TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:58:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PWM - POST WORKOUT MEAL  (Pročitano 31917 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #71 poslato: Avgust 14, 2014, 07:01:14 pre podne »

Hvala, neke stvari su sve jasnije i jasnije. Jos samo da udjem u stos sta i kad da jedem :)

Posto treniram ujutru jel preporucljivo da pojedem 4 belanca i jedno celo jaje sa malo ella sira i razenim hlebom? Posle teretane direktno idem na posao i sa sobom nosim hranu po preporuci koju sam dobio ovde UH i proteini i eventualno jos jedan obrok ako postoji tendecija da se duze zadrzim (proteini i neka salata).

Uskoro cu da kupim i whey po tvojoj preporuci da ga pijem odmah posle treninga, jedino za tu dextrozu nesto nisam odusevljen jer sam pocetnik pa bih uzeo zamenu u vidu nekog voca dok stvari ne krenu svojim tokom.

Slobodno pitaj šta god te zanima, zato smo tu....

Što se tiče večere: ja bih ti preporučila da to bude obrok bez ugljenih hidrata, s obzirom na to da je velika verovatnoća da ugljeni hidrati pojedeni u večernjim časovima budu otišli u salce :) 

Na primer:
- salata sa piletinom ili mladim sirom
- salata sa tunjevinom i jajima
- piletina ili riba sa barenim povrćem
- ella sir (izuzetno omiljen meĂ°u bodibilderima i rekreativcima zbog niskog sadržaja masti)
- jaja ili neki omlet sa povrćem

eto par predloga... dakle izbegavati hleb, ugljene hidrate... 

Voće bih ti savetovala da uzimaš izmeĂ°u obroka, najbolje ujutru (jer ima dosta šećera) i uvek samo za sebe, dakle ne sa drugom hranom. Npr izmeĂ°u doručka i užine ili nekog drugog obroka.

Orašasti plodovi, pa meĂ°u njima i indijski orah, su nutritivno blago i jedna mana im je što su dosta kalorični tako da jedino treba povesti računa o količini. Inače su bogatstvo zdravih masti i vitamina i minerala.
Jedi ih kad god možeš sirove, izmeĂ°u obroka u toku dana,  možeš jesti šta god....  bademe sirove, lešnike, orah.... povremeno indijski, brazilski (njega je dovoljno 2-3 komada dnevno....)



Ok je sve to što si naveo od klope.... samo istraj.  I gledaj da bude raznovrsno, ne svaki dan isto... ovde na forumu možeš naći dosta korisnih predloga :)

dekstroza je grožĂ°ani šećer,  predlog koji si dobio od Slaviše je odličan,  ako pojedeš nešto slatko posle treninga nije strašno u tom periodu - npr jabuka sa medom i cimetom, malo suvog voća - suvo grožĂ°e npr,  voćna salata....  naravno bez prejedanja....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #70 poslato: Avgust 13, 2014, 09:12:42 posle podne »

Johnny...mozes umesto dex i bananu...a evo jednog mog kratkog teskta o tome...110 kcal, uz whey...hm, prijatno...

Драги моји вежбачи, често ме у току тренинга питате: " А докторе, што си ти бананамен?" Ех, када доктор поједе банану...

Него да се вратимо свим предностима овог "егзотичног воћа"...
као прво,банана средње величине у просеку има око 110 калорија (чак мање и од бонжите), тако да приче да ће банане покварити вашу дијету су најобичнија глупост(наравно ако не претерате)!

Банане садрже доста КАЛИЈУМА, који ће успешно помоћи у нормализацији крвног притиска, превенцији можданог удара,а и смањити могућност за појаву непријатних грчева у мишићима, као последице замора или појачаног знојења.

Банане садрже фрукто-олиго-сахариде који ће у комбинацији са млеком и млечним производима максимално појачати ресорпцију КАЛЦИЈУМА, и његову искористљивост...самим тим ваше кости ће бити јаче,а ту је и превенција остеопорозе...

Банане су богате ДИЈЕТНИМ ВЛАКНИМА( чак 3 грама по једној банани) која ће помоћи варењу хране и одржавању нормалне цревне флоре. Банане ће помоћи подједнако успешно и код "затвора" и дијареје...

