TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:06:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 224005 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #713 poslato: Septembar 14, 2014, 07:22:41 pre podne »

Teoretski ima smisla ali u stvarnom zivotu ne. U stvarnom zivotu ti kombinujes namernice pa i razlicite izvore proteina sto produzava i varenje i apsorciju. Za dobru vecinu tvojih proteinskih izvora da bi se potpuno iskoristilo potrebno je 24 do 48h. Nema potrebe da uzimas jos jedan izvor koji ce te navodno zastititi.

Moras da razlikujes atrofiju i misicni tonus. Veliku zaslugu u tom tvom opadanju ja pripisujem i gubitku vode i glikogena.

Sledece prolece probaj test buster i kreatin. Mislim da ce ti to pomoci, a ishrana je samo na tebi.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #712 poslato: Septembar 13, 2014, 09:30:50 posle podne »

Sto covek vise stari telo je sve ''opustenije'', ali opet ti si tek u 34. godini. U najboljoj si snazi, ako sam dobro skapirao ti mislis da si puno mator ? :)
I dalje stojim uz svoje misljenje iz prethodnog posta- da ti ne treba protein i da ti on nece resiti ovaj tvoj problem. Kazein se nalazi i u siru.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Zar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #711 poslato: Septembar 13, 2014, 09:24:09 posle podne »

Hvala ljudi na misljenjima/savetima, ali eto, ako mogu samo jos malo da se objasnim  :)
Ja sam generalno zadovoljan (ako ignorisem fobiju da su mi ruke uvek tanke  ;D ), znam da je sve odraz vezbe, hrane i odmora, znaci ne ocekujem tonus i formu samo sto bih konacno uzeo neki suplement. Radi se o tome da zadnjih godinu-dve imam utisak da je to letnje opadanje izrazenije nego ranije, nije bas kao u dvadesetim jel'te, pa mi je namera samo ako to mogu da usporim i da, eventualno, podignem malo efekte u periodu vezbi.
A na kraju, sasvim solidno jedem i kolicinski, ima tu dosta povrca i mesa, sira  jaja... Ali ako bih povecao kolicinu mesa, to bi me opteretilo i morao bih da pravim vecu pauzu izmedju obroka i vezbi (koje u nekom delu godine radim danju, a u drugom predvece). A na tu ideju o mesanim proteinima me podstakao tekst o kazeinu za koji kazu da inace i usporava tu atrofiju (ako sam dobro razumeo), pa sam pomislio ako to uzmem na duze staze da ce imati nekog efekta, pa kad bih vec to uzeo, sto onda ne bih uzeo i nesto sto bi pospesilo malo rezultate kad vezbam... I tako  :) Kazein, izolati, koncetrati i tako prvi put cujem za te mesane i pomislim - bas ekstra, nesto sto bi mi mozda pomoglo u sve ne-mladjim godinama  :-\
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #710 poslato: Septembar 13, 2014, 08:26:06 posle podne »

Mislim da nemas potrebe za proteinom. Niti imas jake treninge hipertrofije, niti redovno vezbas. Samo ti klopaj vise vrsta mesa, jaja, mlade sireve i ne boj se. To ako si malo omeksao je zbog toga sto, kao sto si i sam rekao, ne vezbas u tom periodu i ne ocekuj od proteina da ti zategne muskulaturu bez vezbanja.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #709 poslato: Septembar 13, 2014, 08:04:39 posle podne »

Nema suplemenata koji deluju na tonus. U tu svrhu ne ocekuj nista. Takodje, besmisleno je obogacivanje ishrane proteinom za tebe koji si na selu.
Sačuvana
CharonJr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 79


« Odgovor #708 poslato: Septembar 13, 2014, 07:53:14 posle podne »

Ako pravilno jedes i treniras, rezultati nece izostati, a protein ce samo pomoci. Najbolje je uzeti posle treninga, tada je katabolizam najveci. Imas veliki asortiman proteina. MyoFusion je na akciji,a Scitecov je izuzetno dobar za datu cenu. Njih sam isprobao, za ostale ne bih da nagadjam.
Sačuvana
Visina: 175 cm
Masa: 68 kg
Cilj: +2-3 kg ciste misicne mase
Zar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #707 poslato: Septembar 13, 2014, 07:34:04 posle podne »

