TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:28:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako se ugojiti?  (Pročitano 19784 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #53 poslato: Maj 26, 2010, 11:05:42 posle podne »

60% УХ и само 25% протеина!? На ломачу са тобом!  :D :D  ;D

ekshuli, 25 su masti a 15 proteini ;D ali to vazi za rekreativce, generalna preporuka za zdrav zivot. Ali opet ne mozes za sportove snage drasticno promeniti odnos. cime god da se bavis UH su uvek ispred proteina. vec sam rekao ovo i masa me "hejtovala". ne mozete sve gledati kroz gradju muskulature, milion drugih znacaja ima ta mast i ti hidrati. kad cujem da mi neko kaze ne jedem mast ili ne jedem UH, msm najgora moguca katastrofa. Kad zadovoljis osnovne potrebe od recimo 1g/kg proteina ili 1.8g/kg u sportovima tipa snage, dalja izgradnja misicne mase zavisi vise od kalorijskog suficita. To je razlog zasto nijedan covek na svetu nema vece potrebe od 2g/kg proteina.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #52 poslato: Maj 26, 2010, 09:57:58 pre podne »

60% УХ и само 25% протеина!? На ломачу са тобом!  :D :D  ;D
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #51 poslato: Maj 25, 2010, 08:03:44 posle podne »

nije nuzno proteina, u normalnoj ishrani proteina ima svega do 20%, dakle moze i UH samo da je suficit ;) znam da se ovde niko ne slaze samnom ali hipertrofija zavisi od kalorija normalno rasporedjenih (60-25-15) a ne sto vise proteina.  ;D
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #50 poslato: Maj 25, 2010, 08:01:04 posle podne »

da, i umres od srcanog udara sledece nedelje :D

ovde se radi o tome kako se kvalitetno ugojiti, a ne dobiti samo masne naslage i omlitaviti se...

neznam zasto bi bio problem kvalitetnim namirnicama ugojiti se, kao sto je Daniela napisala, vrlo je jednostavno kao sto je kod mrsavljenja kolicina potrosenih kalorija veca od unetih, tako je ovde veca kolicina unetih...

upravo je i stvar u kvalitetnim namirnicama, kod ljudi koji imaju problem da se ugoje je i problem sto jedu lose stvari a jednostavno ima je brz organizam pa se onda te lose stvari, glupavo zvuci "ne ugradjuju"... treba povecati misicnu masu, znaci povecati unos kvalitetnih proteina...
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #49 poslato: Maj 25, 2010, 07:56:46 posle podne »

Pakovanje srpske kobasice ili cajne ono malo pakovanje majoneza od 100ml,pola vekne leba bela i ,a sve to pre toga ususkano sa 2 litra jelena.a to je samo u 12 nocu,ujtro pre faxa pravac pekara na burek,  i naravno MENZA.Kako sam se samo tripovao u pocetku ta je menza spas a kad sam skontao neke stvari prestao sam da jedem tamo.Znaci ugljeni hidrati peceni u ulju 60%,masti razne 30% i 10 % proteini.
« Poslednja izmena: Maj 25, 2010, 08:00:26 posle podne od strane deskecar » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #48 poslato: Decembar 23, 2009, 09:49:57 posle podne »

E ovako. Preporucen mi je da pijem whey protein kako bi dobio masu, ali sam za 3 meseca dobio samo 1 kg. Sada su mi rekli da uz to treba da pijem i neku amnokiselinu. Koju mi preporucujete?

mislimda sam već odgovorila na ovo (jedno 100x).. ali da ponovim.. goji višak kalorija! ako popiješ dovoljno wheya da preĂ°eš 2500 kcal koje ti npr trebaju onda ćeš se i gojiti od wheya...
hrana, hrana, hrana i podrĂ°ka suplementacije i to je to
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #47 poslato: Decembar 22, 2009, 09:31:44 posle podne »

Upravo procitaj teme koje je Monika postavila (PANSPORT UREDNIK), ne vidim zasto su ljudi slepi na ovakve odgovore...