Банане изазивају лучење "заштитног мукуса" у желуцу и цревима и тако ће СМАЊИТИ МОГУЋНОСТ ОШТЕЋЕЊА желуца и црева услед повећаног лучења желудачне киселине...банане могу спречити и размножавање бактерија задужених за "чир" на желуцу и дванаестопалачном цреву.

Банане су богате витамином Б6, као и амино-киселином ТРИПТОФАН , која је има позитивне ефекте на памћење и расположење, ту су и минерали, магнезијум, манган, гвожђе.

Скорашње студије показују и позитиван учинак редовне конзумације банана на астму и малигне болести.

Свака банана садржи око 30 грама угљених хидрата који предстваљају идеалан микс брзих и споро-ослобађајућих угљених хидрата, идеалне су пре, у току, или после физичке активности...али не претерујте...ипак, ништа неће одвише...

БАНАНАМЕН ДА БУДЕМ

By dr Slavisa Stojic
Sačuvana
JohnnyB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #69 poslato: Avgust 13, 2014, 08:01:01 posle podne »

Hvala, neke stvari su sve jasnije i jasnije. Jos samo da udjem u stos sta i kad da jedem :)

Posto treniram ujutru jel preporucljivo da pojedem 4 belanca i jedno celo jaje sa malo ella sira i razenim hlebom? Posle teretane direktno idem na posao i sa sobom nosim hranu po preporuci koju sam dobio ovde UH i proteini i eventualno jos jedan obrok ako postoji tendecija da se duze zadrzim (proteini i neka salata).

Uskoro cu da kupim i whey po tvojoj preporuci da ga pijem odmah posle treninga, jedino za tu dextrozu nesto nisam odusevljen jer sam pocetnik pa bih uzeo zamenu u vidu nekog voca dok stvari ne krenu svojim tokom.

Slobodno pitaj šta god te zanima, zato smo tu....

Što se tiče večere: ja bih ti preporučila da to bude obrok bez ugljenih hidrata, s obzirom na to da je velika verovatnoća da ugljeni hidrati pojedeni u večernjim časovima budu otišli u salce :) 

Na primer:
- salata sa piletinom ili mladim sirom
- salata sa tunjevinom i jajima
- piletina ili riba sa barenim povrćem
- ella sir (izuzetno omiljen meĂ°u bodibilderima i rekreativcima zbog niskog sadržaja masti)
- jaja ili neki omlet sa povrćem

eto par predloga... dakle izbegavati hleb, ugljene hidrate... 

Voće bih ti savetovala da uzimaš izmeĂ°u obroka, najbolje ujutru (jer ima dosta šećera) i uvek samo za sebe, dakle ne sa drugom hranom. Npr izmeĂ°u doručka i užine ili nekog drugog obroka.

Orašasti plodovi, pa meĂ°u njima i indijski orah, su nutritivno blago i jedna mana im je što su dosta kalorični tako da jedino treba povesti računa o količini. Inače su bogatstvo zdravih masti i vitamina i minerala.
Jedi ih kad god možeš sirove, izmeĂ°u obroka u toku dana,  možeš jesti šta god....  bademe sirove, lešnike, orah.... povremeno indijski, brazilski (njega je dovoljno 2-3 komada dnevno....)


Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #68 poslato: Avgust 13, 2014, 06:58:30 posle podne »

Slobodno pitaj šta god te zanima, zato smo tu....

Što se tiče večere: ja bih ti preporučila da to bude obrok bez ugljenih hidrata, s obzirom na to da je velika verovatnoća da ugljeni hidrati pojedeni u večernjim časovima budu otišli u salce :) 

Na primer:
- salata sa piletinom ili mladim sirom
- salata sa tunjevinom i jajima
- piletina ili riba sa barenim povrćem
- ella sir (izuzetno omiljen meĂ°u bodibilderima i rekreativcima zbog niskog sadržaja masti)
- jaja ili neki omlet sa povrćem

eto par predloga... dakle izbegavati hleb, ugljene hidrate... 

