TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:07:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 28 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PROTEINI - ISHRANA I SUPLEMENTACIJA  (Pročitano 117145 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #406 poslato: Oktobar 09, 2014, 11:48:01 posle podne »

Oko 8 se budim jer od 9 radim ..prvi obrok mi je musli s jogurtom pa onda whey i gainer posle oko 13h pojedem neki sendvic na poslu..oko 17h rucam sta zena skuva i neko voce pojedem :D onda posls trening whey plus gainer opet pa vecera to budu jaja belo meso neko kako kad i neka jabuka..spavam 8h po noci aktivan sam ne spavam p podne ..tre jram 4 do 5x ned..dok nisam radio spavo po ceo dan 3x jeo..imao sam 88 kg i pravio isti rezultat kao i sad s 93 kg..

Ne kažu tek tako ono si što jedeš...

Hrani se kvalitetno, kvalitet će biti vidljiv...

Whey protein i gejner ti ne mogu nadomestiti kvalitetne kalorije iz hrane...

Mala preporuka po pitanju izbora namirnica...

Izvori proteina: pileće belo, riba( oslic, skusa,morska-losos,pastrmka, konzervirane varijante najvise 2 puta nedeljno), ćuretina, belance( 1-2 zumanca dnevno su ok, ako nemas bilo kakvih problema sa holesterolom), nemasno crveno meso( posna govedina, konjsko), mleko i mlečni proizvodi sa (naj)manjim procentom mlečne masti

Izvori hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda,raz...), beli i braon "integralni" pirinac, krompir, hleb od integralnog brasna( bez mikseva sa belim brasnom)....izbegavaj sve od belog brasna,kifle,razne vrste peciva,beli hleb...

Povrće: brokoli, mahune( grasak, pasulj,boranija...), karfiol, spanac,zelena salata, paradajz, paprika(presna varijanta).

Zdrave masti: puter od kikirija, bademi, lesnici, orasi, kiki-riki, maslinovo ulje...pozeljna je i suplementacija Omega-3 masnim kiselinama, a i riblje ulje je ok...

Voće: citrusi ( limun, kivi, pomorandža, grejp), jabuke...

Unosi i dovoljno vode...2,5 do 4l ,pogotovu tokom intenzivnih fizičkih aktivnosti dobro doĂ°e...tokom treninga se ne lišavaj vode...pij koliko ti se pije...neka preporuka bi bila litar po satu intenzivne aktivnosti...

Obrati pažnju i na unos soli...ne više od 5 gr dnevno( 1 kafena kašičica)...

Pri sastavljanju obroka odlicna preporuka za sajt, za svaku namirnicu imas detaljne podatke...http://nutritiondata.self.com/

Moj savet bi bio da "preporučeni kalorijski unos" podeliš na 5-6 obroka( manjih)...manje opterećenje za tvoj digestivni sistem( svaki obrok jedan izvor proteina), a tu je i SDDH, specifično dinamičko dejstvo hrane, i na proces varenja se troše kalorije, dakle više obroka, više varenja, više energetske potrošnje...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #405 poslato: Oktobar 09, 2014, 09:55:02 posle podne »

Kada sredis ishranu i napravis pomak u snazi i fizickom izgledu mozes uzeti i keratin monohidrat koji ce ti pomoci u ovim treninzima.
Sačuvana
Dzumandzi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #404 poslato: Oktobar 09, 2014, 09:49:57 posle podne »

Hvala na odgovoru :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #403 poslato: Oktobar 09, 2014, 09:42:45 posle podne »

Izbor namirnica treba da bude kvalitetan i konkretan,bez sendvica i obroka koji sadrze trans masti! Porast telesne tezine je posledica kalorijskog suficita i neadekvatne ishrane.Suficit treba da bude oko 500kalorija dnevno,a ishrana bogata slozenim ugljenim hidratima 50%,35% protein,15% masti.
Suficit pravis tako sto na vrednost svog bazalnog metabolizma dodajes vrednost potrosenih kalorija u toku dana racunajuci i trening! Whey moyes piti ujutru i nakon treninga,gainer u tvom slucaju definitivno uz dosadasnju ishranu nije pravi izbor!
Sačuvana
Dzumandzi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #402 poslato: Oktobar 09, 2014, 09:33:47 posle podne »

Oko 8 se budim jer od 9 radim ..prvi obrok mi je musli s jogurtom pa onda whey i gainer posle oko 13h pojedem neki sendvic na poslu..oko 17h rucam sta zena skuva i neko voce pojedem :D onda posls trening whey plus gainer opet pa vecera to budu jaja belo meso neko kako kad i neka jabuka..spavam 8h po noci aktivan sam ne spavam p podne ..tre jram 4 do 5x ned..dok nisam radio spavo po ceo dan 3x jeo..imao sam 88 kg i pravio isti rezultat kao i sad s 93 kg..
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #401 poslato: Oktobar 09, 2014, 09:22:36 posle podne »

Pozdrav svima novi sam na forumu i imam pitanje..bavim se powerliftingom i imam 4 obroka dnevno..poceo sam da uzimam proteine i to ujutru posle dorucka 2 merice s vodom i to jednu wheya i jednu gejnera i posle treninga tako s tim da mi trening zavrsava oko pola 9 uvece..ugojio sam se 2kg i to je uglavnom sve otislo u stomak ..snaga nista samo salo na stomaku :D dal da smanjim dozu proteina ili...? Hvala
Taj protein i gejner bolje da pijes ujutru na prazan stomak, pa posle 1h cvrst obrok. Napisi plan ishrane, budi sto detaljniji i napisi ako jedes cokoladice, keksove i sl.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Dzumandzi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #400 poslato: Oktobar 09, 2014, 08:57:55 posle podne »