Ishrana je broj jedan, a uz ishranu idu whey, amino i td. Sam si i dokazao teoriju, 3 meseca a jedna kila  ;)

Uglavnom neka te ne mrzi da iscitias forum, vrlo brzo i temeljno ces naci konkretan i opsiran odgovor na to sta i kako raditi... poz
Sačuvana
voodo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #46 poslato: Decembar 22, 2009, 11:47:02 pre podne »

E ovako. Preporucen mi je da pijem whey protein kako bi dobio masu, ali sam za 3 meseca dobio samo 1 kg. Sada su mi rekli da uz to treba da pijem i neku amnokiselinu. Koju mi preporucujete?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Oktobar 15, 2009, 04:21:58 posle podne »

Pogledaj temu Marka Dimitrijevica
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=72681.0
(12 nedelja treninga za pocetnike)

i pogledaj topic
http://forum.pansport.rs/index.php?topic=50205.0
(do mase ishranom)

pored toga, znaj da je bilo koji rezultat po pitanju forme rezultat koreliranog dejstva ishrane, treninga i suplementacije... prosto ne ide jedno bez drugog

a i moj mali savet, batali te casopis magicne recepte :) retko gde se moze naci dobar i realan savet... prelistaj malo forum i sigurno ces naci pregrst korisnih informacija
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #44 poslato: Oktobar 14, 2009, 10:51:34 posle podne »

treniram svakog dana, po 50 minuta, ali sam kod kuce sa bucicama, ne idem u teretanu. sam sam osmislio raspored vezbi koristeci uputstva u Mens Health-u. jednog dana radim 8 vezbi, a narednog dana 11 vezbi, pa opet ispocetka. s obzirom da ne idem u teretanu, svaki trening pocinjem  sklekovima, a zavrsavam trbusnjacima. imam veliki apetit, i jedem dosta mesa, i kuvana jela. krecem se mnogo, nisam stojeci tip. Dali bi trebalo da promenim nacin ishrane ili da krenem u teretanu?
Da i jedno i drugo. Da ti nebi pisao sta i kako prelistaj malo forum, jer se o tome pisalo mali milion puta.
Sačuvana
tom
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #43 poslato: Oktobar 14, 2009, 10:06:13 posle podne »

treniram svakog dana, po 50 minuta, ali sam kod kuce sa bucicama, ne idem u teretanu. sam sam osmislio raspored vezbi koristeci uputstva u Mens Health-u. jednog dana radim 8 vezbi, a narednog dana 11 vezbi, pa opet ispocetka. s obzirom da ne idem u teretanu, svaki trening pocinjem  sklekovima, a zavrsavam trbusnjacima. imam veliki apetit, i jedem dosta mesa, i kuvana jela. krecem se mnogo, nisam stojeci tip. Dali bi trebalo da promenim nacin ishrane ili da krenem u teretanu?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #42 poslato: Oktobar 14, 2009, 07:51:02 posle podne »

Da li treniras i koliko cesto?
Sačuvana
tom
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #41 poslato: Oktobar 14, 2009, 07:31:41 posle podne »

mozete li pomoci kako da brzo dobijem jos koji kilogram, visok  sam179. a tezak 74.kg. smatram da sam mrsav. nenormalno mnogo jedem , po pet sest puta na dan i stalno osecam da sam gladan. koristim MASS POWER ali nema nekog narocitog efekta?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Avgust 26, 2009, 04:15:53 posle podne »

realni problemi su: nedovoljna aktinvost (svugde idu kolima), skupoća kvalitetne hrane jeftinoća junk food, porodični model ishrane (vidi mamu i tatu kako jedu pa tako dete i nastavi), emotivna nezrelost
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #39 poslato: Avgust 26, 2009, 01:27:20 pre podne »

veliko je pitanje kako neko stekne tu kilažu.... ne znam da li bi joj poglo znanje o ishrani - ali bi joj svakako poslužila phihoterapija ( i to ne mislim u lošem smislu - mnogo ljudi bi imalo koristi od učenja kako da se naosi sa stresom)

I ja mislim isto,tj,da treba da se ide na takvu terapuiju dok se samome sebi
neprizna cinjenica odakle ta dobijena kilaza,jer 99,99% njih tvrdi da je u pitanju hormonski
poremecaj ili genetski faktor itd....tek kad covek sam sebi prizna gde i kako gresi,spreman je
da poduzme nesto protiv toga.
Sačuvana
   
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 17 upita.