TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 07:36:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 219843 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #847 poslato: Oktobar 29, 2015, 01:06:55 pre podne »

Pansport jasno stoji iza svih proizvoda koje ima u svojoj ponudi...i po pitanju kvaliteta, ispravnosti, sastava, kao i "bezbednosti upotrebe"( iza svega stoje analize nadležnih institucija Republike Srbije)...

Da pojasnim, poenta mog odgovora se ticala toga da se svi proizvoĂ°ači hvale time kako su njihovi suplementi najbolji, nejdelotvorniji, većina su odličnog kvaliteta, tako da su "razlike na nivou nijansi", ali opet, razlike postoje...naravno, pričamo o legitimnim distributerima i proizvoĂ°ačima suplemenata u Republici Srbiji, a ne o "crnom tržištu"...

Ja planiram da uzmem whey protein, sa glutaminom i kreatinom da li je dobra kombinacija?

Ok sve je to lepo, delotvorno, ali, suplementi nisu glavni predulsov tvog napretka...detaljno o prioritetima - DOVOLJNO TEŠKIH TEGOVA I KVALITETNE HRANE...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Koji si protein, glutamin i kreatin planirao da uzmeš? ProizvoĂ°ač?


« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2015, 01:09:36 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #846 poslato: Oktobar 29, 2015, 12:56:53 pre podne »

Ja planiram da uzmem whey protein, sa glutaminom i kreatinom da li je dobra kombinacija?
Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #845 poslato: Oktobar 29, 2015, 12:55:13 pre podne »

Cekaj zar ne bi trebalo da radnje poput pansporta, amg-a drze proverene i prave proizvode?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #844 poslato: Oktobar 29, 2015, 12:39:54 pre podne »

Koji je najkvalitetniji proizvodjac whey proteina?

Hm...svi proizvoĂ°ači suplemenata za svoje proizvode tvrde da su najbolji...

Ne znam kakav odgovor očekuješ...imaš dosta konkurencije "kvaliteta", ali tako "na zicer" reći koji je najbolji je nezahvalno...

Mada, zavisi, šta očekuješ od whey proteina? Ne zaboravi da se i bez whey proteina može...tj. da je osnovni preduslov njegove upotrebne vrednosti -dobar sistem treninga i sreĂ°ena ishrana...

Preporuka za čitanje na temu "proteina", i toga šta je najbolje za tebe...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #843 poslato: Oktobar 29, 2015, 12:19:04 pre podne »

Koji je najkvalitetniji proizvodjac whey proteina?
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #842 poslato: Oktobar 13, 2015, 01:55:52 posle podne »

U pravu si. Ja bas ponekad to i uradim " od muve napravim slona "..

Hvalati za ove savete..
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2015, 05:52:13 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #841 poslato: Oktobar 13, 2015, 01:25:55 posle podne »

Isto tako, bez nekog preteranog cimanja...

Da, trebalo bi biti odgovoran prema svom zdravlju, ali bez opsesivnosti..."ne bi od muve trebalo praviti slona"...ali opet, oprezno...pratimo svoje telo u svakom aspektu njegovog napretka...ipak, "primum non nocere", osnovno je ne naskoditi, bilo u medicini, ili u sportu...

Inace, mali spisak preporuka ako se opet odlucis za "dijetu"...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Za sve potrebne sugestije, savete...tu smo...mozes i da otvoris svoju temu gde mozemo detaljnije o treningu, ishrani, suplementaciji...
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #840 poslato: Oktobar 13, 2015, 01:15:49 posle podne »

Hehe... Necemo whey vise da bombardujemo, on u "sustini" nije kriv... E sad mozda je nesto izazvao, ali ne direktno :)

I ja sam sumljao na polozajnu vrtoglavicu, ali nisam bio siguran, u svakom slucaju, hvala ti na ovoj silnoj edukaciji :)

Vec oko dva meseca vrtoglavice nema uopste. Kad je bila trajala je jedan dan, samo pri lezanju, druge nikakve bolove nemam i to je to...