Pozdrav svima novi sam na forumu i imam pitanje..bavim se powerliftingom i imam 4 obroka dnevno..poceo sam da uzimam proteine i to ujutru posle dorucka 2 merice s vodom i to jednu wheya i jednu gejnera i posle treninga tako s tim da mi trening zavrsava oko pola 9 uvece..ugojio sam se 2kg i to je uglavnom sve otislo u stomak ..snaga nista samo salo na stomaku :D dal da smanjim dozu proteina ili...? Hvala
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #399 poslato: Oktobar 29, 2012, 10:13:02 pre podne »

Cao ljudi. Uzeo sam Whey Amino Hidro 3500 protein,medjutim moje misljenje se ne poklapa sa vasim misljenjima ovde,sto se tice samog ukusa proteina. Zbunjuje me to posto razne proteine od dosta razlicitix proizvodjaca sam pio i ukusu su bili odlicni,nbt da li je bila u pitanju cokolada,vanila,breskva,jagoda.. S'obzirom da je u pitanju triple chocolate,ocekivao sam i takav ukus,medjutim ukus ovog proteina koji sam uzeo je krajnje odvratan,ni malo ukusan,cak i gorci i nema ama bas ni jedan procenat arome i slasti cokolade. Zanima me kakva su bila vasa iskustva sto se tice ukusa proteina kad ste ga probali? Da li je neko imao slican problem? Da li je preparat testiran od strane VMA i da li ima sertifikat i dozvolu o kvalitetu i koriscenju? Posto su svi pretxodni koje sam uzimao imali sertifikat tj deklaraciju VMA o kvalitetu tog proizvoda. Da li ga je bilo ko probao cistog,bez dodavanja bilo kakvix zasladjivaca,pa bix voleo da cujem njegovo misljenje?! Posto vidim da ga neki xvala,da je predobar ukus. Iskreno,ako je ovo dobar ukus onda ne znam sta je lose! Xvala vam unapred. Pozdrav  :)

da li ima odobrenje od VMA i da li je kontrolisan to moraš pitati one od kojih si uzeo protein, jer mi ga nemamo u ponudi.

Za sve proizvode iz naše ponude garantujemo da su provereni i da poseduju sve potrebne sertifikate.

Bilo kako bilo, zaista nemam nikakve informacije o proteinu koji si naveo....
Sačuvana
DonShomy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #398 poslato: Oktobar 28, 2012, 08:20:39 posle podne »

Ne radi se o tome koji je ukus lepsi a koji ruzniji. Stvar je u tome sto ovaj protein nema uopste ukus. Interesovalo me je samo misljenje i iskustvo nekog ko ga je koristio. Posto sam video na nekim forumima da ga xvala kako je dobar i da je ukus odlican a protein ne samo da nema veza sa bilo kakvim ukusom(gorak,totalno bez ukusa),vec nema ni deklaraciju kao proizvod od strane VMA. Interesuje me da li je neko imao iskustva sa pomenutim preparatom i njegovim kvalitetom?  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #397 poslato: Oktobar 28, 2012, 07:53:34 posle podne »

Mi taj proizvod nemamo u ponudi.

Što se tiče ukusa, o ukusima se ne raspravlja. :) Nekome je nešto lepo, a druge nije, kao i obrnuto.
Sačuvana
DonShomy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #396 poslato: Oktobar 28, 2012, 07:47:32 posle podne »

Cao ljudi. Uzeo sam Whey Amino Hidro 3500 protein,medjutim moje misljenje se ne poklapa sa vasim misljenjima ovde,sto se tice samog ukusa proteina. Zbunjuje me to posto razne proteine od dosta razlicitix proizvodjaca sam pio i ukusu su bili odlicni,nbt da li je bila u pitanju cokolada,vanila,breskva,jagoda.. S'obzirom da je u pitanju triple chocolate,ocekivao sam i takav ukus,medjutim ukus ovog proteina koji sam uzeo je krajnje odvratan,ni malo ukusan,cak i gorci i nema ama bas ni jedan procenat arome i slasti cokolade. Zanima me kakva su bila vasa iskustva sto se tice ukusa proteina kad ste ga probali? Da li je neko imao slican problem? Da li je preparat testiran od strane VMA i da li ima sertifikat i dozvolu o kvalitetu i koriscenju? Posto su svi pretxodni koje sam uzimao imali sertifikat tj deklaraciju VMA o kvalitetu tog proizvoda. Da li ga je bilo ko probao cistog,bez dodavanja bilo kakvix zasladjivaca,pa bix voleo da cujem njegovo misljenje?! Posto vidim da ga neki xvala,da je predobar ukus. Iskreno,ako je ovo dobar ukus onda ne znam sta je lose! Xvala vam unapred. Pozdrav  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #395 poslato: Jul 28, 2012, 01:37:20 posle podne »

Izbrisao sam off. Držite se teme, bez meĂ°usobnog "peckanja".
Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #394 poslato: Jul 25, 2012, 03:20:56 posle podne »

To je nutritivna vrednost na 100ml proizvoda :)
Negde sam procitao da 100g jaja(celih) sadrzi oko 12g proteina.
Jedno jaje ti je od prilike 6.5g proteina..
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #393 poslato: Jul 25, 2012, 03:09:35 posle podne »

Obično se nutritivne vrednosti proizvoda iskazuju na 100g/ml. U svakom slučaju, uvek je naznačeno u tabeli. Recimo, za whey nutrutivna vrednost može biti iskazana na 100g i/ili po jednom dozeru.
Sačuvana
acasm994
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #392 poslato: Jul 25, 2012, 02:37:57 posle podne »

Aha, hvala puno :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 28 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.