TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395773 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 24, 2024, 05:46:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 664605 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2541 poslato: Januar 11, 2016, 11:48:46 posle podne »

Dekstrozu po datim preporukama možeš uzimati...a i čak kada si u fazi održavanja, preporuka za 15-30 gr dekstroze( ili maltodekstrina, ili i dex i malto u odnosu 1:1, sumarno u već pomentoj količini) u PWM sa 5 gr kreatina i proteinskim suplementom...

Moja preporuka je da 15-30 gr dex sa kreatinom, u fazi punjenja uzimaš SAMO - ujutru,čim ustaneš "na prazan želudac", oko 20 min pre doručka; i posle treninga u pwm sa proteinskim suplementom, ostala 2 uzimanja, neka budu bez dekstroze...dakle, to se odnosi na fazu punjenja, u fazi održavanja kreatin uzimaj pre( bez dex) i posle treninga( pwm - sa dex)...
« Poslednja izmena: Januar 12, 2016, 12:24:43 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
pinter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #2540 poslato: Januar 11, 2016, 04:01:52 posle podne »

Pitanje u vezi kreatin monofosfat. Da li sa svakom dozom da uzimam dekstrozu i koliko. Posle treninga uzimam whey, da li mogu da pomesam zajedno sa kreatinom ili prvo kreatin pa neka vremenska pauza pa whey?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk



Mislis na kreatin-monohidrat, pretpostavljam...

Moj predlog bi bio identican sa twinowim...dekstrozu 15-30 gr ubaci sa whey u pwm...

Inace, ako vec zelis da maximalno ispostujes preporuke...nemoj dodavati dektrozu NIKAKO u uzimanju pre treninga( kompenzatorna hipoglikemija - brz skok, a zatim nagli pad "secera" u krvi - lose odradjen trening, osecaj slabosti, malaksalosti...)

P.S. Previse prostih hidrata daje veliki rizik od masnih naslaga i onog neprijatnog "vodenastog izgleda"( najprostije receno)...  ;)


Da monohidrat. A u fazi punjenja da li da uzimam dekstrozu? Verovatno ne :) ili?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2539 poslato: Januar 11, 2016, 03:14:51 posle podne »

Pitanje u vezi kreatin monofosfat. Da li sa svakom dozom da uzimam dekstrozu i koliko. Posle treninga uzimam whey, da li mogu da pomesam zajedno sa kreatinom ili prvo kreatin pa neka vremenska pauza pa whey?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk



Mislis na kreatin-monohidrat, pretpostavljam...

Moj predlog bi bio identican sa twinowim...dekstrozu 15-30 gr ubaci sa whey u pwm...

Inace, ako vec zelis da maximalno ispostujes preporuke...nemoj dodavati dektrozu NIKAKO u uzimanju pre treninga( kompenzatorna hipoglikemija - brz skok, a zatim nagli pad "secera" u krvi - lose odradjen trening, osecaj slabosti, malaksalosti...)

P.S. Previse prostih hidrata daje veliki rizik od masnih naslaga i onog neprijatnog "vodenastog izgleda"( najprostije receno)...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 11, 2016, 03:44:41 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2538 poslato: Januar 11, 2016, 02:06:09 posle podne »

Uzmi zajedno whey, kreatin i 15-30 grama dex-a sa vodom.
Sačuvana
pinter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #2537 poslato: Januar 11, 2016, 01:43:04 posle podne »

Pitanje u vezi kreatin monofosfat. Da li sa svakom dozom da uzimam dekstrozu i koliko. Posle treninga uzimam whey, da li mogu da pomesam zajedno sa kreatinom ili prvo kreatin pa neka vremenska pauza pa whey?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #2536 poslato: Januar 08, 2016, 11:18:33 posle podne »

Hvala druze, ovaj gore link sto si ostavio "zabluda ispijanja zivih jaja" citao sam ga uporedo dok sam ovde postavljao pitanje, sve u svemu hvala  8)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2535 poslato: Januar 08, 2016, 11:13:28 posle podne »

Da preformulišem zbog lakšeg razumevanja...za sigurnost u uništenju svih "patgenih mikroorganizama" preporučio bih duže izlaganje "ključaloj vodi"...i da, molim da detljnije pročitaš tekst...u tekstu sam naveo i neke od manipulacija vezanih za "pranje jaja" i sl., malo pažnje molio bih...

