TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 11:13:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 112645 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #197 poslato: Maj 25, 2011, 08:25:31 posle podne »

Znaš kako imam svega 17 god. i onda neću pretjerano da se zalijećem sa suplementima.Modžda uzmem to sad na ljeto,ako dobijem podršku stručnih ljudi.

Ako ne piješ gazirano, ne pušiš, ne konzumiraš alkohol, vodiš računa o ishrani, onda nekako i da se složim sa tim da ti još ne trebaju suplementi. :) Ljudi obično ne razmišljaju koliku štetu svom telu prave uobičajenim životnim navikama(navikama koje se smatraju normalnim u društvu), ali su zato jako zabrinuti kada se pomenu suplementi. :D

zapravo najveća "šteta" se pravi tokom treninga.. em se troše hrannjive materije, minerali i vitamini, em posle treninga ostaje koješta da se "počisti", zameni i dopravi...
e zato svi koji treniraju bar i malo ozbiljnije treba da uzimaju suplemente... jer se niko ne hrani toliko savršeno da bi mogao da nadoknadi sve što izgubi
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #196 poslato: Maj 24, 2011, 09:08:19 pre podne »

ja u jednu grupu svrstavam suplemente koje koriste samo sportisti a u drugu antioksidante, vitamine, zdrave masnoće, biljne ekstrakte... oni su potrebni SVIMA 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #195 poslato: Maj 24, 2011, 09:05:17 pre podne »

Znaš kako imam svega 17 god. i onda neću pretjerano da se zalijećem sa suplementima.Modžda uzmem to sad na ljeto,ako dobijem podršku stručnih ljudi.

Ako ne piješ gazirano, ne pušiš, ne konzumiraš alkohol, vodiš računa o ishrani, onda nekako i da se složim sa tim da ti još ne trebaju suplementi. :) Ljudi obično ne razmišljaju koliku štetu svom telu prave uobičajenim životnim navikama(navikama koje se smatraju normalnim u društvu), ali su zato jako zabrinuti kada se pomenu suplementi. :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #194 poslato: Maj 24, 2011, 08:32:00 pre podne »

Universal je malo "peskast" u odnosu na Dymatize ali je dobar :)
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #193 poslato: Maj 21, 2011, 05:17:41 posle podne »

Upravo tako,zato neću da žurim.Ima vremena :)
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #192 poslato: Maj 21, 2011, 05:15:50 posle podne »

jos si mlad...pitaj mada da sam na tvom mestu ne bih jos uzimao!ima vremena za sve
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #191 poslato: Maj 21, 2011, 04:47:00 posle podne »

Znaš kako imam svega 17 god. i onda neću pretjerano da se zalijećem sa suplementima.Modžda uzmem to sad na ljeto,ako dobijem podršku stručnih ljudi.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #190 poslato: Maj 21, 2011, 04:38:33 posle podne »

Sto se Xpand-a tice ima vec 5 gr kreatin miksa,ima beta alanina,arginina,kompleks aminokiselina itd....Ali pre svega,daje energiju,snagu,jednostavno imas bas veliki nalet snage,plus misicna pumpa o kojoj ne zelim da pricam :)
daje ogromnu volju za treningom,plus mnogo brz napredak!Probaj ga,neces se pokajati!naravno pije se 15-30 min pre tren.off dani preporucuju pola dozera!Naravno moras imati whey,bcaa ako hoces na najbolji nacin da ga iskoristis!
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #189 poslato: Maj 21, 2011, 04:10:54 posle podne »

Znaš kako to mi je bio prvi kreatin i onda ne znam jeli to neki moj trip da nije valjao ili stvarno ne radi kao ovaj Twinlab,njega sad uzimam i osećam mnogu veću napunpanost tokom treninga i imam više snage i mnogo se bolje rastvara.
Ti kad piješ xpand teško da ćeš znat kako on radi pošto u NO isto ima kreatin.
Ne vjerujem da ima tu neke bitne razlike,kreatin je kreatin i mislim da će svaki odradit posao jedino ima možda izražene razlike u rastvaranju i sličnim stvarima.

A reci mi kakvi su ti utisci sa xpand kad bi ga uporedio sa običnim monohidratom (pošto ja nikad nisam korstio nijedan NO) ?
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #188 poslato: Maj 21, 2011, 04:01:26 posle podne »

ja sad zavrsavam fazu punjenja sa Universal-om,mada videcemo kako ce mene raditi...ali ipak ja uz to koristim i Xpand +bcaa+whey+...bas cu ti javiti kakvi ce rezultati biti
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #187 poslato: Maj 21, 2011, 03:36:14 posle podne »

To mi je bio prvi kreatin.Iskren da budem nisam zadovoljan.
Sad pijem od Twinlaba i odličan je.

Ni ja nemam nikakve stomačne tegobe ni od jednog suplementa,čak pijem BCAA u prahu i ne smeta mi.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #186 poslato: Maj 21, 2011, 03:31:28 posle podne »

Ja hvala Bogu nemam nikakve mucnice ni bolove u stomaku!uvek ispijam sve do kraja :)
mada me je mozda malo u pocetku boluckao stomak!
alex da li si bio zadovoljan sa Universalom???
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #185 poslato: Maj 21, 2011, 11:09:42 pre podne »

pa pitam,posto ja pijem Universal i mnogo se tesko rastvara!i jos stavim mlaku vodu i mesam 3-4 min!tek se tad malo rastvori :)
dym.cu uzeti sl put definitivno

Pio sam ga i ja prije,teško se rastvara.Sad pijem kreatin od Twinbala on je mnogo bolji,rastvori se skoro čitav !
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #184 poslato: Maj 21, 2011, 08:34:56 pre podne »

U mlakoj vodi je i bolje da ga rastvaraš. Sve što se rastvara, ja rastvaram u mlakoj. Em se bolje rastvori, em mi više prija grlu(ne volim ništa hladno).

To je normalna stvar za kreatin. Neće ni dymatize skroz da se rastvori. Taj deo koji se ne rastvori ja ne ispijam(stvara mi mučninu i proliv), ali mnogi savetuju ovde da se ispije sve. Ako ti ne smeta, smućkaj i ispij sve što je ostalo u čaši. ;)
Sačuvana
insidious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #183 poslato: Maj 21, 2011, 08:27:04 pre podne »

pa pitam,posto ja pijem Universal i mnogo se tesko rastvara!i jos stavim mlaku vodu i mesam 3-4 min!tek se tad malo rastvori :)
dym.cu uzeti sl put definitivno
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 25 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.16 sekundi sa 18 upita.