TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:46:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 223774 puta)
vikidns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 359

Welcome To The Club 100

« Odgovor #773 poslato: Decembar 05, 2014, 11:27:09 pre podne »

Jasno. Dakle nema razlike u proizvodima. Da li mi onda mozete reci, gde bi ja trebalo da kupim taj proizvod/protein kao racionalan potrosac?

Tamo gde kosta 5000 ili 7000 dinara? (Putni troskovi su mi isti kod nabavke oba proizvoda, tj. svedeni su na minimum od 0 dinara)

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #772 poslato: Decembar 03, 2014, 07:33:56 pre podne »

Dugo vremena nisam trenirao, i zelim ponovo da pocnem. Razmisljao dam da kupim i protein.
Interesuje me koje su prednosti SCITEC 100% WheyPro-a koji kupim kod vas ( http://goo.gl/F2hKAl )u odnosu na onaj koji kupim u Madjarskoj ( http://goo.gl/VHYKoN )?
Radi se o istom proizvodu, Scitec ima proizvodni pogon u MaĂ°arskoj tako da su potpuno isti proizvodi.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #771 poslato: Decembar 02, 2014, 05:09:14 posle podne »

To je i glavna prednost, jer sve ostalo je isto, tj. reč je o istom proizvodu. :D

Ipak, pretpostavljam da si blizu granice pa zato imaš tu dilemu, ili grešim? :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #770 poslato: Decembar 02, 2014, 03:44:35 posle podne »

Prva prednost je da ne moraš da ideš u MaĂ°arsku :D
Sačuvana
vikidns
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 359

Welcome To The Club 100

« Odgovor #769 poslato: Decembar 02, 2014, 03:29:47 posle podne »

Dugo vremena nisam trenirao, i zelim ponovo da pocnem. Razmisljao dam da kupim i protein.
Interesuje me koje su prednosti SCITEC 100% WheyPro-a koji kupim kod vas ( http://goo.gl/F2hKAl )u odnosu na onaj koji kupim u Madjarskoj ( http://goo.gl/VHYKoN )?
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #768 poslato: Novembar 29, 2014, 08:53:57 pre podne »

Pa uvek ce se takva pitanja vrteti jer je ljudima lakse da pitaju nego sami nesto da procitaju,ali nema veze tu smo da pomognemo koliko mozemo :)
Sačuvana
Nenad Glisovic
agnostic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #767 poslato: Novembar 21, 2014, 09:06:45 pre podne »

E svaka vam cast ljudi, ja stvarno ne znam odakle vam vise volje da konstantno odgovarate na ista pitanja.
Da ljude toliko mrzi da malo iscitaju forum gde postoji gomila tema i tekstova, pa tek onda eventualno da pitaju ako im nesto nije jasno.
Ne, to je odmah po sred srede: 'Hocu da smrsam i nabacim misicnu masu', 'Hocu da se ugojim i nabacim misicnu masu', 'Hocu da skinem stomak i nabacim misicnu masu', i onda cuveno pitanje: 'Sta da pijem?'.
Nije mi namera da bacam neku mrznju, volim da svratim ovde da vidim da li ima nesto novo, interesantno, a uvek jedno isto.
Nije mi jasno kako ti ljudi misle da treniraju, kad ih mrzi cak i da nesto procitaju, kao da postoji neka carobna formula i magicni prasak.
Jos jednom, svaka vam cast.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #766 poslato: Novembar 21, 2014, 08:00:26 pre podne »

Pozdrav za sve clanove, potrebna mi je pomoc ustvari misljenje sta da uradim! Radi se o tome da imam problem sa malo kg, dosta sam mrsav i neznam kako da dobijem na kilazi. Par godina vezbam kuci po sat vremena svaki dan to mi je pomoglo ali ne dovoljno kolko bi ja zeleo. E sad mene zanima dali bi mi mozda pomogao neki dodatak ishrani i koji to posto ima vise a nerazumem se u to, svaka pomoc dobro dosla. Da napomenem imam 22 godine 175cm a 60 kg,  hvala unapred svima
Kvalitetna i jaka ishrana. Treninzi. Odmor. Pa tek onda suplementacija.  Šta jedeš??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #765 poslato: Novembar 21, 2014, 01:24:44 pre podne »

Pozdrav za sve clanove, potrebna mi je pomoc ustvari misljenje sta da uradim! Radi se o tome da imam problem sa malo kg, dosta sam mrsav i neznam kako da dobijem na kilazi. Par godina vezbam kuci po sat vremena svaki dan to mi je pomoglo ali ne dovoljno kolko bi ja zeleo. E sad mene zanima dali bi mi mozda pomogao neki dodatak ishrani i koji to posto ima vise a nerazumem se u to, svaka pomoc dobro dosla. Da napomenem imam 22 godine 175cm a 60 kg,  hvala unapred svima

Daleko od toga da te na bilo koji način kritikujem, tvoje pravo kao početnika je da nisi upućen, a naše pravo i "funkcija" je da te "usmerimo" na pravi put...

Baš kao što je Dušan napomenuo, osnova svega je ishrana...kao OSNOVNI izvor gradivnih materija za tvoj napredak u snazi, masi...kao i u svim željenim aspektima "uspeha"...

"Ono si što jedeš"...da na stranu ostavimo podelu po "telesnim tipovima" i brzini metabolizma( ektomorf, endomorf, mezomorf), osnovno je da se hraniš pravilno, a dodaci ishrani( supelementi) su samo dodaci osnovi, tj. KVALITETNOJ, RAZNOVRSNOJ I IZBALANSIRANOJ ISHRANI...

