TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:42:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mladi sir  (Pročitano 77960 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #222 poslato: Septembar 25, 2012, 02:08:38 posle podne »

Vidi, ja nemam nameru nikom da popujem, samo ukazujem na osnovu mog iskustva. A moje iskustvo u dijetetici govori da nisam bio kadar da izguram duže od 3-4 meseca stroge dijete u gram, a da ne uvredim brdo domaćica i prijatelja po raznim slavama, svadbama, roĂ°enjima, ispraćajima i roĂ°endanima, tako što odbijem časicu rakije ili lazanje koje je domaćica spremala za večeru... Moje okruženje i porodica nisu direktno umešani niti uključeni u bilo kakav sport, i uvek ću lakše funkcionisati ako sam u nekoj harmoniji sa okruženjem i prijateljima, nego da živim u pećini, nadrkan i izolovan od sveta i rekreativno se bavim bodibildingom, i postujem prijateljima na forumu  :D

I ja kuvam sebi hranu već nekih 10-ak godina, i od tada sam svašta naučio. U mom delu kuhinje ćeš naći i integralni pirinač, beli pirinač, maslinovo ulje, ulje od koštice grožĂ°a, bundevino ulje za salate, morsku so, kalijumovu so, u frižidderu gomilu jaja, povrća u sezoni, tortilje, belog mesa, u frizu čistu govedinu, teletinu, lososa, home-made burgere, gomilu zaleĂ°enog brokolija. Kad sam u kući, jako retko mi se dešava da pojedem nešto van ovog nabrojanog. Kad idem u goste, onda ne odbijam hranu i piće. Nekad sam to radio, ali iz ove pozicije stvarno mislim da to nema smisla, a iz iskustva vidim da mi to ne utiče značajno na formu. 3-4 neplanirana obroka ne mogu pokvariti ništa u toku moje nedelje... već sam skrenuo s teme... zz  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #221 poslato: Septembar 25, 2012, 01:44:01 posle podne »

Citat
Osnovni problem kod ljudi koji hoće da skinu kilograme jeste taj drastičan zaokret ka 'zdravoj' ili redukovanoj ishrani. Rezultati će svakako doći, ali potrebno je razmišljati na duge staze šta će se desiti. Ponavljam se ko pokvarena ploča: ukoliko profesionalno ili životnim opredeljenjem nisi osuĂ°en na neki sport, svaka drama sa ishranom u kojoj koristiš samo kuvano ili samo roštilj je neizdrživa za normalnog čoveka. Uvek će se dogoditi jo-jo efekat, bumerang koji će te tresnuti u glavu kad se smoriš od kuvanja na vodi ili jednolične bilderske ishrane, pa ćeš se vratiti na staro sve do neke sledeće dijete. A sve to tvom organizmu manje prija nego da si sve vreme bio u istom fazonu, sa +/-5% od redovne kilaže.

Pazi, ja kuvam na vodi i bez ulja vec godinama unazad. Tako da mi to nije nikakva promena. Jedina nagla promena je bila izbacivanje sokova i hleba. Slatkise sam takodje vrlo slabo jeo. E sad, ako je bolje ja cu da popijem po jednu casu coca cole svaki dan. :) Dobra stvar je sto sam se vec posle mesec dana izuzetno navikao na ovo, ne trazi mi se hleb uopste a ni sokovi, sada bas volim da pijem vodu, i osecam se sjajno. A do pre mesec dana sam pio vodu jedino kad mi udje u usta dok se tusiram. :D Dobra stvar je mi sve ovo ne predstavlja nikakav napor, a mislio sam da hoce, i sto mi sve ovo izuzetno prija.

Citat
7 kg za 20 dana je previse

Evo da budem precizniji, posto sam pogledao kalendar, 8kg za mesec dana tacno.

Citat
a to se desilo zbog nglog prelaska sa jednog rezima ishrane na drugi rezim sto gledano na duze staze nije zdravo a i nije dobro jer ces kasnije mnogo brze vratiti staru kilazu.Umereno i postepeno treba prelaziti na novi rezim i nikako izbacivati ave lose iz ishrane ,bar ne u prvih 5 nedelja.