Voće bih ti savetovala da uzimaš izmeĂ°u obroka, najbolje ujutru (jer ima dosta šećera) i uvek samo za sebe, dakle ne sa drugom hranom. Npr izmeĂ°u doručka i užine ili nekog drugog obroka.

Orašasti plodovi, pa meĂ°u njima i indijski orah, su nutritivno blago i jedna mana im je što su dosta kalorični tako da jedino treba povesti računa o količini. Inače su bogatstvo zdravih masti i vitamina i minerala.
Jedi ih kad god možeš sirove, izmeĂ°u obroka u toku dana,  možeš jesti šta god....  bademe sirove, lešnike, orah.... povremeno indijski, brazilski (njega je dovoljno 2-3 komada dnevno....)

Sačuvana
JohnnyB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #67 poslato: Avgust 13, 2014, 01:41:23 posle podne »

Neopsivo sam zahvalan na svemu, jer polako ulazim u te vode sto se tice ishrane pa i polako 'vatam cake :

Ne bih da budem dosadan ali me zanimaju jos neke stvari. Od cega da se sastoji vecera i da li je voce preporucljivo pre ili posle (ili i pre i posle) treninga ako uopste jeste i koje i da li je dobro konzumirati npr. indijski orah ili tako nesto i u koje vreme? :)

BMI ti je na gornjoj granici normalne težine,  ako želiš da ti pomognemo više onda bi mogao svoju temu da otvoriš, eventualno postaviš svoju sliku, opišeš detaljnije način treninga, ishrane po obrocima i dr.... :)

što se tiče whey-a  prvo whey posle treninga sa vodom, i onda dok doĂ°eš kući ili na posao kroz 45 min  možeš jesti normalno....

samo pitaj šta god te zanima
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2014, 04:25:09 posle podne od strane JohnnyB » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #66 poslato: Avgust 12, 2014, 06:46:19 posle podne »

BMI ti je na gornjoj granici normalne težine,  ako želiš da ti pomognemo više onda bi mogao svoju temu da otvoriš, eventualno postaviš svoju sliku, opišeš detaljnije način treninga, ishrane po obrocima i dr.... :)

što se tiče whey-a  prvo whey posle treninga sa vodom, i onda dok doĂ°eš kući ili na posao kroz 45 min  možeš jesti normalno....

samo pitaj šta god te zanima
Sačuvana
JohnnyB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #65 poslato: Avgust 12, 2014, 06:34:16 posle podne »

Opet, hvala puno na odgovoru. Visok sam 178 tezina 83.

Ishrana mi dosta jednostavna, pridrzavam se osnovnih namernica kao piletina, riba, pirinac, jaja, salate, uglavno sve sto si napisala.

Sad me zanima jos ovo, whey i obrok odmah idu posle treninga zajedno ili prvo whey pa npr. za pola sata obrok?

Hvala jos jednom na odogovorima i razumevanju :)
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2014, 06:35:47 posle podne od strane JohnnyB » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #64 poslato: Avgust 12, 2014, 06:29:04 posle podne »

koliko si visok/težak?  Kako se sada hraniš?

Posle treninga whey je definitivno najbolje rešenje, jer je u pitanju protein odličnog aminokiselinskog sastava, koji jako brzo dospeva u krvotok i hrani gladne mišiće.... meĂ°utim nije bitan samo obrok posle treninga već sve ono što jedeš u toku dana... to je najbitnije u celoj priči :)

ako možeš sebi da priuštiš, uzmi whey posle svakog treninga....

obrok posle treninga treba da bude sastavljeni i  od ugljenih hidrata i od proteina - npr meso i pirinač, može biti belo meso, riba, ćuretina, crveno meso ponekad.... uz ro prilog, salata....    od ugljenih hidrata krompir, pirinač...

sugestija za whey - Scitec 100% whey professional, Dymatize Elite whey npr... uz whey dekstroza obična  bez ukusa najbolje.... to je 220 din :)

Sačuvana
JohnnyB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #63 poslato: Avgust 12, 2014, 04:03:40 posle podne »

Pozdrav i hvala na dobrodoslici :)

Hvala na odgovoru, uzecu u obzir ako je to najbolja varijanta za posle treninga, s tim sto me zanima jel preporucljivo to za pocetnike odnosno sta moze da bude zamena za nju u vidu hrane? Jel mozes da mi das jos neku smernicu ukratko sto se tice prvog sledeceg obroka posle teretane sta da sadrzi i kad da se uzima, jer sam spremam i nosim sa sobom na posao :)

Za sada, kao pocetniku ciljevi su mi da izdefinisem misice i da radim na povecanju snage. Ne opterecejem se velikim tezinama jer sam pocetnik :) u zavinosti od brzine napretka ciljevi ce da se promene.