Migrena nije sigurno ...
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2015, 05:52:42 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #839 poslato: Oktobar 13, 2015, 10:45:08 pre podne »

Sve u svemu, ne drajte nam whey nas nasusni  ;D

Da postoji i ta famozna polozajna vrtoglavica...koja je i najcesca, a "uzrokuje je neprimeren pokret ili položaj glave, pri ležanju, okretanju u postelji ili zabacivanju glave unazad. Traje svega minut ili kraće, a može biti praćena ritmičnim treperenjem očiju dok sluh ostaje očuvan."

Jedan koristan tekst o vrtoglavicama...

"Vrtoglavica je poremećaj orijentacije u prostoru koji se manifestuje snažnom iluzijom kretanja u prostoru. To je neodreĂ°en izraz koji bolesnici upotrebljavaju da bi opisali nekoliko različitih subjektivnih stanja. Uz privid kretanja često je prisutan i funkcionalni okulomotorički poremećaj (nistagmus), rušenje u stajanju i hodanju i mučnina.

Uzrok nastanka  
                                                                    
Vrtoglavica nije bolest. To je stanje koje može izazvati više od 300 uzroka. Najčešći su: položajna vrtoglavica, upala vestibularnog nerva, Meniereova bolest, tumor slušnog nerva, poremećaji protoka krvi u mozgu, promene tkiva vratne kičme, povrede, prekomerna naprezanja mišića, starije životno doba, napetost, stresna vrtoglavica i dr.

Klinička slika    
                                                                                
Osobe koje imaju vrtoglavicu najčešće opisuju poremećaj ravnoteže na dva načina: kao osećaj okretanja oko glave ili u glavi, ili kao gubitak orijentacije u prostoru. Smetnje se pogoršavaju okretanjem glave i promenom položaja tela, a često su praćene poremećajem sluha i šumom u uhu i mučninom. Specifični poremećaji su kretanje i bežanje predmeta pred očima ili osećaj okretanja vlastitog tela u prostoru, zatim osećaj gubljenja u prostoru, propadanja, uzdizanja i zanošenja u stranu ili napred - nazad. Kod vrtoglavica uzrokovanih bolestima unutrašnjeg uva (otogenih vrtoglavica), predmeti koje gledamo vrte se vodoravno od bolesnog prema zdravom uhu, a ravnoteža je poremećena kod bolesnog uva. Nespecifični poremećaj ravnoteže ili lažna vrtoglavica karakteriše se svetlećim zvezdicama ili mračenjem pred očima (omaglica), nesvesticom, osećajem punoće i pritiskom u glavi i ušima. Najčešći im je uzrok kratkotrajni izostanak ili smanjeni protok krvi u mozgu ili u vratu.

Položajna vrtoglavica - najučestalija je od svih, a uzrokuje je neprimeren pokret ili položaj glave, pri ležanju, okretanju u postelji ili zabacivanju glave unazad. Traje svega minut ili kraće, a može biti praćena ritmičnim treperenjem očiju dok sluh ostaje očuvan. Može se pojavljivati svakih nekoliko dana, ali i nakon nekoliko meseci.

Upala vestibularnog nerva - napad žestoke vrtoglavice traje nekoliko dana, a zatim postupno popušta kroz nekoliko nedelja. Iako uzrok poremećaja i mesto oštećenja nisu dokazani, većina lekara smatra da je reč o upali živca vestibuluma labirinta unutrašnjeg uva.  
                                                                                                                
Meniereova bolest - radi se o poremećaju mikrocirkulacije u unutašnjem uvu. Bolest se karakteriše iznenadnim napadima vrtoglavice, koji mogu trajati od nekoliko minuta do nekoliko sati. Napad može biti tako žestok da bolesnik mora da legne. Žestoka vrtoglavica obično je kratkotrajna. Prate je muka, povraćanje, šum u uvu, gubitak ravnoteže nekada  diplopije (duple slike).

Tumor slušnog živca karakteriše se stalnom vrtoglavicom čija se izraženost može meriti. Drugi znaci koji ukazuju na tumor su oštećenje sluha i poremećaji funkcije drugih nerava mozga.

