TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 06:12:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 237390 puta)
Goranche666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #113 poslato: Septembar 10, 2012, 07:04:49 pre podne »

Scitec Whey Profess. baš ima te dodate enzime za varanje, pa će ti možda i lakše leći za stomak. Ok je tako kako koristiš, jedno serviranje dnevno.

Nista skoknucu sad autom jos malo do Pansporta da ga pokupim, uzecu probiotic i roknuti jedan danas i napraviti neplanirani dan pauze pa onda od sutra krenuti samo sa njim.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #112 poslato: Septembar 09, 2012, 07:10:15 posle podne »

Scitec Whey Profess. baš ima te dodate enzime za varanje, pa će ti možda i lakše leći za stomak. Ok je tako kako koristiš, jedno serviranje dnevno.
Sačuvana
Goranche666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #111 poslato: Septembar 09, 2012, 06:28:22 posle podne »

Pozdrav ljudi. Ja sam nov na forumu i hteo bi da zamolim za par informacija. Naime, nisam bas pocetnik u svemu ovome. Imam oko 6 godina staza sa zeljezom (jedna duza pauza zbog operacije urasle dlake i sad se vracam polako). Uzeo sam kre-alkalin i koncentrat proteina surutke (nekako mi je jeftiniji od izolata xD), a tu je i problem, organizam mi se odvikao od svega toga, i imam velika nadimanja stomaka, da ne nabrajam sta sve spada u to, al bukvalno mi je postao problem da izadjem iz kuce, razumecete o cemu se radi:). Moguce da sadrzi neki procenat laktoze il neke supstance koja mi ne odgovara, da sad ne pametujem, posto se ne razumem bas u to. Prvi put kad sam uzimao mi se organizam navikao posle par dana, ali sad ne vredi :(. Pa sam hteo da pitam sta da radim po tom pitanju? Da li da uzmem probiotic ili linex u apoteci pa da probam da pijem uporedu sa navedenom suplementacijom? Btw, bas bi bio zadovoljan na nekom skorijem odgovoru i puno hvala unapred!

I da li mogu sve to da kombinujem sa kafeinom, posto treniram prepodne i popodne znacajno gubim na energiji, pada mi pritisak i nisam nizasta:)

Kombinujem: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html i http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html

Menjam ukuse, jagoda i cokolada, kad mi se jedan malo smuci onda promenim. Al iskreno malo me vise muci ovaj biotechov i to bukvalno sat vremena posle treninga vec krene. E, sad razmisljao sam da pokusam sa ovako necim: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html , ima li tu neke konkretne razlike? Ovde pise kao da je neka mesavina koncentrata i izolata. Pazi mogu ja sad uzeti npr iso100 il tako neku varijantu, al to moze biti kratkorocno, ja planiram konstantan unos proteina, a ne neku kratkorocnu varijantu. Doze mi nisu prevelike, samo jednom dnevno :/. Posle treninga, u danima pauze uzmem na prazan stomak ujutro sa mlekom i ovsenim i popijem jedan kre-alkalin sa tim.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #110 poslato: Septembar 09, 2012, 06:17:50 posle podne »

Nije to tako čudno. Proteine pijem već 7 godina, redovno ih menjam i isprobavam nove, pa se desi da naletim na neki koji mi ne odgovara i pravi simptome identične tvojim. Moraćeš da promeniš proizvod koji koristiš i probaš neki drugi.

Koji whey si uzeo i kolike doze koristiš? Gasovi se mogu javiti i od velikih doza.
Sačuvana
Goranche666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #109 poslato: Septembar 09, 2012, 05:40:28 posle podne »

Pozdrav ljudi. Ja sam nov na forumu i hteo bi da zamolim za par informacija. Naime, nisam bas pocetnik u svemu ovome. Imam oko 6 godina staza sa zeljezom (jedna duza pauza zbog operacije urasle dlake i sad se vracam polako). Uzeo sam kre-alkalin i koncentrat proteina surutke (nekako mi je jeftiniji od izolata xD), a tu je i problem, organizam mi se odvikao od svega toga, i imam velika nadimanja stomaka, da ne nabrajam sta sve spada u to, al bukvalno mi je postao problem da izadjem iz kuce, razumecete o cemu se radi:). Moguce da sadrzi neki procenat laktoze il neke supstance koja mi ne odgovara, da sad ne pametujem, posto se ne razumem bas u to. Prvi put kad sam uzimao mi se organizam navikao posle par dana, ali sad ne vredi :(. Pa sam hteo da pitam sta da radim po tom pitanju? Da li da uzmem probiotic ili linex u apoteci pa da probam da pijem uporedu sa navedenom suplementacijom? Btw, bas bi bio zadovoljan na nekom skorijem odgovoru i puno hvala unapred!

I da li mogu sve to da kombinujem sa kafeinom, posto treniram prepodne i popodne znacajno gubim na energiji, pada mi pritisak i nisam nizasta:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #108 poslato: Avgust 29, 2012, 11:21:55 pre podne »

Ma ovo je neki trol, vidiš da poliva glupostima...
Onda BANZAI!!! 8)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #107 poslato: Avgust 29, 2012, 08:59:00 pre podne »

Ma ovo je neki trol, vidiš da poliva glupostima...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #106 poslato: Avgust 28, 2012, 06:56:58 posle podne »

Oke lapsus Vule~ :)  hehe... Nemoj odmah samarati! :)

Ma ljudi konzumiram ja Amino, dextrozu, sad cu uzeti i BCAA, s tim nekako nemam problema.
Kreatin sam probala, monohidrat Ultimate , da jedino taj problem nadutosti, i "gasova" :/ Ali uzimam ga ponovo, probacu zato Ethyl Ester.

