TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 07:23:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mladi sir  (Pročitano 77950 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #237 poslato: Mart 30, 2013, 12:39:49 pre podne »

Ja ellu nisam pojeo ne znam ni sam otkada,niti cu,jedem mladi kvalitetni sir,i nista mi ne fali :D Za ellu necu vise nijedan dinar da dam., nek je i dalje poskupljuju :D
Sačuvana
Kristina Kiki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #236 poslato: Mart 29, 2013, 09:25:11 posle podne »

Uvek proveravam rok trajanja na svakom proizvodu koji kupujem. ;)

Da, ja sam cula a i citala sam o tome sto se tice ljute tucane paprike. :) A ja i inace bas volim mnooooogo ljuto, tako da mi je super to! :)
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #235 poslato: Mart 28, 2013, 11:57:22 posle podne »

Hvala puno na savetima. ja je ne razblazujem vodom, jer mi je OK,mozda malo gusta, ali Boze moj...a pomesah je sad sa tucanom paprikom, posto volim ljuto, a i ona pomaze sagorevanju na stomaku (zar ne?) i bilo mi je OK. :)))
Tucana paprika pomaze sagorevanje na stomaku ? Ovo su neka nova istrazivanja? Znaci pojacati tucanu papriku ako hocemo izrazenije trbusnjake :D
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #234 poslato: Mart 28, 2013, 11:21:38 posle podne »

E,kada jedete Ellicu (koji deo dana)? :-) I je l zna neko gde u UE ima da se kupi? Doduse nisam bila u Idei i Maxiju,al ovako nigde nema... :-/

Pa zato shto niko ne jede ellu pored uzichkog sira ;)


Hehehehe....ma i Ella je OK, mada naravno sir nam je fenomenalan, ali ako hocu rezultate i zdravo maximLNo sa min. masti, e onda ELLA! ;) Nasla sam juce dve u Maxiju i obe sam uzela sa rafa. :)

I uvek proveri rok kad kupujesh ellu, ume da bude jako kratak ;) i nema nishta zdravije od uzichkog sira xexexe, samo ne preteruj sa hidratima a malo masti u siru nece shkoditi, to je bukvalno organska hrana, za razliku od elle koja je... bez masti- i to joj je jedan jedini 'kvalitet' ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kristina Kiki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #233 poslato: Mart 28, 2013, 11:01:58 posle podne »

Ne poznajem nikog ko se ugojio od sira od 5-6%  ,cak i onog od 10% masti.

Svakako, slazem se, ali pokusavam da jedan period prodje onako sa min. % masti. ;)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #232 poslato: Mart 28, 2013, 09:54:40 posle podne »

Ne poznajem nikog ko se ugojio od sira od 5-6%  ,cak i onog od 10% masti.
Sačuvana
Kristina Kiki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #231 poslato: Mart 28, 2013, 09:40:50 posle podne »

E,kada jedete Ellicu (koji deo dana)? :-) I je l zna neko gde u UE ima da se kupi? Doduse nisam bila u Idei i Maxiju,al ovako nigde nema... :-/

Pa zato shto niko ne jede ellu pored uzichkog sira ;)


Hehehehe....ma i Ella je OK, mada naravno sir nam je fenomenalan, ali ako hocu rezultate i zdravo maximLNo sa min. masti, e onda ELLA! ;) Nasla sam juce dve u Maxiju i obe sam uzela sa rafa. :)
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #230 poslato: Mart 27, 2013, 11:05:02 posle podne »

E,kada jedete Ellicu (koji deo dana)? :-) I je l zna neko gde u UE ima da se kupi? Doduse nisam bila u Idei i Maxiju,al ovako nigde nema... :-/

Pa zato shto niko ne jede ellu pored uzichkog sira ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Kristina Kiki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #229 poslato: Mart 27, 2013, 09:21:53 posle podne »

Hvala puno na savetima. ja je ne razblazujem vodom, jer mi je OK,mozda malo gusta, ali Boze moj...a pomesah je sad sa tucanom paprikom, posto volim ljuto, a i ona pomaze sagorevanju na stomaku (zar ne?) i bilo mi je OK. :)))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #228 poslato: Mart 27, 2013, 08:48:10 pre podne »

E,kada jedete Ellicu (koji deo dana)? :-) I je l zna neko gde u UE ima da se kupi? Doduse nisam bila u Idei i Maxiju,al ovako nigde nema... :-/

U toku dana a nekad mi prija i posle treninga kao osveženje -  pomešam je sa vodom da bih dobila nešto nalik na jogurt i eventualno dodam pola nekog voćnog jogurta light zbog ukusa.... vrh ;)

inače je ne jedem dugo,skupa je užas  ::)