Dijagnoza  
                                                                              
U dijagnostici uzroka vrtoglavice učestvuju stručnjaci raznih specijalnosti: otoneurolog, neurolog, neurotraumatolog, fizijatar i kod dece neuropedijatar. Od neprocenjive je važnosti opis obolelog o prirodi vrtoglavice, o njegovom radnom mestu, aktivnostima neposredno pre napada, mogućim povredama glave i vrata i hroničnim bolestima. Postavljanje tačne dijagnoze omogućuje niz dijagnostičkih postupaka: od pregleda oba uva, nosa, ždrela i grkljana, preko neurološkog i očnog pregleda, nalaza fizijatra ili ortopeda, pretraga srca i krvnih sudova, pa sve do psihijatrijskog ispitivanja. Nakon što se utvrdi uzrok, odreĂ°uje se način lečenja-

Lečenje  

Osobu koja ima napade vrtoglavice prvo treba smiriti i oprezno staviti u najzgodniji položaj za glavu. U protivnom može pasti i povrediti se. Tegobe se ublažavaju strogim mirovanjem zatvorenih očiju i hladnim oblozima, a po potrebi uzimanjem sredstava za smirenje i onih protiv povraćanja. Nikotin, alkohol i crna kafa najstrože su zabranjeni, a prvih 24 sata treba uzimati neslanu hranu. Korisno je postupno opuštanje mišića uz ispravno disanje, psihičko opuštanje, masaža glave i vrata.
"

Mada i migrena moze biti uzrok vrtoglavica...mada neki i nesvesticu( sinkopa) zamenju sa vrtoglavicom...
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #838 poslato: Oktobar 13, 2015, 08:04:16 pre podne »

Pritisak sam merio u trenucima kada sam imao simptome vrtoglavice*bio je normalan*, zanimljivo je da sam te simptome imao samo prilikom lezanja i oktretanja glave isklljucivo ne levu stranu. (ne i na desnu).

Onda vratim glavu u normalan polozaj sa pogledom u plafon. Tu prestaje vrtoglavica, TJ. vise kao zanosenje. A kada ustanem iz lezeceg polozaja vrtoglavica traje oko 30 sekudni, zatim prestaje i mogu da radim bilo sta, nista mi ne smeta.


To se desilo, zanimljivo, u periodu *POCETAK ONIH VRUCINA* i u periodu *PRVI DAN SA PADOM TEMPERATURE POSLE ONIH VRUCINA * Mada sam u istom tom peridou koristio whey, pa sam kao laik prvo na njega posumljao.

Sto se tice zeluca, znam da sam sam izazvao probleme.
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2015, 05:53:09 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #837 poslato: Oktobar 12, 2015, 09:10:11 posle podne »

Digitalni aparat je u pitanju. Pazim na ishranu, Trigliceridi i holesterol su u granicama normale..

I jesam se jednom prevario kada sam vadio krv zbog secera, pojeo sam neadekvatnu namirnicu :)

Medjutim, naglo sam prestao sa hranom, jedno vreme sam jeo samo ujutru i jos jednom za rucak uz mnogo vode 2-4 litra dnevno da bih sto pre skinuo kilazu. Prve dve nedelje sam bas preterivao u tome i bas skoro sam se iscrpljivao. Posle dve nedelje sam postepeno pojacao hranu i tako skoro mesec dana.

Uspeo sam tom strategijom za to vreme da skinem oko 2,5 kg

Ali od tad gotovo svakodnevno po jednom,dvaput imam  problem sa zeludacnom kiselinom, uglavnom kada pojedem nesto jako.. i ta kiselina krene odmah nekoliko minuta posle nego sto pojedem takvu hranu... Pretpostavljam da je zbog nagle promene u ishrani...

Vrtoglavice vise nemam, ali ni whey ne pijem, jedino da probam opet da eksperimentisem :)

Možda ćete reći da sam staromodan...ali aparat sa živinim stubom smatram najmerodavnijim, pogotovu u rukama kompetentne osobe...da li ti je doktorka( izabrani lekar) izmerila pritisak u ambulanti na ovakvom aparatu?

Navedeni "sistem gladovanja" je tvom telu naneo više štete nego li koristi...pomenimo usporavanje metabolizma( stagnacija, nedelotvornost dijete) i posledični jo-jo efekat( kilogrami se vraćaju još brže po povratku na uobičajeni način ishrane)...