Ali proteini, to momentalno zvuci kao "debljanje" ako shvatate. Onda i te price kad prestanes piti protein izduvas se.. ceo trud uzalud..!?! 
Ja da to sve znam ne bih ovde pitala.
Godinama vezbam, no to je sve bilo vise fitness, cardio & sculpt... Sto sada shvatam kao pogresno jer zapravo zelim misice. :) I onda sam usla u ovaj svet suplemenata nazalost neobavestena dovoljno.
Od proteina sigurno nema debljanja. Kazes da zelis misice,a protein ti je osnova za izgradnju misica,uz kvalitetne (kompleksne) UH. By the way,i meni je malo cudno da si koristila amino kiseline i BCAA,a imas frku od proteina...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #105 poslato: Avgust 28, 2012, 01:46:27 posle podne »

Malo neobicno da si sve to koristila a zapravo negde od proteina se uvek krece...Jer proteini su ti zapravo sastavljeni od razlicitih kombinacija aminokiselina. Znaci ti kad uneses u organizam protein on se u stomaku razgradjuje na aminokiseline. Neko je ispod pomenuo da sojin protein nije potpun i to je istina jer proteini zivotinjskog porekla sadrze sve esencijalne aminokiseline a proteinima iz biljnog nedostaje jedna ili vise..
Sačuvana
FencI
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #104 poslato: Avgust 28, 2012, 01:27:50 posle podne »

Oke lapsus Vule~ :)  hehe... Nemoj odmah samarati! :)

Ma ljudi konzumiram ja Amino, dextrozu, sad cu uzeti i BCAA, s tim nekako nemam problema.
Kreatin sam probala, monohidrat Ultimate , da jedino taj problem nadutosti, i "gasova" :/ Ali uzimam ga ponovo, probacu zato Ethyl Ester.

Ali proteini, to momentalno zvuci kao "debljanje" ako shvatate. Onda i te price kad prestanes piti protein izduvas se.. ceo trud uzalud..!?! 
Ja da to sve znam ne bih ovde pitala.
Godinama vezbam, no to je sve bilo vise fitness, cardio & sculpt... Sto sada shvatam kao pogresno jer zapravo zelim misice. :) I onda sam usla u ovaj svet suplemenata nazalost neobavestena dovoljno.
Sačuvana
Gospodjica, Dama...
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #103 poslato: Avgust 28, 2012, 11:52:42 pre podne »

Mene vise zanima kako se koriste preparati putem neta :D
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #102 poslato: Avgust 28, 2012, 11:44:27 pre podne »


Samo nisam nacisto u vezi proteina... To je to.


Ajd malo pojasni ovo? Nisi prva od koje cujem ovakav odgovor kada se pita nesto u vezi proteina!
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
FencI
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #101 poslato: Avgust 28, 2012, 10:04:49 pre podne »

Ne, ja ne kazem da Pansport prodaje hemiju, i sama sam koristila vec neke preparate, i putem neta i u prodavnici. Odnosno koristim. I hvala Bogu ponovo imam lep spisak za sopping! :)

Samo nisam nacisto u vezi proteina... To je to.

Jer valjda stalno citam po netu, razne  stvari koje se ne podudaraju tako da coveka jednostavno slude! 

Prezadovoljna sam Scitec-om i mislim da cu se opredeliti opet za nesto iz tog asortimana. Hvala svima na savetima.
Sačuvana
Gospodjica, Dama...
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #100 poslato: Avgust 28, 2012, 09:37:18 pre podne »

:D
A ja sam na primer bas lepa zena :P  zato i gledam nesto prirodnije.
Imam visak energije i zbog toga vezbam, a i volim to, a i od lepog uvek moze lepse, od dobrog uvek bolje... ;)

Mogla bih sebi da dozvolim i koji kg vise! Zato pitam u vezi soje, i surutke... Ipak ne bih da preterujem s nekom hemijom.

Kod vas muskaraca misljenja se mnogo razlikuju, pa onda realno... koga poslusati? :D



Surutka je koliko ja znam hrana za svinje, a soja je već toliko genetski modifikovana i toliko puta dokazana da škodi zbog raznih faktora, anajviše se priča o fitoestrogenima koji se vezuju u našem telu i reaguju isto kao i naš estrogen...što kod žena može da stvori hormonalni disbalans...a i ne mora, mada ja raĂ°e ne bi išao na tu stranu.

Uostalom ako već nećeš "hemiju" šta će ti onda surutka i soja, zašto samo ne bi vodila računa o ishrani i na taj način postizala ciljeve koje želiš...



Inače moram priznati da me i dalje zadivi koliko ljudi ne želi ama baš ništa da nauči o suplementaciji, a svi bi da uzimaju istu za postizanje nekih ciljeva...ovo je komentar vezan za tvoje verovanje kako je to što Pansport prodaje hemija. Mislim da bi trebala malo više da se edukuješ na tu temu jer to što pričaš nema nikakve veze sa onim što jeste.
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2012, 09:40:34 pre podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #99 poslato: Avgust 28, 2012, 09:28:23 pre podne »

Izvini Klaudija, nisam te prepoznao na prvu.

Surtuka u prahu je hemija isto koliko i whey protein. Previše predrasuda je uključeno u celu priču o suplementima. To što sam gore napisao je ironija, jer ispade da će muškarcima koji piju sojin protein izrasti sise i otpasti ona stvar, jer soja podstiče lučenje estrogena?!?
Lično, ja sam protiv soje u bilo kom obliku.
Moje mišljenje je da slobodno uzmeš i kreatin i whey protein, neće se ništa spektakularno desiti, nećeš se pretvoriti u naduvenu žabu, i nećeš postati Biserka Šipka za mesec dana.

pozdrav
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 19 upita.