TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:35:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Istina o kardio treningu  (Pročitano 50918 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #61 poslato: Januar 04, 2010, 08:31:18 posle podne »

Momci ajde lepo obnovite šta je AEROBNI a šta ANAEROBNI trening ;)

i to opet se ponavljam, ovde http://www.triogy.com/wp-content/uploads/2010/01/Maturski-Rad-Ognjen-Stojanovi%C4%87.pdf  ;)

I ludom ce biti jasno
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #60 poslato: Januar 04, 2010, 05:19:56 posle podne »

Pa postavio je pitanje a da nije ni procitao pocetni post. . . Da jeste sve bi mu bilo jasno. . .
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #59 poslato: Januar 04, 2010, 04:48:01 posle podne »

Ok hvala sad mi je jasno ... :)
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #58 poslato: Januar 04, 2010, 04:28:33 posle podne »

Pa ja lepo kazem da ce decko da se zbuni :). Trcanje posle treninga sa tegovima, koliko vidim AcaIlicHan-a ne zanima intervalni trening itt nego lepo decko pita kada da trci...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #57 poslato: Januar 04, 2010, 04:27:28 posle podne »

Decko je samo pitao kada da radi aerobni trening... Nisam citao sta je pre toga pisano jer nisam ocekivao da ce to da ima nekakve veze sa njegovim pitanjem...
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #56 poslato: Januar 04, 2010, 04:26:20 posle podne »

Nesto razumem a nesto i ne bas... :)
Evo malo jasnije da trcim pre ili posle treninga sa tegovima ?
Sačuvana
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #55 poslato: Januar 04, 2010, 03:37:34 posle podne »

Momci ajde lepo obnovite šta je AEROBNI a šta ANAEROBNI trening ;)
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #54 poslato: Januar 04, 2010, 03:33:57 posle podne »

 Honda ne citas sta sam napisao. . . Intervalni trening koji se navodi kao jedan od kardia je anaerobni. . . Tako da sam mu rekao da zavisi koju vrstu kardia upraznjava. . . Da je procitao robertov post moj post bi mu bio jasan. . .
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #53 poslato: Januar 04, 2010, 03:26:26 posle podne »

Vidim da "aerobno" i "anaerobno" zbunjuje mnoge... Svakako da uz cilj gubljenja masti ne treba raditi anaerobno, ali se nakon aerobnog treninga uz kiseonicni dug javlja i grubo receno kcal dug i telo i dalje crpi energije iz organizma i nakon trening, a to su takodje i masti... u trenutcima iznad anaerobnog praga nema potrosnje masti ali nakon treninga ima... cisto sam napomenuo da ne ispadne da je poptuno beznacajan u tom pogledu... i ako se zona topljenja masti vezuje za nizi puls, ispod i aerbnog praga, znaci ispod aerbone zone...

Evo link mog maturskog, postavio sam ga sada, iako sam dosta ranije planirao ali nisam se setion: http://www.triogy.com/wp-content/uploads/2010/01/Maturski-Rad-Ognjen-Stojanovi%C4%87.pdf - mislim da moze mnogima pomoci, lepo je razjasnjeno i postoje glave posebno o pragovima... o pulsu i sl.

p.s. ovo je prva varijanta na latinici, medjutim posto u skoli nisu dali da bude latinicom malo sam prepravljao kasnije :D
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #52 poslato: Januar 04, 2010, 03:08:50 posle podne »

Anaerobni kardio - decko ne trenira skok u dalj i sprint. Anaerobni trening, kardio vezbe su aerobne vezbe i one ukljucuju razne vrste trenazera, trcanje, brzo hodanje itt... Zato ti i kazem da ne zbunjujes decka... Anaerobnim treningom tesko da ces da sagoris masti...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #51 poslato: Januar 04, 2010, 02:28:35 posle podne »

Postoji aerobni i anaerobni kardio. . . ! Anaerobni kardio ne bi trebao da bude povezan sa dizanjem tegova jer ne bi doslo do sagorevanja masti nego do katabolizma! A aerobni kardio moze posle tegova a najbolje je ujutru. . .
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #50 poslato: Januar 04, 2010, 02:18:32 posle podne »

Procitaj tekst na pocetku ove teme. . . Sve zavisi koja vrsta kardia. . . Aerobni posle. . . Anaerobni ne treba da bude u vezi sa tegovima. . . Tj ne treba da bude vremenski povezan. . . Citaj malo forum. . .

Ja te nista nisam razumeo a ne znam da li ti je Aca razumeo... kardio vezbe  najbolje je raditi nakon tegova (anaerobnog treninga) a nikako pre. Moze malo zagrevanje ali uglavnom se ni to ne radi. Zagreva se obicno onaj misic koji ce da se radi na treningu... Aerobni trening je dobar recimo ujutru, na prazan stomak kome to odgovara...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #49 poslato: Januar 04, 2010, 02:10:15 posle podne »

Procitaj tekst na pocetku ove teme. . . Sve zavisi koja vrsta kardia. . . Aerobni posle. . . Anaerobni ne treba da bude u vezi sa tegovima. . . Tj ne treba da bude vremenski povezan. . . Citaj malo forum. . .
Sačuvana
Powerlifting-92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 134


« Odgovor #48 poslato: Januar 04, 2010, 12:48:11 posle podne »

Da li je bolje kardio trning raditi pre ili posle treninga sa tegovima u teretani .. ???
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #47 poslato: Januar 04, 2010, 12:34:09 posle podne »

Не скрећи са теме, Н2О... или гукни нешто на ову тему или ћути заувек!  :D :D

Огњене, буквалност?! Ја причам о томе како тај спининг систем нема добар однос уложено време - добијено, који је једино мерило код рекреативаца! Друго, прегледај мало форум, па ми нађи неки текст који је написан за рекреативца а да није теретана у првом плану!

П.С. Сад видех да је ово у ББ подфоруму, самим тим, моје постове не треба узимати за озбиљно...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 20 upita.