Na osnovu svega do sada izrečenog( anamnestički) smatram da whey nije uzrok tvojih problema i nema potrebe da se upire prstom na suplemente...naravno, bitno je da li si suplement kupio na pravom mestu..."pouzdan izvor"...registrovan distributer , tj. prodaja, koji garantuju zdravstvenu ispravnost i neškodljivost suplementa koji se propisno dozira...kao i da li je "u roku trajanja"...e sad moguće je da postoji i neke individualne reakcije preosetljivosti...npr. na eventalno dodate zaslaĂ°ivače, veštačke boje i sl., ali verovatoća je minimalna...

Po pitanju gorušice, prevencija je najbolji način borbe protiv ovog oblika - gastroezofagealnog refluksa( GERB)...uzrok je najčešće slabosti mišića, donjeg sfinktera jednjaka...pa se kiseli sadržaj vraća iz želuca u jednjak...tu je i pojam hiatus hernije( želudačne kile)...

Ajmo i o mogućim uzročnicima - pojedini lekovi, odreĂ°ena hrana, emocionalni stres, pušenje, brzo jedenje, neodgovarajuće žvakanje ili ležanje nakon jela. Čak gorušica se može pojaviti kao posledica pritiska na mišić( sfinkter jednjaka) od preteranog jela( preobimnih obroka), tesne odeće, trudnoće ili debljine....razmisli o svemu tome...

Da li odmah posle obroka legneš? Spavaš "sa punim stomakom"?

"Uz nekoliko jednostavnih pravila možete izbeći ovaj neprijatan problem i u miru uživati u svim blagodetima odmora.

Dok jedete, opustite se. Stres povećava proizvodnju želudačne kiseline. Sedite i jedite polako. Uživajte u svakom zalogaju. Slušajte opuštajuću muziku. Ne preterujte u količini hrane. Pokušajte da jedete četiri ili pet manjih obroka umesto tri velika.  

Izbegavajte ljutu hranu. Verovatno niste znali da neka hrana pojačava izlučivanje želudačne kiseline: agrumi, beli luk, gazirana pića, začinjena hrana i hrana na bazi paradajza. Neka hrana izaziva otpuštanje jedinjenja sličnih hormonima koji opuštaju DES: masna hrana, čokolada, čaj, kafa i alkohol. Nemojte se ispružiti odmah nakon jela. Prvo šetnja, a onda idite na spavanje. Ako vas gorušica muči tokom noći, nemojte jesti nekoliko sati pre odlaska na spavanje.    

Oslabite. Prevelika težina pojačava pritisak na želudac i može proterati kiselinu u jednjak. Zbog toga je gorušica tako česta kod trudnica. Otpustite kaiš. Tesna odeća povećava pritisak na želudac. Žvaćite gume za žvakanje. One pojačavaju stvaranje pljuvačke, koja može da ublaži  pečenje u jednjaku i vraća kiselinu nazad u želudac.
"  

Opet tipujem na orostatsku hipotenziju...preporučujem da kad se ta simptomatologija ponovo javi, izmeri pritisak...

Da li si sklon metereopatskim reakcijama?
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #836 poslato: Oktobar 12, 2015, 06:08:14 posle podne »

Na koje nepravilne cikluse mislis, ne razumem?

Whey pijem i dalje samo na dva dana, ne svakodnevno, smatram da mi nije potrebno svakodnevno zbog toga sto putek hrane unosim sasvim dovoljno...
Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #835 poslato: Oktobar 12, 2015, 03:16:48 posle podne »

Citat
EKG sam takodje radio, doktori su mi rekli da donesem ram da ga urame u labaratoriju kao najbolji EKG

Molim te daj i meni da ga i ja uramim. Video sam svakojake snimke ali normalni EKG koji je posebno najnormalniji meĂ°u normalnima, na to baš nisam naleteo. :D Šala naravno. Doktori znaju često da se šale time što će te ohrabriti "posebnim" pohvalama u vezi zdravlja. Bolje nego da lutaš i tražiš nekoga ko će ti reći da ti fali nešto. Ne daj bože da naletiš na onog koji "ne zna da whey ima toksičan efekat nedeljom ujutru". Naročito kad ga mešaš sa pola litra vinjaka subotom uveče. :D



Hoces da kazes da ako nema ni jednom preskok srca u tih dva tri minuta trajanja odradjivanja EKG-a, to znaci da je svaki EKG "dobar " isti ( kod razlicitih osoba)???

