TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395963 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 04, 2024, 11:19:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tunjevina  (Pročitano 95707 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #294 poslato: Novembar 29, 2009, 08:20:00 posle podne »

Како смарате са овим ценама,акцијским снижењима,отворите посебну тему за то,овако је глупо да у свакој теми причате о томе...Бар мени је бзвз да сад пазим колико пута ћу јести туњевину због живе,то је као да неко каже немојте да једете кош. воће због цијанда.Мсм ко се отровао од те живе из туњевине?

Nekome znači da pročita gde može da kupi ultra jeftinu tunjevinu...  imaš opciju ili da odgovoriš ili pitaš nešto iole normalno u ovoj temi ili da je jednostavno zaobiĂ°eš!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12797


Never give up!

« Odgovor #293 poslato: Novembar 29, 2009, 07:32:51 posle podne »

Pa vljda je cilj na dugorocno gledati. Nece tebi nista biti ni u narednih 10 godina ako bude pusio kao turcin 2 pakle dnevno... samo primera radi... ili isto tako mozes piti ziva jaja a da nista ne bude, ili mozes posle 2 nedelje dobiti salmonelu...

A trovanjem teskim metalima je jako opasno. I koliko znam samo se nekim specijalnim lekovima moze iscistiti, bar mi se cini tako, nikako tako efikasno prirodnim puitem. I secam se da je pre par meseci nekoliko ljudi pisalo da se bas ubijaju od tune, tipa skoro svaki dan, nekada i dve konzerve, tako da od onda ja uvek skrenem paznju...

To je tako svugde u svetu, varira od regiona do regiona, ali svaka tuna sadrzi bogme ako se ne pazi i kolicine koje mogu biti potencijalno opasne...

A sto se cijanida tice, ja se secam da sam procitao da je umro covek od lesnika, prejeo se, tacnije odvalio i uneo smrtnu dozu

Umerenost, i nema brige

Slazem se.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #292 poslato: Novembar 29, 2009, 06:21:34 posle podne »

Pa vljda je cilj na dugorocno gledati. Nece tebi nista biti ni u narednih 10 godina ako bude pusio kao turcin 2 pakle dnevno... samo primera radi... ili isto tako mozes piti ziva jaja a da nista ne bude, ili mozes posle 2 nedelje dobiti salmonelu...

A trovanjem teskim metalima je jako opasno. I koliko znam samo se nekim specijalnim lekovima moze iscistiti, bar mi se cini tako, nikako tako efikasno prirodnim puitem. I secam se da je pre par meseci nekoliko ljudi pisalo da se bas ubijaju od tune, tipa skoro svaki dan, nekada i dve konzerve, tako da od onda ja uvek skrenem paznju...

To je tako svugde u svetu, varira od regiona do regiona, ali svaka tuna sadrzi bogme ako se ne pazi i kolicine koje mogu biti potencijalno opasne...

A sto se cijanida tice, ja se secam da sam procitao da je umro covek od lesnika, prejeo se, tacnije odvalio i uneo smrtnu dozu

Umerenost, i nema brige
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #291 poslato: Novembar 29, 2009, 04:48:13 posle podne »

Како смарате са овим ценама,акцијским снижењима,отворите посебну тему за то,овако је глупо да у свакој теми причате о томе...Бар мени је бзвз да сад пазим колико пута ћу јести туњевину због живе,то је као да неко каже немојте да једете кош. воће због цијанда.Мсм ко се отровао од те живе из туњевине?
Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12797


Never give up!

« Odgovor #290 poslato: Novembar 28, 2009, 06:35:54 posle podne »

Uzeo sam u rodicu neku tunu u komadicima jer bas mi se jela.Bila je i na popustu pa reko ajd...kada sam je probao fuj! Tako je lepo letela u kantu za smece!
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #289 poslato: Novembar 28, 2009, 02:38:44 posle podne »

Ja kupujem tu K+ u salamuri, i košta 89 dinara u Idei. Konzerva je 185 grama, a od toga samo meso je 140 grama.
Nisam znao za ovo što Johnny kaže, da su juče konzerve bile 15% jeftinije, da sam znao otišao bih i kupio veću količinu... zna li neko da li je to bilo samo juče ili je možda i danas, da se ne cimam bezveze do Idee ako je vraćena stara cena??

Inače, Mistral u salamuri kod mene u Maxiju je 99 dinara, samo je jedno vreme bila na akciji i koštala 85.

Btw. jedem tunjevinu već dosta dugo, ponekad Mistral, ponekad K+ (zavisno od toga koja i gde bude na akciji), ali ne primećujem neku bitnu razliku u ukusu izmeĂ°u te dve tunjevine... U principu, verovatno je to ista tunjevina jer se uvozi i samo se pakuje u različitu ambalažu.