Naši proteini imaju tu neku osnovnu 3D strukuturu, tj. način na koji se lanci amino kiselina koji čine protein savijaju, pod uticajem visoke temperature se ta osnovna( nativna) 3D struktura "deformiše", dakle, lanci se drugačije savijaju( odmotavaju) i eto gubitka nativne strukture proteina...tj. denaturacije...koja ne umanje drastično biološku vrednost proteina...
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #2534 poslato: Januar 08, 2016, 11:00:32 posle podne »

Pa ujutru kad ustanem, pravim sejk, a u sejk stavim 4-5 ziva jajeta ( na ovaj gore nacin sto sam rekao, 30-45 sec ih stavim u kljucaloj vodi ) 2 banane, oko 100g zitarica/ovsene pahuljice, malo grozdjica, med i slicno... pa me zato i zanimalo, da li pomaze to stavljanje jaja 30-45sec u kljucaloj vodi, da bi se ta salmonela i ostalo ( ako ih ima, unistilo )...

PS. ne razumem ovaj pojam ""termički obraĂ°enog denaturisanog proteina" ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2533 poslato: Januar 08, 2016, 10:53:15 posle podne »

A što bi uključivao "ringlu" za 35-40 sekundi...ostavi ta jaja 10 do 15 minuta u ključaloj vodi i bićeš "sigurniji"...  ;)
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #2532 poslato: Januar 08, 2016, 10:49:49 posle podne »

Ok, hvala.
To inace i radim, skuvam 10 jaja i stavim ih u frizider i onda kad trebam da jedem, imam ih vec spremna.

Ima ona caka, kad stavis u kljucaloj vodi, da jaje kuva 30 - 45sec, da se pri tome navodno ubije ta doticna salmonela i sve sto ima u jajetu ( ako sluuuucajnoooo ima ), i da je onda sigurnost pijenja jaja 100%, e sad da li je to neka zabluda, ne znam...

PS. ne razumem ovaj pojam ""termički obraĂ°enog denaturisanog proteina" ?
« Poslednja izmena: Januar 08, 2016, 10:51:52 posle podne od strane MB » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2531 poslato: Januar 08, 2016, 10:44:34 posle podne »

Problem sa živim jajima nije u iskoristljivosti proteina, već u salmoneli i avidinu...detaljnije o tome...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zabluda-ispijanja-ivih-jaja.html

Potrudi se da termički obradiš jaja pre konzumacije...skuvaš desetak ili više jaja, odložiš u fižider, i po potrebi "iskoristiš"...

Dakle, ako biram izmeĂ°u proteina "nativne strukture"( živo jaje) i salmonela i avidina, a sa druge strane "termički obraĂ°enog denaturisanog proteina", biram tvrdo kuvano jaje...bez obzira na "denaturaciju"...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 08, 2016, 10:47:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #2530 poslato: Januar 08, 2016, 10:37:00 posle podne »

Jedno kratko pitanje, moze li se zameniti " zivo jaje " iz ljuske direkt da se popije, sa kuvanim/pecenim jajetom? Mislim na to, da li je iskoristivost proteina iz jajeta ista kad se popije ili je ipak veca iskoristivost proteina kad se pojede kuvano/peceno jaje?

Mozda je pitanje malo glupo, ali me bas zanima, inace jedem kuvana jaja posle treninga, al evo veceras dodjoh iz teretane, pa sam razbio 4 ziva jajeta u casu ( samo belance ) i popio, uz to pojeo 200g pileceg belog i oko 100g - 200g rize, pa me sad zanima, da li se moze ovaj potez sa pijenjem jaja da zameni kuvano/peceno jaje?
« Poslednja izmena: Januar 08, 2016, 10:40:43 posle podne od strane MB » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2529 poslato: Januar 05, 2016, 02:11:27 posle podne »

Pa da...nosta sledeca kupovina mi je on na spisku,proteim, bcaa, minerali i vitamini i omega 3 pa da vidju dje to ide


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2528 poslato: Januar 05, 2016, 01:41:16 posle podne »

Kada "covek jede sve redom", sa ili bez kreatina "puffy look" je neminovan...  ;)

Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2527 poslato: Januar 05, 2016, 10:36:01 pre podne »

Mislim da ovaj deo ''jeo tada sve redom'' sve pojašnjava...
Pa da...verujem u to...tada sam ziveo u Herceg Novom i radio u taksiju brza hrana bureci, pljeskavice, makarone neke kuci jeo hleba tonu tako da moguce je....
Sačuvana
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 14 upita.