Naravno da se doktorka salila. Nisam odmah sav srecan posegao za ramom, ja i bez EKG/a mogu da saznam da li srce preskace ili ne. EKG po meni bas i nema nekog smisla u medicini,mislim, ne znam, sta on drugo moze da pokaze osim ritma, premda ti ritam mozes da proveris i sam bilo gde i bilo kad ??
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 03:20:03 posle podne od strane Stefanpipin » Sačuvana
Stefanpipin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #834 poslato: Oktobar 12, 2015, 03:14:07 posle podne »

Digitalni aparat je u pitanju. Pazim na ishranu, Trigliceridi i holesterol su u granicama normale..

I jesam se jednom prevario kada sam vadio krv zbog secera, pojeo sam neadekvatnu namirnicu :)

Medjutim, naglo sam prestao sa hranom, jedno vreme sam jeo samo ujutru i jos jednom za rucak uz mnogo vode 2-4 litra dnevno da bih sto pre skinuo kilazu. Prve dve nedelje sam bas preterivao u tome i bas skoro sam se iscrpljivao. Posle dve nedelje sam postepeno pojacao hranu i tako skoro mesec dana.

Uspeo sam tom strategijom za to vreme da skinem oko 2,5 kg

Ali od tad gotovo svakodnevno po jednom,dvaput imam  problem sa zeludacnom kiselinom, uglavnom kada pojedem nesto jako.. i ta kiselina krene odmah nekoliko minuta posle nego sto pojedem takvu hranu... Pretpostavljam da je zbog nagle promene u ishrani...

Vrtoglavice vise nemam, ali ni whey ne pijem, jedino da probam opet da eksperimentisem :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #833 poslato: Oktobar 12, 2015, 10:52:09 pre podne »

Ne nista nije cudno...pritisak ti je ok...koristis aparat sa zivinim stubom? Ili digatilani( sertfikovan)?

Razmaknuti pritisak, ili "divergentna tenzija", je u literaturi simbol za insuficijenciju aortnog usca. Ali, to se, naravno, ne moze tek tako uopstavati... Tesko je pricati o normalnim razlikama izmedju pritisaka...

To sto te zanima naziva se pulsni pritisak, a pulsni pritisak je u stvari hidrodinamička sila koja uslovaljava tok krvi kroz krvne sudove. Od tog protoka zavisi i koliki će biti pulsni pritisak...

Inace "opseg normalnosti" je malo siri...Normalan krvni pritisak u mirovanju je u opsegu od 100-140 mmHg sistolnog (prvog otkucaja) i 60-90 mmHg dijastolnog (poslednjeg) otkucaja.  (Krvni pritisak je visok, ukoliko se održava na ili iznad 140/90 mmHg nivoa)
Mada ima tu dodatnih testova i procedura kod nekih udruzenih simptoma...

O cirkulaciji ce vise govoriti neke druge dijagnosticke metode...tj. poremećena cirkulacije se potvrĂ°uje detaljnim lekarskim pregledom ili radiološkom dijagnostikom (ultrazvuk, kolor dopler, magnetska rezonanca, angiografija). Inače, prvi simtomi loše periferne cirkulacije, i pre pojave grčeva u listovima, su osećaj hladnoće kao i promena boje kože ruku i nogu. Osećaj hladnoće je posledica skupljenih ili blago zakrečenih krvnih sudova što smanjuje dotok krvi u ekstremitete, dok na hladnoći ruke i noge menjaju boju od ružičaste, preko purpurne, do plave, a mogu i da pobele. U slučaju da se zagreju boja se ponovo vraća, ali obrnutim redosledom uz osećaj peckanja.

Kako se hranis? Pazis li na ishranu? Triglicerdi? Holesterol? Porodicna predispozicija "za secer u krvi", kvs bolesti?

Pre merenja nisi prekrsio neko od pravila vezanih sa izbegavanje namirnica koje mogu uticati na "glikemiju"?





« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2015, 10:56:01 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.