Inače, jedno vreme je bila jeftinija K+ tunjevina u maslinovom ulju, pa sam nju tukao... neverovatno kako mi je bila ukusna, mogu misliti kako je tek ona Rio mare, samo se ne usuĂ°ujem da je kupim... Sad je, nažalost, ova K+ u maslinovom ulju poskupela na nekih 110-120 dinara pa je više ne jedem... Vratio sam se na ovu u slanoj vodurini... :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #288 poslato: Novembar 28, 2009, 02:07:24 posle podne »

Gde samo saznate sve to  ;D

Hvala inace
Ogi, je l' gledaš ti tv? :D :D Od četvrtka počinju da se najavljuju akcije u svim mega marketima. :)

U Idei je bila jako povoljna tunjevina pod nazivom "K+"   veliko pakovanje, preko 180 g  (u odnosu na prosečnu tunjeivnu od oko 135 g)  po ceni od oko 90 din
i u sopstvenom je sosu, veliki komadi, extra je, ja sam nabavila lager...

180g čiste tunjevine ili ukupno 180g? Pitam iz razloga što je većina konzervi tune u komadima koje ja kupujem 180g(od kojih je čista tuna oko 70%).

Golden Fish tunjevina od 180g je oko 100 din, a Mistral(170 ili 180g) je oko 90 din, po redovnoj ceni.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #287 poslato: Novembar 28, 2009, 10:35:52 pre podne »

Gde samo saznate sve to  ;D

Hvala inace
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #286 poslato: Novembar 28, 2009, 10:34:07 pre podne »

U Idei je bila jako povoljna tunjevina pod nazivom "K+"   veliko pakovanje, preko 180 g  (u odnosu na prosečnu tunjeivnu od oko 135 g)  po ceni od oko 90 din
i u sopstvenom je sosu, veliki komadi, extra je, ja sam nabavila lager...
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #285 poslato: Novembar 27, 2009, 10:52:38 posle podne »

 8) 8) 8)

Jel znas mozda jel u komadima na akciji?

u tempu su samo ti komadici na akciji  :)
imas mistral komade na akciji u maxiju po 80 din  :)
a ima i u ideju njihovi komadi isto po 80  :)
a inace,danas na akciji u idei bile sve riblje konzerve -15%  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #284 poslato: Novembar 26, 2009, 09:30:09 pre podne »

Jel znas mozda jel u komadima na akciji?
Sačuvana
Johnny Bravo
Jonathan "Johnny" Bravo
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3776


Baby,I can tell we both love the same things,ME

Pansport
« Odgovor #283 poslato: Novembar 26, 2009, 12:01:48 pre podne »

 8) 8) 8)

za one koji krakaju oni najobicniju mistral komedice u ulju,info da je od danas u
tempu na akciji po 41,50 din/kom  :)
Sačuvana

NEKADA...


I SAD..
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #282 poslato: Novembar 12, 2009, 05:07:14 posle podne »

Golden Fish tunjevina ima 23g proteina na 100g. Sve lepo piše na konzervi. Da ne bih izvodio neku preciznu računicu, jer nije ni potrebno, računam da cela konzerva ima 30-ak grama proteina i to je to. ;)

TakoĂ°e. Zavisi i koja pakovanja tunjevine, sve izgledaju isto ali pogledajte neto vrednosti.
 Zbog te frke oko ne-preterivanja sa tunjevinom zbog žive preferiram da klopam tunjevinu onda kad mi treba "fast" food  u smislu kad nemam vremena da spremam hranu,  samo oceĂ°ena tunjevina i neka povrćka ili pirinač i obrok za minut.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #281 poslato: Novembar 12, 2009, 10:30:25 pre podne »

Ja sam izbacio tunjevinu iz iskrane, jer sam cuo od jednog doce da sadrzi zive u sebi? Hmz, navodno to je provereno sigurno.. Jbg konzervisano je, nije preporucljivo svaki dan jesti, sad cu 1-2nedeljno i to je to.. Ranije sam svaki dan bez izuzetaka 2-3god..

Svaka tuna bilo gde u svetu sadrzi manje ili vise zive. Vise puta sam i reko da 3 - 4 konzerve nedeljno treba da bude optimum
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #280 poslato: Novembar 12, 2009, 07:58:57 pre podne »

Golden Fish tunjevina ima 23g proteina na 100g. Sve lepo piše na konzervi. Da ne bih izvodio neku preciznu računicu, jer nije ni potrebno, računam da cela konzerva ima 30-ak grama proteina i to je to. ;)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 28 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 14 upita.