TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 03:46:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi stopala pri trčanju  (Pročitano 33602 puta)
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #42 poslato: Novembar 05, 2009, 05:42:31 posle podne »

ma trcite i ne pametuj te mnogo,osnovno je da donji deo ledja vam bude razgiban,sto znaci da se cesto istezete,mada mislim da ce sve prestati ako kupite najskuplje patike za trcanje :S
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #41 poslato: Novembar 05, 2009, 01:50:10 posle podne »

možda zbog napetosti i koncetracije )znam da nam je lepo kad trčimo ali to jeste napor za telo pa makar nam naš mozak govorio suprotno)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #40 poslato: Novembar 04, 2009, 11:39:03 pre podne »

Ok. . . Nije ni bitno. . . : )
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #39 poslato: Novembar 04, 2009, 08:53:43 pre podne »

 :-[

Bas cu pitati trenera... Uglavnom, nebitno totalno, nikoga ovde to ne zanima. Iz ovoga je samo bitno zapamtiti da treba opustiti vilicu i to je sve... A ako je tvoje tvrdjenje tacno (nisam 100 % siguran da moje jeste, tako da je sasvim moguce da si u pravu) onda stvrano neznam da objasnim fenomen da uz ukocenu vilicu dolazi i do grcenja ramena i grudi...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #38 poslato: Novembar 04, 2009, 08:19:19 pre podne »

Ma necu da objasnjavam. . . Ali uz elementarno znanje anatomije bilo bi jasno da vilica tj misici nemaju veze sa ramenom. . . Ali ok. . .
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Novembar 04, 2009, 06:32:48 pre podne »

To je to....to je sternocleidomastoideus.... on je u vezi sa claviculom koja gradi rameni zglob....A njega kontakujes pri stezanju vrata....tako da je to to....Dakle nemojte da stezete vrat pri trcanju......:)a to mozete da potpomognete time sto cete opustiti vilicu......to je moj zakljucak....:) Inace nije u direktnoj vezi sa vilicom...

Bojane ne pametuj  :D Kakav vrat, treba se samo konctrisati da se donja vilica opusti nista vise. vrat je nebitan
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #36 poslato: Novembar 03, 2009, 11:40:14 posle podne »

Булазните обојица...  ;)

@ nickey - прва ствар, а уједно и грешка, зашто стежеш вилицу приликом трчања?! Друго, где је тачно тај бол?! И у којем тренутку се јавља?
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #35 poslato: Novembar 02, 2009, 07:41:24 posle podne »

To je to....to je sternocleidomastoideus.... on je u vezi sa claviculom koja gradi rameni zglob....A njega kontakujes pri stezanju vrata....tako da je to to....Dakle nemojte da stezete vrat pri trcanju......:)a to mozete da potpomognete time sto cete opustiti vilicu......to je moj zakljucak....:) Inace nije u direktnoj vezi sa vilicom...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #34 poslato: Novembar 02, 2009, 07:28:12 posle podne »

Pitacu...

Pa da, naravno da mora preko vrata biti povezan, nema kuda drugo :)

Ali ako "ti lici" da je neki misic vrata u pitanju onda je to to :), pa vilica je direktno u vezi sa vratom. Probaj da stisne, ili mrdas vilicu, osetices naravno da ti se stezu ili opustaju misici na vratu :)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #33 poslato: Novembar 02, 2009, 03:19:23 posle podne »

Svaka cast, niko ni nije rekao da si lupio... Neznam stvarno koji je misic, a nemam trenutno vremena da trazim. Pitacu trenera ako se setim pa cu ti reci. Uglavnom povezani su i to je neminovno, nisam ja ni mislio da jedan misic ide direktno od vilice pa do ramena.  Veza je u pitanju. I da ne pomislis da lupam, znam tu informaciju sa mnogo mesta...
Znaci grcenjem vilice dolazi do grcenja ramena pri trcanju... lancana reakcija jer postoji povezanost... a dalje jos sta se desava da ne pisem. Uglavnom dosta je bitno misliti na opustenu vilicu i opustena ramena pri trcanju, i to je sve, nema potrebe razglabati dalje :)
Meni to vise lici da je neki misic vrata u pitanju....Znam da nisi mislio da je to jedan misic....Meni je nekako logicno da je to m. sternocleidomastoideus u pitanju.....mozda neki podhioidni misic....U svakom slucaju pitaj trenera pa reci....Jer ako nisam u pravu nece mi skoditi nadgradnja znanja....
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Novembar 02, 2009, 02:11:29 posle podne »

Svaka cast, niko ni nije rekao da si lupio... Neznam stvarno koji je misic, a nemam trenutno vremena da trazim. Pitacu trenera ako se setim pa cu ti reci. Uglavnom povezani su i to je neminovno, nisam ja ni mislio da jedan misic ide direktno od vilice pa do ramena.  Veza je u pitanju. I da ne pomislis da lupam, znam tu informaciju sa mnogo mesta...
Znaci grcenjem vilice dolazi do grcenja ramena pri trcanju... lancana reakcija jer postoji povezanost... a dalje jos sta se desava da ne pisem. Uglavnom dosta je bitno misliti na opustenu vilicu i opustena ramena pri trcanju, i to je sve, nema potrebe razglabati dalje :)
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #31 poslato: Novembar 02, 2009, 12:38:25 posle podne »

Ogi....Slucajno sam polozio anatomiju sa 8 na medicinskom fakultetu.....:) Gledao sam vise sema......i procitao neke stranice tamo.....Voleo bih da mi kazes na koji misic konketno mislis.....:)....Misici ramena i vilice nisu pre svega ni inervacijski a ni funkcionalno povezani......To je fact...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #30 poslato: Novembar 02, 2009, 11:48:34 pre podne »

bojanjolie:  :D naravno da jeste tacno, garant si uzeo neku semu t.j. sliku misica i gledao pa mislis da nije tacno :) nije to jedan zajedno misic naravno ali su i te kako povezani...

mauzer: koje vezbice? ne kontam tacno na sta mislis...
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #29 poslato: Novembar 02, 2009, 10:16:58 pre podne »

Budli ljubazan Ognjene napisinam te vezbice,nikad nije na odmet...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #28 poslato: Novembar 02, 2009, 08:01:05 pre podne »

I jos nesto o cemu sigurno ne razmisljate, a kladim se da cete se uhvatiti da gresite tu - opustite vilicu! :)

O ovome sam prvi put danas poveo racuna dok sam bio na traci i stvarno je cudo. :)

Pa da, jer su misici vilice povezani do ramena... i te kako opustanje vilice, kao i ramena utice :)
I ovo takodje teba uzeti sa rezervom....Mislim da si pomesao misice vrata sa misicima vilice......
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 19 upita.