TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 12:17:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako uzimati whey protein  (Pročitano 93570 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #54 poslato: Septembar 30, 2009, 01:52:12 posle podne »

Moze i manje od 3 h ako nemate problema sa stomakom... moze i 1 h opusteno...
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #53 poslato: Septembar 30, 2009, 01:47:53 posle podne »

ma meni je svejedno,samo ima da se jede :P mogu da pojedem bogaoca za 2najvise3 sata sam prazan mora opet da jedem :) mora da jedem i 3sata pre treninga i sat-satipo pre inace zeludac ima sam sebe da pojede ;D
jbg,valjda je to neka "prednost" biti visok ne mos da se udebljas ali i tesko nabacujes masu :P
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #52 poslato: Septembar 30, 2009, 01:32:56 posle podne »

Nikako uh pred trening nekoliko h ne mogu skoditi, ama bas nikako... kao sto su ti i napisali, ne da ne skode, nego je 3 x bolja varijanta od bilo cega drugog... Slozenije uh recimo 3 h pred trening i iskoristices samo tako tu energiju i odraditi kvalitetan trening... na duze vreme uz jake treninge bez uh moze doci do overtraining-a...
Pa kazem ok je 3h pre treninga....Ali sve ispod toga ne....
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #51 poslato: Septembar 30, 2009, 01:21:52 posle podne »

Nikako uh pred trening nekoliko h ne mogu skoditi, ama bas nikako... kao sto su ti i napisali, ne da ne skode, nego je 3 x bolja varijanta od bilo cega drugog... Slozenije uh recimo 3 h pred trening i iskoristices samo tako tu energiju i odraditi kvalitetan trening... na duze vreme uz jake treninge bez uh moze doci do overtraining-a...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1206


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #50 poslato: Septembar 30, 2009, 01:07:06 posle podne »

Nisam ja ni mislio na momentalno pre treninga, tada je dobro samo popiti bcaa ili NO ako ga imas, a Nitro ti je lepo odgovorio, benefit je sto ce se ti UH pretvoriti u preko potrebnu energiju za trening i ne verujem da ce ista od njih zavrsiti kao salo... Barem je tako kod mene, mnogo su mi kvalitetniji treninzi i nekako "mirniji mozak" sa UH pre treninga nego sa mastima I ja sam se cimao oko toga da ne zavrsi kao salo, onda sam zamenio masti sa UH i bukvalno buknuo za mesec dana, a forma mi skoro pa nije makla... Ali to je tako kod MENE, a kako bi bilo kod tebe moras probati pa videti. Ako se mastis, ne valja, ako ne, samo cepaj  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #49 poslato: Septembar 30, 2009, 01:06:18 posle podne »

Slazem se....Ja planiram tako i da uradim ....Da uzmem 2 pakovanja od 4.54 i dobijem srebrnu karticu....I jeftinije mnogo izadje.....A mogao si da navedes i da je bello bez kostiju 450....Sto je jos bolji izvor proteina od junetine....
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 283

« Odgovor #48 poslato: Septembar 30, 2009, 01:03:04 posle podne »

sve se vrti oko love pa racunaj...
2.26 wheya tj, 2260grama...ako je jedna porcija 32grama od toga proteina 24g...2260 / 32 =70...5100 / 70=72 dinara za 24g proteina = 3din protein ako je kilo junetine 550.......racunaj...


Da, ali...
ako uzmeš 4,5kg preko srebrne kartice, to ti je 7500 dinara...
znači, 7500 dinara za 4500 grama praha, odnosno 3500 grama proteina, što je 2,14 din/gr.

Znači, mislim da je whey najjeftiniji izvor proteina, jer 100 grama dobijaš za 214 dinara...

Ali, naravno da ne može da zameni čvrstu hranu i tu nema priče...