OK, koji je tvoj savet, sta mi predlazes? Da pocnem da jedem hleb pomalo i slatkise? Sta da vratim u ishranu?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #220 poslato: Septembar 24, 2012, 09:30:54 pre podne »

Hvala svima na odgovorima. Redukovao sam ishranu koliko sam mogao, ne jedem slatkise uopste, grickalice, sokove, hleb i testa, ne koristim ulje za przenje, uglavnom sve ili na vodi ili na rostilju, u prvom delu dana uglavnom jedem UH, a predvece i uvece proteine. I tako. Trudim se koliko mogu. Smrsao sam oko 7KG za 20-tak dana. Mozda 25. Zato bolje da pitam nego da upropastim sve nekom gluposcu. :)
7 kg za 20 dana je previse,uglavnom je to izgubljena voda mozda 50%,a to se desilo zbog nglog prelaska sa jednog rezima ishrane na drugi rezim sto gledano na duze staze nije zdravo a i nije dobro jer ces kasnije mnogo brze vratiti staru kilazu.Umereno i postepeno treba prelaziti na novi rezim i nikako izbacivati ave lose iz ishrane ,bar ne u prvih 5 nedelja.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #219 poslato: Septembar 24, 2012, 07:14:00 pre podne »

Osnovni problem kod ljudi koji hoće da skinu kilograme jeste taj drastičan zaokret ka 'zdravoj' ili redukovanoj ishrani. Rezultati će svakako doći, ali potrebno je razmišljati na duge staze šta će se desiti. Ponavljam se ko pokvarena ploča: ukoliko profesionalno ili životnim opredeljenjem nisi osuĂ°en na neki sport, svaka drama sa ishranom u kojoj koristiš samo kuvano ili samo roštilj je neizdrživa za normalnog čoveka. Uvek će se dogoditi jo-jo efekat, bumerang koji će te tresnuti u glavu kad se smoriš od kuvanja na vodi ili jednolične bilderske ishrane, pa ćeš se vratiti na staro sve do neke sledeće dijete. A sve to tvom organizmu manje prija nego da si sve vreme bio u istom fazonu, sa +/-5% od redovne kilaže.

Tu se gubi jako puno vremena u mister olimpija kalkulacijama, a realno sve to pukne - ako ne za 3 meseca, onda sigurno za 6 ili 9 meseci. Svi mi hoćemo sve za što kraće vreme, ali nažalost to nije put koji je održiv na duže staze. Rekreativno se baviti bodibildingom ili bilo kojim sportom, i opterećivati se da li je mleko punomasno, da li je sir mladi ili stari, da li je kokakola regular ili zero- po meni nema logike ni smisla. Svi mi dobro znamo od čega narastu guzovi i šlaufi posle dijete. Sigurno ne od mleka od 3.2% masti.
zz
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #218 poslato: Septembar 23, 2012, 10:54:57 posle podne »

Hvala svima na odgovorima. Redukovao sam ishranu koliko sam mogao, ne jedem slatkise uopste, grickalice, sokove, hleb i testa, ne koristim ulje za przenje, uglavnom sve ili na vodi ili na rostilju, u prvom delu dana uglavnom jedem UH, a predvece i uvece proteine. I tako. Trudim se koliko mogu. Smrsao sam oko 7KG za 20-tak dana. Mozda 25. Zato bolje da pitam nego da upropastim sve nekom gluposcu. :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #217 poslato: Septembar 23, 2012, 09:55:10 posle podne »

e da doživim da vidim onog ko se ugojio od previše mladog sira...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #216 poslato: Septembar 23, 2012, 08:21:28 posle podne »

Jel mozete da mi kazete da li je pametno da jedem domaci sir od obranog mleka ako sam u nekoj fazi skidanja viska kilograma?
Ja iz locnog primera mogu da ti kazem, da kada mi je ishrana bila regulisana i redukovana i kada mi je cilj bio da skidam visak kilograma, uz vezbanje u teretani, jeo sam dosta mladog sira i pio sam solju mleka dnevno i skidao sam kilograme, to sve zavisi od organizma generalno, ali ja uopste nemam problema sa mlekom i mlecnim proizvodima da ih koristim i redukujem masti. Ako redukujes hidrate i secere i redovno vezbas, po meni je mleko i sir samo plus, naravno u umerenim kolicinama....


