i sednem ko covek.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #25 poslato: Mart 19, 2009, 09:21:57 pre podne »

Ma to se mozda neko zacudi prvi put kada vidi pa mu cudno, ali vec sutra nece ni skontati to sto je jelo poneseno od kuce, ne bitno kako i u cemu... oni ce i dalje na svoje sendvice, pljeskavice, burek i po meni najgore - raznorazne "sokove"...
npr i moj drug nosi od kuce, ali palacinke sa kilo cokolade, strudle, sendvice sa svim i svacim :D... tako da nije samo dovoljno "poneti od kuce"  ;D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Mart 18, 2009, 08:57:44 posle podne »

ja uvek spominjem kako su mene prvih par puta ismevali što nosim doručak od kuće na posao, ali sad SVI DONOSE OD KUĆE.
budite trendesetteri ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Mart 18, 2009, 02:15:01 posle podne »

slatko sam se nasmejala citajuci ovu temu i sve vase odgovore :)

mislim da je najbolja varijanta da sitno iseckas piletinu, pomesas npr sa sitno seckanim povrcem ili pirincem i to je super klopa!
kakav je ukus mlevenog ne bih bas da pomisljam...

ako je problem zvakanje, napravi malo mekse piletinu... npr...


a sto se tice toga da te drugi gledaju sta i kako jedes, najsimpaticnije je kad dodju posle par meseci da te pitaju za savet kako da smrsaju ili kako sta treniras i slicno :D

"be yourself, no matter what they say" ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 18 upita.