Udari zdrave temelje svog uspeha, hrani se u skladu sa ciljevima tvog treninga...

Većina kaže da je 30% uspeha u treningu, 70% u ishrani...smatram da je bolja odrednica, 50% ishrana, 50% treninga kod svakog početnika...

Elem, mišić koji si maksimalno "pogodio" sistematskim i ciljanim treningom, moraš dobro da nahraniš i "odmoriš" da bi rastao...suplementi su tu da optimizuju neke procese oporavka, potpomognu put gradivnih materija do tvojih mišića, i pojačaju njihovu iskoristljivost...dakle, PRVO ishrana, DRUGO korektan trening, TREĆE suplementacija - bazična( vitaminsko mineralni kompleksi, omega-3 masne kiseline, whey protein), pa tek sve ostalo...

I odgovori na Dušanova pitanja, pa da krenemo "putem prosvetljenja" i "razbijanja zabluda"...jedino što možeš je da nas poslušaš, rezultate garantujemo!  :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #764 poslato: Novembar 20, 2014, 09:45:17 posle podne »

Pre nego što uzmeš neki dodatak ishrani, trebao bi da središ samu ishranu.Za početak nam napiši kako se hraniš pa da vidimo šta dalje.
Možeš i ovde ali da ne bi skretali sa teme,otvori novu pa tamo da ti odgovaramo na tvoja pitanja i dajemo savete :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #763 poslato: Novembar 20, 2014, 07:40:46 posle podne »

Pozdrav za sve clanove, potrebna mi je pomoc ustvari misljenje sta da uradim! Radi se o tome da imam problem sa malo kg, dosta sam mrsav i neznam kako da dobijem na kilazi. Par godina vezbam kuci po sat vremena svaki dan to mi je pomoglo ali ne dovoljno kolko bi ja zeleo. E sad mene zanima dali bi mi mozda pomogao neki dodatak ishrani i koji to posto ima vise a nerazumem se u to, svaka pomoc dobro dosla. Da napomenem imam 22 godine 175cm a 60 kg,  hvala unapred svima
Evo ja ti kazem kreni 4-5 puta nedeljno u teretanu, ostali ce da ti kazu sta da jedes. I da treniras muski, to se podrazumeva.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Ivica92 novi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1


« Odgovor #762 poslato: Novembar 20, 2014, 07:35:00 posle podne »

Pozdrav za sve clanove, potrebna mi je pomoc ustvari misljenje sta da uradim! Radi se o tome da imam problem sa malo kg, dosta sam mrsav i neznam kako da dobijem na kilazi. Par godina vezbam kuci po sat vremena svaki dan to mi je pomoglo ali ne dovoljno kolko bi ja zeleo. E sad mene zanima dali bi mi mozda pomogao neki dodatak ishrani i koji to posto ima vise a nerazumem se u to, svaka pomoc dobro dosla. Da napomenem imam 22 godine 175cm a 60 kg,  hvala unapred svima
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #761 poslato: Novembar 20, 2014, 03:38:52 posle podne »

Posle treninga protein isključivo u vodi rastvarati, sa mlekom možeš ako uzimaš ovako još jednu mericu u toku dana ali nemoj posle treninga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #760 poslato: Novembar 19, 2014, 11:43:27 posle podne »

Pozdrav,da li je 100% Whey Protein Professional ok protein za rast misica bez nekog preteranog dobijanja masnih naslaga?treniram svaki drugi dan i vec 3 meseca i resio sam da uzmem neki  dodatak ishrani.Hvala

Ključ gubitka masnih naslaga je korekcija ishrane i treninga( akcenat na kardio trening u odgovarajućoj zoni, i "trening hipertrofije")..."Kalorijski deficit"...

Whey protein je kao što si i sam napisao dodatak ishrani, čijim "unosom" ne možeš drastično da promeniš sadašnje stanje, već samo da sebi obezbediš dodatnih 30-60 gr "brzodelujućeg" proteina...dakle, akcenat na modifikacije ishrane i treninga, kao osnove rada na "masi" ili "definiciji"... ;)

Nema potrebe za idealizovanjem whey proteina kao "čarobnog praha" koji će nadomestiti "greške" u načinu ishrane ili treninga...

Dovoljna je i merica samo posle treninga( plus oko 30 gr prostih hidrata, npr. 1 banana), kada je njegova upotrebna vrednost najveća...sav ostali proteinski unos baziraj na "izvorima iz hrane" - proteini visoke biološke vrednosti...

Dakle, unos proteina ( 2-2,5 gr proteina po kg telesne težine) i zdravih masti( 0,5-0,6 gr po kg) je "isti"( konstantan), ono sa čim manipulišeš su ugljeni hidrati...tj. deo "kalorijskog deficita" na račun ishrane...

P.S. moja preporuka bi bila da, proteinske suplemente "rastvaraš" u vodi, ne u mleku, zbog mogućih interakcija po pitanju "resporpcije"...

Odogovori na Dušanova pitanja...tako ćemo te mnogo preciznije usmeriti...uz whey možeš dodati vitaminsko-mineralne komplekse i OBAVEZNO omega-3 masne kiseline( suplement)
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2014, 11:45:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #759 poslato: Novembar 19, 2014, 11:15:43 posle podne »

Kolko kg imaš i kako ti izgleda  ishrana ?
Ovaj protein koji si izabrao je odličan i nećeš pogrešiti sa njim samo bi pored toga trebao da poradiš i na ishrani.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.