TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:47:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Istina o kardio treningu  (Pročitano 50984 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #91 poslato: Septembar 20, 2011, 01:25:12 posle podne »

i na Tehnomanija sajtu mogu da se naĂ°u još povoljniji modeli, sa trakom :)
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #90 poslato: Septembar 19, 2011, 05:30:57 posle podne »

I ja sam razmisljala o tome da nabavim jedan pulsmetar.. vecinom koriste ovde u teretanama polar, ali cini mi se da nisu bas ni jeftini :) Ako neko ima neki savet, dobrodosao :)

naravno.  Hvala bogu da neko razmišlja i o tome ;)  ljudi nisu svesni koliko je pulsmetar bitan... pogotovo ovde na BB forumu, kapiram da im nije toliko bitno...

Imaš u Bike shopovima pulsmetre, Polar jeste najprecizniji i najbolji (jedan od najboljih) ali je užasno skup..  SIgma je sasvim OK, imaš u Intersport radnjama.

Hvala, pogledacu prvom prilikom :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #89 poslato: Septembar 19, 2011, 05:10:57 posle podne »

I ja sam razmisljala o tome da nabavim jedan pulsmetar.. vecinom koriste ovde u teretanama polar, ali cini mi se da nisu bas ni jeftini :) Ako neko ima neki savet, dobrodosao :)

naravno.  Hvala bogu da neko razmišlja i o tome ;)  ljudi nisu svesni koliko je pulsmetar bitan... pogotovo ovde na BB forumu, kapiram da im nije toliko bitno...

Imaš u Bike shopovima pulsmetre, Polar jeste najprecizniji i najbolji (jedan od najboljih) ali je užasno skup..  SIgma je sasvim OK, imaš u Intersport radnjama.
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #88 poslato: Septembar 18, 2011, 05:32:19 posle podne »

Meni telo reaguje na svaku malu promenu.. za mesec dana imam napredka kao neko posle 6 meseci treninga, ali isto tako ako ne vodim rachuna za mesec dana mogu da se upropastim kao neko ko se upropashcivao 6 meseci.... treba naci neku zlatnu sredinu, isprobavati, menjati i biti disciplinovan.. ja josh ne znam kakve bih promene mogla da vrshim u treninzima jer nemam iskustva.... znam samo, ok danas kardio i npr ruke.. i odradim ruke sat vremena uglavnom 15ak vezbi koje znam, drugo pojma nemam, jedine varijacije su mi u tezinama i serijama.... ;/
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #87 poslato: Septembar 18, 2011, 05:09:33 posle podne »

Svako mora da nadje sta mu odgovara imkada nadje to sto mu odgovara,to ne znaci da ce tako moci uvek.Ja sam poslednje pripreme radio bez jutarnjeg kardija,ove pripreme radim jutarnji kardio i izvrsio sam i neke korekcije u samom treningu.Organizam se veoma brzo privikava na trening na istu ishranu,uvek treba nesto menjati i istrazivati..ali ne i ocekivati da nakon 2 meseca nekog rada neke previse vidljive promene.
Sačuvana
Xenia
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 151


« Odgovor #86 poslato: Septembar 18, 2011, 04:54:59 posle podne »

isto iskustvo kao boris. imala sam 6x nedeljno trening po 2h.. 1h tegovi, 1h trchanje pola sata sa pulsom do 140, a onda simulacija pentranja 15 min, i josh 15 trchanje.. uz ovakav program je bilo napredka normalno ali rad sa tegovima je gubio na fokusu, plus nisam mogla da izguram dan bez 12h spavanja, nekad i vise.... mozda je to i ok posle nekog vremena kada se organizam navikne, ali dotle ko josh ima vremena da spava toliko osim ako ne zaradjuje na svom izgledu (: salim se malo... ali nakon ovog perioda, zadrzala sam cardio 3-4x nedeljno 30-45min maximalno, ostalo tegovi i rezultati su josh bolji...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #85 poslato: Septembar 18, 2011, 04:41:20 posle podne »

Ukoliko ti je cilj poboljsanje kondicije,promena ritma u toku kardija je efikasnija.Sto se tice HIIT treninga,dobra opcija ali potrebno je imati malo vezbackog iskustva i iskustva u skidanju viska da bi imao pravi efekat.
Sačuvana
tntboris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #84 poslato: Septembar 16, 2011, 07:14:28 posle podne »

Nisam znao ovo za anabolizam...sto se kardio treninga tice,ja sam do sada iskljucivo radio kardio istog intenziteta i to duzi niz godina,uglavnom trcanje od 7-10 km...rezultata je naravno bilo sto se tice skidanja sala ali sam se nekako uvjek osjecao iscrpljen i slab...naravno i snaga u teretani mi je padala...

Moje misljenje je da kardio istog intenziteta nema nikakvog efekta za kondiciju potrebnu za vecinu sportova...dokaz za to je da ja mogu skoro uvijek  da istrcim 10 km istim intenzitetom a kad odem na basket crknem za 2 minute...tako da sam u posljednje vrijeme trazio neko rjesenje da poboljsam pored aerobnog i anaearobni sistem ,tako da sada radim tako kako radim i za sad se osjecam jako dobro i pun snage






Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #83 poslato: Septembar 16, 2011, 08:27:28 pre podne »

HIIT posle tegova je dobra opcija ima istrazivanje da HIIT posle treninga sa opterecenjem povecava anabolicki efekat treninga
Sačuvana
tntboris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #82 poslato: Septembar 15, 2011, 01:55:48 posle podne »

Da li neko radi HIIT poslije treninga sa tegovima?

Evo ja nekih zadnjih mjesec dana, poslije tegova odradim HIIT na biciklu i primjecujem da mi salo sa stomaka nestaje...a i osjecam se mnogo bolje i snaznije nego kad ga uopste ili skoro nikako neradim...Tako da ubuduce bez kardija nikako...

Trenutno to izgleda ovako

- HIIT 20 minuta nakon treninga sa tegovima (bicikl 15 min srednjeg intenziteta,nakon toga  5 intervala  20 sec max intenzitet pa 40 sec lagano) cilj mi da svake sedmice radim po jedan interval vise dok ne dodjem do 10

- FARTLEK trcanje na off dane u trajanju od 30 do 45 min...recimo idem nekih 2 km lagano pa poslije toga sprintevi od 70 - 100 m  nekih 5-8  puta 
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #81 poslato: Septembar 06, 2011, 04:53:00 posle podne »

Aight
Bas sam razmisljao danas nesto, npr krenem deadlift i onda na kraju nastavim reverse curl. Shock the system right? Realno sta ce vise da sokira telo nego povreda, to se sigurno telo ne nada :) JEALOUS??

P.S. tajna je da jako cimnes
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #80 poslato: Septembar 06, 2011, 04:50:57 posle podne »

Aight
Bas sam razmisljao danas nesto, npr krenem deadlift i onda na kraju nastavim reverse curl. Shock the system right? Realno sta ce vise da sokira telo nego povreda, to se sigurno telo ne nada :) JEALOUS??
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #79 poslato: Septembar 06, 2011, 04:40:26 posle podne »

Da drži puls u zoni sagorevanja. ;D ;D :D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #78 poslato: Septembar 06, 2011, 04:31:02 posle podne »

koji ce ti to ;)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #77 poslato: Septembar 06, 2011, 04:16:45 posle podne »

I ja sam razmisljala o tome da nabavim jedan pulsmetar.. vecinom koriste ovde u teretanama polar, ali cini mi se da nisu bas ni jeftini :) Ako neko ima neki savet, dobrodosao :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 20 upita.