Tri puta dnevno nema potrebe... treba samo posle treninga i kao dodatak obroku u kome nema dovoljno proteina...
ako svaki obrok sadrži meso/jaja/ribu/posni sir i sl, nema potrebe za whey-om osim u PWM-u...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #47 poslato: Septembar 30, 2009, 12:54:57 posle podne »

Nema potrebe uh momentalno pre treninga...ali ako imas uh obrok par sati pre to nije problem to je cak sta vise dobro...
Whey ti je stvarno nepotreban osim posle treninga...ali dobro
Pa par sati pre je ok.....
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #46 poslato: Septembar 30, 2009, 12:50:11 posle podne »

Nema potrebe uh momentalno pre treninga...ali ako imas uh obrok par sati pre to nije problem to je cak sta vise dobro...
Whey ti je stvarno nepotreban osim posle treninga...ali dobro
Sačuvana
chiller
Gost
« Odgovor #45 poslato: Septembar 30, 2009, 12:50:02 posle podne »

sve se vrti oko love pa racunaj...
2.26 wheya tj, 2260grama...ako je jedna porcija 32grama od toga proteina 24g...2260 / 32 =70...5100 / 70=72 dinara za 24g proteina = 3din protein ako je kilo junetine 550.......racunaj...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #44 poslato: Septembar 30, 2009, 12:41:39 posle podne »

Nemoj ga piti ujutru samog, rokni ga sa ovsenim...
Nisi me razumeo....ja njega popijem odmah sa doosta vode....A pola sata do sat nakon toga imam dorucak.....sa slozenim uh i nekim mesom.....
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #43 poslato: Septembar 30, 2009, 12:39:37 posle podne »

Ako tebi tako odgovara, onda tako i radi... Ne znam koji su ti ciljevi, masa-definicija, ali ako zelis da napredujes u masi, ne verujem da si izabrao pravi put...
Pa koji je benefit uh pre treninga? Mislim koje je tvoje misljenje? Moje je da ce ti to pomoci samo u dobijanju sala....ni u cemu vise.....
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1206


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #42 poslato: Septembar 30, 2009, 12:32:42 posle podne »

Ako tebi tako odgovara, onda tako i radi... Ne znam koji su ti ciljevi, masa-definicija, ali ako zelis da napredujes u masi, ne verujem da si izabrao pravi put...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 790


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #41 poslato: Septembar 30, 2009, 12:12:40 posle podne »

Bolje te pare lepo ulozis u dobru hranu, a whey pijes onda kada je najpotrebniji, a to je samo odmah nakon treninga, mericu-mericu i po i kraj. Ali ako nemas kvalitetnih proteina u toku dana, onda je whey dobra zamena, ali gledaj da prvo kupis mesa, jaja i posnog sira, a ako ostane novca preko toga, onda uzmi whey  ;)
Pa unosim ja 300 g belog dnevno.....5-10 belanaca....incune....tunjevinu...sir....malo junk-a.....sve u svemu unosim dovoljno i iz hrane ali mi je bitno da :
-Sto pre dopremim protein do misica posle noci.....(uvece jedem sir)
-Pre treninga da bih uneo cist lagani proteinski obrok da ne opteretim stomak....plus sto je bez uh i masti....
-posle treninga .....

Nemas potrebe za wheyom ako jedes sat i po-2 pre treninga kvalitetan obrok sa oko 30-40gr. proteina i recimo 80-100gr UH i veruj mi da neces opteretiti stomak  ;)
Ne preferiram Uh pre treninga! Nikako! Cak ni slozene.....Treniram uvece oko 7-8....Slozene se trudim da unosim ujutro i negde do 14-15h....Pre treninga cist proteinski obrok....a posle prosti uh i whey.....
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1206


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #40 poslato: Septembar 30, 2009, 12:07:35 posle podne »

Bolje te pare lepo ulozis u dobru hranu, a whey pijes onda kada je najpotrebniji, a to je samo odmah nakon treninga, mericu-mericu i po i kraj. Ali ako nemas kvalitetnih proteina u toku dana, onda je whey dobra zamena, ali gledaj da prvo kupis mesa, jaja i posnog sira, a ako ostane novca preko toga, onda uzmi whey  ;)
Pa unosim ja 300 g belog dnevno.....5-10 belanaca....incune....tunjevinu...sir....malo junk-a.....sve u svemu unosim dovoljno i iz hrane ali mi je bitno da :
-Sto pre dopremim protein do misica posle noci.....(uvece jedem sir)
-Pre treninga da bih uneo cist lagani proteinski obrok da ne opteretim stomak....plus sto je bez uh i masti....
-posle treninga .....

Nemas potrebe za wheyom ako jedes sat i po-2 pre treninga kvalitetan obrok sa oko 30-40gr. proteina i recimo 80-100gr UH i veruj mi da neces opteretiti stomak  ;)
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.