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #227 poslato: Mart 27, 2013, 12:29:07 pre podne »

Ellu je najbolje pojesti pre spavanja, a mozes je naci bas u Idei, Maksiju..:-)
Sačuvana
Kristina Kiki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #226 poslato: Mart 26, 2013, 10:50:14 posle podne »

E,kada jedete Ellicu (koji deo dana)? :-) I je l zna neko gde u UE ima da se kupi? Doduse nisam bila u Idei i Maxiju,al ovako nigde nema... :-/
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #225 poslato: Septembar 26, 2012, 12:16:46 posle podne »

Citat
Osnovni problem kod ljudi koji hoće da skinu kilograme jeste taj drastičan zaokret ka 'zdravoj' ili redukovanoj ishrani. Rezultati će svakako doći, ali potrebno je razmišljati na duge staze šta će se desiti. Ponavljam se ko pokvarena ploča: ukoliko profesionalno ili životnim opredeljenjem nisi osuĂ°en na neki sport, svaka drama sa ishranom u kojoj koristiš samo kuvano ili samo roštilj je neizdrživa za normalnog čoveka. Uvek će se dogoditi jo-jo efekat, bumerang koji će te tresnuti u glavu kad se smoriš od kuvanja na vodi ili jednolične bilderske ishrane, pa ćeš se vratiti na staro sve do neke sledeće dijete. A sve to tvom organizmu manje prija nego da si sve vreme bio u istom fazonu, sa +/-5% od redovne kilaže.

Pazi, ja kuvam na vodi i bez ulja vec godinama unazad. Tako da mi to nije nikakva promena. Jedina nagla promena je bila izbacivanje sokova i hleba. Slatkise sam takodje vrlo slabo jeo. E sad, ako je bolje ja cu da popijem po jednu casu coca cole svaki dan. :) Dobra stvar je sto sam se vec posle mesec dana izuzetno navikao na ovo, ne trazi mi se hleb uopste a ni sokovi, sada bas volim da pijem vodu, i osecam se sjajno. A do pre mesec dana sam pio vodu jedino kad mi udje u usta dok se tusiram. :D Dobra stvar je mi sve ovo ne predstavlja nikakav napor, a mislio sam da hoce, i sto mi sve ovo izuzetno prija.

Citat
7 kg za 20 dana je previse

Evo da budem precizniji, posto sam pogledao kalendar, 8kg za mesec dana tacno.

Citat
a to se desilo zbog nglog prelaska sa jednog rezima ishrane na drugi rezim sto gledano na duze staze nije zdravo a i nije dobro jer ces kasnije mnogo brze vratiti staru kilazu.Umereno i postepeno treba prelaziti na novi rezim i nikako izbacivati ave lose iz ishrane ,bar ne u prvih 5 nedelja.

OK, koji je tvoj savet, sta mi predlazes? Da pocnem da jedem hleb pomalo i slatkise? Sta da vratim u ishranu?
Integralni hleb,ako osetis potrebu za slatkim pojedi i nesto slatko,poenta je da budes u pocetku umeren a ne rigorozan u menjanju navika kako sto se ishrane tice tako i u toku samog treninga.Potrebno je da zadajes sebi neke zdrave i realne ciljeve na duze staze,jer recimo smrsao si 8 kg za mesec dana,ako bi se vratio starom rezimu tih 8 kg bi vratio za nekih 7 dana.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #224 poslato: Septembar 26, 2012, 09:31:43 pre podne »

Citat
Osnovni problem kod ljudi koji hoće da skinu kilograme jeste taj drastičan zaokret ka 'zdravoj' ili redukovanoj ishrani. Rezultati će svakako doći, ali potrebno je razmišljati na duge staze šta će se desiti. Ponavljam se ko pokvarena ploča: ukoliko profesionalno ili životnim opredeljenjem nisi osuĂ°en na neki sport, svaka drama sa ishranom u kojoj koristiš samo kuvano ili samo roštilj je neizdrživa za normalnog čoveka. Uvek će se dogoditi jo-jo efekat, bumerang koji će te tresnuti u glavu kad se smoriš od kuvanja na vodi ili jednolične bilderske ishrane, pa ćeš se vratiti na staro sve do neke sledeće dijete. A sve to tvom organizmu manje prija nego da si sve vreme bio u istom fazonu, sa +/-5% od redovne kilaže.