Pozdrav svima prisutnima. Dakle, situacija je sledeca - imam 34g. i treniram vec nekih nepunih 20g. U pocetku sam imao za cilj da ne budem vise gojazan i da bude sto vise misica. Ishrane kad se setim iz tog perioda samo se postidim. Kroz godine sam dosta citao (cesto i ovde) i uvideo vaznost ishrane, odmora i cega sve, pa sam na tome znacajno poradio. Vremenom sam dosao do toga da vise ne jurim masu i zadnijh par godina sam uspeo da skinem visak masti i da stagniram na nekih +- 83kg (visok 184cm). Sve to bez ikakvih suplemenata, ne zbog predrasuda vise zbog finansija, a kako zivim na selu imam dobar izbor hrane. Valjalo bi da napomenem da sam, posto sam odustao od mase, promenio i nacin vezbanja, znaci ne idem u teretanu vec par godina i sve vezbe mi se zasnivaju na vratilu, trcanju, uvijaci, i sad su to vise vezbe izdrzljivosti i forme. Vidim da to danas zovu calisthenics vezbe.
 I nista preterano, sebe smatram poludefinisanim i to mi je cilj koji zelim na veoma duge staze. Vezbam 3-4 puta nedeljno po 1-1,5h. Problem mi je leti kad zbog dodatnih obaveza na selu ne vezbam redovno, pa posle to jurim da nadoknadim u ostatku godine, a vremenom imam utisak da u tom periodu dosta opadnem u "zategnutosti." Pogotovo zadnjih par godina.  A to se desava i zbog toga sto svesno jedem manje da se ne bih ugojio. Ishranu sam vec spomenuo, radi se o kuvanim obrocima, gde vodim racuna u kom dobu dana sta i koliko jedem, sa tim da sebi s vremena na vreme dopustim malo preterivanja (jednom nedeljno), da mi se ne bi usporio metabolizam...
E sad dolazim do pitanja za protein. Da li bi mi valjalo da koristim neku proteinsku mesavinu? U cilju obogacivanja ishrane i usporavanja opadanja tonusa? Ako bas dobijem neki kg misica, nije problem  ;D  Koristio bih mesavinu samo u danima kada vezbam, jednom dnevno,  posle ili pre vezbi kako bi mi vec posavetovali. Da li bi vremenom to nesto znacilo ili bi mozda bilo nekog boljeg resenja? Izvinjavam se ako sam malo oduzio  :P
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #706 poslato: Jul 25, 2014, 03:03:48 posle podne »

Хвала на одговорима.

Па вероватно је мањак енергије до недостатка сна, јер имам већ пар година проблеме са несаницом.

sasvim sigurno...

moj savet je da probaš sa vežbama disanja.... dijafragmatično disanje, meditacija...  zahteva trud i rad, ali sasvim sigurno će ti pomoći.

I još jedan suplement koji može da utiče na nivo energije je Koenzim Q10. To bih savetovala svakoj osobi preko 30 god... antioksidant...  pomaže i kod hroničnog umora... što bi se reklo "daje krila" :)
Sačuvana
Radeljas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #705 poslato: Jul 25, 2014, 02:41:51 posle podne »

Хвала на одговорима.

Па вероватно је мањак енергије до недостатка сна, јер имам већ пар година проблеме са несаницом.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #704 poslato: Jul 25, 2014, 12:50:05 posle podne »

a kakav je san? da li imaš dovoljno odmora u toku nedelje ili si možda pretreniran? da li se dovoljno hidriraš?  da li je trening možda preintenzivan za tebe?  da li je ishrana uravnotežena, kvalitetna?

manjak energije može imati mnoštvo razloga, a ovo su neka ne manje bitna pitanja koje treba da postaviš sebi pre nego što posegneš za nekim stimulansom :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #703 poslato: Jul 25, 2014, 11:56:35 pre podne »

