TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 04:53:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Istina o kardio treningu  (Pročitano 51004 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #46 poslato: Januar 02, 2010, 10:21:29 posle podne »

Kao da onaj kome ne odgovara grupa ne moze sam da radi?

Sa stresom i ima logike, ali opet, vecini ljudi to moze posluziti kao ventil...

Kakvi slobodni radikali za 2-3 puta nedeljno, nek kupe antioksidant :)

I napomenuo sam za pokret na bike-u, idealno bi bilo sa sprinetricama... ali opet, nemoze doci do disbalansa nikako jer se tu nikako ne moze skupiti ozbiljna kilometraza niti ozbiljan broj casova pa da to igra veliku ulogu...

Radi se o jednom, sta ako neko ne voli da trci ili da radi sa tegovima, ocete da kazete da je bolje da sedi ispred tv-a nego da ide na spining? Bukvalno je o tome ovde reci... I opet, kombinacija toga i normalne teretane je odlicna, a ja koliko znam vecina rekreativaca trazi kombinaciju nekog kardia i tegova, a trcanje na traci im je zamorno...

Ali kako hocete... Neznam cemu takva bukvalnost. Kada postoji milion i jedan put do zeljenog natpreka, koji SE OVDE NE MERI NEZNAM TI NI JA CIME, pa da ispadne da ovo nije idealno...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #45 poslato: Januar 02, 2010, 09:08:54 posle podne »

jeste glupost je

prvo grupni program je jer se vode svi ljudi kao da su jednaki

drugo ne vodi racuna o postural distortions

trece aerobni trening dovodi do povecanja nivoa kortizola , a u danasnje svi imaju problema sa stresom , a ko je gojazan ima taj problem

cetvrto dovodi do povecanja nivoa slobodnih radikala

peto  nije u potrosnji kalorija za vreme treninga vec ta trening izazove metabolic shift , a to ne moze spinning niti voznja bicikla , i kalorija nije kalorija

sesto  voznja bicikla dovodi do disbalans izmadju misica prednje i zadnje loze , tako npr biciklisti mogu da dignu znacajno vece tezine , pozitivna faza pokreta  , nego sto mogu u negativnoj fazi ,a to je disbalans jer prirodno covek moze u negativnoj fazi pokreta , eccentric phase , 25% tezinu 
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #44 poslato: Januar 02, 2010, 08:37:15 posle podne »

Ma da, nemoze da se smrsa  ;D, to je kao sauna, gubi se cista voda i mineralne soli, jel da  ::)  :D

Nemojte da ste bukvalisti i da posmatrate sve iz teske krajnosti... Btw sat vremena na tom bikeu potrosi duplo vise kcal nego sat vremena vezsbi u teretani  :D ko ne veruje, Polar  :D (nemoj da neko sada nesto pogresno izvlaci iz konteksta, ja sam samo napisao konrektnu informaciju o potrosnju kcal i O NICEM VISE  ;))

Ja sam samo odgovorio Dhei da nikako nije totalna glupost i to je sve. Ne kazem da je to broj 1. sto covek treba da radi ako hoce da smrsa... ili da se ugoji  ;D
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #43 poslato: Januar 02, 2010, 06:19:40 posle podne »

Xexexe, nemoj tako Markoni, sad ce triatlonac da ti baci hejt u oci  :D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #42 poslato: Januar 02, 2010, 05:48:13 posle podne »

zavisi sta hoce rekreativac  , ako hoce da smrsa onda ne , ako hoce da se ugoji onda ne , i uostalim slucajevim a ne  ,   ako hoce nesto da radi onda da  :D
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #41 poslato: Januar 02, 2010, 05:43:23 posle podne »

Kakav pogled na treningu :) Ovo je bezazlena polemika...

Pricamo o rekreativcima... i samo sam ti rekao da neznam kako moze biti lose spining za njih ali ajd... Sad sta ti ocekujes od toga neznam...

...Ali ja bar mislim da je bolje sat vremena okretati pedale nego sat vremena sedeti kuci, o tome se radi  ;) a uporedio sam sa ab tronikom jer si spining uvrstio u haj-tek spravice...
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #40 poslato: Januar 02, 2010, 05:37:53 posle podne »

 :D :D :D

Сад си ме подсетио на причу Др. Филгуд-а о кинезису као одлчичној справи за добијање снаге...  :D

У сваком случају, имамо различит поглед на кондиционе тренинге и неозбиљно је улазити у расправу чија је теорија боља...  ;) 

А одакле теби идеја да сам ја тај бицикл поредио баш са ПП-ом, АБ троником и сл?!  ;)   Постоје комплетније и за рад квалитетније справе на тржишту, а зашто нису заступљне довољно код нас појма немам нити ме занима. 



Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #39 poslato: Januar 02, 2010, 08:31:17 pre podne »

Kojih haj tek spravica  ;D To je bike, najobicniji, samo prilagodjen za unutra... I ako je kvalitetn veoma se odlican trening moze odraditi na njemu... A kako ce ti pomoci, vrlo jednostavno  ;) primer rekreativca - gubis kalorije, ubrzavas metabolizam  :) sta ces vise od toga... da ne pisem jos korisiti za opste psihofizicko zdravlje...
Takodje na nejmu se mogu speicificne vezbe raditi, npr okreces samo jednom nogom, sto je ekstremno tesko za pocetnika jer je navikao da ima potisak samo na dole, a inace se kroz ceo "krug" okretanja pedala stisce ista, jeste da treba imati fiksirane sprinterice za pedale ali opet. Takodje pojacas opterecenje i mozes snagu raditi, znaci mali broj okreta a tezak "prenos"... potrebno je samo malo pa da se u tom slucaju noge "napune" samo tako...
Mislim, neznam kako ti je palo na pamet uopste da poredis neznam kakve spravice sa pravim spining bikeom, nije to powere plate, ab tronic i sl., heh
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #38 poslato: Januar 02, 2010, 03:53:49 pre podne »

Огњене, знаш и сам да можемо до сутра да глабамо и да нам се размишљања никад не поклопе... наравно прво треба да се види шта је коме циљ, па се онда праве даљи планови... А када се бавиш кондиционом спремом мораш бити спреман да чујеш разноразне захтеве, почевши од тога да неко хоће да смрша, да се "нагрува", да буде јак, да може сат времена да "јаше" без престанка, итд...

Е сад, ја мушка особа старости скоро 27 година и коме је циљ само да изгледа ок, али и да има довољно снаге да "објасни неке ствари" уколико до тога дође... и ајде сад ти мени реци како ће ми ишта од тих хај-тек справица помоћи?! Што се трчања тиче - једном спринтер, увек спринтер, што би значило да свако дуже трчање представља чист мазохизам и лудост, тако да се моји тренинзи (којих нема дуже време) своде на "кратко и хебитачно", а то у вредностима пулса износи: 180+    ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #37 poslato: Januar 01, 2010, 09:37:06 pre podne »

Znam :), to sam Dhei napisao...

Stvarno je skoro nemoguce (1 u 1000), da ostanu masti a da se misic sagori... Ako neko konstatno preteruje i ima katastrofa ishranu i suplementaciju i oporavak onda je moguce... mada u tom slucaju izgubice misice ali i masti... Ne verujem ja da ti rekreativci docu i iscrpljuju sebe, u zoni topljenja masti su oni sigurno...


A sto se tice grupe svako vrti za sebe :) Tako da se moze i zabusavati i cepati. Pretpostavljam da imaju nivoi opterecenja na spining bke-u t.j. trenazeru...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Decembar 31, 2009, 11:30:28 pre podne »

Ne potcenjuj "smorno okretanje pedala"  ;)
Nek te Monika izazove na jedan trening ima da riknes, iako trcis redovno (neznam, pretpostavlja). To je nesto sasvim drugo  ;D


Monika je licencirani spinning instruktor :)  ...treba probati, samo cu to reci... ali ako hocete da probate recicu vam kod koga i gde... 
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #35 poslato: Decembar 31, 2009, 12:16:37 pre podne »

To je vise voda i naravno misici ukoliko je ishrana losa, ali moguce je, zasto ne...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
honda83
Gost
« Odgovor #34 poslato: Decembar 31, 2009, 12:12:32 pre podne »

Da li je moguce da neko izgubi vise misica nego masti? Tj. da bude toliko veliki katabolizam? Vidjao sam ljude po teretanama koji stvarno izgledaju uzas jer su skinuli preko 15 kg za mesec dana, ali nisam obratio paznju na to koliki im je procenat masti, pretpostavljam da imaju manje...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #33 poslato: Decembar 30, 2009, 11:55:26 posle podne »

Meni jedna stvar nije jasna kod tih grupnih treninga?Dodje neko ko nije u kondiciji i treba sve to da isprati ili ga postepeno uvode u trening?I ono sto me interesuje broj srcanih otkucaja u minuti...Ocito da prelazi zonu topljenja masti,posto gledam ljude koji godinama to vrte i izgledaju sve losije,tj gube misicnu masu a masti su tu gde su bile...ili mozda gresim.?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #32 poslato: Decembar 30, 2009, 09:32:30 posle podne »

Ne potcenjuj "smorno okretanje pedala"  ;)
Nek te Monika izazove na jedan trening ima da riknes, iako trcis redovno (neznam, pretpostavlja). To je nesto sasvim drugo  ;D
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 18 upita.