Ako se trudis i dobro zapinjes u teretani mlecni proizvodi definitivno ne mogu biti problem, ali umereno...
Slazem se ,ali problem je sto vecina unosi vise uh nego sto je potrebno ili unose dovoljno ali imaju nedovoljno intezivan trening.Naci umerenost u svemu i postepeno rotirati hidrate i mozete i uz umereno konzumiranje mlecnih proizvoda redukovati tezinu ,naravno do odredjenog stadijuma!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #215 poslato: Septembar 23, 2012, 08:16:07 posle podne »

Jel mozete da mi kazete da li je pametno da jedem domaci sir od obranog mleka ako sam u nekoj fazi skidanja viska kilograma?

Mozes jesti u umerenim kolicinama, narocito mladi sir, dobar je izvor proteina a ima malo ugljenih hidrata.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #214 poslato: Septembar 23, 2012, 06:51:30 posle podne »

Jel mozete da mi kazete da li je pametno da jedem domaci sir od obranog mleka ako sam u nekoj fazi skidanja viska kilograma?

Slobodno rokaj. ;)

Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #213 poslato: Septembar 23, 2012, 06:43:36 posle podne »

Jel mozete da mi kazete da li je pametno da jedem domaci sir od obranog mleka ako sam u nekoj fazi skidanja viska kilograma?
Ja iz locnog primera mogu da ti kazem, da kada mi je ishrana bila regulisana i redukovana i kada mi je cilj bio da skidam visak kilograma, uz vezbanje u teretani, jeo sam dosta mladog sira i pio sam solju mleka dnevno i skidao sam kilograme, to sve zavisi od organizma generalno, ali ja uopste nemam problema sa mlekom i mlecnim proizvodima da ih koristim i redukujem masti. Ako redukujes hidrate i secere i redovno vezbas, po meni je mleko i sir samo plus, naravno u umerenim kolicinama....


Ako se trudis i dobro zapinjes u teretani mlecni proizvodi definitivno ne mogu biti problem, ali umereno...
Sačuvana
TheVoja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #212 poslato: Septembar 23, 2012, 06:07:52 posle podne »

Jel mozete da mi kazete da li je pametno da jedem domaci sir od obranog mleka ako sam u nekoj fazi skidanja viska kilograma?
Ja iz locnog primera mogu da ti kazem, da kada mi je ishrana bila regulisana i redukovana i kada mi je cilj bio da skidam visak kilograma, uz vezbanje u teretani, jeo sam dosta mladog sira i pio sam solju mleka dnevno i skidao sam kilograme, to sve zavisi od organizma generalno, ali ja uopste nemam problema sa mlekom i mlecnim proizvodima da ih koristim i redukujem masti. Ako redukujes hidrate i secere i redovno vezbas, po meni je mleko i sir samo plus, naravno u umerenim kolicinama....
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #211 poslato: Septembar 23, 2012, 04:57:07 posle podne »

Jel mozete da mi kazete da li je pametno da jedem domaci sir od obranog mleka ako sam u nekoj fazi skidanja viska kilograma?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #210 poslato: Mart 22, 2010, 07:05:44 posle podne »

Da, najteze je menjati navike. Ali zanimljivo je da i posle godina i godina jedne ishrane, kada se promeni, telo, stomak, sistem za varenje, mozak pa sve zivo odreaguju i oseti se razlika. To je dobra stvar :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #209 poslato: Mart 22, 2010, 06:32:25 posle podne »

i fora je da što se zdravije i "lakše" hraniš  - kad napraviš ovakav jedan kiks shvatiš koliko je teško jadnom stomaku :)

baš, što je mnogo mnogo je...   koliko treba vremena za varenje te hrane.... a koliko ostane i nesvareno...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #208 poslato: Mart 20, 2010, 12:49:49 posle podne »

Pricam o nadustosti Zoltane, savako da se od svega moze prejesti. Ali od dosta namirnica se mozes osecati puno a da nisi pojeo iste kao npr neceg drugog... o tome se radi...

Ja ne mogu da uzivam u odvaljivanju, kakva god situacija bila, mrzim osecaj prepunog stomaka :)

a sto se tice tradicinalnih slava, pa to je neko izmislio u svrhu testiranja izdrzljivosti stomacne kese :D msm 5 obroka u jednom obroku... sto je mnogo mnogo je... suhomesnato, pa supa/corba, sarma, pecenje, pa kolaci... madre mia :)

već smo zaključili da nisi tipičan.. don't rub it in ;)
ali da je osećaj prejedenosti užasan - tu nema sumnje
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.