"Nikada ne šibaj konja koji ne može više, srušiće se"...tako je i sa tvojim telom...odmor je nekada najbolje resenje...dobar i kvalitetan san, mozda kraca popodnevna dremka, prvo bih preporucio neki vitaminsko-mineralni kompleks http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html, u ovom suplemenetu imas ekstrakt zelenog caja, Ginkgo bilobe, eutero ekstrakt koji su odlicni PRIRODNI "dizaci" i uma i tela, a kombinacija vitamina i minerala u njemu se pridruzuje tom efektu...kao "dodatne" suplemente preporucujem kreatin i taurin, i kofein samo pre treninga...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #702 poslato: Jul 25, 2014, 07:12:23 pre podne »

Управо јаја и једем скоро свако јутро тако да нисам користио веј после устајања.

А за капсуле БЦАА сам се и одлучио јер сам прелистао форум овде у вези са БЦАА и снимио да се људи много жале на укус  ;D.
Не смем ни да помислим какав би прелаз био да осетим то а навикао на веј са укусом чоколаде  :).

А иначе, можда је глупо питање, али је ли битан распоред када да се пије БЦАА а када веј? Мислим, ја сам то планирао после тренинга, али нпр. ако непосредно попијем БЦАА после тренинга, после колико могу веј да попијем или је боље прво веј па БЦАА и у том случају после колико је препоручљиво попити капсуле?

ПС. Да ли постоји неки суплемент који подиже енергију? Радим доста тежак посао физички и често ми се деси да немам енергије или за тренинг или ако прво одем на тренинг да сам без енергије за рад и вучем се на послу к'о пребијена мачка...дакле, је ли има нешто што ''диже''?
Kombinacija kofeina, kreatina i L Arginina, ili da uzmes neki NO reaktor. Samo mislim da time zavaravas sebe. Imaces laznu sliku o svom trenutnom fizickom stanju, telo ce ti biti umorno a ti ces i dalje raditi.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #701 poslato: Jul 25, 2014, 02:10:23 pre podne »

Sto se tice energije mozes da ubacis kreatin ili na primer kofein,a ako imas para i neki NO reaktor.
Sačuvana
Radeljas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #700 poslato: Jul 25, 2014, 01:40:01 pre podne »

Управо јаја и једем скоро свако јутро тако да нисам користио веј после устајања.

А за капсуле БЦАА сам се и одлучио јер сам прелистао форум овде у вези са БЦАА и снимио да се људи много жале на укус  ;D.
Не смем ни да помислим какав би прелаз био да осетим то а навикао на веј са укусом чоколаде  :).

А иначе, можда је глупо питање, али је ли битан распоред када да се пије БЦАА а када веј? Мислим, ја сам то планирао после тренинга, али нпр. ако непосредно попијем БЦАА после тренинга, после колико могу веј да попијем или је боље прво веј па БЦАА и у том случају после колико је препоручљиво попити капсуле?

ПС. Да ли постоји неки суплемент који подиже енергију? Радим доста тежак посао физички и често ми се деси да немам енергије или за тренинг или ако прво одем на тренинг да сам без енергије за рад и вучем се на послу к'о пребијена мачка...дакле, је ли има нешто што ''диже''?
« Poslednja izmena: Jul 25, 2014, 01:44:13 pre podne od strane Radeljas » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #699 poslato: Jul 24, 2014, 12:27:19 posle podne »

ja bih se opredelila pre za BCAA u prahu... ako uporediš doze, videćeš da su BCAA u prahu znatno isplativije... ali kapsule imaju tu prednost što ne moraš da trpiš prilično neugodan ukus i nerastvorljivost BCAA u prahu :)

da bi dobio na težini - miišćnoj masi , moraš unositi više kalorija nego što potrošiš - kalorijski suficit.  Dakle nije bitan samo unos proteina već i unos ugljenih hidrata, masti ... u toku dana.  Za više info možeš na forumu ISHRANA da potražiš....

Posle treninga je ok whey protein.   Eventualno još jednom, npr ujutru, ali ako dovoljno protiena uneseš hranom i ako ujutru već uneseš nešto što ima proteina (npr jaja...)  onda nije neophodno.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.