Whey jos nisam uzeo spremam se ovih dana da ga pazarim pa ako moze i za to neka sugestija kao i za dekstorzu :)



Pozdrav i dobro nam došao. :)

Možeš dekstrozu uz whey. Najpraktičnije je tako jer se smućka sve zajedno. Osim toga, dekstroza nije ni skupa. Koji whey si kupio? Koji su tvoji ciljevi u teretani?
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2014, 04:05:12 posle podne od strane JohnnyB » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #62 poslato: Avgust 12, 2014, 02:03:01 posle podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Možeš dekstrozu uz whey. Najpraktičnije je tako jer se smućka sve zajedno. Osim toga, dekstroza nije ni skupa. Koji whey si kupio? Koji su tvoji ciljevi u teretani?
Sačuvana
JohnnyB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #61 poslato: Avgust 12, 2014, 12:55:06 posle podne »

E pa ovako, nov sam u teretani pa imam par pitanja vezano za ishranu posle treninga tacnije za konzumaciju whey proteina. Doruckujem cim ustanem i odmah u teretanu posto je to jedini termin kad mogu da vezbam zbog posla. Zanima me sa cime da konzumiram whey posle treninga? Da li je potrebno uz neki konkretan PWM ili mogu samo whey uz neku bananu ili tako nesto? Hvala unapred :)
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2014, 12:57:45 posle podne od strane JohnnyB » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #60 poslato: Septembar 10, 2012, 06:41:23 posle podne »

LJudi imam jedno pitanje... Znam da bi trebalo piti dekstrozu sa wheyom posle treninga ali da li je treba piti i u ostatku dana isto tako ili je bolje piti whey bez dekstroze?
To zavisi od inteziteta tvog treninga,od dnevnog unosa ugljenih hidrata,proteina i masti.posle treninga mozes u toku dana nema potrebe.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #59 poslato: Septembar 10, 2012, 05:17:28 posle podne »

LJudi imam jedno pitanje... Znam da bi trebalo piti dekstrozu sa wheyom posle treninga ali da li je treba piti i u ostatku dana isto tako ili je bolje piti whey bez dekstroze?

zavisi od tvojih ciljeva, ali pre svega treba znati zašto piješ dekstrozu posle treninga - zbog lučenja hormona insulina, zbog obnove rezervi enerigije nakon treniga.

U toku dana nema tolike potrebe za prostim šećerima...  nagli skok šećera ubrzo izaziva i nagli pad, osetićeš pospanost, glad...    u toku dana glasam pre za složene ugljene hidrate poput integralnog peciva, testenine, žitarica, pirinča...

Sačuvana
Igorz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #58 poslato: Septembar 10, 2012, 05:02:14 posle podne »

LJudi imam jedno pitanje... Znam da bi trebalo piti dekstrozu sa wheyom posle treninga ali da li je treba piti i u ostatku dana isto tako ili je bolje piti whey bez dekstroze?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #57 poslato: Septembar 03, 2012, 08:08:47 pre podne »

Jel ta dextroza odnosno maltodextrin obavezan posle trening uz whey i da li upotreba samo wheya bitno menja stvari što se sinteze proteina tiče?

dobro bi bilo da uneseš proste šećere posle treninga zbog obnove glikogena (rezervi ugljenih hidrata u mišićima) i zbog lučenja insulina, hormona

po meni nije neophodan, može samo whey- to je najbitnije.... umesto toga možda suvo grožĂ°e, banana npr....  i naravno obrok kombinacija hidrata i proteina odmah posle treninga
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.