Pazi, ja kuvam na vodi i bez ulja vec godinama unazad. Tako da mi to nije nikakva promena. Jedina nagla promena je bila izbacivanje sokova i hleba. Slatkise sam takodje vrlo slabo jeo. E sad, ako je bolje ja cu da popijem po jednu casu coca cole svaki dan. :) Dobra stvar je sto sam se vec posle mesec dana izuzetno navikao na ovo, ne trazi mi se hleb uopste a ni sokovi, sada bas volim da pijem vodu, i osecam se sjajno. A do pre mesec dana sam pio vodu jedino kad mi udje u usta dok se tusiram. :D Dobra stvar je mi sve ovo ne predstavlja nikakav napor, a mislio sam da hoce, i sto mi sve ovo izuzetno prija.

Citat
7 kg za 20 dana je previse

Evo da budem precizniji, posto sam pogledao kalendar, 8kg za mesec dana tacno.

Citat
a to se desilo zbog nglog prelaska sa jednog rezima ishrane na drugi rezim sto gledano na duze staze nije zdravo a i nije dobro jer ces kasnije mnogo brze vratiti staru kilazu.Umereno i postepeno treba prelaziti na novi rezim i nikako izbacivati ave lose iz ishrane ,bar ne u prvih 5 nedelja.

OK, koji je tvoj savet, sta mi predlazes? Da pocnem da jedem hleb pomalo i slatkise? Sta da vratim u ishranu?
Citat
Osnovni problem kod ljudi koji hoće da skinu kilograme jeste taj drastičan zaokret ka 'zdravoj' ili redukovanoj ishrani. Rezultati će svakako doći, ali potrebno je razmišljati na duge staze šta će se desiti. Ponavljam se ko pokvarena ploča: ukoliko profesionalno ili životnim opredeljenjem nisi osuĂ°en na neki sport, svaka drama sa ishranom u kojoj koristiš samo kuvano ili samo roštilj je neizdrživa za normalnog čoveka. Uvek će se dogoditi jo-jo efekat, bumerang koji će te tresnuti u glavu kad se smoriš od kuvanja na vodi ili jednolične bilderske ishrane, pa ćeš se vratiti na staro sve do neke sledeće dijete. A sve to tvom organizmu manje prija nego da si sve vreme bio u istom fazonu, sa +/-5% od redovne kilaže.

Pazi, ja kuvam na vodi i bez ulja vec godinama unazad. Tako da mi to nije nikakva promena. Jedina nagla promena je bila izbacivanje sokova i hleba. Slatkise sam takodje vrlo slabo jeo. E sad, ako je bolje ja cu da popijem po jednu casu coca cole svaki dan. :) Dobra stvar je sto sam se vec posle mesec dana izuzetno navikao na ovo, ne trazi mi se hleb uopste a ni sokovi, sada bas volim da pijem vodu, i osecam se sjajno. A do pre mesec dana sam pio vodu jedino kad mi udje u usta dok se tusiram. :D Dobra stvar je mi sve ovo ne predstavlja nikakav napor, a mislio sam da hoce, i sto mi sve ovo izuzetno prija.

Citat
7 kg za 20 dana je previse

Evo da budem precizniji, posto sam pogledao kalendar, 8kg za mesec dana tacno.

Citat
a to se desilo zbog nglog prelaska sa jednog rezima ishrane na drugi rezim sto gledano na duze staze nije zdravo a i nije dobro jer ces kasnije mnogo brze vratiti staru kilazu.Umereno i postepeno treba prelaziti na novi rezim i nikako izbacivati ave lose iz ishrane ,bar ne u prvih 5 nedelja.

OK, koji je tvoj savet, sta mi predlazes? Da pocnem da jedem hleb pomalo i slatkise? Sta da vratim u ishranu?

Ja bih ti savetovala da ne iskljucujes iz ishrane hleb i slatkise u potpunosti, mozes npr jesti integralni hleb umesto belog i slatkise s vremena na vreme. Tako ces i sam biti mirniji i motivisaniji, znaces da mozes sve da pojedes a da ti to ne remeti rezultate. A mozes se odreci gaziranih sokova.
Nagli gubitak kilograma, pored toga sto su ti naveli u prethodnim postovima, je jos i svojevrstan stres za organizam pa je moguce da na duge staze imas vise stete nego koristi. Bolje postepeno usvajaj navike, to ce biti trajnije.
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #223 poslato: Septembar 25, 2012, 02:22:51 posle podne »

Citat
Vidi, ja nemam nameru nikom da popujem, samo ukazujem na osnovu mog iskustva. A moje iskustvo u dijetetici govori da nisam bio kadar da izguram duže od 3-4 meseca stroge dijete u gram, a da ne uvredim brdo domaćica i prijatelja po raznim slavama, svadbama, roĂ°enjima, ispraćajima i roĂ°endanima, tako što odbijem časicu rakije ili lazanje koje je domaćica spremala za večeru...

haha, tacno znam o cemu pricas. :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 19 upita.